Keresés

Részletes keresés

fárosz Creative Commons License 2009.01.15 0 0 222

 

Nóra!

 

Lehet vaksi vagyok, vagy csak figyelmetlen, de nem láttam luffát.

Előzmény: CBNora (220)
fárosz Creative Commons License 2009.01.15 0 0 221

Sziasztok!

 

Szia Nora!

 

Nagyon szépen köszönöm a címedet, levelet elküldtem.

Előzmény: CBNora (216)
CBNora Creative Commons License 2008.12.30 0 0 220
Frissítették a tökmag katalógust, ahonnan a Luffa operculata-t rendeltem.
http://www.kcb-samen.ch/
RCTiv Creative Commons License 2008.12.30 0 0 219
Nora legkozelebb a .-ot is pont-nak írd úgy még jobb :) ha már figyelsz rá az a tuti ;)
Előzmény: CBNora (216)
gy ági Creative Commons License 2008.12.30 0 0 218
Gyönyörű a fa ! Még nem láttam ilyen dús lucfenyőt. Szép az aranyszál a luffába szőve! A mézeskalácsaid pedig már művésziek!
Előzmény: CBNora (217)
CBNora Creative Commons License 2008.12.25 0 0 217
Boldog karácsonyt minden luffatermesztőnek!
A képeken Luffa operculata termések és egy szivacska látható karácsonyfadíszként.




CBNora Creative Commons License 2008.12.03 0 0 216
Hát akkor ide is leírom, előbb vagy utóbb el kell, hogy tudd küldeni.
bodonyi.norakukacinvitel.hu
Próbálgasd, ha tőled nem megy, küldesd el mással. Ma is kaptam levelet, működik.
Nehogy már ilyen hülyeség miatt ne legyen magod!
Előzmény: fárosz (215)
fárosz Creative Commons License 2008.12.03 0 0 215

ASziasztok!

 

Szia Nóra!

 

A nevedre kattitásra előjövő e-mail küldő lap soha nem megy el, hibára hivatkozva. Myilván a sokadik "elküld" sem ment el.

 

Mindegy, hagyjuk, ha nem, hát nem.

Előzmény: CBNora (214)
CBNora Creative Commons License 2008.11.18 0 0 214
Ha a nevemre kattintasz, az adatlapon ott van. Ami a weblapon van, azt nem szoktam nézni, úgyhogy nem is érdemes keresni.
Előzmény: fárosz (213)
fárosz Creative Commons License 2008.11.18 0 0 213

 

Nora!

 

Nagyon figyelmetlen lehetek, de a weblapodon nem találom az email címedet, h a cimemet elküldjem.

 

Légyszi add meg!

 

pusza kata

fárosz Creative Commons License 2008.11.18 0 0 212

Sziasztok!

 

 

Szia Nóra!

 

Köszönöm előre is a magokat. 10 tök lett, 4-t elajándékoztam.

Képet nem tudok küldeni mindről, mert a feldolgozás és darabolás után sokat elküldtem.

 

Várom Csimutámat, hogy hozza a megmaradottakat utánam, mert szándékozom még ajándékként elküldeni belölük. Amikor megérkeznek megkérem a barátnőmet, hogy készitsünk képeket, és hozom.

 

Én használom, hát egészen fantasztikus érzés. Nagyon kellemes, és pezsditő érzést kelt.

 

Egészen biztos, hogy jövöre is ültetek.

 

 

Előzmény: CBNora (209)
Pép Creative Commons License 2008.11.10 0 0 211
Szia, igen érettek voltak a magjai.
Előzmény: CBNora (210)
CBNora Creative Commons License 2008.11.09 0 0 210
Jó vastag rostja van. A magja érett?
Előzmény: Pép (208)
CBNora Creative Commons License 2008.11.09 0 0 209
Tedd el azokat a sötét magokat, nem biztos, hogy árt a fagyasztás.Csinálj majd próba csíráztatást, akkor kiderül.
Tegyél föl képeket is! Hány db. szivacs lett végül?
Valamennyit küldök majd a L. operculata magokból, csak nem tudom, hogy fog csírázni. 15 szemet próbaképpen csíráztatok pár napja, eddig nem történt semmi. Küldd majd el a címed.
Nálunk rengeteg hangya is szokott lenni a Luffán, lehet, hogy kiválaszt valamit, mert tetevek nem voltak rajta. Nálunk a méhek is hemzsegtek körülötte.
Előzmény: fárosz (207)
Pép Creative Commons License 2008.11.09 0 0 208
Sziasztok, én csak úgy kíváncsiságból ültettem tavasszal luffát, nem nagyon foglalkoztam vele, de termett egy szép nagy, leszedtem a héját, kimostam, tök jó kis szivacs lett belőle. Jó vele mosakodni, jól dörzsöli a bőrt, kellemes érzés. Nem tudom meddig fogja bírni. :) Egyedül a magokat nem volt könnyű belőle kiszedni.
fárosz Creative Commons License 2008.11.09 0 0 207

Szia Nóra!

 

Köszi az infót!

