Keresés

Részletes keresés

Gonda László Creative Commons License 2006.05.30 0 0 2631

"Führerük..."

 

De azért nem gyűlőlsz, nem tartod tisztességesnek,h. Czakó MN-s cikkét fölhasználva Orbán a Mein Kapmfból idézett. Kedves Fuchsmajor, aki gyűlöl az egy potenciális gyilkos, aki kardot ránt az kard által vész el.... Nem tanulsz a történelemből Te sem és a "fajtád" sem. Nem volt elég 1918-19, 1933-1944, 1945, 1948, 1953, 1956, 1989..., vagy ami Palesztin-Izraelben, Irakban, Iránban folyik?

Előzmény: Fuchsmajor (2505)
tomcat73 Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2629
Szívetek szerint már nem mi? Hiába na. A keresztyény pógári nemzeti szeretet úgy áthat benneteket mint pálpusztait a szag.
Előzmény: Törölt nick (2628)
Törölt nick Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2628
Te egy echte komcsi dúvad vagy. Elképesztő, hogy még léteztek!
Előzmény: kia podesta (2624)
brixton Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2627

Még az Apró lány kezéről is lecsúsztunk...

 Rengeteg facér apró leányt tudok.

Kicsinyt szerényebb hozománnyal, az igaz.

Előzmény: rarabel (2622)
Calvano Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2626
Elég nevetséges, hogy még mindig ezen ugráltok...

Nem elég amit a komcsi lopcsányi visz véghez ez idő alatt?
Nem, persze, hiszen a JAVADAT AKARJA.

El is fogja szedni. Gratulálok.
lcoder Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2625
Azért az ilyeneknek mint te nagyon hiányozhat az ÁVÓ. Ott azért mégiscsak megvolt a fizikai kontaktus köztetek és az ellenzék közótt.
Előzmény: kia podesta (2624)
kia podesta Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2624

Lehet droidka lehet, de attól ti nem maradtok mások, mint megjobbant fináko droidok, akiket a Spicliközpont irányít kábelen.

 

Csak miután elfogyófélben van a suska, már csak ilyen selejtes-zárlatos példányokra telik!

Nemsokára nem lesz spicliközpont sem, s akkor meg mehettek a roncstelepre, besajtolásra! lesz belőletek semmire sem jó, ámde környezetszennyező droid kocka!

Oszt jól van!

Előzmény: Törölt nick (2617)
rarabel Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2622

Jól van, wazze, de addigra már Öszödöt, meg a Szalay utcai Képviselőklubot, meg a Hungalut is megvette valaki, mi még visszabérelni se tudtuk, mert az Állam bérli vissza azóta is!

 

Még az Apró lány kezéről is lecsúsztunk, mert valaki villámgyorsan elvált, hogy elvehesse!

Előzmény: Törölt nick (2621)
rarabel Creative Commons License 2006.05.29 0 0 2620
De csak azután, hogy az Elftársk lenyúltak mindent.
Előzmény: Törölt nick (2619)
Heartbreaker Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2618

Egy "médiummal", te nagyon hülye. A "média" eleve többes szám. Helyesen "médiumok" szerepelnek, ezek összessége a média.

 

Mellesleg: a RémHír-TV, a MaNem, a Demagógrata, a Heti Válasz, a Nemzetőr, stb. mekkora szegmenst foglalnak el a piacon? 10%-ot? Ugyanmár...

Előzmény: Törölt nick (2615)
kia podesta Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2616

No ez tény: a barika hasznos és a bioszféra része. Ti meg csak megjobbant fináko droidok vagytok...

Oszt jól van!

