Keresés

Részletes keresés

FFeri Creative Commons License 2010.09.13 0 0 510
A környezetbarát reklámtáskánál volt egy tavalyi szabályozás, mely szerint:


10/1995. (IX. 28.) KTM rendelet
a környezetvédelmi termékdíjról, továbbá egyes termékek környezetvédelmi
termékdíjáról szóló 1995. évi LVI. törvény végrehajtásáról
KtMr.10. §
(2) A műanyag (bevásárló-reklám) táskán a mentesség érdekében feltüntetett környezetbarát védjegynek a
műanyag (bevásárló-reklám) táska egyik főoldala legalább 20%-át kitevő felületét kell fednie.

Ez tavaly decemberben változott (környezetvédelmi és vízügyi miniszter 21/2009. (XII. 22.) KvVM rendelete a környezetvédelmi termékdíjról, továbbá egyes termékek környezetvédelmi termékdíjáról szóló 1995. évi LVI. törvény végrehajtásáról szóló 10/1995. (IX. 28.) KTM rendelet módosításáról), és a (2) bekezdés kikerült a rendeletből.

Így felmerül a kérdés: Idén mekkorának kell lennie a védjegynek? Van erre új szabályozás? Ha van, hol?
hano09 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 509
Sziasztok!
Tud valaki valamit a 2011-es várható TD.változásokról? Tudom ez korai kérdés,de időbe el kell kezdeni utána járni.
tomgreg Creative Commons License 2010.07.29 0 0 508
Üdv!

Igazából egy kérdésem volt hogy, tudtok e olyan fórumot ahol ezzel kapcs. tudnának segíteni a jövedéki dologban.

+1

Létezik olyan netes oldal ahol a VTSZ alapján kilöki, hogy jövedéki vagy nem jövedéki a termék?


Köszi, minden jót.

Szép napot!
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.29 0 0 507
Igazad van.
Előzmény: Törölt nick (506)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.28 0 0 505
Szia!

Nem biztos, hogy tudom, hogy mit is kérdeztél...?
Kérdeztél valamit?

Amennyiben termékdíjjal kapcsolatban kérdést teszel fel, úgy válaszolok.

Üdv!
TT
Előzmény: tomgreg (504)
tomgreg Creative Commons License 2010.07.28 0 0 504
Sziasztok!

Bocsánat, elírtam 3403..., köszi az észrevételt.

Közben beszéltem telefonon felhívtam Őket, erre a vtszámra a Nagyok azt mondták - jövedéki adós :D...

Az ő elmondásuk alapján, amit felvázoltam, hogy RO-ból hozok olajat max 5L kiszerelésben, jövedéki adóraktáron keresztül hozhatom be. Vagy kialakíthatok magamnak egy ilyet :) 22millió-160millió letét ellenében :D.

Kérdeztem, hogy ásványolajból mi minősül jövedéki mennyiségnek (ami a csomagtartóban bejöhet)....
- nincs ilyen az ásványolajra. De az üzemanyag turizmusra van :) és sorolta azokat.

Voltam a könyvelőmnél, ő úgy gondolja, hogy EU azért Eu, mert tagállamon belülre amikor bekerült már jövedékit megfizették után.
Nekem már csak az ÁFA és termékdíj marad. Így ésszerű. Nincs értelme 3szög kereskedelemnek, mert költséges.

Napok óta, ezt bogozom, nincs senki aki erre tudja a választ.

Számomra határtalan butaság, hogy egy mezei autósbolt venne EUból olajat ami után befizetné az ÁFÁ-t és KörnyTermdíjat.

Jelenleg hatályos VÁM tv-ben 2003 CXXVII (127) tv....

Végleges mentesülés az adómegállapítási és adófizetési kötelezettség alól

13. § (1) bek...
ca) 5 liter/5 kilogramm vagy annál kisebb kiszerelésben hozta forgalomba, vagy...

,amit találtam.

Szerintetek?

TG



Előzmény: Törölt nick (503)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.27 0 0 503
Szia!

