Keresés

Részletes keresés

Maketheworldabetterplace Creative Commons License 2013.04.02 0 0 855

Melyik töltési mód a legoptimálisabb, ha az akkuból élettartama során a legtöbb kWh-t szeretném kinyerni?

Dc töltéssel a kapacitás töltésről töltésre csökken.

 

A teszt alanya 12V 12Ah "kínai ződ", 10W-os izzóval 1 óra 15 percet tud 10,5V-ig(ekkor 12V terhelés nélkül). Ez 2 óra 15 perc volt régen. Ez alapján arra következtetek, hogy még 300 ciklust sem tud az új 70% maradékkapacitásig.

 

Várom az ötleteket, frekvenciajavaslatokat, illetve javaslatokat mechanikus kapacitásnövelésre(kémiai hatású akkumentő csodakaverékek az elektrolitba).

sujgojo Creative Commons License 2012.12.04 0 0 854

tehat, ha jol ertem, ez olzan gyorsan kapcsol, hogy nem kell akkumulatoron keresztul taplalni a rendszert, mert nem lesz fesz kieses. ez jo, mert akkor egyszerubb a dolog, nem kell aksit venni es figyelni annak a toltesere is.

Előzmény: naox (853)
naox Creative Commons License 2012.12.04 0 0 853

igen. a te esetedben van egy stabil (hálózati) 12V-od, meg egy változó fesz a napelemről. beállítod pl., hogy ha a napelem több, mint 13V-ot ad, akkor kapcsolja át a táplálást a napelemre, és egészen addig hagyja ott, amíg a fesz nem esik pl. 11V alá, ekkor visszakapcsol a hálózatra. A kapcsolást nagyon gyorsan, minimális veszteséggel csinálja. Az IC mellé kell két tranzisztor a kapcsoláshoz, meg 3 ellenállás a feszültségszintek beállításához, a többit megcsinálja.

Ha a készülékeid pontosan 12V-ot akarnak (a legtöbbször nem), akkor kell az egész után egy faszültség stabilizátor, ami a kimeneten fix 12V-ot ad, akkor is, ha a bemeneten 11-13V-od van.

Előzmény: sujgojo (852)
sujgojo Creative Commons License 2012.12.04 0 0 852

kosz a linket, ezt asszem kereshettem volna egy darabig:)

azzal tisztaban vagyok, hogy megtakaritas nem vagy nem nagyon lesz. inkabb ingyen jateknak szanom, meg ecceruen jobb erzes valami kezelfoghatot venni, csinalni, mint ugyanannyi penzt befizetni a villanyszamlara.

a lopas egy masik kerdes. sose jo, ha valamit ellopnak.

ez a cel ic mit is tud pontosan.  osszehasonlitja V1,V2-ot es adott logika szerint kapcsolgatja hol egyiket hol masikat a fogyasztora?

 

Előzmény: naox (851)
naox Creative Commons License 2012.12.04 0 0 851

nézd, itt bejön két további szempont:

-ha jól értem ezek a cuccok nem fogyasztanak túl sokat, viszont nagyon fontos a működésük. Ilyenkor azzal a költséggel is kell számolnod, hogy egy tripla betáplálás komoly hibaforrás lehet. Pl. lelopják a napelemet (ugyanis nagyon durván lopják), és úgy vágják le, hogy rövidzárat csinálnak. És leáll az egész system. Egyszerűen nem spórolsz annyit a számlán, amennyit a működési biztonságon vesztesz.

-és egy ilyen értelmes inverter egyelőre még nem túl olcsó.

 

Ha 12V-ot akarsz párhuzamosan betáplálni, akkor érdemes a jó öreg kétdiódás megoldást választani, 20 Ft, és kb. bombabiztos (oring), vagy van szofisztikáltabb, de még mindig egyszerű megoldás, mert van rá célIC:

 

http://www.linear.com/product/LTC4416

 

sujgojo Creative Commons License 2012.12.04 0 0 850

ja, bocs, azt nem mondtam, hogy 12V-os fogyasztokrol van szo, mint komputer, riaszto, kamerak. tehat nem kellene inverter, sem visszataplalas. az aksit csak azert eroltetem, hogy legyen egyfajta ups. vegulis egy meglevo ups-t kellene atalakitani ugy, hogy belekotni a napelemet is. az aramkor figyelne, mikor elegendo a napeleme hozama es amint nem, atkapcsolna halozatra.

