Keresés

Részletes keresés

MemetikaTan Creative Commons License 2021.06.13 0 0 745

 

 

A szem használhatatlan, ha az elme vak.

 

Az eleme "vakságának" számosa oka lehet és ezek közt az egyik leggyakoribb dolog az ideológiai, vagy memetikai idegrendszeri fertőzöttség.

 

 

jogértelmező Creative Commons License 2021.06.12 0 0 744

Perspektivikus é memetikával foglalkozni, vagy válasszunk magunknak más mániát - jól fizető akadémiai tagság, vagy Nobel-díj reményében?

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.06.12 0 0 743

Ezt a szót én sem ismertem a memetikában még eddig, de nem is tartom lényegesnek mindenre új szót alkotni. Lásd memetika szótár.

Journal of Memetics cíkkeiben egyébként több ilyen is van ... de minek ??? Meg is értem ahogy olvasgattam, hogy nem volt kelendő és be kellett csukni. Sőt már Susan Blackmorét is megértem, hogy elege lett belőle, pedig a benne volt a szerkesztő tanácsadó testületben itt is.

 

Előzmény: jogértelmező (742)
jogértelmező Creative Commons License 2021.06.11 0 0 742

" Memocid ..."

 

Köszönöm, gazdagabb lettem egy idegen szóval.

Előzmény: MemetikaTan (741)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.06.10 -1 0 741

Memocid - szándékos cselekvés egy mém vagy memeplex felszámolására a lakosságból, akár hordozóinak megölésével, akár cenzúrával.

MemetikaTan Creative Commons License 2021.06.10 0 0 740

Érdemes átnézni a Journal of Memetics , elektronikus úton megjelent 1997 és 2005 szakmai lapot.

 

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 739

A rajzoló avatárja

Előzmény: Törölt nick (738)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.31 0 0 738

Mit jelképez a jobb felső sarokban a dinamit? ;)

Előzmény: ErkölcsTan (737)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 1 737

Van ilyen memetikai kép és sajnos sokkal igazabb, mint sem.

A gyógyszeripar erős lobbival rendelkezik és nem tudni milyen mélyek benne a ....

... de fel lehet fogni csak iróniának is.

... érdemes minden esetet egyedileg nézni és vizsgálni, biztos nem jó a nagy általánosítás.

 

 

Előzmény: Törölt nick (736)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.31 0 0 736

Nem erről van szó.

 

Például az orvosok szerint nekem magas a cukrom és a vérnyomásom. Már évtizedek óta gyógyszereket kellene szednem. Egyszerűen üzletről van szó. Megpróbálták elhitetni velem, hogy beteg vagyok és életem végéig gyógyszerekt kell zabálnom.

(https://youtu.be/OXSFuFXWUW8?t=1784)

https://youtu.be/OXSFuFXWUW8?t=1813

Előzmény: ErkölcsTan (735)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 735

Ilyesmi szemléltetésre az adott rádió és nem belevaló pótelemek kép, nem annyira alkalmas.

Továbbá kicsit nehéz kapcsolatot találni a memetikával a példádnak.

 

Ok, hogy az én vakcina mémjeim végül is gyógyítanak, de az nem kivülről bevitt gyógyszer ... hanem éppen hogy a szervezetet tanítja meg az önvédelemre.

 

Akkor látom csak értelmét a felvetésednek, ha magát a gyógyítást és gyógyszer fogalmát tartod ilyen esetekben mémnek.

Valószínű ezt akarod közölni. Igen, ilyen összefüggésben árnyaltan az, de egy felborult egyensúlyi helyzetben, amikor a szervezet nem képes termelni a kivülről bevitt anyag segíts átmenetileg és a megerősödés után visszaáll a szervezet önjavító rendszere, akkor még is csak gyógyítás.

 

Igen amikor már visszafordíthatatlan folyamatok vannak, akkor az már csak életfenntartás.

Vagy valami hasonló.

 

 

Előzmény: Törölt nick (734)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.31 0 0 734

Az emberi szervezetben az endokrin egyensúly fentartását a belső szervek, belső elválasztású mirigyek végzik. Amikor ezen funkciók egy részét már nem képesek ellátni, a fiziológiai paramétereket kívülről beadagolt gyógyszerekkel próbálják megfelelő szinten tartani. Ez igazából nem gyógyítás. Ez olyasmi, mintha a rossz önindító helyett egy kurblit használnál.

Előzmény: ErkölcsTan (732)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.31 0 0 733

Azt próbáltam szemléltetni, hogy a krónikus betegeket a rendszeresen szedett gyógyszer nem gyógyítja meg.

Előzmény: pk1 (731)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 732

Igen, ez volt a fő ok valóban.

Előzmény: pk1 (731)
pk1 Creative Commons License 2021.05.31 0 1 731

Francokat. A rádióba illeszkedő 9 V-os elem gyakran hiánycikk volt, azért születtek ilyen megoldások. De legalább magát a rádiót nem magának az embernek kellett összebarkácsolnia, mint pár évtizeddel korábban.

