Keresés

Részletes keresés

tuutuu Creative Commons License 2007.03.01 0 0 571
Ja, nálunk is a Kaisersben szokott lenni..
Előzmény: szysssz (570)
szysssz Creative Commons License 2007.02.28 0 0 570
Pedig itthon is van csontos marhalábszár (olyan, amiről Tuutuu beszlt)! Én a Kaisersban, vagy a Spar-ban szoktam összeütközésbe kerülni ilyen szerkezettel
Előzmény: nagypapi51 (564)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.28 0 0 569
Nem hiszem. Ez edesseg. A zsomlet kivajod - es kicsit belocsolod vanilias cukros tejjel majd megtoltod a turoval, amit a zsomle belsejevel, cukorral, tojassal vaniliaval izesitesz - tejfolt a tetejere, cukrot ra es be a sutobe.
Előzmény: Szemy tó (568)
Szemy tó Creative Commons License 2007.02.28 0 0 568

Én ezt a pritamin paprikával ismerem?!

Ez ugyan az?

Előzmény: ZsuR (566)
nagypapi51 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 567
Magyarul bulocski
Előzmény: ZsuR (566)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.28 0 0 566
Jol hangzik! Most jutott eszembe egy kedves receptem - toltott zsomle, amikor a zsemlet turoval toltjuk. MMMMmmmmmMMMMMmmmmm. .
Előzmény: Szemy tó (565)
Szemy tó Creative Commons License 2007.02.28 0 0 565

Ez egy tényleg egyszerű, maradékokból össze tett vacsi.:

- Pár, zsemlét félbevágsz, majd a belét kivájod!

- A bélt, főtt tojással, hagymával májassal, és amit találsz a hűtőben összekevered, víz adagolásával. ( ha túl vizes rakhatsz még kenyér nelet is hozzá)

- A masszát visszatöltöd a félbevágott zsemlékbe, reszelsz rá egy kis sajtot (ízlés szerint)

- Aztán betolod egy grill sütőbe pár percre, majd díszíted.... (ha van rá időd...)

Az alap így néz ki:

nagypapi51 Creative Commons License 2007.02.28 0 0 564

Na ide is "betévedtem"...:))

Marhalábszárat még nem láttam itthon így árulni, de egy időben a Corában lehetett kapni keresztbe szelt borjúlábszárat, benne a velőscsont, de a "nagy érdeklődésre tekintettel" megszüntették. Pedig milyen osso buccot lehetett készíteni belőle...

Beszéltem a húsrészleg vezetőjével, aszonta h. ha megrendelem, szívesen vágnak amennyi kell. Már ez is valami.

Előzmény: tuutuu (554)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.25 0 0 563
Hat ez sem volt konnyebb mint a hagyomanyos vacsora. . .

Mindjart jonnek a gyerekek - fel ora, eppen csak lezuhanyozok - es elfaradtam!!!

Itt az eredmeny. Ha a fiamjol fogja erezni magat - megerte!!!

ZsuR Creative Commons License 2007.02.25 0 0 562
Most a hutoben varja az estet.

Előzmény: ZsuR (561)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.25 0 0 561
Tegnap megsutottem a repa tortat, de mar nem volt erom a kremet ratenni - 8-kor lett kesz, es kell par ora neki a kihulashez.
Most megcsinalom a keremet, rakenem - es megy a hutobe estig.
Aztan lassan jon a tobbi is.
Előzmény: ZsuR (560)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.24 0 0 560
Ma van a fiam szulinapja - holnap unnepeljuk nalunk egy eszem-iszommal.
Azt kerte, ne legyen egy komplett vacsora, hanem (ami a nagyon kedvencem) mindenfele apro ragcsalni valo - tulajdokeppen eloetelek, azokbol is a hidegek.
A szuletesnapi torta repatorta lesz - dio nelul - mar ugy is eleg regen csinaltam, pedig kedvencem, es csodalatos receptem van hozza.

Szoval az ennivalok:
Csinalok humuszt - sok kaporral, citromelvel, olyan kellemes tavaszi izt kap tole.
Vettem mindenfele olviva bogyokat.
Vettem chorizo -t es sopressata-t, hogy a husevoknek is legyen valami kedves az asztalon.
Vannak sajtok: brie, Jarlsberg, friss, apro mozarella golyok
Csinalok apro magyar fasirot (ez lesz a meglepetes, evek ota nem csinaltam) es apro rakfasirot.
Csinalok sult csirkemajat - nagyon szeretem.
Van a spajzban marinalt articsoka, gomba. . .
Szolo. . .
Kenyereket is vettem - azt hiszem ennyi.

A Papus meg majd az italrol gondoskodik - nem hiszem nagy ivas lesz, mert ma a baratokkal unnepelnek - lehet masnapos lesz a gyerekem?!?!?
Nekem egy jo feherborom van, valakitol kaptam, o mondta, hogy finom - hat megkostolom.
tuutuu Creative Commons License 2007.02.14 0 0 559
Sebaj, majd elmúlik. Vagy se...:}}
Előzmény: ZsuR (558)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.12 0 0 558
A mai napom a nagy keveredesek napja. . .hat a t3v3d3s emlitette a libazsirt, de en osszekombinaltalak benneteket . . .illetve a hozzaszolasaitokat . .
Előzmény: tuutuu (557)
tuutuu Creative Commons License 2007.02.12 0 0 557

Most megen nem értem, hol beszéltem én libazsírról?

Bár gondoltam rá, mert nagyon finom.., sőt, van is a hűtőben. Dehát annyi mindent kell pusztítani, most nem az élvezkedésé a terep...}

Előzmény: ZsuR (556)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.12 0 0 556
Bevasaroltam hozza a hetvegen, talan ma nekiallok. . .

