Keresés

Részletes keresés

Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.24 0 0 62

Kedves Paleokrites,

én úgy tudom, hogy épp az Újszövetség írásaiban található a test szerinti feltámadás, de kérlek, ha te ezt másképp tudod, cáfolj meg.

 

Üdv: Abu Rashid

Előzmény: Paleokrites (61)
Paleokrites Creative Commons License 2005.12.24 0 0 61
Kedves Abu!

Az újszövetség tanítja igazából, csak a kereszténység sok sok cicomás ruhákkal öltöztette fel az igéket....

Paleo
Előzmény: Abu Rashid (29)
Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.24 0 0 60

Kedves kereső,

kérdésem arra vonatkozott, miszerint az általam említetteknek sem férjük, sem feleségünk nincs, nyilvánvalóan kerülhetnek a mennybe, vagyis csak a házassági kapcsolatokban élőkből ki nem tudod számolni a mennybe kerülők nemi arányát.

Nekem azzal a verssel ennyi volt a problémám, de eddig valahogy senki nem akarta megérteni.

 

Béke veled: Abu Rashid

Előzmény: keresohotmail.com (58)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.24 0 0 59
Hol ez a 'menny', endi?
Előzmény: Törölt nick (-)
keresohotmail.com Creative Commons License 2005.12.24 0 0 58

Gyermeke: van nemük, egy lány gyermek meg egy fiú gyermek az ember gyermek

Csecsemők: szintén

Újszülöttek: azok sem nemtelenül jönnek a világra

 

Pálnak is volt párja (ja ha mindenkinek) az Úrban, ha testben nem is volt házas.

Előzmény: Abu Rashid (53)
HansBlack Creative Commons License 2005.12.24 0 0 57
"hanem olyanok lesznek, mint az Isten angyalai a mennyben."
Az Isten angyalainak van nemük? mondja valahol a Biblia az angyalokról, hogy férfi, v. női angyal? Én nem tudok róla. - Ez alapján elképzelhető, hogy a feltámadás után nem lesznek nemi különbségek. Érdekes dolog lesz. Meg ha nem lesznek nemi jellegek, akkor valszeg nemi vágyak sem. Ezek után annyira az sem lep meg, ha ekkor már nem fognak az emberek házasodni (legalábbis sztem erre utalhat a "feltámadáskor nem fognak házasodni")
A házasokat talán Isten valahogy egybeszerkeszti, mint az valaki már felvetette, aki meg gyerek, stb, az meg nem házasodik, hisz "a feltámadáskor sem nem házasodnak, sem férjhez nem mennek". Isten biztos valahogy megoldja, hogy nekik se legyen rosszabb, mint azoknak, akik megházasodtak :-)
Előzmény: fish12 (1)
ansz Creative Commons License 2005.12.24 0 0 56
lehelet megszegett  Márk 11 -12

 

Kellemes ünnepeket.

Előzmény: Abu Rashid (49)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.24 0 0 55
van, a kettő 'között': Isten
Előzmény: Abu Rashid (46)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.24 0 0 54
mennyei
Előzmény: Abu Rashid (45)
Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.23 0 0 53

Gyermekek, csecsemők, újszülöttek? Hajadonok, kamaszok, agglegények, szüzek?

Isten adott egyéb tanácsot a deriváláshoz? Adott-e instrukciót, hogy deriválni kell-e, és mit?

Előzmény: keresohotmail.com (52)
keresohotmail.com Creative Commons License 2005.12.23 0 0 52
Pál is azt mondta, hogy nincs az Úrban férfi asszony nélkül sem asszony férfi nélkül. Ez nem sok deriválás után 50-50-re jön ki. Isten az embert férfivá és asszonnyá teremtette, azaz az 1ember=1férfi+1asszony, és én olyan Istenben hiszek aki nem végez félmunkát, ezért félember sem hiszem, hogy lesz a mennyben, merthogy egybe lesznek szerkesztve.
Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.23 0 0 51
InsaAllah összeszedem a gondolataimat.
Előzmény: Kauthar (50)
Kauthar Creative Commons License 2005.12.23 0 0 50
Erre igyekszem időt szakítani...ha van kedved, valamikor a két ünnep között írd meg a gondolataid a mailemre (a websiteomon megtalálod:)

Előzmény: Abu Rashid (48)
Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.23 0 0 49

Tényleg.. Hol van ansz kolléga? És hol van bölcs magyarázata, amit oly szeretetteljes sürgetéssel ígért, mihelyst megszólalok?

Szó bennszakadt, hang fennakadt ?

Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.23 0 0 48

Órákig? Évekig :-)

InsaAllah ha lesz rá időnk, számítok a képzettségedre :-)

Előzmény: Kauthar (47)
Kauthar Creative Commons License 2005.12.23 0 0 47

Ezen órákig el lehetne polemizálni...eddig az én tudásom nem terjed, én csak annyit mondtam, hogy ha ugyan "Allahu alem" is, azért az Iszlám ad némi támpontot a nemek arányáról a két helyen.

Kérdés az ember mennyire fogadja ezt el. De ez másik téma és nagyon off-pedig érdekes lenne egyszer erről is beszélgetni, talán majd egyszer.

Előzmény: Abu Rashid (43)
Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.23 0 0 46
Van harmadik eshetőség a feltámadottaknak?
Előzmény: Törölt nick (33)
Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.23 0 0 45
Milyen test az, amelynek nincs nemi jellege?
Előzmény: Törölt nick (40)
Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.23 0 0 44
A nők fertőzőek? Nahát.
Előzmény: Domestos (42)
Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.23 0 0 43

"A Poklot látta, mégpedig az Iszra wa'l Miradzs során"

Erről van tudomásom, de a kérdésem arra vonatkozott, hogy azt látta-e, ami a Végső Nap után lesz?

Azt látta, amit Isten maga tud és lát?

Előzmény: Kauthar (39)
Domestos Creative Commons License 2005.12.23 0 0 42
Egyszerű a válasz: csak férfiak kerülnek be, még pedig 144 ezren Izrael törzseiből, azok meg mind férfiak, akik még nővel nem fertőztették meg magukat. A többi megy a levesbe.
ansz Creative Commons License 2005.12.23 0 0 41
Kedves ikaljan!

 

A kérdés sokkal bonyolultabb, mint azt gondolnánk. Hosszú lenne a részletek tisztázása, kinek mit is jelent a menny és a pokol, és Isten hatalmának leírása sem lenne egyszerű. Mindazonáltal röviden:

Az emberek gondolkodása szükségképpen földi fogalmakon alapul, ezért azokon túllépni igen nehéz. De, ha elképzeled – egy pillanatra – hogy a világegyetemben sokkal több és más élet is  létezik, mint azt elképzelni tudnánk, / lásd S.L. Solarisát / akkor más oldala is felvillan a kérdésnek. Más élőlénynek számára nincs jelentősége a számunkra fontos nemi állapotnak, akik szintén oda kerül/het/nek. Maradjunk azonban a Földön, Jézusnál és az újszövetségnél.

Pál szerint Jézus az első volt a feltámadottak közül. Teste emberi alakban volt érzékelhető, / általában / ennek ellenére a falak és ajtók nem jelentettek akadályt, sőt, a test egyéb fizikai lehetőségeit is messze túlszárnyalta. / Ezért is érthetetlen, a fizikai - mai - testben történő feltámadás elképzelése némelyik irányzatnál. /

Azonban az a „ nagy közbevetés „ jelzi, W.H. relációja itt is megállja helyét, nem vizsgálhatjuk ezt  a kérdést. Ha mégis, csak a felhívott versek fényében, amikor jól látszik, nem csak a házasság mennybeli nemlétére vonatkoznak ezek a szavak, de arra is, a „test” nemi jellege sem vizsgálható, sőt nincs is. Azaz jól mondod.

/ Vegyél két felhőt, férfi és női formát, próbáld összeadni őket és vizsgáld meg őket :-) /

 

Béke veled, és boldog karácsonyt!

 

/ u.i. a kérdés pontosítása értelmetlen, mert a most, már régmúlt. /

Előzmény: ikaljan (28)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.23 0 0 40
sem a 'férfiak', sem a 'nők' nem jutnak be

legfeljebb a Paradicsomba, de ha a mennyekbe akar menni, el kell felejtse nemiségét

üdv: kal
Előzmény: Abu Rashid (35)
Kauthar Creative Commons License 2005.12.23 0 0 39

Te túl sokat feltételezel rólam: az angoltudásom lényegesen nagyobb, mint a teológiai;)

Tehát a válaszomat úgy adom, hogy abban fenntartom a korrekció lehetőségét, sőt, örülnék neki, hogy ha valaki kijavítana, amennyiben hibázom.

Tehát tudtommal-és ha jól emlékszem, ezt a fórumon is olvastam-az első kérdésre a válasz igen. Ha jól tudom, Feltámadásig az iszlám teológia szerint a lelkek a Barzakhban vannak. Innen ered a hadith, hogy ez olyan a hívőnek, mint a Paradicsom, a hitetlennek peig, mint a Pokol. Tehát már itt megízleli minden lélek, mi vár rá, de már azt is tudja, hogy visszatérés, az nincs, hogy még több jót tegyen, vagy kijavítsa az életét.

