Keresés

Részletes keresés

zsorsz Creative Commons License 2023.12.02 0 0 19904

Milyen permetszereket használsz? Köszi!

Előzmény: zoli1437 (19903)
zoli1437 Creative Commons License 2023.12.02 0 0 19903

Ezek nekem is vannak. Szerintem nem lesz velük problémád. Én a déli határnál vagyok.

Championtnál csak a rovarokra kell vigyázni érés körül.

Suncrest korábban virágzik és érzékenyebb a levélfodrosodásra.

Cresthaven 2020-ban amikor volt aminél problémát okozott a fagy akkor is rendben termett.

Redhaven is probléma mentes.

Levélfodrosodást leszámítva kevés védekezéssel megvédhetők és jellemzően a fagyok sem károsítják őket. A poloska még ami gondot okozhat.

Előzmény: zsorsz (19902)
zsorsz Creative Commons License 2023.12.02 0 0 19902

Esztergom környék. Champion, suncrest, cresthaven, redhaven. A neten annyi mindent lehet olvasni hogy az őszit minden támadja hogy esélytelen. Az áruházi meg ehetetlen. Ezt a 4 fát tavaly ültettem, szépek voltak, persze permetezve lettek a nagykönyv szerint

Előzmény: zoli1437 (19900)
james69 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 19901

Azért engem is érdekel milyen terveid voltak és milyen fajtákban gondolkodtál őszi ill kajszi barack esetén .

 

Előzmény: zsorsz (19899)
zoli1437 Creative Commons License 2023.12.01 0 0 19900

Csak érdeklődés képen. Merre vagy az országban és milyen fajtákkal okoz problémát normál módon termelni? Mi a probléma amit el akarsz kerülni?

Előzmény: zsorsz (19899)
zsorsz Creative Commons License 2023.12.01 0 0 19899

Az infók alapján úgy néz ki ezt a tervemet ejteni kell. Köszönöm!

Előzmény: james69 (19898)
james69 Creative Commons License 2023.11.29 0 0 19898

Említettem  már ugyan ,de most is megjegyzem a fontosságát az ésszerű gazdaságilag finanszírozható termelést van hogy az ember átesik a ló másik oldalára pontosabban a cél érdekében tudjunk barackot termelni mindent elkövetünk pénzt ,munkaerőt ,energiát nem kímélve és a végeredmény nem biztos a siker inkább a kudarc  mondom ezt úgy hogy nem próbáltam a fóliás barack termelést.Rengeteg a buktató a fóliás termelésben y vagy karcsú orsó forma a kedveltebb ennél a korona kialakításnál panaszkodnak a korai felkopaszodásra a termőrészek feltolódása ennek hatására fa magassága 4 m is lehet (törpe fák kivételével) azt biztosan  tudom fajta specifikus lehet a fóliás termelés szerintem a royal sorozat alkalmatlan  lehet ebből a szempontból mert nálam inkább bokor formát vettek fel se vázág se katlan .

Előzmény: zsorsz (19897)
zsorsz Creative Commons License 2023.11.27 0 0 19897

Szia James! Jövőre tervezek őszit fóliába, hogy jobban elférjek ismersz valami bevált egysíkú(gyümölcssövény) művelést?

Előzmény: james69 (19896)
james69 Creative Commons License 2023.11.18 0 0 19896

A nektarinok azért kényesebbek mindenféle szempontból flavortop szerintem átlagosnál érzékenyebb a tafrinára  igaz hogy július második felében érik ,de jó választás a snow queen nekem van csak ajánlani tudom  vénusz  az augusztus második felében érik ha jól tudom meg a sweet lady igaz nekem ilyen nincs de szeptember eleji érésű itt azért már érdekes lehet a madár ill rovar kártétel  és  vele párhuzamosan  a monília kártétele.

Előzmény: Chris80 (19894)
TK421 Creative Commons License 2023.11.14 0 2 19895

"A barackot puhán nem lehet szállítani"

 

Lehetne csak nagyon óvatosan. Egyszerűbb keményen leszedni, csak úgy meg akkor sem lesz igazi barack íze ha később megpuhul

Előzmény: Garlando (19893)
Chris80 Creative Commons License 2023.11.13 0 0 19894

Sziasztok!

