Egyelőre ismeretlen okból szivárogtatták ki a sajtónak a Fideszből Rogán Antal kampányfőnök közeli munkatársának nevét, akit a párt állítólagos belső vizsgálata nyomán függesztettek volna fel állásából. Ha volt is belső vizsgálat, az nem Mizsei Szabolcs érintettségét állapította meg – tudta meg a Hírszerző. Ráadásul lapunk úgy tudja, az „érintettet” nem függesztették fel állásából.
Egyelőre nem tudni, hogy valóban felfüggesztettek-e bárkit a Fidesz számítógépéről végrehajtott adatlopással kapcsolatban, melynek során félkész szocialista kampányanyagok jutottak a Fidesz szerverének ma még ismeretlen használójához. Az állítólagos vizsgálatról és a felfüggesztésekről a közvélemény Rogán Antal kampányfőnök két héttel ezelőtti egymondatos közleményéből értesülhetett. Másnap a Magyar Hírlap nyilvánosságra hozta az egyik állítólagos érintett, Mizsei Szabolcs nevét.
A felfüggesztés tényét akkor a Hírszerző kérdésére Mizsei jogi képviselője, Futó Barnabás is megerősítette, ám most olyan információk jutottak lapunk birtokába, amelyek kétségessé teszik a Fidesz-frakció informatikai kabinetjének titkáraként dolgozó Mizsei Szabolcs felfüggesztését. Úgy tudjuk, Mizseit azóta sem függesztették fel állásából; ennek fényében furcsa, hogy Rogán munkatársa mellett sem pártja, sem főnöke nem állt ki az elmúlt két hétben.
Mi a cél?
Mizsei nevének kiszivárogtatása egyfelől alkalmas lehetett a közvélemény figyelmének elterelésére az adatlopás máig ismeretlen valódi felelőseiről, ráadásul kényes helyzetbe hozta Rogán Antalt, hiszen a kiszivárogtatás a Fidesz-frakció informatikai kabinettitkára személyében legközelebbi munkatársainak egyikét keverte az adatlopási ügybe; ráadásul a Rogán-Mizsei kapcsolat nem új keletű, és több puszta munkakapcsolatnál.
Nem hall, nem lát, nem beszél. Rogán Antal (Fotó: fidesz.hu)
A Hírszerző korábbi értesülése szerint Rogán és Mizsei kapcsolata közel másfél évtizedre nyúlik vissza; a kampányfőnök és a kabinettitkár 1992 óta ismerik egymást. Amellett, hogy mindketten a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Széchenyi Szakkolégiumának hallgatói voltak, a szakkollégium honlapjának tanúsága szerint évfolyamtársak, emellett a Hírszerző tudomása szerint egymás szobatársai is.
Rogán hallgat
Úgy tudjuk, a Széchenyit fideszes-fidelitasos utánpótlás-nevelőként kezelő Rogán és Mizsei életútja később is többször találkozott; legutóbb a Fidesz-frakció informatikai kabinetjében. Ennek titkáraként Mizsei – Rogánnal együtt – aktív szerepet vállal a Fidesz-kampány elit-alakulatának tekintett Fidelitas-aktivisták felkészítésében a választási hadjáratra.
Egyelőre nem tudni, ki és miért nevezte meg a nyilvánosság előtt Mizsei Szabolcsot az adatlopás fő felelőseként; a kiszivárogtatás célpontja mindenesetre aligha maga az érintett, sokkal inkább a Fidesz kampányfőnöke lehetett. A rendőrség egyelőre hiába várja, hogy a kampányfőnök megnevezze az ügy korábban felfüggesztett „lehetséges felelőseit”.
A cikket a Hírszerzőn itt találja: http://www.hirszerzo.hu/cikk.php?id=9846
Őriztünk együtt disznót az elmúlt 46 évben, hogy leöcsizz, vagy egyszerűen csak udvariatlan tuskó vagy?
mutass már egy jogerõs ítéletet, jó?
A Polfórumban az a "jó", hogy az ember huszonötször is leírhat valamit, huszonhatodszor is akad valaki, akinek újra leírhatja.
Szóval.