 

Am második kérdésre a válaszom még bizonytalanabb. a síiták szerint igen, Allah a Prófétának és az imámoknak is adott bizonyos mértékű tudást a jövőről (nem teljeset), de erre utal több szunnita hadith is, pl. amikor a Próféta említette, hogy a halála után lesz 73 irányzat és ebből 72 a Pokolba jut (tehát a fórum "hitetlenjeinek" megnyugtatására:) nem lesznek egyedül;))-csúnya vicc, nem hagyhattam ki), stb. ezek ilyesmiről tanúskodnak.

 

A Poklot látta, mégpedig az Iszra wa'l Miradzs során, amikor többek között elmondta Fatimának és alinak számos nő büntetését (ez szunnita hadith is), pl. ha jól emlékszem, az a nő, aki nem hordott kendőt, a hajánál fogva lesz felakasztva...vagy az a házasságtörő nő...nem tudom már. Erre utal egy másik hadith, amelyben a társai lemondják, amiután a Próféta visszatért az Éjszakai Utzaásról, tőbbet nem látták nevetni-mosolyogni igen, de nevetni soha. Ezt annak tulajdonították, hogy elrémítette, amit a Pokolban látott.

 

Az utolsó kérdésre a álaszom nem. Erre pl. jó példa az ideiglenes házasságról szóló áya is:P

Előzmény: Abu Rashid (37)
Báthory Ödönke Creative Commons License 2005.12.23 0 0 38
Azt nem tudom, de a klasszikus vicc szerint a férfiak félórával előbb kerülnek oda.

b
Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.23 0 0 37

"mert ahogy én láttam, a Pokol nagyrészének lakói nők"

 

Assalamu aleykum wa rahmatullah kedves testvérem

rég hallottam felőled, örülök, hogy látlak :-)

Ezzel a hadisszal kapcsolatban a következőek a kérdéseim:

- mondja-e az iszlám teológiája, hogy a Kertek, és a Tűz majd a Végső Napon telik meg a feltámadottakkal,

- a Próféta (Allah békéje és áldása legyen rajta) láthatta-e a jövőt, foglalkozott-e valaha is jövőjóslással vagy effélével, Isten erre küldte-e,

- vagyis láthatta-e a Próféta (Allah áldása és békéje legyen vele) a majd Isten által elrendelt (és ember számára meg nem tudható) napon működésbe lépő poklot?

Ellentmondásban lehet-e a Próféta (Allah áldása és békéje legyen vele) szava a kegyes Koránnal?

 

Béke legyen velünk :-)

 

Előzmény: Kauthar (32)
Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.23 0 0 36

"merthogy a mennybe kerülők angyalokhoz hasonlatos nemtelen lények lesznek feltámadás után"

Assalamu aleykum wa rahmatullah kedves testvérem,

viszont a test szerinti feltámadás a keresztény teológia egyik sarkallatos pontja, mégpedig, ha ez a test nem is az a romlandó, és a feltámadásra már rég elporladt test, hanem romolhatatlan, de mégis összefügg a lélekhez tartozó valamikori testtel: 1Kor 15,38  Az Isten pedig testet ád annak, a mint akarta, és pedig mindenféle magnak az õ saját testét.

Véleményem szerint a Máté 22,30-ban és Márk 12,25-ben található, az angyalokhoz való hasonlítás a házasság mennybéli nemlétére vonatkozik és nem másra, lásd Lukácsot, ahol ez sokkal plasztikusabb indoklással szerepel:

Lukács 20,

34.  És felelvén, monda nékik Jézus: E világnak fiai házasodnak és férjhez adatnak: 35.  De a kik méltókké tétetnek, hogy ama világot elvegyék, és a halálból való feltámadást, sem nem házasodnak, sem férjhez nem adatnak:

36.  Mert meg sem halhatnak többé: mert hasonlók az angyalokhoz: és az Isten fiai, mivelhogy a feltámadásnak fiai.

 

Béke legyen velünk

Előzmény: ikaljan (28)
Abu Rashid Creative Commons License 2005.12.23 0 0 35
Éspedig?
Előzmény: Törölt nick (30)
Kauthar Creative Commons License 2005.12.23 0 0 34

Elnézést kérek. Viszont ha nőből a Pokolban van több, akkor ergo kevesebb jut a mennybe, tehát szavazzuk meg a lehetőségét annak, hogy férfiakból lesz több.

Ez csak olyan dolog, amire az angol elegánsan azt mondja, "hint".

 
Előzmény: Törölt nick (33)
Törölt nick Creative Commons License 2005.12.23 0 0 33
Kedves Kauthar!

itt véletlenül nem a pokolról esett szó?
a topik pedig talán a mennyről szól ;-)
Előzmény: Kauthar (32)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!