Keresés

Részletes keresés

disznógépsonka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 37
Igy van, az evára meg Orbán hivatkozott, nőttek az adóbevételek.
Előzmény: Cé có (30)
Maotai Creative Commons License 2006.01.17 0 0 36
korrekt
Előzmény: kutato (32)
bogel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 35
Majd kifelejtettem, a járulékcsökkentéssel párhuzamosan az adótáblát befagyasztotta.
Előzmény: disznógépsonka (13)
soltika Creative Commons License 2006.01.17 0 0 34
Szerintem Orbán "elvtárs" neoliberális gazdasági fordulata, csak egy ugyanolyan lózung, mint az eddigiek.
Holnapra az egészet letagadja:-)))
Előzmény: bogel (-)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 33
Miközben megemelték a minimálbért, melynek következtében a tényleges befizetések emelkedtek...köszike!
Előzmény: kutato (25)
kutato Creative Commons License 2006.01.17 0 0 32
elemes irta
elemes erdeme
a linket s hsz szamot megadtam:)
Előzmény: disznógépsonka (28)
disznógépsonka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 31

Ja, ez a fő baj.

Rosszabb minden 2002 óta, és közben nem csökkent semmi.

Mi történt 2002 óta?

Csak nem ellopták az adónkat?

Előzmény: Maotai (26)
Cé có Creative Commons License 2006.01.17 0 0 30

Rogán  nemzetközi - holland, dán és ír - példák mellett a Horn-kormány alatt 36 százalékról 18 százalékra csökkentett társasági adóra is hivatkozott, mert - mint mondta - ebben az esetben is az adócsökkentés ellenére nőtt a költségvetés bevétele.

 

Horn elmebeteg volt és mégis lehúzott 4 évet a Bokrossal. Gyurcsány meg csak egy korrekt Pojáca és mégis tudott megadeficitet összehozni.

Előzmény: toloba (22)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 29
A minmálbér emelése önmagában jó volt...ezt én már ezerszer leírtam...a nyomában fellépő adóprés, na, az nem volt jó a rengeteg kényszervállalkozónak...a tényleges befizetéseket pedig nagyon eccerű kiszámolni...emelkedtek.
Előzmény: disznógépsonka (23)
disznógépsonka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 28
Igen ez igy volt, ez jó beirás ......gratula.
Előzmény: kutato (18)
bogel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 27
Vagy nem a 10% valamilyen arányban a munkás és a vállalkozó között oszlik meg, a köztük létrejövő alku folyamán. Ha nem tárgyalnak, az egész a vállalkozóé, mert a dolgozó ezt a 29%-t sosem látja

bruttó bér=zsebedben van+adók+járulékok (ebben nincs benne ez a 29%)
A 29% TB-t a vállalkozó a bruttó bér arányában fizeti
Előzmény: Cé có (19)
Maotai Creative Commons License 2006.01.17 0 0 26

Mi van má itten ?

 

Azt szídjátok itten, aki úgy csökkentette jelentősen a TB-járulékot, hogy közben még a pénzügyi egyensúly is javult ?

 

Annak a védelmében, aki nem csökkentett semmit, úgy hogy közben eladósította az országot ?

 

kutato Creative Commons License 2006.01.17 0 0 25
igen realis..
az Orban kabinettel: ok 1x mar megvalositottak ilyen aranyu tbjarulek csokkentest:
1998-2002 kozott a tb jarulek 39%rol 29%ra csokkent!! :)
Előzmény: bogel (-)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 24
Nálam sem bővült a létszám anno, amikor OV csökkentette a Tb-t...
Előzmény: MGperY (21)
disznógépsonka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 23

Mennyibe került az államnak (igy nekünk adófizetőknek) az 50%-os pedagógus és eü. dolgozóknak a béremelése?

Én nem irok le ilyet, mert ez jó döntés volt, de pont igy a minimálbéremelés is jó döntés volt, mert közben a tb 10%-al csökkent.