Libazsir. . .gonosz vagy. . .hol van itt libazsir. . .
Előzmény: tuutuu (554)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.02.12 0 0 555
a pástétomba én mindig rakok libazsírt :) akár májból készül, akár húsból, kell neki, és arányában elég sok. Vajjal is biztos jó.
Előzmény: ZsuR (551)
tuutuu Creative Commons License 2007.02.12 0 0 554

Még annyi, ha nem írtam volna be, én mindenbe teszek egy kis marhalábszárt, ha kapok, a csontosat, abban benne a velőscsont, 3-4 centi vastagon keresztbeszelve a lábszár.

A hétvégén egy vén tyúkból készült, a lábszár előbb megfőtt, mint a tyúk, de az örökranglistán dobogós lett..:}}

Sajnos leginkább az alapanyag a döntő, a szakács ezügyben csak rontani tud..

Előzmény: ZsuR (553)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.12 0 0 553
Koszonom!
Előzmény: tuutuu (552)
tuutuu Creative Commons License 2007.02.12 0 0 552

A kőleves ugyan nem épp az egyszerűen-gyorsan, de végül is jól előre lehet dolgozni vele..:}}

Utoljára a KONYHA-TRÜKKÖKben  a 37140. hsz-ban találtam meg, sajna nem tudom közvetlenül linkelni, de ha a topicon rákeresel, hamar megleled.

Előzmény: ZsuR (543)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.11 0 0 551
Ma foprobat tartottam - egy uj eloetellel kiserleteztem, ami nem is igazan uj, mert az anyu szokott csinalni csak nem igy talalta. inden maradek hust felhasznalt hozza.
Ez most csirke mellbol van - hat az nem a legszaftosabb hus, de erre jo lett.

Pâté - hat elsore, recept nelkul meg nem is lett rosz.
Azt hiszem amit legkozelebb csinalok az az lesz, hogy a tetejet beszorom friss zoldseggel, es lehet teszek bele oliva bogyot. . .de nem biztos.

ZsuR Creative Commons License 2007.02.05 0 0 550
Igen - meglehet abbol lesz. Attol fugg, kapok-e szepet :))!

Nem tudok semmit sem titkolni, sajnos. . .meg azt is elarultam egyszer, hogy hasznalok szaritott zoldseget :))! Micsoda szegyen. . .
Előzmény: H_G (548)
H_G Creative Commons License 2007.02.05 0 0 549
(De Antonio előtt mindenképp titkold, h. csirkemellből csináltál vitello tonnatót! Hű, mit kapnál :)

Előzmény: ZsuR (547)
H_G Creative Commons License 2007.02.05 0 0 548
Az eredeti borjúval valszeg ízletesebb lenne!

Előzmény: ZsuR (547)
ZsuR Creative Commons License 2007.02.05 0 0 547
A honap vegen csaladi osszejovetel - szuletesnap. Azt hiszem csinalok egy kis ujdonsagot. Hogy le suljon el rosszul, megcsinalom talan ezen a heten - hetvegen az egyik receptet:

Chicken Tonnato
ZsuR Creative Commons License 2007.01.21 0 0 546
Koszi - mindig keverem oket. . .miert???
Előzmény: t3v3d3s (544)
ZsuR Creative Commons License 2007.01.21 0 0 545
Csak a nagyobb olasz telepuleseken disznolkodnak. . .
Előzmény: t3v3d3s (544)
t3v3d3s Creative Commons License 2007.01.21 0 0 544
veal = borjú (ifjú marha)
birka = lamb

most, hogy említed, tényleg nem emlékszem, hogy darált disznót lehetett volna kapni odaát. marha, az regimentnyi volt.
ZsuR Creative Commons License 2007.01.21 0 0 543
Nem tuodm elovenni a husdaralot. . .nincs.

Mar olvastam a kolevesrol - beirnad hogy hol talalom a receptjet?

A vacsora mindenkinek izlett. . .
Ez volt a veglegesitett menu:

Eloetelnek brie, brousin, oliva bogyo (most nagy zold olasz fajta, sajnos a nevet nem tudom, de nagyon finom volt, bunosen szeretem az olivat)

A citromos csirkemell szeletekhez basmati rizst foztem - siman paroltam, semmi buli vele.

A tuna szeletet (fel kg volt) megmostam, megtoroltem, es keves olajjal mind a ketto oldalat megkentem - tenyleg csak par csepp olaj - es belenyomtam durvara tort borsba.
Eloforrositott grillen 5-7 percig sutottem mind a ketto oldalat, es sutes utan a talon foliaval letakarva allt kb 10 percet mielott szeleteltuk. (http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9125730&la=63066971 , 941-es hozzaszolasnal az elso kep)

Apro zoldsegeket vettem, azokat sutottem meg a suroben koretnek.
Volt egy harmadk koret is, az fokhagymas zsalyas sult krumpli kockak voltak.

Salatanak aprora vagott zoldseget csinaltam, zellerszar, shallot, narancssarga husu paprika(edesebb mint a zold), kigyouborka (mag kiveve), apro paradicsom felbe vagva, cilantro, so, citromle, oliva olaj.

Előzmény: tuutuu (542)
tuutuu Creative Commons License 2007.01.21 0 0 542
Ja, nézem a keresztbeszelt csülköt. Itt nálunk még ilyet nem láttam, de az egyik nagyáruház csontos lábszár címen árul marhaalkatrészt, szoktam is a kőlevesbe applikálni...:}}
Előzmény: ZsuR (516)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!