Előzmény: Törölt nick (2615)
tomcat73 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2614
Ugyanezt írtam pár hsz-el elébb.
A demokrácia visszaszorításának egyik eklatáns példája pl. amikor a 301-es parcellánál kifütyűlték a Mécséket és a regnáló min. elnök nem határolódott el ettől az eseménytől hanem hamiskás kis mosollyal és összekacsintással még biztatta is azokat.
És még sorolhatnánk napestig.
Előzmény: Újlaki (2612)
damm Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2613

Egy kicsit hosszú lesz, de érdemes idézni egy szem- és fültanút:

 

Petõcz György
1993 június elején a közgyûlés szünetében elolvastam a HVG-t, amiben megírták a székházügy gazdasági hátterét és elképedtem. Többé nem tudtam az eseményekre figyelni. Ebéd közben elkezdtünk a többiekkel is beszélgetni. Fennhangon azt mondtam hogy „Na itt a FIDESZ vége!”. Hankiss Ági és Baán Laci is ott ült és ezt meghallva valamelyikük azonnal elrohant Viktorhoz feljelenteni engem. Ez csütörtökon volt Hétfõn vagy kedden találkoztam Viktorral a Parlament aulájában. Elmagyarázta, hogy amikor baj van, akkor nincs kifelé dumálás, hanem össze kell fogni. Ez rendes lebaltázás volt. Mondtam neki, hogy ha már ilyen szépen összejöttünk, álljunk meg egy pillanatra. Megvannak azok a papírok, amelyek a jogügylet tisztaságát bizonyítják, és amikrõl Áder beszélt a televizióban, vagy nincsenek meg? Kicsit meglepõdött. Állt velem szemben, én ültem egy nagy karosszékben, és azt mondta, hogy minden papír Kollár K. Attilánál van. Viktor, ki az a Kollár K. Attila? Hát az MDF pénztárnoka. És hol van ez a derék ember? Mélybúvár, most épp a görög tengerben. Hát akkor nem lesz könnyû elõvarázsolni erzeket a papírokat! De úgy tûnik a cikkbõl meg a válaszokból, hogy mégiscsak történt valami, amirõl talán én kérdezhertnélek téged, és nem neked kellene engem rendreutasítanod. Állt egyik lábáról a másikra. Viktor, te azt hitted, ez nem fog kiderülni? Igen, mert azt gondoltam, hogy minden pártnak egy az érdeke. De ez a piszok MSZP, mert nyilván õk adták ki az egészet! Miért gondolod, hogy õk voltak, és nem az MDF? Az biztosan nem. Viktor, miért gondolod, hogy amikor te vagy a legnépszerûbb párt elnöke, akkor az MDF-nek nem érdeke a te népszerûségedet csökkenteni, és ezzel visszaszerezni a potenciális szavazókat? Az biztos, hogy nem, ezt õ most megmondja.********„Tudod én úgy érzem most magam, mint akit kiütöttek” – mondta. A fiú ott állt elõttem, teljesen elbizonytalanodva, nagyon õszintén és tényleg úgy nézett ki, mint akit kiütöttek. Egész lelke és minden kétségbeesése az arcán volt. Ez teljesen váratlanul ért. Rövid idõn belül ez volt a mnásodik beszélgetésünk, amikor kiderült, hogy Orbán nem a maga ura. Történnek vele a dolgok, a minimális óvatosság és fölkészülés sincs meg benne, és egy ütéssel a padlóra lehet küldeni. Ismét nyilvánvalóvá vált, hogy az ilyen meg olyan kemény legényrõl szóló történetek mendemondák. Egy megrémült kisfiút láttam magam elõtt, akit tényleg pofon vágtak és szeretné bedobni a törülközõt.