Keresés

Részletes keresés

Michelke Creative Commons License 2006.07.31 0 0 263
Nagyon aranyosak, igazi nyári motívumok! Ha elég vastagon vitted rá a festéket, akkor ne mfog elszakadni.
Előzmény: Törölt nick (262)
Törölt nick Creative Commons License 2006.07.31 0 0 262
Sziasztok! (Ha még van itt valaki..) Megpróbálom felhozni a topicot.. Ezeket mostanában festettem..még egy hónapig aktuális lesz.. :-) (Még fólián fotózva, nehogy úgy járjak, mint duna777.. :))
Az első sablonját innen szedtem le: Kreativ öteletek.













A többit szalvétaminták alapján magam rajzoltam..
















































Mákdaráló, aranyosak a matricáid- a fotók már a szekrényen készültek? Én fehér fólia/MDF bútorlapra nem mertem ragasztani, mert féltem, hogy a színek megfogják a lapot. Neked nem lett ilyen gondod?
Michelke Creative Commons License 2006.07.02 0 0 260

Ez a matricázás nem erről szól.

De azért lenne ötletem:

- Vannak olyan cégek, amik úgy hirdetik magukat, hogy bögrére, pólóra akármire készítenek egyedi feliratokat, saját fényképről képeket. Egy ilyen céggel kellene beszélned, hátha ők el tudják készíteni ezt a matricát is.

 

- A másik: Vannak olyan fóliák, paírok, amikre lehet tintasugarassal nyomtatni, majd azt rávasalni különböző felületre. Ilyen papírokat a Spárban láttam, a játék osztályon, de biztos, hogy máshol is lehet kapni.

 

- Harmadik: Nyodtába kellene még megkérdezni, hogy tudnak-e valamit ajánlani a problémádra.

 

Több ötletem nincs. :-(

Előzmény: Fehérpárduc (257)
Ernicsko Creative Commons License 2006.07.02 0 0 259
YES
Előzmény: Törölt nick (256)
Fehérpárduc Creative Commons License 2006.07.02 0 0 258

Ilyenekről lenne szó:

 

 

Magura

 

 

Magura Race Line
Előzmény: Fehérpárduc (257)
Fehérpárduc Creative Commons License 2006.07.02 0 0 257

Sziasztok,

 

Lehet, hogy a kérdésem egy kicsit más irányú, de matricához tartozik.

Van több régebbi kerékpár alkatrészem, amiken a fényezés, a MATRICA és típus feliratok eléggé kopottak. Azokat szeretném újra fényezni és visszavarázsolni rá. Kérdésem, hogy tudtok-e olyan technológiát, amivel akár nyomtatott feliratot (pld. lézer) át lehet vinni a fényezett alkatrészre és utána lakkozva ott is marad. Átlátszó fóliát már találtam, de relativ annyira vastag, hogy lakkozás után nagyon csúnya lesz. Régebben láttam sok helyen egy alfaset nevű fóliát, amről betűket és számokat lehetett tompa tárgy segítségével felületre varázsolni. Az milyen eljárással készül?

 

Köszi a segítséget előre is, ha valakinek van használható ötlete.

 

Üdv!

 

FP

Ernicsko Creative Commons License 2006.06.30 0 0 255
Oksz,béküljünk ki!
Előzmény: Törölt nick (254)
Ernicsko Creative Commons License 2006.06.29 0 0 253
Igazad van!:-p
Előzmény: Törölt nick (252)
Ernicsko Creative Commons License 2006.06.13 0 0 251
Köszi,   megnéztem!
Előzmény: Michelke (241)
Michelke Creative Commons License 2006.06.12 0 0 249

Nagyon szívesen!

 

Kezdetnek igazából mindegy, ahogy olcsóbb. Csak arra figyelj, hogy a készletben milyen színek vannak, mert ez se egyforma.

 

Előzmény: Törölt nick (248)
Michelke Creative Commons License 2006.06.12 0 0 247

Na, itthon vagyok!

 

Glas Deco bedöglött, kicsapódott a víz. Ilyet nehogy vegyél!!! Ezek idővel megrepedtek!

 

A Hobbyművész matricáiból mind jó! Ez a márka volt a kedvencem, mert ezek a mai napig nem repedtek meg a csempén. Ezzel csak az a bajom, hogy a csőre elég bumfordi, nehéz a kontúrhoz odalökdösni vele a festéket.

 

A Windows Pen egy része és a Marabu beszáradt. Azt leszámítva, hogy már 4-5 éve nem használtam, ezek is jó minőségűek, jó velük dolgozni, nem repednek meg idővel. Ezeket is tudom ajánlani.

 

Több fajtát nem ismerek. Árakat nem tudok mondani, mert már régóta nem foglalkozok ezzel.

Előzmény: Törölt nick (245)
Michelke Creative Commons License 2006.06.11 0 0 246
Mint írtam, már rég nem matricázom. De a tapasztalatom az, hogy nagyából egyformák. Most a munkahelyemen vagyok, ha holnap hazamegyek, akkor megmondom, hogy melyiket ne vedd meg. Mert van olyan, régről, ami tönkre ment, van ami azóta is ugyanolyan jó.
Előzmény: Törölt nick (245)
Michelke Creative Commons License 2006.06.11 0 0 243

Ha így csinálod, akkor vékony és lapos lesz a kontúrod és könnyen szakad. Ráadásul nem tudod vastagon kitölteni a cellákat.

Legközelebb próbáld meg, hogy lógatod a kontúrt. Azt úgy kell, hogy előszőr egy kicsit kinyomsz a kontúrból a levegőben, lógatva, majd amikor olyan 5 mm van kb. odateszed a kiindulópontra. Folyamatosan nyomd a tudust, és ne tedd le a hegyét, mintha egy madzagot akarnál a vonalra ráfektetni.