 

Almába szúrt vasszöggel hajtott rádiót mutass! :o)

Előzmény: Törölt nick (726)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.31 0 0 730

Úgy látom felvették a könyvemet a Trükkös Mém - Túl Richard Dawkinson  című e-könyvemet az

 

 

Országos Széchényi Könyvtár - Digitális Könyvtárba

 

A dokumentum a Szerzői jogról szóló (1999. évi LXXVI. törvény) 38. §-ának (5) bekezdésében megjelölt tudományos kutatás vagy egyéni tanulás céljából vehető igénybe.

Törölt nick Creative Commons License 2021.05.27 0 0 729

Ezt próbáltam képileg megjeleníteni.

Előzmény: Törölt nick (728)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.27 -1 0 728

nem tekinthető memetikának.

 

Ez inkább szokványos sztereotipia.

Szeded a gyógyszert, mert azt hiszed, hogy meggyógyulsz.

Pedig csak a fiziológiai paraméterek egyensúlyának fenntartását kiadták albérletbe, éledet végéig.

 

Próbáld meg ezt megfogalmazni képileg.

Előzmény: ErkölcsTan (727)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.05.27 0 0 727

A belső memetikai irányzat szerint az adott folyamat, amit a két kép és a szöveg szemléltet, nem tekinthető memetikának.

Előzmény: Törölt nick (726)
Törölt nick Creative Commons License 2021.05.27 0 0 726

A kockázatokról és mellékhatásokról kérje autószerelője véleményét.

Gyóyítás helyett - tüneti kezelés.

MemetikaTan Creative Commons License 2021.05.05 -1 0 725

A memetika részben az ideológiák evolúcióját is vizsgálja és hát a vallások is bele tartoznak.

Itt egy fontos felismerés zanzásítva:

 

A judeo-kereszténység, a korábbi vallások evolúciós mutációja csupán,

és persze a folyamat nem állt meg hiszen számtalan további al mutációja keletkezett.

 

 

ErkölcsTan Creative Commons License 2021.04.28 0 0 724

A memetika, akárcsak a filozófia nagy része, kb 95-98%-a szintén parasztvakítás. A memetika vakcina mém része viszont működő tudomány. Hasonlóan működik, mint most a covid -19 vírus elleni oltások. Egyre több ember szerez immunitást, azaz védettséget az Isten-vírus/mém ellen. 

 

Az 'oltás'-nak is több értelmezés is van.   

Ja és máshogy is lehet, nem csak tűvel és fecskendővel.

 

 

Fat old Sun Creative Commons License 2021.04.27 -1 1 723

Igazat írtam, amikor leírtam, hogy mi a véleményem. Mivel támasszam alá, hogy az az én véleményem, úgy, hogy képes legyél megérteni?

Előzmény: MemetikaTan (722)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.04.27 0 0 722

Hát akkor ne zagyválj, hanem írj igazat és azt támaszt is alá valós dolgokkal!

 

 

Előzmény: Fat old Sun (721)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.04.27 -1 1 721

Szövegértésre gyúrjál még, mert komoly hiányosságaid vannak. Ezek után persze nem meglepő, hogy hülyeségeket zagyválsz össze.

Előzmény: MemetikaTan (720)
MemetikaTan Creative Commons License 2021.04.27 0 0 720

Hazudsz, mert itt ebben a topikban és máshol is számtalanszor leírtam már, hogy a memetikában sincs több tudomány, mint mondjuk a filozófiában. Ennek is, annak is nagy része áltudomány.

 

Tehát ha az általad is ismert tények ellenére is valótlant írsz, az akkor nem vélemény, hanem hazudozás.

Pláne ha még most is folytatod.

Előzmény: Fat old Sun (719)
Fat old Sun Creative Commons License 2021.04.27 -1 1 719

Te is hazudsz és csúsztatsz

 

Mégis mit hazudtam? Leírtam a véleményemet, amit fenntartok, még ha téged fájdalmasan érint, akkor is.

Előzmény: ErkölcsTan (713)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.04.27 0 1 718

Ja, de K. Gödelt is elemeztem, mivel ő regisztráltan és tudományosan és tényszerűen is igazoltan elmebeteg volt. 

 

Semmi köze a klausztrofóbiának, sem skizofréniának a metematikai gondolkozásmódhoz.

 

Attól hogy valaki buta, vagy elmebeteg egy bizonyos dologban, lehet kiemelkedő tudású más dolgokban.

 

Tehát az elmebetegségek és az agyi vírusok / mémek sem teszik tönkre az egyén teljes racionális gondolkozásának a területeit. Csak egy bizonyos részeit.

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (717)
Törölt nick Creative Commons License 2021.04.27 0 0 717

Nézd, ha valakinek üldözési mániája van, az még nem garancia arra, hogy tényleg nem üldözik. ;)

Előzmény: Fat old Sun (712)
ErkölcsTan Creative Commons License 2021.04.27 -1 1 716

Nem is tudós az, aki ezt nem tudja megtenni.

Előzmény: Törölt nick (714)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!