Minden, ami Oroszországgal kapcsolatos. Kávéházi stratégiai elemzések, amatőr történelmi tanulmányok, piaci gazdasági elemzések, személyes és személytelen élmények, zapadnyikok és szlavofilek. Posztszovjet térség, közelkülföld, lágy altest, ablak Európára, és a többi.
Többezer ukrán hívő vesz részt a Kijevi-Pecsorszki Kolostor talán utolsó vasárnapi kanonikus miséjén.
A hó végéig a kanonikus ukrán egyház papjainak el kell hagynia a Lavrát, helyüket a pár éve alapított szakadár "független" egyház pópái veszik át.
A kanonikus ukrán egyhaz tagjai többféleképpen tiltakoznak: van aki éhségsztrájkol, egy nagy csoport elment Zelenszkij rezidenciájához és több órát várt arra, hogy az méltóztasson kijönni, és tudjanak vele beszélgetni ( Zelenszkij persze rájuk se bagózott)
Volt pap aki már elhagyta a Lavrat, sokan maradtak, de természetesen fizikailag nem vehetik fel a harcot.
Mindenesetre a hívők imádkoztak és szomorúak, hogy ( Ukrajnában a legnagyobb volt) egyházukat elüldözi az ukrán hatóság.
Persze az Eju úgy néz ki szemet húny a vallási üldözés fölött.
A szovjet rendszert gyűlölte(apját az NKVD lőtte agyon, leány testvéreit és azok családjukat kitelepítették).
Valami bizonyítékot, esetleg.
Ukrajna függetlenségéért dolgozott, bár módszerei mai szemmel radikális volt, de az akkori politikai közegben nem példa nélküli. Minden akkori Kelet-Európai állam(utód állam) a hitleri Németországnál akart jó pontokat szerezni(Lengyelország kivételével).
Mindig ugyanazokat a köröket kell körbejárni a fórumban, amiről már legalább egy vita megtörtént. Persze az nem lenne baj, ha új adatok, tények jelennének meg és ezzel új megvilágításba kerülne az adott téma. Sajnos most sem ez történt, a "perdöntő CIA" dokumentummal Bandera ügyében.
Erről 3 évvel ezelőtt a "soknevű" Mikivel (lehet hogy most is itt van?) folytattam egy vitát.
A 2000 könyv égetése. Gondosan letépett borító, hogy jól olvasható legyen. Amúgy nehéz meggyújtani egy könyvet, nem véletlen, hogy az igazi könyvégetéshez használnak valamilyen éghető folyadékot. Itt ilyennek nyoma sincs.
Inkább egy lokális, ukrán könyvégetést fotózhattak, mert a letépett fedelű könyv orosz nyelvű!
Fehéroroszországba telepítenek atomfegyvereket az oroszok, folytatódnak a véres harcok Ukrajnában.
Donyecknél 70 ukrán katona adta meg magát
Az Ukrán Fegyveres Erők (AFU) mintegy 70 katonája az elmúlt két hétben letette a fegyvert és megadta magát az orosz erőknek Donyecki területén. Ezt vasárnap jelentette be a TASS-nak a térség hatalmi struktúráinak képviselője.
Ma már a CIA nemrég nyilvánosságra hozott dokumentumaiból tudjuk, hogy az ukrán nacionalistákra már 1946-ban felfigyelt az USA vezetés, mint lehetséges eszközre a Szovjetunió elleni harcban.
Abban is biztosak lehetünk, hogy a CIA tisztában volt Bandera és követőinek természetével és második világháborús tevékenységével. Bandera a háború után Németországban telepedett le. Ő és követői elsősorban a CIA-nek köszönhetik, hogy elkerülték a felelősségre vonást Nürnbergben. Az Ukrán Nacionalisták Szervezetét a CIA teljesen tisztára mosta a "hidegháború miatti igények" miatt. Mikola Lebed, aki a lengyelek ellen követett el etnikai tisztogatást, 1949-ben az USA-ba költözött, 1998-ban halt meg, anélkül, hogy tetteit bármikor is kivizsgálták volna. Történelmi dokumentumok bizonyítják, hogy egy 1952-es CIA utasítás értelmében az amerikai bevándorlási hivatal (Immigration and Naturalization Service) nem vizsgálta Lebed háborús múltját. Stepan Banderát 1959-ben KGB ügynökök Münchenben megölték.