Engem nem érdekel, hogy mit mond a jog. Többet mondok: általában téged sem érdekel. Amikor éled az életedet, a valószínűségekre alapozol. Lesz*rom, hogy hivatalosan volt-e taggyűlés, vagy sem, érted? Nem érdekel, hogy mit mond erről a bíróság. Az érdekel, hogy mi van a papíron, nem az, hogy odaírták-e a tetejére, hogy "taggyűlés", meg "jegyzőkönyv". És nem érdekel, hogy a hangfelvételt fel lehet-e használni a bíróságon vagy sem. A hangfelvétel létezik, hogy a jogi státusa micsoda, az csak egy jogi eljárásban játszik, a véleményem kialakításához nem kell figyelembe vennem.
Tudom, hogy akkor miket hazudtatok az újságban, tv-ben, rádióban, vízcsapból, nem kell megismételned.
Én biztosan nem hazudtam semmit, mert soha életemben nem írtam újságba, nem szerepeltem se rádióban, se tévében. Ellenben emlékszem az elmúlt pár hétből néhány hazugságra. Például Révész Máriusz hamisítást emlegetett, betörést a Fidesz a szerverére, a Fidesz sajtóközleménye azt állította, hogy egy bizonyos jelszót nyilvános szerveren találtak etc. Úgyhogy ezen a ponton lesülhetne a képedről a bőr, nem gondolod?
Azért élünk jogállamban, mert nem a sajtó dönt ügyekrõl, hanem a bíró.
Jogilag. Gondolni meg mindenki azt gondol magában, amit akar. Egyelőre.
Gyurcsányiék is megérdemelnék, hogy kerítés mögött legyenek.
Én ugyanezt gondolom Orbánról és néhány kedves haverjáról.
És lassan már egy pár szájmenéses is mint például te.
Ez fenyegetés. Nem vagyok egy feljelentő típus, nem fogom jelezni a modiknak, de ha valamelyik magától eltilt téged egy időre, nem fogok könnyet ejteni miattad. Azért nem, mert a szájmenés hozzátartozik a demokráciához. Mindenki szabadon kifejtheti a véleményét. Még én is.
Csak abban nem vagyok biztos, hogy ezt Orbán újbóli hatalomra jutása után is megtehetem-e majd. Az, hogy kerítés mögé akarsz rakni, nem sok jóval biztat.
Kár, hogy a sajtóban való folyamatos hazudozást nem tiltja olyan szigorú törvény mint némely európai országban.
Én ennek örülnék a helyedben. A komplett MaNem szerkesztőség zárt helyen lenne már. Persze ülne bőven újságíró a másik oldalról is, de ez a MaNem hazudozóit még nem menti fel semmi alól...
Kövér László akkor személyiségi jogi pert kezdeményezett Tóth Károly ellen, és azt állította, Tóth meghamisította szavait.A másodfokú bíróság szerdai jogerős ítélete azonban elutasította Kövér keresetét.
Bár Kövér László beszédéről hangfelvétel vagy írásos feljegyzés nem készült, annak tartalma azonban jól rekonstruálható. Tóth Károly az MTV riportját csatolta bizonyítékként, mely Kövér Lászlóval készült Békéscsabán. Kövér ebben arról beszélt, hogy nem csupán a programok közti különbség miatt érdemes a Fidesz–MDF koalícióra szavazni, hanem mert teljesen más szemléletmódot képviselnek, mint a baloldal. Majd a Fidesz által támogatott 2012-es olimpia előnyeit ecsetelve a következőket mondta: "Gondolkodjunk el azon, hogy lehet, hogy nekik van igazuk, lehet, hogy valóban ennyire elkorcsosultunk, ennyire képességek nélküli néppé váltunk, ennyire alkalmatlanok vagyunk arra, amire a katalánok, vagy a görögök alkalmasak voltak, akik fejlettség tekintetében talán nem sokkal vannak előttünk. Viszont, ha ez így van, akkor így nem lehet élni, meg nem is érdemes, akkor menjünk le a pincébe, keressünk egy kötelet, aztán valóban kössük fel magunkat." A Fidesz-vezető később Szombathelyen, illetve más televíziós m?sorokban is megismételte ugyanezt a felszólítását. Kövér László képviselője a per során azzal védekezett, hogy Tóth Károly kiragadott a szövegből mondatokat, ezzel eltorzította a közlés tartalmát, amely Kövér kedvezőtlen társadalmi megítélését eredményezte. A bíróság álláspontja szerint Tóth pontosan idézett, és Kövér mondandójának lényegét foglalta össze. Véleménye szerint ez a mondat nem csak az olimpia gondolatát ellenzőknek, a kishit?eknek, illetve az azért lelkesedni nem tudóknak szólt, hanem közvetve a Fidesz szemléletmódjától eltérőekre is vonatkozott.