A 3403 kezdetű VTSZ számú olaj viszont termékdíj-köteles.

Üdv!
TT
Előzmény: Törölt nick (501)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 499
Szia!

A 34091991 VTSZ számú olaj nem termékdíj-köteles, úgyhogy maradt Neked a csomagolás utáni kötelezettség.

Üdv!
TT
Előzmény: tomgreg (498)
tomgreg Creative Commons License 2010.07.26 0 0 498
Sziasztok!

1000 köszönet a válaszért!

Ma voltam a VÁM bácsiéknál, még ők sem tudták megmondani ezt a jövedéki dolgot....
Azért nevetséges, pedig a jövedéki osztályon voltam. :)

Neten van valahol "jövedéki" fórum ahol kisegíthetnek?
VTSZ:3409 19 91 ezt hoznám be 1-2-4-5L kiszerelésben Motorolaj, váltóolaj....


Szép napot!
Előzmény: Törölt nick (497)
Törölt nick Creative Commons License 2010.07.26 0 0 497
Szia!

Termékdíj-köteles:
1. A behozott termék csomagolása: papír karton, műanyag flakon, műanyag kupak, papír cimke...
2. Valószínűleg maga a motor olaj is termékdíj-köteles, de ezt a VTSZ száma alapján lehet beazonosítani.
3. Csomagküldés esetében a saját csomagolásod (pl.: papír karton doboz, műanyag ragasztó szalag...).

Az eljárás:
1. GLN szám igénylés.
2. VPID szám igénylés.
3. Bejelntés a VPOP felé.
4. Bevallás a VPOP felé.
5. Termékdíj-fizetés
5. Belső nyilvántartás vezetése.
6. Belföldi számlák termékdíjas szövegezése.

Üdv!
TT
Előzmény: tomgreg (495)
FFeri Creative Commons License 2010.07.26 0 0 496
A jövedéki adóhoz nem tudok hozzászólni, mert ez nem az a fórum, de a kartondoboz és a műanyag flakonok után a termékdíjat neked kell megfizetni. Talán egyszerűbb hulladékhasznosító koordinálóhoz csatlakozni, illetve a későbbiekben (a jövő évre) mentességet kérni.
Előzmény: tomgreg (495)
tomgreg Creative Commons License 2010.07.23 0 0 495
Helló!
(sokat visszaolvastam de nem derült ki az ég...)

EU-ból motorolajat importálok, saját kis üzletben értékesítem ill Online Shop csomagfutárral.

Csak termékdíj megfizetése vagy még jövedéki adó is társul hozzá?

Kis mennyiségben importálok, 100-150L/hó.
Az áru Kartondobozban jön. PL 12db 1Literes műanyag flakon 1 karton dobozban.

Esetemben mi az eljárás?

Köszi szépen, szép napot!

TG
lapulidy Creative Commons License 2010.07.13 0 0 494
Nagyon köszi a gyors választ és a segítséget!
Úgy látom, te eléggé benne vagy a dologban.
Még egyszer köszi, további szép napot!!!
Előzmény: FFeri (493)
FFeri Creative Commons License 2010.07.12 0 0 493
A csomagolóanyagra nincs termékdíj, csak a csomagolásra, azaz amikor a csomagolóanyagot felhasználják. Aki felhasználja, az fizeti a termékdíjat. Azaz amikor te eladod változatlan formában a zsákot, tasakot, semmilyen termékdíj fizetési kötelezettséged nincs, hiszen semmilyen csomagolást nem hoztál létre.
Raklap esetén is az fizeti a termékdíjat, aki a raklapra az árut helyezte (ha külföldről vetted, akkor viszont te vagy a kötelezett).
Előzmény: lapulidy (492)
lapulidy Creative Commons License 2010.07.10 0 0 492
Szervusztok!