Így szép egyenletes kontúrt kapsz, egy kis gyakorlással persze, hamar bele lehet jönni. Igaz, vastagabb lesz így a kontúrod, de magasabb is! Most már bátran nyomhatsz a cellákba anyagot, mert magas lesz a kontúrod és nem kell félned, hogy átfolyik a másikba.

Arra vigyázz még, hogy a kitöltő festék oda érjen a kontúrhoz, ne legyen lukas, mert ezeken a helyeken is könnyen elszakadhat.

A fóliáról csak akkor szedd le, amikor már mindenhol átlátszós lett. De mégjobb, ha vársz vele legalább 24 órát.

Ha kész, fényképezd le, és mutasd meg a topiknak! :-)

Előzmény: Törölt nick (242)
Michelke Creative Commons License 2006.06.11 0 0 241
Nézz vissza, a 19. hozzászólésttól van felrakva pár kép ebbe a témában.
Előzmény: Ernicsko (234)
Michelke Creative Commons License 2006.06.11 0 0 240

Ez azért lehet, mert túl vékony volt. Legközelebb olyan vastagon fesd ki, hogy a kontúron ép csak ne follyon át a festék a másik cellába.

A kontúrozást hogy csináltad? Lógattad, vagy letetted a hegyét és mintha toll lenne, húztad a nejlonon?

 

Előzmény: Törölt nick (233)
Ernicsko Creative Commons License 2006.06.10 0 0 238
Aaaaaaaaa neeeeem!!!!!!
Előzmény: Törölt nick (237)
Ernicsko Creative Commons License 2006.06.10 0 0 236
Nem téged kérdeztelek!
Előzmény: Törölt nick (235)
Ernicsko Creative Commons License 2006.06.10 0 0 234

SZIASZTOK!

 

 

 

 

Tud e valaki lakodalmas mintát?Előre is köszi.

PUMUKLI Creative Commons License 2006.06.10 0 0 232
Na, mi történt?
Előzmény: Törölt nick (231)
PUMUKLI Creative Commons License 2006.06.10 0 0 230
Ha megnézed a www.kreativhobby.hu -t vagy a www.hobbymuvesz.hu -t, mindkettőn találsz matricafestékeket, különböző árban, kiszerelésben, gyártmányban.
De venni aztán tőlem ám. :-))
Előzmény: Törölt nick (229)
PUMUKLI Creative Commons License 2006.06.09 0 0 228

Amos 22 ml-es és Creall-glass 80 ml-es.

Mindkettőt használom, én teljesen elégedett vagyok. És a vevőim is.:-)

 Pumukli

Előzmény: Evicke (226)
Mákdaráló (()) Creative Commons License 2006.06.09 0 0 227

Üdv!

 

Ezeket én csináltam: (a konyhaszekrényt díszítik) :)

 

 

Evicke Creative Commons License 2006.06.09 0 0 226

Szia itt is! :-)

milyen márkájú matricafestékeitek is vannak? a weblapon nem sikerült kisilabizálnom...

 

egyúttal kérdezném a többieket is, hogy melyek a jobb márkák? tudom, volt már róla szó, de elég problémás lenne rákeresni, csak felsorolásszerűen, plíz! szeretnék belevágni a matricázásba is és most tájékozódom márkákról, árakról...

Előzmény: PUMUKLI (225)
PUMUKLI Creative Commons License 2006.06.09 0 0 225

Sziasztok!

 Nem szeretnék zavarni, remélem, nem éreztek tolakodónak.

Van egy kis kreatív boltunk Gazdagréten, most már honlapunk is, nézzetek szét, az árut akár házhoz is szállítjuk.

Köszönöm:

Pumukli

www.kreativfotohaz.hu

 

Michelke Creative Commons License 2006.06.08 0 0 224
Lassacskán 4 éve lesz.
Előzmény: Törölt nick (223)
Michelke Creative Commons License 2006.06.07 0 0 222
Nem matricázok, csak matricáztam. Előszőr azzal kezdtem, de hamar meguntam, majd kb. fél év után áttértem az üvegfestésre.
Előzmény: Törölt nick (221)
Michelke Creative Commons License 2006.06.05 0 0 220
A matrica festék egy sűrű ragacsos folyadék. Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne.
Előzmény: HA-SLN (219)
HA-SLN Creative Commons License 2006.06.04 0 0 219

Sziasztok!

 

Matricát festeni nem szoktatok nagyon vékonyan 2mm-sávban festő szórópisztoly segítségével?

 

Nekem volna eladó egy ilyen új eszközöm!

 

ha-sln@freemail.hu

 

tel.:06-30-263-15-01

 

904Zsó Creative Commons License 2006.05.31 0 0 217

Szia Pocok80!

 

Köszi a gyors választ. Akkor nem sokat tévedtem a saját kreálmányommal. Ezek szerint Te is a folyékony festékbe rakod a szalvétát. Képeket örömmel nézek.:-)

Mégegyszer köszi.

 

Zsó

Előzmény: Pocok80 (215)
Pocok80 Creative Commons License 2006.05.30 0 0 215

Én csináltam pár ilyen matricát este lefotózom (lepkék, virágok).

 

Én úgy csinálom, hogy:

1. kivágom a mintát

2. a mintát körberajzolom egy fólián

3. kitöltöm átlátszó matricafestékkel a körülbelüli rajzot

4. beleteszem a szalvétát

5. én itt lecsavarom a matricafestékes üveg tetejét és óvatosan ecsettel viszem fel az utolsó réteget.

 

Ha teljesen megszáradt és már levehető, akkor még körbevágom a kilógó matrica darabokat.

 

De holnap hozok képet is. Remélem érthetően írtam :)

Előzmény: 904Zsó (213)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!