Bár Bandera a második világháborút börtönben töltötte, így nem volt aktív részese az eseményeknek, és rajta kívül több vezetője lehetett volna az ukrán szélsőjobboldalnak, mégis ő vált a mozgalom szimbólumává. Viktor Juscsenko, aki 2004-ben a "narancssárga forradalomnak" köszönhetően jutott hatalomba, Banderát nemzeti hőssé avatta, de a 2010. évi választáson győztes Janukovics visszavonta rendeletét. A Szovjetunió szétesése után több ilyen mozgalom született Ukrajnában, pl. a Narodnij Ruh, Oleg Tyahnyibok Szvoboda pártja, s a Dmitrij Jaros alapította Trizub. Dmitrij Jaros 2013-ban a Jobb Szektor vezetőjévé vált, amit elsősorban az UDAR hivatalos ellenzéki párton belüli kapcsolatainak köszönhetett.
Andrej Parubij is prominens vezetője az ukrán szélsőjobboldalnak, ő szervezett fáklyás felvonulásokat Ukrajna városaiban.
2014-ben történt Ukrajna második színes forradalma. Mivel az első ilyen megbukott, a CIA ezúttal nem bízta a véletlenre. A demokratikusan választott Janukovics egyszerre találta magát szemben a külföldről pénzelt társadalmi szervezetekkel, három új TV csatornával (2013-ban kezdett el sugározni a Spilno, Hromadske, és az Eszpresszó), valamint a részben külföldről támogatott ukrán szélsőjobboldallal. A tüntetéseken részt vettek Arszenij Jacenyuk, aki akkoriban az Apaföld (a náci német Vaterland kifejezésből inspirált elnevezés) politikai tömörülés vezetője volt, valamint Oleg Tyahnyibok is. A tüntetések hosszú ideig békésen zajlottak, s november végén váltak erőszakossá. Az erőszak meglepte Janukovicsot és belső vezérkarát, nem volt számukra nyilvánvaló, hogy ki adott parancsot a rohamrendőröknek az erőszakra. Ma már tudjuk, Ukrajna akkori vezérkari főnöke, Szergejj Ljovocskin, aki maga is szoros kapcsolatokat ápolt az USA nagykövettel, Geoffrey Pyattel, és Victoria Nulanddal, USA külügyminiszter-helyettesével. November 30. előtt Ljovocskin és Arszenij Jacenyuk kapcsolatba lépett egymással. Az egyik erőszakos szélsőjobboldali tüntetőket vegyített a békés tömegbe, Ljovocskin pedig parancsot adott a rohamrendőröknek, hogy ők is folyamodjanak erőszakhoz. Olyan újságírókat hívtak a helyszínre, akikben biztosak lehettek, hogy a szükséges optikán keresztül tudósítanak a történtekről.
A Jobb Szektor logója több fényképen is látható. A fentieket alátámasztja George Galloway interjúja Scott Ritterrel, az USA tengerészgyalogságának egykor hírszerző tisztjével. Az iraki háború előtt feladata volt Szaddam Husszein állítólagos tömegpusztító fegyvereinek felderítése. Az elsők között mondta ki nyilvánosan, hogy ilyenek nincsenek. Ritter szerint jó példa az ukrán szélsőjobboldal hatalmára az a tény, hogy ugyan az egykori ukrán elnök Porosenko aláírta a minszki megállapodást, amely autonómiát biztosított volna az orosz etnikumú területeknek, de a Jobb Szektor emiatt megfenyegette Porosenkot. Zelenszkij a béke mellett kampányolt elnöki jelöltként, de tervébe nem egyezett bele az Azov zászlóalj, az önkéntes szélsőjobboldali paramilitarista csoport. Ritter ezenkívül hozzáfűzi, hogy az Azov Zászlóaljat be lehetett volna perelni, és fel kellett volna oszlatni, ehelyett nagyrészt beolvasztották őket a hivatalos ukrán hadseregbe, ahol még NATO kiképzésben is részesültek.