Engem is nagyon érdekel a termékdíjjal kapcsolatos minden információ!
Nem igazán értem a tv megfogalmazást, hogy a termékdíjat az fizeti meg, aki az első belföldi forgalomba hozó, vagy bérgyártás esetén a termék bérgyártója. Ezek szerint ha én a gyártótól vásárolom meg a csomagoló anyagot Pl kukazsák és egyéb műanyag tároló tasak, és én változatlan formában, mint kiskereskedő adom tovább, akkor nekem kell megfizetni a termékdíjat, vagy annak aki tőlem megvásárolja, pl élelmiszer bolt stb. Ezenkívül ha kereskedelmi cég vagyok és adom veszem a termékeket m10 és m30, és raklapon, számlán mozog árral a göngyöleg, akkor én alanya vagyok-e a termékdíj törvénynek vagy sem.
Segítségeteket előre is köszönöm

További szép napot!!!
FFeri Creative Commons License 2010.06.01 0 0 491
A termékdíjat a csomagolás elkészítőjének kell megfizetnie, azaz ez esetben neked. A cserép készítője nem csomagolást készít, hanem terméket, a cserepet. Ha a cserepet becsomagolja valamibe, az az ő csomagolása, az után ő fizeti a termékdíjat. Ha a cserép gyártója nem tudja számlán átvállalni a termékdíjat, akkor sajnos neked kell bevallani, megfizetni.
Előzmény: julibrissin (490)
julibrissin Creative Commons License 2010.06.01 0 0 490
Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem.
Dísznövény termesztéssel foglalkozom, a cserepeket természetesen számlára veszem.
Az értékesítés során természetesen a növényt a műanyag cseréppel együtt adom el.
Ezután nekem termékdíjat kell fizetnem? Nem annak kell megfizetni akitől vásároltam a cserepet? Nekem mindenképp regisztrálnom kell magam?
Zadom Creative Commons License 2010.04.26 0 0 489
Szia!
A táska nem termékdíjköteles, az csak csomagolóanyag, a csomagolás (mint tevékenység) ami után fizetési kötelezettséged keletkezik. Az teljesen mindegy, hogy mibe csomagolsz, fizetni kell érte, a csomagolóanyag anyaga határozza meg, hogy mennyit kell utánna fizetni.
Tudok neked átvállalásos számlával értékesíteni reklámtáskát.
Keress meg emailbe, és megbeszéljük.
zadom@freemail.hu
Üdv.Zadom
Előzmény: marvika (487)
marvika Creative Commons License 2010.04.25 0 0 488

Kedves Fórumozók!

 

Felmerült bennem még egy kérdés mi van a textiltáskával (pamutvászonból, lenvászonból), az is termékdíj köteles?

És a TNT táska, az vékony anyagból készült, textiltáskának tünő?

 

Köszönöm, remélem jár erre valaki aki tud segíteni a közeljövőben!

marvika Creative Commons License 2010.04.24 0 0 487

Kedves fórumozok!

 

Én egy kézműves vagyok, textilportékákat készítek, néha elmegyek kézműves vásárba, ahol jó lenne valamibe beletenni a tőlem vett portékát, mert magamból kiindulva én sem örülnék, ha kezbenyomnák, hogy tessék, és utána egésznap lóbálhatom.

Szeretnék segítséget kérni, tud-e valaki olyan reklámtáska forgalmazót, aki termékdíj átvállalással értékesíti a táskákat, és pár száz darabot is akár.

Nagyon megköszönném, ha lenne ilyen, mert iszonyú fejtőrést okoz ez nekem.

 

Ha textiltáskába (TNT táskába) teszem a portékám, az is termékdíj köteles?

 

Sajnos nem vagyok eléggé otthon ebben a témában, olvasgattam utána, de nem tiszta minden!

Icu17 Creative Commons License 2010.04.17 0 0 486
Köszönöm szépen a segítséget.

Előzmény: Törölt nick (485)
Törölt nick Creative Commons License 2010.04.16 0 0 485
Kedves Icu17!