Előzmény: naox (849)
naox Creative Commons License 2012.12.04 0 0 849

???

Ha hálózatos-napelemes vegyes táplását csinálsz, akkor egyáltalán nem kell akksi. Kell venni egy megfelelő invertert, a drágábbak még azt is tudják, ha éppen süt a nap, de nem megy fogyasztó, akkor visszatáplálnak a hálózatra, így csökken a villanyszámlád (tkp. visszafele forog az óra).

Előzmény: sujgojo (848)
sujgojo Creative Commons License 2012.12.04 0 0 848

ertem. akkor azt kell csinalni, hogy amig van termeles addig egy aksin keresztul megy a fogyaszto es amint jon egy felho atvalt halora. igy a legkisebb akkumulator is jo lesz (pl. ingyen egy meg mukodo autoakksi), csak arra nem tudom hogy reagal az elettartam, hogy evekig toltesen van. 

ezzel a napelemek meretetol fuggoen talan lehet 1/3-os kivaltast elerni.

Előzmény: naox (847)
naox Creative Commons License 2012.12.04 0 0 847

Nem hinném. Ólomakkura az 1200 körüli ciklusszám már nagyon szélső érték.

Pár éve csináltunk egy komoly piackutatást, akkor nem létezett olyan akksi, amelyik az élete során több áramot tárolt volna (forintban), mint az akksi ára, szóval (akkor) nem volt értelme hálózati áram kiváltására akksiban tárolt ingyen áramot használni. Akkor nagyon jött föl ez a cseh cég (http://www.ev-power.eu/docs/pdf/GWL-LP12V-Spec.pdf) az ittriumos LiFePO4 akkukkal, akkor még 6000+ ciklusszámokat lehetett olvasni, ma már szerényebbek a számok, de mintha az árak is csökkentek volna.

(Aztán persze van az ősi, elnyűhetetlen, de dögdrága (meg nem is igazán kapható) Fe-Ni akksi...)

Előzmény: sujgojo (846)
sujgojo Creative Commons License 2012.12.04 0 0 846

es akkor az AGM verziot meg 3-4  ezerszer is?

vagy pl. egy ilyen gagyi:

http://www.olcsoakku.hu/?lap=Alphaline_munka_akkumul%C3%A1tor

azon gondolkodom, hogy van e ertelme olyan 12V-os napelemes rendszert tervezni, ami ejszaka aksirol megy egy ejjel-nappal mukodo fogyasztot feltetelezve. ez napi egy ciklust jelent. igy eleg gyors az aksi elhasznalodasa es nagyon draga jatekka valik az egesz. egyebkent van halozat is, csak gondoltam, ha 3-4 eves tavon legalabb 0-ra ki tudom hozni, akkor mar nekem megeri jatszani vele. a masik megoldas, hogy csak puffernek hasznalok egy 5-10Ah akkumulatort, es ahogy nem termel a napelem, rogton atvalt halozatra. igy kicsi az akkumulator avulasi veszteseg.

Előzmény: naox (844)
naox Creative Commons License 2012.12.04 0 0 845

egyébként biztosan van erre valami tesztük, amit a magyar forgalmazó alighanem szívesen odaad.

Előzmény: naox (844)
naox Creative Commons License 2012.12.04 0 0 844

nyilván azért nem adják meg, mert nagyon függ a kisütés körülményeitől. Ha optimális a kisülési sebesség (egyenletes, 5-10 órás lemerülési idő), és csak félig sütöd ki, akkor olyan 1500-2000-szer tudod újratölteni (tehát a ciklusszám 800-1000 körül lehet). Szerintem.

Előzmény: sujgojo (843)
sujgojo Creative Commons License 2012.12.04 0 0 843

szerintetek egy ilyen aksinal milyen ciklusszamra lehet szamitani, ha mondjuk 50%-ig sutom ki?

 

http://www.hefra.nl/docs/webshop.asp?act=item&itemcode=930075065

 

megneztem, a datasheet sem ad semmilyen tampontot, csak hogy 2-szer jobb...! de minel?