2. Több mint 16 000 gyermeket hurcoltak el Oroszországba * Az elnök megkérdezte az akkori új tisztviselőt, hogy hány gyermeke van. Lvova-Belova így válaszolt: "Kilenc gyermek, öt született, négy nevelt gyermek - és 13 fogyatékkal élő kisgyermekről gondoskodom, de ők nem velem élnek, hanem a projektjeimben".
Az ukrajnai orosz inváziót követően Lvova-Belova növelte ismertségét Oroszországban. 2022 márciusában a Telegramban azt írta, hogy "a donbásszi árvák orosz családokban való elhelyezésének lehetőségét" Vlagyimir Putyin feltétel nélkül támogatná. "Amikor látod a megkönnyebbülés könnyeit a felnőtteken és a gyerekek örömét, akik már nem hallják a bombákat, rájössz, miért élsz" - írta.
Az ezt követő hónapokban egy speciális útmutatót dolgozott ki azoknak az oroszoknak, akik az ukrajnai megszállt területekről származó gyermekeket akartak gondozásba venni. Az ukrán Children of War online platform szerint az invázió kezdete óta 16 226 gyermeket (március 21-i állás szerint) hoztak Oroszországba Ukrajnából. Ebbe beletartoznak az internátusokból és árvaházakból származó árvák, valamint azok, akik a bombázások vagy az evakuálások után tűntek el.
Jelenleg 380 ukrajnai gyermek él nevelőszülőknél - mondta Lvova-Belova egy december végi interjúban. "Ezek a gyerekek hosszú ideig árvaházakban voltak, és nehéz nyolc évet éltek át a légoltalmi óvóhelyeken".
Hogy "jó példát mutasson" az oroszoknak, Lvova-Belova tavaly nyáron nevelőanyja lett a 15 éves Filippnek Mariupolból, az Azovi-tengeren fekvő ukrán városból, amelyet az orosz hadsereg a földdel tett egyenlővé. "Nem is cselekedhettem volna másként" - mondta újságíróknak. "Azon az érzésen kívül, hogy ez az ember nagyon közel áll hozzám, van egy másik indíték is. Elvégre a gyermekek családokba helyezése a szakmai munkám".
A letartóztatási parancs növeli az ismertségét
Itt válik nyilvánvalóvá a képmutatás. Márciusban ugyanis Lvova-Belova támogatott egy törvényjavaslatot, amely megtiltotta volna az úgynevezett "barátságtalan" országok állampolgárainak, hogy Oroszországból gyermekeket fogadjanak örökbe. Azzal érvelt, hogy "nagy a valószínűsége annak, hogy az orosz gyerekeket külföldön zaklatják és megalázzák állampolgárságuk miatt". Ami tulajdonképpen az ő dolga: úgy bánni a gyerekekkel, ahogy Putyin akarja.
Ebbe beleillik az ICC elfogatóparancsa felett nyíltan kifejezett öröme. Maria Lvova-Belova a Telegramon azt írta: "Örülök, hogy a nemzetközi közösség értékeli a gyermekek védelmében végzett munkánkat. Azt, hogy gondoskodással és szerető emberekkel vesszük őket körül. És különösen jó, hogy egy csapatban vagyunk Vlagyimir Putyin orosz elnökkel".
A reakció jól mutatja, mennyire fontos a "gyermekbiztos" számára, hogy közel áll Putyinhoz. "A politikai elitben több száz ember van, és ez a kör elég széles" - mondja Fjodor Krasznyinnyikov politológus és publicista. Putyin kapcsolatai Lvova-Belovával csak az ukrajnai háború kitörése után alakultak volna ki.
Békeidőben az ombudsman asszony nem volt különösebben fontos személyiség - mondja a szakértő -, és Lvova-Belova népszerűsége a lakosság körében valószínűleg korlátozott volt. Ez mostanra változik. "Putyin mint idősebb, elvált férfi és a választói számára is fontos, hogy sok fiatal nő és sokgyermekes anya gyűljön össze az elnök körül".
A letartóztatási parancs után, amelyet Oroszországban izgatottan vitatnak, a 38 éves nő jelentősége bizonyos körökben valószínűleg megnő. "Azokat az embereket, akiket Nyugaton szankciókkal sújtanak és elítélnek, mert Putyinhoz közel állnak, Oroszországban nagyra becsülik" - mondja Kraszeninnikov. Putyin az "őmiatta üldözött" embereket úgy hozza közelebb magához, hogy "ajándékokkal és magas beosztásokkal halmozza el őket".