Az egyéni vállalkozód amennyiben nem végez csomagolást, nincsen termékdíjas feladata.
Mint írtad: a csomagoló anyag után is meg van fizetve a termékdíj. Ha ez azt jelenti, hogy át van vállalva a termékdíj-fizetési kötelezettség, akkor viszont itt félreértés történt. Átvállalni ugyanis csak a végfelhasználótól (csomagolást végzőtől) lehet. Amennyiben átvállalás történt és nem az egyéni vállalkozó a csomagolást végző, hanem Ő tovább értékesíti a csomagoló anyagot és az Ő vevője végez csomagolást, akkor a csomagolóanyag már termékdíj-köteles a csomagolást végző számára. Az átvállalást nem lehet tovább-tovább-... érvényesíteni.

Üdv!
TT
Előzmény: Icu17 (484)
Icu17 Creative Commons License 2010.04.16 0 0 484
Tudna nekem valaki segíteni abban, ha egyéni vállalkozó csomagolóanyagot értékesít mint árut, a csomagoló anyag beszerzési számláján a csomagolás és a csomagoló anyag után is meg van fizetve a termékdíj, akkor mi a teendője az egyéni vállalkozónak termékdíj bevallás tekintetében? Kell bevallást tennie, és fizetnie termékdíjat ez után az áru után?
Abszolút amatőr vagyok termékdíj ügyben.
Nagyon köszönöm a segítséget
kvtd Creative Commons License 2010.04.02 0 0 483

Tisztelt Fórumozók!

A hiányolt KvVM-VPOP egyeztetett közös álláspontot tartalmazó cikk megjelent a www.termekdijinfo.hu termékdíj tanácsadó portálon.

Üdv.

Előzmény: Törölt nick (482)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.30 0 0 482
Szia!

A Környezetvédelmi Minisztérium (jogalkotó) szerint a kereskedelmi csomagolás átvállalása számlán keresztül jogszerű, a VPOP mint ahogy Te is mondtad, hallgat. Hivatalos állásfoglalást Én még nem láttam.
Az Én ügyfeleim, akik ebben a cipőben járnak, átvállalják számlán keresztül a kereskedelmi csomagolások termékdíját is.

Üdv!
TT
Előzmény: Zadom (481)
Zadom Creative Commons License 2010.03.30 0 0 481
Szia TT!

Azután érdeklődnék tőled, hogy nincs-e valami friss információd a kereskedelmi termékdíj átvállalással kapcsolatban? Ugyanis, már több helyről hallottam olyan pletykát, hogy még sem lehet a kereskedelmi termékdíjat számlán átvállalni. Azt látom, hogy a termékdíjinfón hiába kérdezek, hallgatnak mint az a bizonyos kupac a fűben.
Mi a te véleményed erről? Köszönöm előre is a válaszod.
Zadom
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.26 0 0 480
Szia!

Termékdíjjal kapcsolatos információk a vámhatóság honlapján: http://www.vam.hu/enyomtatvany/index.html

Koordináló szervezet pl.: http://www.okomat.hu/

Szankciók: megbüntetnek azért, mert nem jelentkeztél be, mert nem adtál be bevallást, mert nem szerepeltetsz szövegezést, mert nem fizetsz termékdíjat, mert nem teljesítetted visszagyűjtési és hasznosítási kötelezettséged, mert nincs belső nyilvántartásod, mert nem vetetted magad nyilvántartásba. Mindezek pótlására kapsz egy záros határidőt. Ha nem pótolod a hiányosságokat, akkor újból megbírságolnak, de már az eredeti bírság kétszeresével.
Egyéni vállalkozót 500.000.- Ft-ig; társas vállalkozást 1.000.000.- Ft-ig bírságolhatnak.

A termékdíj 3 szorosának a kivetése egy plusz "szolgáltatás".

Ezen a honlapon is lehet általánosan tájékozódni: http://www.termekdij.gportal.hu/

Üdv!
TT
Előzmény: iONic_MR2 (479)
iONic_MR2 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 479
Köszi a választ.

Valamiféle érték/mennyiségi limit nincsen a folyamatban sehol?
Vagyis ha valaki egyetlen terméket is importál (kereksedelmi céllal), 20.000 Ft értékben, akkor annak is mindezt el kellett volna intéznie?