tehat akkor hogy is van a kover"jogerosen koteles"laca
Ezt nem kellett volna leírnod. Addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik. A székház--bánya ügyben a Fidesz bemutatta, milyen taktikával sikálja el a saját disznóságait. Akkor még sikerült. A Sárazsadány-ügy már annyira necces volt, hogy szállóige is született belőle: "ja, nem volt taggyűlés". És aztán jött a bukta, háromszor is egymás után. Először a fax, aztán a log az adatlopásról, és most egy magnófelvétel.
Öcsi, mutass már egy jogerõs ítéletet, jó? Tudom, hogy akkor miket hazudtatok az újságban, tv-ben, rádióban, vízcsapból, nem kell megismételned. Azért élünk jogállamban, mert nem a sajtó dönt ügyekrõl, hanem a bíró.
Mindenki, aki elkezdi átlépni a törvényeket, akármilyen okos is, előbb-utóbb hibákat fog elkövetni, és le fog bukni.
Ez Gyurcsányiéknak már többször sikerült, le is buktak. Nekik ezek szerint szabad?
Megérdemlik.
Gyurcsányiék is megérdemelnék, hogy kerítés mögött legyenek. És lassan már egy pár szájmenéses is mint például te. Kár, hogy a sajtóban való folyamatos hazudozást nem tiltja olyan szigorú törvény mint némely európai országban.
És az orbánbányákat mikor hozod elõ? Vagy bármely más csinált ügyet, amit ti nyomtatok éjjel-nappal a sajtó bal (nagyobbik) felében, és amelyek egyikébõl se lett semmi (nemhogy ítélet, sokszor még per se)?
Ezt nem kellett volna leírnod. Addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik. A székház--bánya ügyben a Fidesz bemutatta, milyen taktikával sikálja el a saját disznóságait. Akkor még sikerült. A Sárazsadány-ügy már annyira necces volt, hogy szállóige is született belőle: "ja, nem volt taggyűlés". És aztán jött a bukta, háromszor is egymás után. Először a fax, aztán a log az adatlopásról, és most egy magnófelvétel.
Mindenki, aki elkezdi átlépni a törvényeket, akármilyen okos is, előbb-utóbb hibákat fog elkövetni, és le fog bukni. A Fidesz főnökei éppen most tanulják meg ezt -- a saját kárukon.
Mondj már egyet, hiteles hivatkozással együtt. (Magyar Hírlap cikk vagy hasonló nem elég, tudjuk, hogy õk hogy állítják be a valóságot, lásd Kövér László "köteles" idézetét, amit a ballib sajtó szándékosan átfogalmazott. Ha akarod, leírom az igazi idézetet, hogy te is tudjad.)
Kiváncsi vagyok, hogy találsz-e valamit. Megígérem, minden egyes találatra fogok neked találni egy sokkal súlyosabb Gyurcsányi-gárda esetet, jogerõs ítélettel együtt.
Az emberek tudják. Ha ez alatt azt érted, hogy a ballib sajtó megfröcsögte, akkor még igazad is van. Csak ez a mondat nem azt jelenti.
A grafologia eppen ugy mint a kiromancia (tenyer ellemzes) egy bizonyos hosszu figyeles es annak alapjan ertelmezes szintezise. Szerintem nem kimondottan tudomany...igy termeszetsen teljesen szubjektiv. En sem vagyok grafologus csak a legelso jogasz tanulmanyaim soran meg tanultunk igen komoly kriminalisztikat, azzal kezdodott. Sok konyv jellenik meg grafologiarol, ha erdekel keressel a konyvtarba...
