Keresés

Részletes keresés

Symbian Creative Commons License 2006.06.11 0 0 353
Jaaa...
Előzmény: Törölt nick (352)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.11 0 0 352
Olvasd el, miről szól a topik!
Előzmény: Symbian (351)
Symbian Creative Commons License 2006.06.11 0 0 351
De mivel Te is a világ része vagy, evidens, hogy Neked is hülyének kell lenned, nem?
Előzmény: Törölt nick (350)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.11 0 0 350
Miféle vérremenő vita? Ez a metakazamata, nem a valfil, úgyhogy semmi helye itt definícióknak! Nem is filozofál itt senki! Az a lényeg, hogy a világ hülye, és nem én!
Előzmény: Symbian (349)
Symbian Creative Commons License 2006.06.11 0 0 349
Mindenesetre Urak! Mégmielőtt vérremenő vita lenne, ki a hülyébb, javaslom, hogy közösen hozzuk össze a "hülyeség" és a "hülye" szavak definícióját. Alaptétel: definiálj, aztán filozofálj.
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.10 0 0 348
Mindenki hülye, csak én nem, ez a lényeg, ezt még talán te is felfogod. Ha nem, az se baj, hisz a világ hülye, én meg nem.
Előzmény: Törölt nick (347)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.10 0 0 347
Végigolvastam ezt az oldal és nem tudom eldönteni, hogy annyira okosak vagytok, hogy én az átlagember nem értelek meg benneteket, vagy annyira...:)
lalá Creative Commons License 2006.06.10 0 0 346
-Meg aki ide irkál az is, csak én neeeem!
Előzmény: Törölt nick (345)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.10 0 0 345
A lényeg, hogy a világ is hülye, meg a topiknyitó is, csak én nem! :-)
Előzmény: lalá (344)
lalá Creative Commons License 2006.06.10 0 0 344
-Na még én vagyok így!


-Ezzel meg nem értek egyet:

(nna jól szétcsesztük ezt a remek topikot :)
Előzmény: Bögöy (321)



-Most jó! Ne mozdulj! Ennyi hülyeség pro és kontra!(Azaz nem tudom pontosan melyik, mert ha az egyik az, akkor a másik... Izé, ha a másik akkor az egyik...)
Előzmény: Symbian (343)
Symbian Creative Commons License 2006.06.10 0 0 343
Mert nem értessz belőle egy kukkot sem...
Előzmény: BSabak (342)
BSabak Creative Commons License 2006.06.08 0 0 342

-Ennyi sok hülyeséget régen olvastam...

Szerencsére nem kicsit vagyok manapság elfoglalva, így nem érek rá ezzel a rengeteg, zagyvatag gondolattal azonosulni.

 

Nem csak a világ...egy kicsit az is aki, ide belép :) 

kifordult bensőség Creative Commons License 2006.06.04 0 0 341
de amióta ezt tudom, a lelkem folyamatosan annihilálódik a testemmel érintkezve és a gammasugarak lyukakat égetnek a sz(ell)emembe, ha már nem tudom, hogy mit írok, akkor azért
Előzmény: Törölt nick (340)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.04 0 0 340
Király halandzsa ez az antianyagikus lélek duma! :-)
Előzmény: Symbian (336)
kifordult bensőség Creative Commons License 2006.06.04 0 0 339
(nem találtam infót erről - link?)

