Elöször csak páran repülnek ki, utána rengetegen, egy nagy felhö lesz, de nálad egy méhcsalád egyedszámához képest jelentéktelen mennyiségü méh látható. Valószínü a közelben árnyékos helyen voltak egy csomóban, amit nem fedeztél fel. Volt olyan, hogy egy cseresznyefa ágán ültek 2 m-re a földtöl én meg simán elsétáltam mellettük alig egy m-re, de tudat alatt érzékeltem öket, mert visszafordultam, hogy mi ez a csomó a fa ágán...
Ilyenkor valahol már kint vannak egy kupacban, mint a filmen, vagy a régi kaptárból repülnek ki a felderítők?
Jó sokan voltak. A videón rossz a hang, de a kertben feltűnő volt két napig a zúgásuk. Keresgéltem, melyik növényünk lehet ilyen érdekes, először azt hittem, a virágzó kányabangita, de persze nem.
Két napig hallottam a kertben, hogy valahol tömegesen zümmögnek, de nem találtam a forrást. Aztán megjelentek a szomszéd háznál. Filmezés után még csináltam valamit a kertben, mire újra megnézhettem volna őket, eltűntek. Nem tudom, hogy esetleg beköltöztek-e a padlásra, vagy továbbálltak.
Magyarul is! A végén van lehetőség nem csak a megadott kérdésekre válaszolni, hanem "szabadon" is be lehet irni véleményeket, illetve dokumentumokat.
Az akác (még) nincs az invazív fajok európai listáján ami azt jelentené, hogy ha ugyan nem is kell azonnal kivágni, de felújítani, újat telepíteni azt már nem. Ha belegondolunk abba, hogy nálunk az akácosok 30 év körüli vágáskorral vannak, akkor ez elgondolkodtató.
Gyékényből font kasokat lehet kapni méhészboltban is, ha csak dekorációnak kell, arra megfelelőek azok is szerintem. Nekem is van egy, csak úgy, nem tettem ki sehova, szükségem sincs rá.
Üdvözlöm. Nem szeretnék kasos méhészkedést folytatni csupán rajbefogásnál és dekorációnak kellene. 1 éve járok méhészkedni és nem szeretnék mostanában méheket venni. Papám méhészkedett tőle maradt meg méhész eszköz oda szeretnék venni dekorációnak egy két kast.
Az elérhetöségét nem tudom, de megkérdezhetem, hogy miért akarsz kassal méhészkedni? Sokkal nehezebb és sokkal kevésbé humánus, mint bármely kaptáras méhészkedés (le kell ölni a családot, hogy el tudd venni a mézet), ráadásul nem látod, ha valami betegség nyúzza a családot. Én a helyedben valamelyik fekvö nagyboczonádival kezdenék,de azt is csak azután, hogy legalább két évig segítettél egy gyakorlott méhésznek minden egyes munkafázisnál. Ugyanis a méhészkedés nem csak abból áll, hogy befogunk/veszünk egy rajt és hagyjuk, hadd csinálja,amit akar, mert ezesetben jól kib.szunk a környezö méhészekkel, ha az idén nem a következö évben egész biztos.
Sziasztok! Igaz régen volt de most találtam rá apiairus bejegyzésére , miszerint kasokat készít. Valaki tudja esetleg az elérhetőségét, e-mail címét? Köszönöm szépen a segítséget!
A gyártó szerint megegyezik a 99.5%-os oxálsavval, de pár éve lecserélték ezt a megjelölést 99.5%-ra mert nem volt egyértelmű.:-) Csak gondoltam megkérdezem, hátha találkozott már itt valaki ezzel a megjelöléssel, és tudja is hogy mit jelent.
Természetesen előre képbehelyeztek, illetve helyeztem magam a költségeket illetően. Nyilván csak ott próbálok faragni a költségekből, ahol az nem jár következményekkel.
De horganyzottat nem igazán tudsz úgy festeni, hogy meg is maradjon. Amúgy a méhészkedés nem olcsó mulatság, ezzel jobb, ha tisztában vagy, mielőtt belevágsz.
Köszönöm a válaszod! Azért gondoltam a festésre, mert több méhésznél láttam hogy festett volt a pergetője belseje, illetve egy az OMME megbízásából készített dokumentumfilmben éppen egy festett belsővel rendelkező pergetőt használnak. https://www.youtube.com/watch?v=u9yQgBwXJCY&t=602s 11:30-nál látható. Ahogyan írtam is, tudom, hogy saválló a megfelelő, csak próbálok nem teljesen elszálni a költségekkel.
Horganyzottat akarsz csiszolni, majd festeni? Én nem mernék belevágni. A méz élelmiszer, ráadásul savas, pontosan ezért nem festenek semmit, amivel érintkezhet, a horganyzás meg az egészségre veszélyes lehet. Akkor már inkább probáld meg a palástot kicserélni rozsdamentesre. Amúgy léteznek tekerős pörgetők. Olyan, mint ami neked van, pl. a Tamási méhészboltban inox kivitelben 80 ezer.
Jövő tavasszal kezdenék bele a hobbi méhészetbe. Három családdal szeretnék indulni. Igyekszek felkészülten indulni és mindent összeszedni, beszerezni, ami nélkülözhetetlen. Egyik barátomtól kaptam egy régi pergetőt (3 NB keretes). Van mit javítgatni rajta, a mechanikus részei már rendbehoztam, viszont a pergető palástja és alja hoganyzott lemezből készült és itt-ott már elkezdett rozsdásodni belülről. Le tudom tisztítani fémtisztára, de nem tudom eldönteni, hogy lefesthetem-e belűlről hagyományos zománcfestékkel, esetleg vízbázisúval? A méznek nem árt-e, ha festett felülettel érintkezik? Tudom, hogy saválló lenne ideális és nyilván később beruházok egy korszerűbb pergetőre de úgy gondolom, egyenlőre ez a kis pergető engem egy-két évre kiszolgálna. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy gyerekkoromban sokat tekertem, jó emlékeket idéz bennem, így hát meg is szeretném menteni.
A kijáró méhek kb 3 napig emlékeznek a régi helyükre, azaz ha három napig nem repültek ki, akkor jó eséllyel újra kell tájolniuk. A 10 fok látatlanban nem azt jelenti, hogy ne röpülnének ki. Mindenesetre, ha költözteted őket, akkor napnyugta után, és figyeld a következő három nap előrejelzését pl itt: met.hu
Köszönöm szépen!!Már amikor le írtam én is végig gondoltam h hülyeség a 60-fok.Még annyit kérdeznék hogy kb 100 méterrel arrébb kellene vinnem 2 családod, ilyenkor már megoldható veszteség nélkül? Nálunk nappal ez a 3-4nap hogy 4 és 10fok között van.
Ha jól rémlik, csak annyira kell felmelegíteni, hogy egyébként ne legyen bajuk a méheknek tőle. Valami olyasmi rémlik, hogy elég, ha az ember a hóna alatt tartja a flakont, amíg megmelegszik, szóval nem kell az a 60 fok.