Lecserélném a meglévő (ismeretlen fajta) kis nektarin fámat, mert 3 év alatt nem igazán megy semmire és tafrinára is rendkívül érzékeny, hiába permetezem. Van közel 10 különböző gyümölcsfa a kertben, az említett nektarinon kívül a többi szépen fejlődik. Júliusban ezek közül több is érik, így valamivel később (augusztusi) termést hozó nektarin kellene... rezisztencia híján a Fantasia, Andosa, Flavortop trió közül gondolkodom már elsősorban. Ezek közül esetleg melyiket ajánlanátok (főként saját tapasztalataitokból)? Helyileg Baranya.
Köszönöm, Üdv!

Garlando Creative Commons License 2023.09.19 0 0 19893

A barackot puhán nem lehet szállítani. Kis előrelátás kell vásárláskor, lényegesen kevesebb, mint a termeléshez: Megveszed, otthon bepuhul megeszed, de közbe vásárolsz újra keményet, hogy holnapra is legyen puha. A poloskák, fagy, monilia, tafrina, stigmia, metszés, locsolás igény stb miatt nagyon macerás az otthoni őszibarack termelés.

Előzmény: Törölt nick (19892)
Törölt nick Creative Commons License 2023.09.19 0 0 19892

Megéri barackot termelni a kertben.

Mert megvan miért csökken a gyümölcsfogyasztás, az emberek miért nem szeretik.

Most hogy idén semmi nincs a kertben rá vagyunk fogva hogy vegyük a gyümölcsöt.

Tesco/Auchan/Zöldséges fronton vásárolunk, egy Mo. nagyvárosban.

 

A barackok 1200-1500 ft-ért olyanok, mint a kő, amiket az ősember dobált az állatokra.

Olyan kemény, hogy betörné a fejem, ha fejbevágnának vele.

Ízze nincs, még csak nem is éde, kemény, beletörik a fogam.

 

A kajszi szintén.

A szilva szintén.

Hát ez borzalmas, ehetetlen félérett zöld ízzetlen kemnény izé, kurva drágán.

Gyerek koromban amikor ilyen kemény volt még a fán, a szüleim/nagyszüleim azt mondták, még ne egyek belőle mert még nem érett, és ezért meg fog fájdulni tőle a hasam.

 

És ezt árulják, meg veszik de szerintem venni csak 1*, utána senki soha többet.

Én se, az biztos.

Így lehet tönkretenni a gyümölcsfogyasztást.

 

Egyedül a szőlő ehető, az almából vannak jók, és a kivi/narancs/banán (ezeket utóérlelik vm etiléngázos tárolóban) ehetőek, csak ezeket a gyümölcsöket szabad enni.

 

Amikor mondom az ismerősöknek, hogy milyen jó volt pár éve a kertben a kajszi meg az őszi, mind mondják ugyn mi jó van abban a kemény ehetetlen  ízetlen sz@rban.

 

Mivel a termelők és a kereskedők tönkretették a barackok élvezeti értékét,

csak akkor élvezheted már e két csümölcsöt, ha magadnak termeled és teljes érésben szeded le és eszed.

 

Szóval ezért lesznek barackfáim, még akkor is ha van olyan év mint az idei, amikor egy szem termés sincs rajtuk.

pupákdézi Creative Commons License 2023.09.12 0 0 19891

Akkor marad a rovar- és gombaölővel bombázás, ami a gyümölcsöt fogyasztó szervezetét terhelheti. A humán jelentése ember, emberi, én nem a szomszédot vágom ki hanem a növényt. :)))

Előzmény: vaz05 (19890)
vaz05 Creative Commons License 2023.09.10 0 0 19890

Ettől az humánusabb megoldást szeretnék. (Tavasszal ültettem Nektár h-t és Championt.) 