*** Fodor, Hegedûs és én megszavaztuk a székházügy kivizsgálását szolgáló bizottság felállítását, míg a többiek vagy nem nyomtak gombot, vagy tartózkodtak, vagy nemet nyomtak. Elek István azelõtt nem sokkal ült át hozzánk. A vizsgálóbizottság kapcsán gyanútlanul megkérdezte, hogy miért kideríthet valamit? Kövér erre azt a számunkra megdöbbentõ választ adta, hogy igen. Hihetetlen volt. Elek is elcsodálkozott. Amikor Kövér rájött, hogy mit válaszolt, elkezdett összevissza beszélni, hogy ennek nagyon sok szereplõje volt, a Kincstári Vagyonkezelõ meg a pártok, meg nem tudom, kicsoda, és ugye az apparátusok mindenféle adminisztrációs hibát el tudnak követni, és kiderülhet, hogy valami papírt ott rosszul adminisztráltak stb. Hihetetlenül zavaros volt az egész. Eleken látszott, hogy nagyon el akarja hinni, hogy az apparátusban nem lehet bízni, és azok mindenféle hibát elkövethetnek. Nekem, viszont az összes kétségem elmúlt, és nagyon felháborodtam. Visszamenõleg minden érthetõvé vált. Abban a pillanatban világos lett, miért éreztem 1992 õszén, hogy megváltozott a levegõ .s más a hangulat, és hogy miért kellett centralizálni a pártban a hatalmat. Ahol lopnak, ott nem akarnak tanút  **** A légkör hosszú ideig nagyon feszült volt. Orbán nem bírta tovább, és egy júliusi frakcióhétvégén bejelentette, hogy a napirend után elmondja, hova kerültek a pénzek. Kövér rászólt, hogy „ne mondd el!”. De elmondom, felelte Orbán. Már éjszaka volt, amikor rátért a székházügyre. Frajna papírt meg tollat vett elõ, mire ráüvöltött, hogy „azonnal tedd el!”. Fejbõl sorolta, hogy melyik cégbe mennyi került. Elhatároztam, hogy nagyon fogok figyelni. Nyilvánvaló volt, hogy Hegét[Hegedûs] a kérdés politikailag vagy a demokrácia szempontjából érdekli csak, Gábornak [Fodor] pedig végképp nem szakterülete. Tehát leginkább én értem ezeket a dolgokat, és kérdéseket is én tudok feltenni. Ha lehet ilyen nagy szavakat mondani, világosan átéreztem a felelõsségemet. Fontos pillanata volt az életemnek, és mindent meg is tettem, hogy megmaradjon a magam és a köz emlékezetének. Fejben számoltam és amikor a 700 millió még nem jött ki, megkérdeztem, hogy hol a többi. Viktor zavartan azt felelte, hogy a pontos részleteket a gazdaságisok tudják, és lehet, hogy nem is ennyi ment annak a cégnek, hanem annyi. Erre ujra kutyulta a számokat. Sehogy sem jött ki. Mondta a cég neveket, én számoltam és memorizáltam, õ többször nekifutott, és teljes volt a kavarodás. ** Tõlem a háborúzás nem volt idegen.Azzal sem volt bajom, hogy megbízhatatlan elem lettem, mert számomra a székházüggyel minden megváltozott. Felháborított, hogy rendre utasítanak, amikor kritikus kérdéseket teszek fel. Dühös voltam, hogy egy éve hülyére vesznek, és asszisztálok ehhez a disznósághoz. Rettenetesen érdekes, hogy Orbán sem bírta a feszültséget. Megingott, a történtek az õ moralitásának sem teljesen feleltek meg. Nem bírta tovább és elmondta azt, amirõl Kövér tudta, hogy nem szabad elmondani , mert amit egyszer kimondanak, azt megjegyezhetik és megjelenhet(……..)