"Egy koordináló szervezet"-et hol lehet keresni, csatlakozás céljából?

Elvileg 3 nyilvántartásba vetettem magamat, nem gondoltam hogy még negyedik is lesz ;-) (Környezetvédelmi Főfelügyelőség).

Az a bizonyos termékdíjas szövegezés mit takar?

Jól tudom, hogy a büntetés az elmaradt termékdíj háromszorosa lehet?
(Mert az is jóval kevesebb, mint a fentieket lerendezni.)

Üdv,
Zoli
Előzmény: Törölt nick (478)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.25 0 0 478
Szia!

2010. január 1-től az importból beérkező termékekre (azok csomagolására) sem a VPOP veti ki a termékdíjat, hanem Neked kell minden termékdíjas feladatot elvégezni.

A termékedet a VTSZ szám alapján tudod kategorizálni, ha nem megy, akkor a Vám és Pénzügyőrség Vegyvizsgáló Intézetében be kell azonosíttatnod.
A készüléket és az akkumulátort külön kell kezelni (a csomagolást nem kell beleszámítani a készülék súlyába).
A behozott termék csomagolásával külön kell foglalkozni.
Ezekre az elektromos berendezésekre már korábban is volt visszagyűjtési és hasznosítási kötelezettséged. Ennek teljesítésére csatlakozni kellett volna egy koordináló szervezethez. Mindezt meg kellett volna előznie egy nyilvántartási kérelemnek amit a Környezetvédelmi Főfelügyelőségnek kellett volna címezni (ez 75.000.- Ft-odba került volna).
A belföldi értékesítés során kiállított számlákon termékdíjas szövegezést kellett volna szerepeltetni.

Úgy tűnik, hogy egy VPOP-s ellenőrzés során büntethető vagy.

Hajrá!
Üdv!
TT
Előzmény: iONic_MR2 (477)
iONic_MR2 Creative Commons License 2010.03.25 0 0 477
Sziasztok,

Totál amatőr vagyok termékdíj kapcsán.

GPS-nyomkövető készülékeket (egy GPS és egy GSM modul egyben, kijelző és billentyűzet nélkül) importálok Kínából. VPID, GLN, minden van. Több csomagot is behoztam már sikeresen, 5-10db készülékkel/csomag, átlag nettó 200.000 Ft értékben.

Eddig csak lejelentettem, hogy foglalkozok ilyesmikkel (KT09BEJKE), illetve elvégeztem az elektronikus regisztrációt (asszem R01)

Múlt évben még a DHL-es vámpapírjaimon is szerepelt termékdíj tétel. Párszáz forintok. Úgy tudom 1000 Ft-ig nem kell megfizetni.

De éves szinten vagy alkalmanként? Mert idén, ha összeadom, már biztos több lesz, mint 1000Ft.

További problémám, hogy az első idei importfolyamat során már a DHL sem tüntette fel, hogy mennyi a termékdíj.

Ezt most nekem kéne kiszámolnom? Vagy ha a VÁMpapírokon nincs feltüntetve, akkor nekem sem kell vele foglalkozi?

Ki dönti el, hogy ezek a készülékek csak Telekommunikációs eszköznek (elvileg 90Ft/kg) vagy mobiltelefonnak számítanak? Merthogy van bennük egy GSM modul, és úgy már 1000FT/kg lenne.

Ha én határozom meg, akkor a dobozzal együtt kell vagy csak a készülékeket magát figyelembe venni súly terén? Dobozzal a szokásos mennyiség már 1kg felett van értelemszerűen, de ha csak a készülékeket nézem, akkor nem.

Illetve bele kell-e mérni/számolni az akkumulátorokat? Vagy azokat külön kell figyelembe venni?

Előre is köszönöm a segítségeteket. Sajnos nem akkora a biznisz, hogy több tízezret tudjak költeni arra hogy mindezt valami cégre bízzam. Kénytelen vagyok magam kiképezni.

Üdv,
Zoli

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!