Előzmény: pupákdézi (19889)
pupákdézi Creative Commons License 2023.09.10 0 0 19889

Én csak annyit, hogy a kései érésűket kivágtam. A poloska és a rothadás nálam ezeket érintette.

Előzmény: vaz05 (19886)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2023.09.05 0 0 19888

Keresek magról kelt, ún. parasztbarackokat, amik értékes gyümölcsöket teremnek és/ vagy fokozott ellenálló képességük van.

Természetesen nem ingyen kérem. Akinek van ilyen, kérem ide írjon:

csiraplazma@gmail.com

orrrion Creative Commons License 2023.09.05 0 0 19887

Kedves fórumtársak ! Késői, igen késői érésű fajtákról kérek pár szál oltóvesszőt. A költségeket természetesen állom.

vaz05 Creative Commons License 2023.08.30 0 0 19886

Nekem teljesen újdonság ez a fajta metszés. A poloskával és a gyümölcs rothadással mit kezdtetek?  (Ezek miatt a tavalyi év nekem sokkal jobb volt)

james69 Creative Commons License 2023.08.30 0 0 19885

Lehet ez a korona kialakítás lesz a megoldás fagyveszélyes helyeken amit a videóban láttam  teljesen rendben van átgondolt,előrelátó,jól tervezett metszést látni, de….. 

Előzmény: vaz05 (19883)
poza Creative Commons License 2023.08.29 0 0 19884

Jó. Lehet,hogy az egyetlen őszi orsómnak nekiesek ma. Viszont a termő fáimat csak virágzás után fogom metszeni. Ahol így tettem az idén, ott volt barack. Ahol siettem,ott a fagy vitt mindent.

Előzmény: vaz05 (19883)
vaz05 Creative Commons License 2023.08.27 0 0 19883

Mit szóltok ehhez a metszéshez?

https://www.youtube.com/watch?v=vj7_rOXvS-Y

naivkezdo Creative Commons License 2023.08.18 0 0 19882

2 hét lett a csúszás, most lett cseszett jó, az utolsó 2:))

Előzmény: naivkezdo (19872)
firpoliono2 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 19881

Nagyon szép a fa, látszik, hogy értő kezek foglalkoznak vele.

 

Nekem az is szempont, hogy ne csak pár szemet teremjen, hanem néhány év múlva legyen legalább jónéhány kiló termés. A jelenlegi fajtáim közül ezt egyedül a Championban és Mariskában látom. Eleve nem kedvez a fáknak a rettenetesen kötött, nehéz agyagtalaj. Még Gf alanyon is visszafogottabb a növekedés egy átlagos baracktermő vidékhez képest.

 

Regina biztos nagyon finom lehet az elmondásod alapján, de ha nálad is problémás a termés mennyisége, akkor én még kísérletezni se merek a fajtával, mert nincs annyi helyem a kertben.

 

 

Előzmény: james69 (19880)
james69 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 19880

Padana  

 

 

 

 

Előzmény: james69 (19879)
james69 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 19879

Valamit félreértettél a padanával kapcsolatosan  én a nagybani termeléséről próbáltam hosszabb  távú tapasztalat alapján  jellemezni ezt a fajtát .Természetesen  a padana csalódás mentes nagyobb telepítésben gondolkozva ,de őszintén megmondom én se tudnám milyet ültetnék 1 db esetén a saját fajtáim közül mind más és más  íz jellemzőkkel bír és ezek közül se tudnám eldönteni melyik lenne az az egy, mert úgy alapból mind a kedvencem másrészről meg meg se tartanám ha nem tetszene ezért vagyok szerencsés hogy van fajta választék és mindegyiket végi tudom kóstolni bár ez a revita  egy csalódás lesz szerintem sztigminiára érzékenyebb mint bármi más  és az íze se valami nagy durranás még várok egy évet és átoltom más fajtára. Gazdasági szempontból is fontos tényező nem mindegy hogy egy fa  3 szem v 30-40 kg  barackot terem . Regina egy illat és aroma bomba nevezhetnék top 1 -nek ,de nem termékeny fajta bár lehet ültetek saját részre gf alanyon v más alanyon termékenyebb lenne sárga húsú nagyon szép színű nagy méretű barackokat terem .