Újlaki Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2612
Kedves mos, ezzel a "ti annak idején", "szerettetek" stb. fordulatokkal vigyázni kellene. Én csak a magam nevében beszélhetek, és amikor történetesen veled vitatkozom, akkor sem egy alaktalan massza egy szeletének tekintelek, hanem gey konkrét személynek, aki, még ha valamelyik politikai irányzat hívének is tekinti magát, a dolgokról részleteiben és egészében is saját véleménye van.

Ha a baloldalla akarsz vitázni, az én véleményem nem feltétlenül irányadó, én ugyanis csak 1/3 részben tekintem magam baloldalinak, 1/3 részben liberális vagyok, 1/3 részben pedig konzervatív. Ha esetleg nem így látszik, annak csaka konkrét vita az oka: politikai kérdésekben leginkább liberális vagyok, szociális kérdésekben balos, kulturális kérdésekben nagyrészt konzervatív.

A FIDESZ-ből ezért aztán nem is "a keresztény-nemzeti oldallal való csörtéit" szerettem - számomra például nem is létezik olyan, hogy nemzeti oldal, mert az egész ország a nemzeti "oldal" -, viszont nem értettem egyet Antall múltba fordulásával, a dicstelen huszadikszázad-elő restaurálására tett reménytelen és elhibázott kísérleteivel, a kereszténység - egyáltalán, bármilyen vallás - államvallássá vagy legalábbis kvázi-államvallássá való visszaálíltásával, és persze az Antallra is nyomasztóan ható MDF-es jobbszél egyre erősebben antidemokratikussá váló fellépésével. Amikor a FIDESZ ez ellen szólalt fel, akkor természetesen egyetértettem velük.

Az, hogy a FIDESZ mindaddig az MSZP-t tekintette fő ellenfélnek, amíg ők maguk kiálltak a demokráciáért, és az utódpárt akár veszélyt is jelenthetett a demokráciára, teljesen jogos és támogatható. Számomra az a feldolgozhatatlan és megbocsáthatatlan, hogy a FIDESZ egyszer csak azonosult azzal, amit korábban olyan vehemensen kritizált - a szélsőjobbal kokettáló jobbboldalt -, és megmaradt fő ellenfélnek az a formáció, amelyik a gazdasági hatalmát nyilván megtartotta, de legalább a demokratikus kjátékszabályoakt igyekezett betartani.

Aztán a FIDESZ, hatalomra kerülve, elkezdte a demokratikus intézményrendszer lassú, de szívós visszaszorítását, és ezt egy demokrata nem nézheti tétlenül.
Előzmény: mos (2607)
Langoskepu Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2611
Hát még amit a riporterek se tudtak... Akkor még.
Előzmény: Törölt nick (2609)
tomcat73 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2608
Hát igen. Ezen a mondatán én is fennakadtam de én ezzel az 1szerűvel nem vok hajlandó vitatkozni.
Előzmény: Újlaki (2606)
mos Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2607
Két malomban őrülünk. Ti annak idején a Fideszben a jobbfóbiáját szerettétek, a keresztény-nemzeti oldallal való csörtéit szerettétek, a Fidesz magja pedig mindennek ellenére az MSZP-t tekintette továbbra is a "másik oldalnak", fő ellenfelének. Ez vált nyilvánvalóvá 1993-ban és ez okozott sokak számára hatalmas csalódást.
Előzmény: Újlaki (2602)
Újlaki Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2606
"3. A Gönczöt őt vitték be, mint trójai falovat a köztársasági elnöki székbe, akinek neve a pártosság szinonimájává vált."

Gönczöt Antall "találta ki". Később aztán sokszor bánta is, mert a demokrácia iránt mélyen elkötelezett Antallnak a hatalom megtartása érdekében bizony vargabetűzni kellett, kompromisszumokra kényszerült, Szkülla és Kharübdisz között egyensúlyozott, Göncz pedig hű volt önmagához és Antall eredeti elképzeléséhez: híven őrködött a demokrácia és a jogállamiság fölött, ezzel időnként akadálozva vagy meghiúsítva Antall egyes politikai lépéseit.

Göncz kizárólag azok számára válhatott a pártosság szinonímájává, akik a demokráciát pártosságnak tekintik, mégpedig a másik fél, a politikia ellenfél rámánykodásának. Nem kell ecsetelnem, hogy ezzel kit minősítenek.
Előzmény: Törölt nick (2590)
mos Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2605
Főleg az volt a Fidesz bűne, hogy a gyűlölt MDF-fel "mutyizott". Egy Tocsik-ügyet már könnyebben megbocsátottak volna neki az MSZP-közeli értelmiségiek.
Előzmény: Törölt nick (2604)
Újlaki Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2602
A FIDESZ nemigen válhatott kegyvesztetté a ballib elitnél, mert soha nem is volt kegyelt.

