Keresés

Részletes keresés

kefir73 Creative Commons License 2009.03.07 0 0 5194
Ha valakinek kell egy keveset használt R1 dobozával, papirjaival, minden hozzáadott tartozákkal és egy pótaksival, az az e-mailemen elér.
fed2 Creative Commons License 2009.03.04 0 0 5193
Köszönöm a segítséget, a vaku is elkelt.
fed2 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 5192
Jut eszembe. A gépet a vaku nélkül vették meg, úgyhogy ha valakit érdekel egy F32X rendszervaku, 30E-ért elvihető. Estleg alkudhatunk is az árból.
fed2 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 5191
Köszönöm, de már ma eladtam a gépet. Fájó búcsú volt, két évig használltam nagy megelégedéssel. A működési sebessége ma már tényleg nem rughat labdába, de a képminősége még most is versenyképes, köszönhetően Zeiss kollégáéknak. Akinek a képminőség a döntő érv, annak most is remek választás ez a masina. Szomorúan hagytam el az R1-est használók táborát. További remek képeket mindannyiotoknak.
r1 Creative Commons License 2009.02.23 0 0 5190
Ha ram gondoltal, akkor ez nem igaz. Az R-1 folott eljart az ido kijelzo, mukodesi, kartyairasi sebesseg stb teren, de amig a Canon a 17-85 es 18-200-as torzitas stb bajnok objektivjeit kinalja egy 1.62x vazhoz es egy 24/2.8-rol indulo normalis atfogasu, aru es minosegu objektivje pedig nincs, addig az R-1 elott kalapot lehet emelni (az R-1-ben 2005-tol meglevo szolgaltatasok pedig csak a 40D idejeben kezdtek a Canon apsc-s vazaiba bekerulni).
A kerdes masik reszehez: Ne vezess felre senkit, mert nem akarok R-1-et venni.
Előzmény: Törölt nick (5189)
fed2 Creative Commons License 2009.02.22 0 0 5188
Üdv mindenkinek.

Sajnos nekem is meg kell vállnom R1-es gépemtől, a kerékpáros hátizsákban túl nagynak bizonyult. Fájó szívvel hoztam meg a döntést, az optikája pótolhatatlan lesz. Vannak hozzá tartozékok is: F32X vaku, HOYA professzionális UV és polár szűrők, Hoya HMC +4 close-up, 2GB Sandisk UltraII CF, Lowepro hordtok. A gép és a tartozékok igény szerint külön-külön is megvehetők. A gép kifogástalan állapotú, gyári tartozékaival és magyar kézikönyvvel, III. 20-ig garanciális. Érdeklődni a rosztel@freemail címen lehet.
balaci2 Creative Commons License 2009.01.02 0 0 5187

Buék mindenkinek !

Fájó szívvel eladnám Sony R1 gépemet anyagi okokból !

Rendszervakuval, 8db tölthető vakuelem + töltő,2x 1Gb memoria!

Nagyon vigyáztam Rá! Kifogástalan minden.

Az egész egyben 110e Ft

Elérhetőségem: balaci@chello.hu     Tel:06306461312

ferike21 Creative Commons License 2008.12.27 0 0 5186
Békés Boldog Új Évet minden Sony DSC-R1-es tulajdonosnak és fotósnak.
Törölt nick Creative Commons License 2008.12.02 0 0 5185
Akkor tudod, hogy miről beszélek :) Nekünk is hetente jött valami, de már hónapok óta harcolog két dolog miatt is, ami nem jött meg, vagy nem az jött. Szerintem egy életre ment el a kedvem az ebay-től, most mindenesetre szüneteltetem.

Ki szoktam én is mindent próbálni még az áruházban is :) kicsit zsákbamacska lehet, nemhogy az ebay, de még a sarki bolt is sokszor.
Előzmény: r1 (5182)
DMA1 Creative Commons License 2008.11.29 0 0 5184
Ha nem akarsz csalódni és jó minőségű képet akarsz pl. lehet minolta dimage A2 használtan. Az objektívje nagyon jó 28-200mm/2,8-35 ös , stabi van benne.
A raw-jai kicsik, zaja még mindig alacsonyabb, mint a mostaniaké és 8 mpx.