És az orbánbányákat mikor hozod elõ? Vagy bármely más csinált ügyet, amit ti nyomtatok éjjel-nappal a sajtó bal (nagyobbik) felében, és amelyek egyikébõl se lett semmi (nemhogy ítélet, sokszor még per se)? És azt, hogy nem lett belõlük semmi, persze már el is felejtettétek, igaz, pénzért mindent el lehet felejteni. Mondd, mennyit kapsz hozzászólásaidért?
Ki állította, hogy azok voltak? Viszont nem az ült éveken át börtönben, aki a nagyobb bũnt követte el. Ennyire szubjektív a bíróság, ha számítógéprõl van szó. Még ma is, semmi nem változott.
Teljes a homály a Fidesz adatlopás-ügyi belső vizsgálata körül
Dolgozik az állítólag felfüggesztett munkatárs
Egyelőre ismeretlen okból szivárogtatták ki a sajtónak a Fideszből Rogán Antal kampányfőnök közeli munkatársának nevét, akit a párt állítólagos belső vizsgálata nyomán függesztettek volna fel állásából. Ha volt is belső vizsgálat, az nem Mizsei Szabolcs érintettségét állapította meg – tudta meg a Hírszerző. Ráadásul lapunk úgy tudja, az „érintettet” nem függesztették fel állásából.Egyelőre nem tudni, hogy valóban felfüggesztettek-e bárkit a Fidesz számítógépéről végrehajtott adatlopással kapcsolatban, melynek során félkész szocialista kampányanyagok jutottak a Fidesz szerverének ma még ismeretlen használójához. Az állítólagos vizsgálatról és a felfüggesztésekről a közvélemény Rogán Antal kampányfőnök két héttel ezelőtti egymondatos közleményéből értesülhetett. Másnap a Magyar Hírlap nyilvánosságra hozta az egyik állítólagos érintett, Mizsei Szabolcs nevét. A felfüggesztés tényét akkor a Hírszerző kérdésére Mizsei jogi képviselője, Futó Barnabás is megerősítette, ám most olyan információk jutottak lapunk birtokába, amelyek kétségessé teszik a Fidesz-frakció informatikai kabinetjének titkáraként dolgozó Mizsei Szabolcs felfüggesztését. Úgy tudjuk, Mizseit azóta sem függesztették fel állásából; ennek fényében furcsa, hogy Rogán munkatársa mellett sem pártja, sem főnöke nem állt ki az elmúlt két hétben.Mi a cél?Mizsei nevének kiszivárogtatása egyfelől alkalmas lehetett a közvélemény figyelmének elterelésére az adatlopás máig ismeretlen valódi felelőseiről, ráadásul kényes helyzetbe hozta Rogán Antalt, hiszen a kiszivárogtatás a Fidesz-frakció informatikai kabinettitkára személyében legközelebbi munkatársainak egyikét keverte az adatlopási ügybe; ráadásul a Rogán-Mizsei kapcsolat nem új keletű, és több puszta munkakapcsolatnál.
A Hírszerző korábbi értesülése szerint Rogán és Mizsei kapcsolata közel másfél évtizedre nyúlik vissza; a kampányfőnök és a kabinettitkár 1992 óta ismerik egymást. Amellett, hogy mindketten a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Széchenyi Szakkolégiumának hallgatói voltak, a szakkollégium honlapjának tanúsága szerint évfolyamtársak, emellett a Hírszerző tudomása szerint egymás szobatársai is.
Rogán hallgat
Úgy tudjuk, a Széchenyit fideszes-fidelitasos utánpótlás-nevelőként kezelő Rogán és Mizsei életútja később is többször találkozott; legutóbb a Fidesz-frakció informatikai kabinetjében. Ennek titkáraként Mizsei – Rogánnal együtt – aktív szerepet vállal a Fidesz-kampány elit-alakulatának tekintett Fidelitas-aktivisták felkészítésében a választási hadjáratra.
Egyelőre nem tudni, ki és miért nevezte meg a nyilvánosság előtt Mizsei Szabolcsot az adatlopás fő felelőseként; a kiszivárogtatás célpontja mindenesetre aligha maga az érintett, sokkal inkább a Fidesz kampányfőnöke lehetett. A rendőrség egyelőre hiába várja, hogy a kampányfőnök megnevezze az ügy korábban felfüggesztett „lehetséges felelőseit”.