Putyin "gyermekmegbízottja" számára a letartóztatási parancs olyan, mint egy megtiszteltetés Dátum: 22.03.2023 Szerző: Иван Руслянников
Maria Lvova-Belova Vlagyimir Putyinnal 2023 februárjában. Forrás: via REUTERS/SPUTNIK
Putyinon kívül a Kremlből eddig csak egy személy ellen volt nemzetközi elfogatóparancs: A 38 éves Maria Lvova-Belova, a "gyermekek jogaiért" felelős biztos. Ő maga is "örökbe fogadott" egy 15 éves gyermeket Mariupolból. Betekintés egy nyugtalanító karrierbe.
Miután a hágai Nemzetközi Büntetőbíróság (ICC) úgy döntött, hogy elfogatóparancsot ad ki Vlagyimir Putyin orosz elnök ellen, a nemzetközi közösségben nagy volt az egyetértés. "Tény, hogy senki sem áll a törvények felett" - mondta Olaf Scholz német kancellár a múlt héten. Volodimir Szelenszkij ukrán elnök kijelentette: "Egy terrorista állam vezetője és egy másik orosz tisztviselő hivatalosan is háborús bűntett gyanúsítottja".
Az általános izgalomban szinte elsikkadt, hogy Putyin mellett egy másik személynek is felelnie kell az Ukrajnában elkövetett állítólagos háborús bűnökért. Nem Ramzan Kadirov csecsen diktátor, nem Jevgenyij Prigozsin, a Wagner zsoldoscsoport vezetője szerepel a listán, hanem az úgynevezett gyermekjogi ombudsman, Maria Lvova-Belova. A 38 éves nőt a háború előtt valószínűleg alig ismerték, nemcsak Oroszországon kívül, hanem az orosz lakosság körében is.
Ez mostanra megváltozott. Az ICC közleménye szerint Hága azzal vádolja Putyint és Lvova-Belovát, hogy felelősek a megszállt területekről az Orosz Föderációba hurcolt gyermekek illegális deportálásáért. Ki ez a nő, aki egy napon az orosz diktátor mellett ülhet a vádlottak padján?
Maria Lvova-Belova karrierje lenyűgözően mutatja, hogy mi kell ahhoz, hogy valaki felemelkedjen Vlagyimir Putyin Oroszországában. A Moszkvától mintegy 500 kilométerre délre fekvő Penzában született, és ott tanult karmesternek. Lvova-Belova rendszeresen járt az ortodox templomba, ahol megismerkedett Pavel Kogelman plébánossal, akitől öt gyermeke született.
Előlépés a belső körbe
2008-ban megalapította a "Blagowest" nevű szervezetet, amely a gyermekekért száll síkra, miután látta, hogy a szüleik által elhagyott csecsemőket egy helyi kórházban helyezik el. "Lehet, hogy keményen hangzik, de szerintem nem helyes, ha az ember az egész életét csak a gyerekeinek szenteli. Egy nőnek más kötelezettségei és érdeklődési köre is kell, hogy legyen. Én pedig abban találtam meg az ügyemet, hogy támogassam azokat, akiknek nehézségeik vannak" - mondta később Lvova-Belova egy interjúban.
2014 novemberében az ő kezdeményezésére nyílt meg Penzában a "Viertel Louis" jótékonysági projekt, amely a fogyatékkal élő fiatalokat támogatja abban, hogy megbirkózzanak az életükkel. Következő projektje, a "Veronica háza" egy bentlakásos iskola volt súlyos fogyatékkal élő fiatalok számára, amelyet közpénzekből finanszírozott. ## Maria Lvova-Belova, a gyermekek jogainak orosz ombudsmanja Forrás: via REUTERS/SPUTNIK
Lvova-Belova 2019-ben egy lépéssel tovább ment, és megnyitotta a "Novye Berega" negyedet, ahol egykori árvák élnének. Az összesen 190 millió rubel (több mint kétmillió eurónak megfelelő összeg) értékű projekt az orosz ortodox egyház támogatásával valósult meg.