Előzmény: toloba (15)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 22
És akkor még hirtelen, egyik napról a másikra elvonni legalább 500 milliárdot...elmebeteg ötlet....
Előzmény: kutato (18)
MGperY Creative Commons License 2006.01.17 0 0 21
én pl. egyetlen emebret sem fogok felvenni.
Előzmény: toloba (17)
bogel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 20
De az OV a 39%->29%-ra csökkentés után nem találta ki a 13. havi nyugdíjat, nem emelte az eü dolgozók bérét 50%-kal stb. Kigazdálkodta az árát, bele is bukott :)
Előzmény: disznógépsonka (13)
Cé có Creative Commons License 2006.01.17 0 0 19
Viszont a munka világában 10 %-al nőhet a reálbér.
Előzmény: bogel (16)
kutato Creative Commons License 2006.01.17 0 0 18
"2001-ig (fideszkormány utsó teljes éve) a TB kassza 1.5% körüli hiánnyal zárt. 2003-ban (mszp kormány első teljes éve) a TB kassza hiánya 15%. Jééé... Miközben az 50% béremelés folyományai miatt a TB kassza bevételei dinamikusan növekedtek. Fura. Két év alatt ennyivel betegesebbé vált volna a nép..Fura. Két év alatt ennyivel betegesebbé vált volna a nép.." "17470
Előzmény: apple48 (7)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 17
Egy baj van...semmi nem garantálja azt, hogy valóban fogják-e a vállakozások a munkahelyeik számát növelni....
Előzmény: taltam (14)
bogel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 16
Persze nem ilyen egyszerű a kép.

A vállalkozó a megspórolt járulékkal a nyereségét növeli -> nyereségadó, osztalékadó nő, nőnek a beruházások, nő a foglalkoztatottság, nő az ÁFAbevétel stb. Feltehetőleg pár év (10) alatt behozza az árát. Addig viszont nincs karácsony meg euró.
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 15
Meg azt is tuggya, hogy a minimálbéremelés következtében a valós befizetések mennyivel lettek magasabbak....és épp a kiskeresetű kényszervállalkozóknál...szép kis szorítás volt valójában az adóprésen...
Előzmény: disznógépsonka (13)
taltam Creative Commons License 2006.01.17 0 0 14

Figyelembe vetted-e

 

- a kieső, megspórolt munkanélküli (elnézést, álláskereső) támogatásokat

- a munkához jutó emberek növekvő vásárlásait és az ebből eredő adóbevétel-növekedést

- a munkához jutók javuló pszichéjét?

Előzmény: bogel (-)
disznógépsonka Creative Commons License 2006.01.17 0 0 13

Tudod hogy Orbán alatt csökkent 39%-ról 29%-ra?

MSZP 4 év alatt semmit sem csökentett, hanem eladósitotta az országot, a büdzsé hiánya szintén a szocik alatt a legmagasabb.

Miért?

kutato Creative Commons License 2006.01.17 0 0 12
novelne a veresenykepessegunket
Előzmény: kutato (11)
kutato Creative Commons License 2006.01.17 0 0 11
reális, persze nem ezzel a kormannyal..:))
Előzmény: bogel (-)
bogel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 10
rúgik
Előzmény: bogel (8)
toloba Creative Commons License 2006.01.17 0 0 9
1millió új munkahely?
Te megzavarodtál, komolyan!
Előzmény: kutato (2)
bogel Creative Commons License 2006.01.17 0 0 8
Adó <> Járulék

A TB hiánya így is sok százmilliárd/év. Honnan pótolnád a kieső járulékbevételeket?

a) adókból :)
b) más járulékokból :)
c) kirugnád az államigazgatás és közalkalmazotti állomány felét (ez szvsz jó ötlet)
d) imádkozással, hitelfelvétellel
Előzmény: kutato (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!