a 3 dimenzió testi adottság :)

a kétdimenziós zárt lap lehet tórusz is (nemcsak gömbfelület), akár több lyukkal (a három dimenziós zárt sokaságok meg még bonyolultabbak)

a lélek meghatározása nekem eléggé sántít
Előzmény: Symbian (336)
kifordult bensőség Creative Commons License 2006.06.04 0 0 338
fraktálnak látszik/ de csak véges sok szintje van mind fizikailag, mind a benne kódolt információ tekintetében - hiszen elképzelheted, hogy a világmodellben benne vagy, benned meg a világmodell, amiben újra benne vagy, de ezt a játékot csak véges sokszor tudod a gyakorlatban megtenni - ez ugyanaz, hogy tudod, hogy tudom, hogy tudod (ez a sorozat is általában kifogy a szuszból és akkor valaki nyerhet egy stratégiai játékban, általában az, aki több rétegben tud reprezentálni - de időnként az, aki pontosabban reprezentál)
Előzmény: Symbian (332)
kifordult bensőség Creative Commons License 2006.06.04 0 0 337
a trükk lényegében az, hogy van egy kódnyelved, amin a tömörített kód kicsomagolási algoritmusa is leírható (ennek feltétele, hogy a nyelv része legyen néhány, a nyelvre ható operátor, azaz a nyelv önmagára hivatkozon, oh gödel!), ekkor a tömörített kód mellé a kicsomagolási metódust is integrálod, ha szerencséd van, ezt többször is megteheted (és ettől lesz többszintű a játék)

a feigenbaum konstansra gondolsz?

(na jó, azt elnézem, hogy nem definiáltad a káosz meg a rend konvergenciáját)
Előzmény: Symbian (331)
Symbian Creative Commons License 2006.06.04 0 0 336

Ez a mandorla...egy elmélet, ami végsősoron úgy kapcsolódik a káoszelmélethez: ha a világ az energia káoszából átszerveződött a jelenleg megtapasztalható káosszá, amit világnak nevezhetünk, nagy valószinűséggel az energia egy része "túlrezgett" a 3 dimenziós téren.

Ha megnézed, minden fraktál önmaga egyre kicsinyített képeiből épül fel és úgymond "önmagát generálja" a végtelenségig.

Pont ez a végtelenbe ható konvergencia rezgette ki az energia egy részét...ami azt is jelenti, hogy a "Nagy Bumm" után kikristályosodó világunk - amit megtapasztalhatunk - az eredetinek egy töredéke csupán.

Hasonlóan képtelenek vagyunk "kilépni" ebből a 3 dimenziós síkból, mint ahogy 2 üveglap közti kicsiny résben mászkáló hangyák volnánk: nekik nem létezik a "fent" vagy a "lent" fogalma.

Ahhoz, hogy az egészet tapasztaljuk, végülis kivűl kellene helyezni magunkat a világból - ahhoz, hogy tisztázzuk pl. a lét fogalmát, el kellene szigetelnünk magunkat magától a létezéstől - ami ugye... :)

A hangyákhoz képest mi sem tudunk a jelenlegi 3 dimenzióra ráültetni egy 4. dimenziót. Bár a választ kétségkívül a neved környékén kell keresni...

Az "önmagába visszafordított világegyetem" modellje legkönnyebben úgy érthető meg, ha alapesetnek vesszük: egy tökéletesen sík, végtelen felületű lap a végtelenben tulajdonképpen egy gömböt alkot.

Ez a mandorla annyiban bonyolultabb, hogy a test-szellem-lélek hármasságát mutatja. Test, mint anyagi rezgés, szellem, ami anyagi alapon szerveződő intelligens káosz és a lélek: nem anyagi, hanem antianyagi rezgés.

Ebből az is levezethető, hogy a komplex emberi lény, tehát tudattal, egoval, és testtel egy önálló világegyetemet alkot.

Előzmény: kifordult bensőség (330)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.04 0 0 335
Na, lassan csak nekigyürkőzöm James Gleick-nek... :-)
Előzmény: Symbian (331)
Symbian Creative Commons License 2006.06.04 0 0 334
 Szintén...
Symbian Creative Commons License 2006.06.04 0 0 333
Ezt a korallt is a "káosz és a rend konvergenciája" hozta létre. Bár véletlenek és szükségszerűségek alakítják, a végső forma leírható egy matematikai modellel...
Symbian Creative Commons License 2006.06.04 0 0 332
 Az emberi agy, mint fraktál...
Symbian Creative Commons License 2006.06.04 0 0 331