Projektjei nem maradtak észrevétlenek Moszkvában: a 2018-as elnökválasztás idején Lvova-Belova már Vlagyimir Putyin bizalmi köréhez tartozott. Az elnök előszeretettel használja a gyerekeket politikai PR-ra, elég csak a 2006 júniusi képekre emlékezni, amikor Putyin hasba csókolt egy kisfiút.
Rendszeresen beszél a demográfiáról, és az elnöki alapból pénzt biztosít gyermekprojektekre. Így nem meglepő, hogy egy olyan nő, aki a karrierjét a fogyatékkal élő gyerekekkel kapcsolatos projektekre építette, fel tudott kerülni a belső körébe.
Putyin megnyerte a 2018-as választásokat, Lvova-Belova pedig a Kreml Egységes Oroszország pártjában szerzett mandátumot, és 2020-ban tagja lesz a Föderációs Tanácsnak, az orosz parlament felsőházának. Putyin 2021 októberében a gyermekek jogainak ombudsmanjává nevezte ki.
folyt. köv.:
2. Több mint 16 000 gyermeket hurcoltak el Oroszországba Translated with www.DeepL.com/Translator (free version) - proofread by Me
bizony, bizony, mea culpa, ehetem a kalapom - ugyanis a DeepL.com kapásból magyarította a japán cikket:
====
Elmondta, hogy biztosítják a katonákat, hogy megtörjék a háborús helyzetet, de az offenzíva megkezdésének időzítéséről azt mondta: "Még nem kezdhetjük el. Tankok, tüzérség és HIMARS (High Mobility Rocket Artillery System) nélkül nem tudjuk bátor katonáinkat a frontra küldeni" - árulta el a súlyos fegyverhiányt.
Szóval folytatod a pofátlan hazudozást, hogy mentegesd az ukrán nácidisznókat.
Nincsenek nácik Ukrajnában, mi, bobo?
Ismétlés:
Ukrajnában nincsenek betiltva a náci jelképek, Magyarországon és Lengyelországban és a világ normálisabbik részén: igen.
Ukrajnában lehet SS és horogkeresztes zászlók alatt vonulni.
Ezt összevetni egy maroknyi focihuligánnal: kizárólag a z oroszerllenes kánon butító hatása alatt lehet csak.
Nézzük ismét:
Parubij..
Neonáci ideológus. ANnak idején könyvet is írt. A könyv boritáján, hogy ne legyen kétség, náci szimbolúmok víritanak. A majdan idején ő volt a tér egyik parancsnoka (Pasinszkij volt a másik, ő tűntette el a mesterlövész puskát azon a youtube videón amivel valszeg a rendőröket és a tüntetőket is lőtték, hogy ezkalálják a megeggyezés után a helyzetet).
Ez a derék náci a puccs után ukrajna legnagyobb hatalmú embere lett, mivel “kineveződött” a nemzetbiztonsági és védelmi tanács fejévé, de volt ő rada elnöke is.
parlamenti képviselő, az azov neonáci fegyveres csürhe alapitója egyesiteni szerette volna az összes ukrán neonáci szervezetet a pravij szektortól a szvobodáig, és indulni az elnökválasztáson.
„A Donbassz nem csupán válság sújtotta övezet. Eszméletlen mennyiségben vannak ott fölösleges emberek (…) Teljes tudatomnál fogva mondom ezt. Donyeck megyének kb. négymillió lakosa van. És (ebből) másfél millió fölösleges. (…) Nem kell értenünk a Donbasszt. AZ UKRÁN NEMZETI ÉRDEKEKET KELL ÉRTENÜNK. A DONBASSZT PEDIG ERŐFORRÁSKÉNT KELL HASZNOSÍTANUNK. (…) A Donbasszt illetően nem tudok receptet arra, hogy miként lehetne ezt gyorsan megvalósítani. A legeslegfontosabb azonban, amit meg kell tennünk: VANNAK OLYAN EMBEREK, AKIKET EGYSZERŰEN MEG KELL ÖLNÜNK.”