A helyzet a következő: 1 tök volt ami véleményem szerint megérett a többiekhez viszonyitva, de ennek fehér vagy pontosabban inkább vízszinü magja volt. Viszont egyetlen tök volt ami nagy, de zöld volt, és csak ennek volt fekete színű magja.

Ezt fagyasztottam.

 

Október 30-án le kellett szedni az összeset, az 1 nagyon világos ruháson kívül mindegyiket ládába raktam. 2 napja kiszedtem öket és tegnap mostam ki mindet.

 

Mivel mindegyik zöld színü volt, értelemszerüen a husa is zöld színü maradt, ezért 1 éjazskát hypos vízbe áztattam őket az első kézi kimosás után. Majd párnahuzatba raktam és mosógépben átmostam őket.

Gyönyörü fehérek.

 

Bevallom nagy izgalommal vártam, - már a kikelés pillanatátó - ezt a számomra igen érdekes növényt.

Az izgalom mellett a szépsége is örömet okozott nekem. Valami egészen érdekes ez a kettős virágzata, és a laza elhelyezkedésü levelei. Azt nem tudom mit ettek a darazsak meg néhány méh, de állandóan jelen voltak, olyannyira, hogy a leveleken éjszakáztak, aztán pirkadatkor máris döfték a lebeleket, és a levelek alatti szárrészt.

 

Nóra!

Kunyizhatok a buzogány alaku luffád magjából (bocs, de most nem jut eszembe a neve)?

Előzmény: CBNora (206)
CBNora Creative Commons License 2008.10.20 0 0 206
Fárosz!
Beleolvastam a másik fórumba. Ne aggódj a magok miatt! Az érett tököt nem kell lefagyasztani, könnyen ki lehet mosni. Ha letöröd a szárral ellentétes végén a kupakot (ott nincsenek rostok), kicsit belekotorsz, az érett töknél látni fogod a fekete magokat. Az ilyet lehet rögtön mosni. Valami sima helyen, ahol össze tudod szedni a szétrepült magokat, jól odacsapkodod, akkor meglazul a bőre. Vagy az is jó, ha jól megtaposod. A rostoknak nem lesz semmi baja, de könnyebb hámozni. Utána a kád széléhez csapkova sok mag meg húsmaradvány kirepül, csak utána takarítani kell. De simán ki is lehet mosni, könnyen kijön. A fagyasztás az éretlenekhez kell, és azokból van több, nálunk legalábbis.
Tegnap reggelre nálunk lefagytak a növények. A tökök nem lettek nagyon puhák, de érni már nem fognak.
CBNora Creative Commons License 2008.10.17 0 0 205
Az a jó! Minél tovább érleled, annál szebbek lesznek és könnyebb lesz kimosni.
Nálunk nagyon rosszul jött az a szeptemberi nedves hideg.
Apránként mosom a szivacsokat. Eddig 16 használható, ebból 2-3 db. elég gyenge, a többi szép. 3 tököt komposztálni kellett, nem volt még elég erős bennük a rost. Még kb. 10 nagy van a kerítésen, ezeket én is naponta vizslatom, de alighanem a hét végén lefagynak. Most már be fognak férni a mélyhűtőbe.
Előzmény: fárosz (204)
fárosz Creative Commons License 2008.10.17 0 0 204

 

Szia Nóra!

 

Nagyon ügyes vagy! Gratulálok!

 

Én minden nap vizslatom őket, foltnak eddig nyomát sem láttam.

Előzmény: CBNora (203)
CBNora Creative Commons License 2008.10.08 0 0 203

Elkezdtem kimosni a luffákat.

Kipróbáltam a kis mosógépet. Sajnos kézzel szebben ki lehet mosni. Géppel aránytalanul sok víz fogyna, és sok hús és mag benne marad, még úgy is, hogy a nagyját előtte kézzel kimostam. Aztán kézzel is fejeztem be.

Érdemes minél tovább a tövön hagyni. Egyet komposztra kellett dobni, nem volt még elég erős benne a rost, szétment mosás közben. Minél érettebb, annál kisebb munka a mosás. Persze ha már rohad a szárán, nincs mit tenni, ki kell mosni, ezt a túl fiatalt is azért szedtem le. Félig fagyottan szoktam meleg víz alatt hámozni, aztán ha kiengedett, mosom. Minél melegebb a víz, annál könnyebben mosódik.

A kicsiket nehéz meghámozni, még kísérletezni kell velük. Azokból eddig 3 db. többé-kevésbé normális szivacska lett.