S.C.O.O.T.E.R. Creative Commons License 2012.11.25 0 0 842

1 x 8.4v 6400mAh

Előzmény: S.C.O.O.T.E.R. (841)
S.C.O.O.T.E.R. Creative Commons License 2012.11.25 0 0 841

Előzmény: S.C.O.O.T.E.R. (840)
S.C.O.O.T.E.R. Creative Commons License 2012.11.25 0 0 840

Szép napot mindenkinek

 

Tudna valaki segíteni hogy 18650-es 3,7v /db elemekből hogyan lehetne összerakkni 8,4voltot 6000mah?

előre is köszönöm

 

padisah Creative Commons License 2012.08.22 0 0 839

http://www.metalunion.hu

 

ezektől lehet talán nikkelt beszerezni, vagy már eleve valamilyen hordozóra nikkelezéssel feljuttatni, de ebbe inkább nem mennék bele, én sem próbáltam

Előzmény: padisah (838)
padisah Creative Commons License 2012.08.22 0 0 838

http://okokucko.hu/termek/kalium-hidroxid_koh_500_g.html

 

ezt találtam gyorsan, de lehet hogy érdemes gyógyszertárban megkérdezni, mert tudnak adni

Előzmény: zozy20 (837)
zozy20 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 837

Esetleg nem tudnál nekem segíteni abba,hogy ezt az oldatott beszerezzem.Mert nézegettem a neten,de nem találtam olyan oldalt ahol ezt belehetne szerezni

Előzmény: padisah (836)
padisah Creative Commons License 2012.08.16 0 0 836

szerintem az alapvetően KoH vizes oldatban, mint vegyi anyag biztosan beszerezhető, csak tudni kell milyen koncentrációra érdemes higítani

Előzmény: zozy20 (835)
zozy20 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 835

Nem tudna nekem valaki segíteni.Van 1lúgos akkumulátorom és abba szeretnék vásárolni olyan lúgos folyadékot,de nem tudom hol lehet beszerezni ha valaki tudja írjon.

Chainer Creative Commons License 2012.08.13 0 0 834

Az én aktivátorom egy évet bírt. Dolgozik de 35 másodpercenként és több mint egy másodpercre nőtt a "villanás" ideje, ráadásul csak éjjel látható annyira halvány.

Norbert1980 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 833

Köszi a választ.

Előzmény: naox (832)
naox Creative Commons License 2012.08.08 0 0 832

nikkel lemezből egész táblát kell venni, kb fél milla. Esetleg galvános cégeknél lehet kuncsorogni darabot.

Na-tiocianátot nem kapsz tev. engedély nélkül, a másik 3 anyagot akár meg is tudod csinálni...

Előzmény: Norbert1980 (831)
Norbert1980 Creative Commons License 2012.08.08 0 0 831

Üdvözlök mindenkit!

 

Tanácsot szeretnék kérni,hogy hol tudnám a következő anyagokat beszerezni.Mindegyikből nagyon kevés kéne csak.

Nátrium-tiocianát 15g,nikkel szulfát 75g,nikkel ammonium szulfát 45g,cink szulfát 38g + egy nikkel lemezdarab anódnak.

 

 

 

padisah Creative Commons License 2012.07.26 0 0 830

először olvasd át szerintem az akksik kémiáját, meg a felépítését, akár wikipédián

grafit elektróda nem jó akksiba, mert arra nem fog fém kirakódni, grafit port használnak a NiFe akksiban a pozitív lemezen az elektróda vezetőképességének a javítására

Előzmény: Giskard50 (829)
Giskard50 Creative Commons License 2012.07.26 0 0 829

Köszönom, igazatok van (persze a "vegyél gyárit" nem alternatíva), esetleg grafit eletróda ?

padisah Creative Commons License 2012.07.26 0 0 828

alumíniummal nem lehet akkut csinálni, csak egyszer használatos elemet, nem fogod tudni feltölteni

a vizet fogja bontani ahelyett hogy az al-t redukálná

Előzmény: Giskard50 (826)
csipy31 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 827

Szia

Egyszerű a válasz: az. Lúgos aksi nem az igazi, egyszerűbb ha szerzel két busz aksit aztán le van a gond róla.De ha ragaszkodsz a lúgoshoz azt is csak gyárit vegyél, építgetni nem éri meg, ráadásul még jó se lesz soha.

Előzmény: Giskard50 (826)
Giskard50 Creative Commons License 2012.07.25 0 0 826

Napelemes rendszerhez szeretnék valami házilag előállított akkut gyártani, méret , súly nem számít.
Ötletem a következő: lúgos akku, 200 literes műanyag hordókban. 1 hordóba bele lehet tenni min 10  m2 elektróda feluletet.
elektrolit: kálium vagy nátriumhidroxid, elektród: saválló lemez, alu lemez.
Hülyeség ?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!