Egy példa a káoszról. Biológusokat régóta zavarta az a tény, hogy az emberi DNS, noha rengeteg információt tartalmaz, közel sem tartalmaz elég információt ahhoz, hogy az emberi agynak a teljes leírását tartalmazhassa. A DNS egyszerűen nem eléggé komplex az agyhoz képest. Ám a titok megoldódni látszik. A természet egy trükkhöz folyamodott, és a káoszt hívta segítségül: a DNS nem az agy leírását tartalmazza, hanem az agy elkészítésének a szabályait. Noha a szabályok maguk roppant egyszerűek lehetnek, még simán eredményezhetnek egy olyan bonyolult, komplex és kaotikus rendszert, mint az agy.

 

Az emberi agy: egy roppant összetett, és bonyolult fraktál

 

Nemrégiben felfedezett meglepetés például egy új matematikai állandó lehetséges felfedezése, a pi és az e mellett. A legelképesztőbb azonban a káosz univerzalitása: minden tudományág rengeteg területén felüti fejét. Matematikusok és tudósok, akik eddig teljesen mással foglalkoztak, kezdik felfedezni, hogy valami közös van a munkájukban. A káosznak, mint jelenségnek a kutatása pedig még csak éppen hogy elkezdődött.

Előzmény: kifordult bensőség (329)
kifordult bensőség Creative Commons License 2006.06.04 0 0 330
de mi az a mandorla?
Előzmény: Symbian (325)
kifordult bensőség Creative Commons License 2006.06.04 0 0 329
ezt a dumát! :)) azt egyelőre nem vonom kétségbe, hogy az ősi népek meg ez a topik reprezentálhatóak egy kaotikus rendszerben, de 'matematikailag pontosan' mit is jelent a káosz és rend konvergenciája?
Előzmény: Symbian (326)
kifordult bensőség Creative Commons License 2006.06.04 0 0 328
hmm/ akkor legyen úgy, hogy a cáfolhatatlan nem jelenti, hogy ellenőrizhető is - ellenőrizhető meg annyit tesz, hogy a modellben (önkényesen) elfogadott formalizmus szerint nem kerülök önellentmondásba, ami pedig nem tűnik kivitelezhetetlennek (feltéve, hogy nem ragaszkodom a definiáláshoz felhasznált szavak tényleges meghatározásához)
Előzmény: Törölt nick (323)
Törölt nick Creative Commons License 2006.06.04 0 0 327
Mér ne gondolnám komolyan? A dolgok pontosan azok, amilyen hatást gyakorolnak a világra (ie. "aminek látszanak"). Mi ezzel a baj?
Előzmény: Symbian (324)
Symbian Creative Commons License 2006.06.04 0 0 326

A Maldelbrot-fraktál grafikusan ábrázolja és matematikailag pontosan megjelöli azt a pontot, amiről a Föld bennszülött népei, valamint az ősi szövegek azt tartják, hogy a bolygó jelenlegi állapotát mutatja, amely felé a káosz és a rend konvergál. Más szavakkal szólva azt éljük át, hogy a régi hiedelemrendszerek és a divatjamúlt paradigmák káosza enged egy, a békében együttműködésben és harmóniában megtestesülő magasabb szintű rend nyomásának.
A ~ ból kiindulva több fraktált alkottak, ez mind a tudomány (kvantumfizika) igen divatos kutatási határterülete manapság. Leegyszerűsítve épp arra keresik a választ, amiről ez a topik szól...
Symbian Creative Commons License 2006.06.04 0 0 325
Kb. erről beszéltem, nyuszómuszó.
Symbian Creative Commons License 2006.06.04 0 0 324
"...A dolgok azok, aminek látszanak, és mögöttük nincs semmi. Az igaz, ami igaznak látszik..."
Ezt a mondatodat ugye te sem gondoltad komolyan?
Előzmény: Törölt nick (323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!