 

 

CBNora Creative Commons License 2008.10.04 0 0 202
Elkezdtem a Luffa szüretet.
A betonfal elé ültett luffák elkezdtek foltosodni. Az operculata-nak a levele teljesen elszárdt, a fiatal termések elkezdtek rohadni. Nem tett jót az a hűvös, esős időszak, akkor lettek betegek a tövek.
El kell kezdeni kimosni a szivacsokat, mert nem fér bele az összes tök a mélyhűtőbe. Fiókos a mélyhűtő, két fiók foglalt, és egy fiókba a cylindrica-ból 3-nál több nem fér be. Egy fiók meg tele lett az éretlen operculata termésekkel.
Összeségében meg vagyok elégedve. Az egyetlen operculata tövön lett 40 db. száraz temés, kb. 200 db mag, ami még az egészséges növényen érett be, legalább ugyanennyi sötét mag később kiszáradt termésekben, és majdnem egy vödörnyi éretlen termés, amelyekből megpróbálom kimosni a szivacskát. Mindből nem hiszem, hogy sikerül, de remélem, valamennyi azért lesz.
A másik kerítésen egészségesebbek a növények, de egy-egy folt itt is kezd látszani. Ha lesz hely a mélyhűtőben, valószínűleg leszedem azokat is.
A vödör 20 literes.

fárosz Creative Commons License 2008.09.26 0 0 201

 

Sziasztok!

 

Szia Nora!

 

Köszi az infót.

Előzmény: CBNora (199)
CBNora Creative Commons License 2008.09.20 0 0 200
Ma voltunk a Hortus Hungaricuson. Az egyik száraz virágokat bemutató standon volt egy magas oszlop drótfonatszerű anyagból, és tele volt luffaszivacsokkal. Nagyon jól nézett ki, voltak fehér, drapp, barna szivacsok vegyesen. Sajnos nem tudták megmondani, melyik Luffa fajnak voltak a szivacsai. A cylindrica-nál sokkal kisebbek voltak, de az operculata-nál hosszabbak. A céghez is betelefonált, aki ott volt, de nem tudták, melyik faj.
Sajnos nem volt nálunk fényképezőgép.
Ha netán holnap megy valamelyikőtök, lefényképezhetné, jó lenne itt is látni.
CBNora Creative Commons License 2008.09.18 0 0 199
Még biztos ráérsz egy darabig, ha szárán hajnalban megcsípi a fagy, attól még biztos nem lesz a magnak semmi baja. -18 fok tartósan a mélyhűtőben azért más.
Nekem tegnapelőtt leszakadt egy a kerítésről. Még tartja magát, de azt nemsokára ki kell mosni.
Tavaly nekem is 10 db. lett, én is izgatott voltam. Most főleg a kicsik miatt izgulok.
Most nem számolom, kíváncsi vagyok, a kisebbek megnőnek-e, lesz-e bennük elég rost.
Előzmény: fárosz (197)
fárosz Creative Commons License 2008.09.18 0 0 198

Katbónak cylindrica magot küldtem.

Nem tudom mihez képest találta kicsinek? Fajtaazonos méretüek voltak.

Előzmény: CBNora (194)
fárosz Creative Commons License 2008.09.18 0 0 197

 

Szólj és nagyon szivesen küldök.

Eltünödtem én is meg érdeklödtem igaz eredménytelenül, hogy a tökmag hideghatásra mennyire lesz csíraképes.

 

Csak megerősítettél az első 2 most fehéredőket ki fogom mosni amint lehet.

 

Atya világ elsem hiszitek mennyire izgatott vagyok, h milyen lesz az eredmény.

 

 

Ja nem 9, hanem 10 db lesz, 1 a másik oldalon a paradicsomok közé bújt.

Előzmény: CBNora (196)
CBNora Creative Commons License 2008.09.15 0 0 196
Köszönöm a mag felajánlást. Elvileg a tökmagok több évig csíraképesek, ha netán nem akarnának a tavalyiak csírázni, majd szólok. De bízom benne, hogy még jók lesznek.
Valamennyit biztos tudok küldeni az operculata magokból, a mennyiség majd attól függ, mennyi érik, és mennyien kérnek.
Előzmény: fárosz (189)
CBNora Creative Commons License 2008.09.15 0 0 195
Nagyon jól állsz, nálunk még egy cylindrica se száradt meg a szárán, tavaly mindből húst kellett mosni. El is kopott az ujjam, mire a tizet kimostam. 3 már sárgás volt, azokban volt érett mag.
Nagyon drukkolok, hogy még ne jöjjön fagy, hirtelen megindult az összes növény, és sok kicsi tök lett rajtuk. Pedig csütörtökön nálunk már várható, ha tiszta lesz az ég, lehet, hogy vége a szezonnak.
Előzmény: gakomisz (192)
CBNora Creative Commons License 2008.09.15 0 0 194
Szerintem a legérettebbeket jobb rögtön kimosni, ha foltosodni kezdenek. Nehogy a magoknak megártson a fagyasztás. Lehet, hogy semmi bajuk nem lesz, de olvastam már olyan növényről, amelyiknek a magja nem bírja ki a mi teleinket. A Luffáról nem találtam semmi ilyesmit, de 2 tököt ki lehet hamar mosni, a többit meg le lehet fagyasztani.
Mi volt a kisebb mag, amit Katbonak küldtél, ha nem operculata? (Annak is kicsi a magja.)
Előzmény: fárosz (189)
fárosz Creative Commons License 2008.09.15 0 0 193

 

 

Megtörtén a luffa nagyizit! Eredmény 9 db termetes tököm lesz, még egyik sem foltosodik :-)))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!