Bogdan Butkevics (3) az „Ukrainszkaja Nyegyelja” kiadvány újságírója
„Nekem mindegy, hogy mi van ott Luganszkban. NEM ÉRDEKEL A CSÓTÁNYOK ÉLETE. Még ha egymillió is kel ki belőlük a konyhámban, ez nem jelenti azt, hogy a konyha az övék lesz. SEMMIFÉLE STÁTUSZT, SEMMIFÉLE KÜLÖNLEGES ELBÁNÁSMÓDOT (8) A CSÓTÁNYOKNAK. CSAK DIKLÓRTOSZT(8) – sok-sok diklórtoszt. No és, persze, párezer „Javelint” (9)”
Jevgenyij Ribcsinszkij, a „Vólja naróda” („Népakarat”) frakció
parlamenti képviselője.
„Egyébként náluk (a Donbassz nemzetőreinél) nagyon jó a fegyelem. Ott nem várnak a bíróságokra, a bírósági ítéletekre – ott mindenben a háborús idők törvényeinek megfelelően döntenek. De az ukrán hadsereg mégis képes kijutni az orosz határra. Potenciánkat, erőinket tekintve mi erre képesek vagyunk. Ám ehhez LE KELL RADÍROZNUNK A FÖLD SZÍNÉRŐL DONYECKET, LUGANSZKOT, GORLOVKÁT ÉS MÁS VÁROSOKAT”.
(Alekszandr Kuzmuk, az ukrán hadsereg tábornoka, korábbi honvédelmi miniszter)
"
„17 évig harcoltam a DNR (1) ellen. Náci vagyok, UKROP. (2) A Donbasszban nincsenek ukránok. AZOKRA, AKIK OTT ÉLNEK, NEKÜNK NINCS SZÜKSÉGÜNK. Mihelyst az ukrán tankok begördülnek Donyeckbe, meg lesznek semmisítve.”
> a mandiner cikke japán forrásra hivatkozik: Jomiuri Sinbun
> 鋭い目つきのゼレンスキー氏、水も飲まず語り続けた58分…列車の一時停車中には物売りが接近
> megeszem a kalapom, ha a japánt megérti bárki a mandinernél... :(
bizony, bizony, mea culpa, ehetem a kalapom - ugyanis a DeepL.com kapásból magyarította a japán cikket:
====
Egy interjúban Zelenszkij azt állította, hogy több fegyveres támogatásra, többek között lőszerre és vadászgépekre lenne szükség.
Elismerve, hogy a kelet-ukrajnai háborús helyzet "nem jó", Zelenszkij megismételte, hogy ennek oka a "lőszerhiány". Az orosz erők naponta körülbelül háromszor annyi lőszert lőnek ki, mint az ukrán hadsereg, és "várjuk, hogy a lőszer megérkezzen a partnerországoktól" - mondta.
Elmondta, hogy biztosítják a katonákat, hogy megtörjék a háborús helyzetet, de az offenzíva megkezdésének időzítéséről azt mondta: "Még nem kezdhetjük el. Tankok, tüzérség és HIMARS (High Mobility Rocket Artillery System) nélkül nem tudjuk bátor katonáinkat a frontra küldeni" - árulta el a súlyos fegyverhiányt. Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)
====
Tehát a mandiner a "Még nem kezdhetjük el. Tankok, tüzérség és HIMARS nélkül.."-t hamisította "beismerés"-re és "képtelenek"-re:
> Ukrajna tavaly novemberig mintegy 19 millió példányban vont ki könyvtáraiból szovjet
> időkből származó vagy orosz nyelvű könyveket,
Акула-лжец, Lügencápa, lyulyly, olyan buta vagy, mint a sütôtök fôzve: a szovjet szemét kivonása a könyvtárakbó a magyar Szabó Ervin könyvtárakban is végbement, például kidobták a te kedvec gyerekkori olvasmányodat: Lenin elvtársad válogatott mûveit.
Ukrajna tavaly novemberig mintegy 19 millió példányban vont ki könyvtáraiból szovjet időkből származó vagy orosz nyelvű könyveket, mondta Jevhenyija Kravcsuk, az ukrán parlament humanitárius és információs politikával foglalkozó bizottságának helyettes vezetője. A Reuters jelentése szerint a 19 millió könyvből 11 millió orosz nyelvű volt. Olyan ukrán nyelvű könyveket is eltávolítottak, amelyek a szovjet korszakból származnak, derül ki a parlament honlapján közzétett nyilatkozatból.