 

Előzmény: firpoliono2 (19878)
firpoliono2 Creative Commons License 2023.08.14 0 0 19878

Látom, hogy a Padana nagy kedvenced.

Ha csak egy fának lenne helye a hobbikertedben, akkor is ezt a fajtát ültetnéd?

 

Előzmény: james69 (19877)
james69 Creative Commons License 2023.08.13 -1 1 19877

Padana mint siker sztori az ember keresi a számára a legjobb v legideálisabb őszibarackot én mint termelő sok mindent figyelembe kell hogy vegyek a sok színűség színre ,ízre, fajta választék, érés idő széthúzása ,szállíthatóság stb….most hagyjuk a top fajtákat kinek mi a nagy kedvenc itt ez a padana  23 évvel ezelőtt telepített fajtákhoz képest 10 èv hátránnyal indult nem a legideálisabb helyre kerültek a többihez képest amiket favorizáltam (a 23 éves állományban a legtöbb megmaradt a meystar a többi  vagy igy vagy úgy cserélődött kipusztultak, fajta váltás stb..) A padana nálam a cresthaven  után érik a fa brutálisan erős a lombkorona átmérője is vetekszik a meystarral pedig az sokkal idősebb termés produktuma igen magas a fát egyszerűen nem lehet leterhelni én is csak azért dobálom le a  barackot ritkítás céljából mert az már túlzás  ami rajta van meg ketté szakadna nem aprósodik nagyobb termés hozam esetén sem ,de     … az íze a családnak bejön nálam nem a top 1 ,de azért merem állítani hogy a bolti  őszibarackokat veri ízben  a gyümölcs hús színe nagyon szép sárga a mag közelében piros bemosottság jellemzi a fa  termőre fordulás követően mivel nagy generatív tulajdonság jellemzi nem hoz brutálisan vastag vízhajtásokat ,rengeteg értékes termővesszőt is kinevel . Nincs az hogy nagy terhelés mellett silány vesszők között kell válogatni metszéskor vagy fordítva termés kimaradás esetén brutálisan megvastagodott vízhajtásokat kelljen levágni.

firpoliono2 Creative Commons License 2023.08.11 0 0 19876

Kismaros hegyvidéki részén van a telek. A mostani esőzések után napokig ragadt a föld, annyira kötött a talaj. Te is itt vagy a közelben?

 

Mariskát kedvelem, de mint minden fajta, ő sem hibátlan. Az íze számomra nem etalon, nem az igazi. Kicsit olyan az érzésem, mintha egy magonc barackot, egy parasztbarackot ennék. Összeségében azért elfogadható a gyümölcse, de egy Champion nagyságrendekkel jobban ízlik. Tudom, különböző érésidejű barackokat eleve nem célszerű összehasonlítani, de ha már felmerült a Mariska és az, hogy kedvencem-e, akkor csak a saját tapasztalatból tudok kiindulni, amiből eddig sajnos nem sok van.

 

Mariska nagy előnye, hogy kevésbé kopaszodik, mint a Champion, attól egyelőre edzettebbnek tűnik és a mostaninál szakszerűbb metszéssel szerintem jobb gyümölcsminőséget lehetne elérni. A kertben mindenképpen helye van, mert összességében jó fajtának tartom.

 

Ha csak az íz számít, akkor nálam a favorit a Champion. Ez a fajta már azzal meghódít, hogy éréskor méterekkel távolabb érezni lehet a csábító őszibarack illatát. Amíg van őszibarack a kertben, addig Champion is lesz benne.

 

Fordtól tartok az íze miatt. Még sose kóstoltam, de eddig inkább olyan tapasztalásokról hallottam, hogy ne várjak egy ízbombát ettől a fajtától.

 

 

Előzmény: naivkezdo (19873)
naivkezdo Creative Commons License 2023.08.10 0 0 19875

Ja és a champion nálam sem favorit:)

Előzmény: naivkezdo (19874)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!