De bármekkora lelki trauma is ér, attől még nem fordítok hátat az elveimnek. A FIDESZ-t viszont ezek szerint úgy megviselte a saját nemhajlandósága, hogy legott feladta a liberális elveit, és átment mélykeresztény mélymagyar mélynemzeti mélypolgári pártba.

Aki eztet elhiszi, szamarabb a lónál.
Előzmény: mos (2599)
mos Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2599
Tény, hogy a Fidesz akkor vált kegyvesztetté a ballib elit körében, amikor világossá tette, hogy nem hajlandó koalícióra az MSZP-vel. Azaz, adott esetben inkább a gyűlölt MDF-et választja. Ez volt a törésvonal az SZDSZ-ben (Tölgyessyék kontra MSZP-barátok) és a Fideszben is. Fodor annak rendje és módja szerint kilépett a Fideszből, hogy rövidesen, mint Horn Gyula minisztere tűnjön föl. A képességeit jól mutatja, hogy azóta sem merült fel komoly formában, hogy bármiféle feladatot reá bizzanak :-)))
rarabel Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2598

Minden, amit leírsz, egyértelműen Orbánsemjénmikolaista sovinálfasiszta rágalom!

1.Az SZDSZ filokommunista párt volt.

2.A négyigenes népszavazást észérveivel nyerte meg

3.Göncz azóta is a legfüggetlenebb köztársasági elnök volt, aki mindent aláírt.

4.Rágalom, hogy Bauer,Demszky,Pető, Konrád,Haraszti,Demszky szülei ÁVÓsok lettek volna, és ők maoisták voltak ifjúkorukban.

5. Az MSZP magától szabadúlt ki a karanténból, és Horn Gyula Államférfiúi nagyságának köszönhette ezt.

6.Az SZDSZt 1994-ben az MSZP kényszerítette a koalícióra, az SZDSZ vezetői nem akartak koalát, ezt a kampányban többször el is mondta Pető.

 

Esetleg még nyilascsürhe is vagy,+Horthy-bérenc.

Előzmény: Törölt nick (2590)
AZS Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2597
"Azt senki sem tagadhatja"

ha nem, hát nem ;-)))

amúgy azt sem tagadhatja senki, hogy ostoba vagy, mint szódás a lovát. és ez nem személyeskedés, pusztán ténymegállapítás ;-)))
Előzmény: Törölt nick (2596)
AZS Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2595
büfizzél egyet még a pihi előtt, nehogy problémáid legyenek ;-)
Előzmény: Törölt nick (2593)
tomcat73 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2594
Rosta!

Agyad valóban úgy műxik, mint nicked. Az értékese kihullik belőle a szemét megragad.
Előzmény: Törölt nick (2590)
efzsuzsa Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2592
 :DDDDDDD
Előzmény: Profán Béni (2574)
Doppelstangel Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2591
Ennyi ökörséget egyrakáson...
Előzmény: Törölt nick (2590)
tomcat73 Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2589
Én balos utcabálra csak a mostani választásokon emléxem. Mikor volt még ilyen?

A Kossuth téri 2 millióra gondolsz???
Előzmény: Törölt nick (2583)
Doppelstangel Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2588

Hülyeség, a Charta kifejezetten a Csurka-dolgozatra született reakció volt, és több MDF-es is rokonszenvezett vele, beleértve Kerényi Imrét is.

 

Ha nem tudsz semmit, akkor jobb, ha hallgatsz.

Előzmény: Törölt nick (2583)
AZS Creative Commons License 2006.05.28 0 0 2587
ááááááááááááááááááá...
Előzmény: Törölt nick (2586)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!