Nem értem én ezt a belső vizsgálatot. Most azt is Viktor fogja eldönteni, hogy ki hekkelt?
Képzeljük el, hgy egy kocsi felszalad a járdára, elüt egy rakás gyalogost. Kijön a rendőr, és türelmesen vár, amíg a kocsi utasai eldöntik, hogy ki vezetett:
- Nekem nincs jogsim... Te tök részeg vagy... Neked lejárt a tartózkodási engedélyed... Nálad ott a szajré... Téged köröz a rendőrség... Akkor most melyikünk vezetett?
Teljes a homály a Fidesz adatlopás-ügyi belső vizsgálata körül Dolgozik az állítólag felfüggesztett munkatárs
Hírszerző információ 2006. március 6. 14:27
Egyelőre ismeretlen okból szivárogtatták ki a sajtónak a Fideszből Rogán Antal kampányfőnök közeli munkatársának nevét, akit a párt állítólagos belső vizsgálata nyomán függesztettek volna fel állásából. Ha volt is belső vizsgálat, az nem Mizsei Szabolcs érintettségét állapította meg – tudta meg a Hírszerző. Ráadásul lapunk úgy tudja, az „érintettet” nem függesztették fel állásából.
Egyelőre nem tudni, hogy valóban felfüggesztettek-e bárkit a Fidesz számítógépéről végrehajtott adatlopással kapcsolatban, melynek során félkész szocialista kampányanyagok jutottak a Fidesz szerverének ma még ismeretlen használójához. Az állítólagos vizsgálatról és a felfüggesztésekről a közvélemény Rogán Antal kampányfőnök két héttel ezelőtti egymondatos közleményéből értesülhetett. Másnap a Magyar Hírlap nyilvánosságra hozta az egyik állítólagos érintett, Mizsei Szabolcs nevét.
A felfüggesztés tényét akkor a Hírszerző kérdésére Mizsei jogi képviselője, Futó Barnabás is megerősítette, ám most olyan információk jutottak lapunk birtokába, amelyek kétségessé teszik a Fidesz-frakció informatikai kabinetjének titkáraként dolgozó Mizsei Szabolcs felfüggesztését. Úgy tudjuk, Mizseit azóta sem függesztették fel állásából; ennek fényében furcsa, hogy Rogán munkatársa mellett sem pártja, sem főnöke nem állt ki az elmúlt két hétben.
Mi a cél?
Mizsei nevének kiszivárogtatása egyfelől alkalmas lehetett a közvélemény figyelmének elterelésére az adatlopás máig ismeretlen valódi felelőseiről, ráadásul kényes helyzetbe hozta Rogán Antalt, hiszen a kiszivárogtatás a Fidesz-frakció informatikai kabinettitkára személyében legközelebbi munkatársainak egyikét keverte az adatlopási ügybe; ráadásul a Rogán-Mizsei kapcsolat nem új keletű, és több puszta munkakapcsolatnál.
A Hírszerző korábbi értesülése szerint Rogán és Mizsei kapcsolata közel másfél évtizedre nyúlik vissza; a kampányfőnök és a kabinettitkár 1992 óta ismerik egymást. Amellett, hogy mindketten a Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem Széchenyi Szakkolégiumának hallgatói voltak, a szakkollégium honlapjának tanúsága szerint évfolyamtársak, emellett a Hírszerző tudomása szerint egymás szobatársai is.
Rogán hallgat
Úgy tudjuk, a Széchenyit fideszes-fidelitasos utánpótlás-nevelőként kezelő Rogán és Mizsei életútja később is többször találkozott; legutóbb a Fidesz-frakció informatikai kabinetjében. Ennek titkáraként Mizsei – Rogánnal együtt – aktív szerepet vállal a Fidesz-kampány elit-alakulatának tekintett Fidelitas-aktivisták felkészítésében a választási hadjáratra.
Egyelőre nem tudni, ki és miért nevezte meg a nyilvánosság előtt Mizsei Szabolcsot az adatlopás fő felelőseként; kiszivárogtatás célpontja mindenesetre aligha maga az érintett, sokkal inkább a Fidesz kampányfőnöke lehetett. A rendőrség egyelőre hiába várja, hogy a kampányfőnök megnevezze az ügy korábban felfüggesztett „lehetséges felelőseit”.