ár itt:
http://www.vatera.hu/konica_minolta_a2_bp_400_markolat_learaztam_107869426.html

Előzmény: gabeszkaa (5183)
gabeszkaa Creative Commons License 2008.11.29 0 0 5183
Sziasztok!
Fájó szívvel eladnám a 2 éves Sony R1-emet! Elsősorban azért mert két gyerkőcöm van, s a fotózásuk mellett a video funkció is kellene(nincs időm és kedvem állandóan a kameráért ugrálni, az meg vagy fel van töltve, vagy nem).
Szóval milyen gépet ajánlanátok, amiben van video, és a képminőség is közelíti az R1-ét?
Idáig Sony gépeket néztem(pl H50), de nem ragaszkodok feltétlenül a gyártóhoz! Ja, s az ár 100 eFt körül legyen.
Várom válaszotokat!
Üdv: gabeszkaa
r1 Creative Commons License 2008.11.04 0 0 5182
Koszonom szepena figyelmeztetest. Az Ebay-t kerulom, mert mar megegettem magam vele. Eleg minden tizedik vasarlasnal mellefogni es maris nem erte meg (gyakorlatlan ebayezo vagyok). Nekem eddig csak egy Contax Zeiss ara ment igy el, de azota hanyagolom. Fotoscuccot mostanaban a B&H-ban vasarolok es inkabb kifizetem a taxot is, de nem rendelem, hanem odamegyek, kikeretem a raktarbol es kiprobalom azt, amit el akarok hozni (nem csak a kirakott mintadarabot). Kartyat persze nem tudom kiprobalni, de eddig meg nem volt gondom. Mast meg leginkabb az Amazonrol vasarolunk es annak ellenere, hogy hetente jellemzoen tobb csomag is jon, megbizhatonak tunik. Nehany honapja egy gyonge pillanatomban rakattintottam egy 5D kitre ami ugyan nem jott meg, de visszairtak, hogy a penzt sem vontak. A kartyavasarlas pedig most elmaradt, mert oktoberben alig volt nyitva a B&H es azon a heten amikor nyitva volt, akkor a gyerek volt beteg. Mostanaban eleg sok RAW+jpeg keszult es amikor itt voltak a rokonok, nem bantam volna meg egy gyors kartyat (bar az R-1 semmivel nem gyors).
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 5181
Mijaza t1? :)
Előzmény: Mr.Dimitrij (5171)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.04 0 0 5180
Nem akarlak elkeseríteni, de ha az ebay-en veszed a kártyát, akkor az garantáltan hamis, és igen valószínű, hogy a "lassabb" is sokkal gyorsabb és megbízhatóbb megoldás lenne, még ha kicsit drágább is pár dollárral. Ha már megvetted, akkor érdemes lenne letesztelteni egy PC-n a valódi sebességét.
Előzmény: r1 (5177)
DMA1 Creative Commons License 2008.10.30 0 0 5179
Én meg megtartottam AZ R1-et és vettem hozzá egy minolta 70-210/f4 telét, meg egy és Minolta 5D--t.( 50 ezer Ft az 5D !!!)

Hihetetlen felbontása van az R1 lencséjének.Kimagasló, csak a több százezres profi obikkal lehet összemérni.


kiskrejc Creative Commons License 2008.10.20 0 0 5178
Sziasztok!

Mint lelkes de csöndes olvasója a topicnak...

Fájó szívvel, de meg kell váljak 3 éves R1-esemtől. Szép állapotban van, mindig is vigyáztam rá. Kb. 10e expo van benne, első perctől kezdve védő-UV szűrő volt az obin... Van hozzá 2Gb Sony MemoryStick Pro, 5db szűrő (UV, polár, színes szűrők).

Eladó hozzá még egy Metz MZ-54-es vakú, szerintem a legjobb lehetőség, ami Sonyra tehető, remek Auto módja van.

Elérhetőségem publikus.
r1 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 5177
28 dollar egy 4 Gb-os Extreme IV UDMA (40MB/s) kartya.
Ugyanez ultra II-bol (15MB/s) 32 dollar. - Nem eri meg a lassabbat vennem.:)
Előzmény: Mr.Dimitrij (5175)
r1 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 5176
Koszonom!.
Előzmény: Degeczi (5174)
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2008.10.06 0 0 5175
Az egy másik kérdés, hogy az R1-be nem érdemes már az Extreme III-at sem megvenni, mert az Ultra II-es sebességét sem használja ki. Szóval Extreme IV-et csak akkor, ha sok pénzed van, vagy olcsó a kártya, vagy esetleg máshol is használnád.
Előzmény: r1 (5173)
Degeczi Creative Commons License 2008.10.06 0 0 5174
akkor nem kérdés, mert már a 4G is csak FAT32-vel megy (ha FAT32-t kezel egy kamera, akkor nincs gyakorlati limit CF-en, mert ott a kártyán van a teljes kontroller)
Előzmény: r1 (5173)
r1 Creative Commons License 2008.10.06 0 0 5173
Szeretnem megkerdezni, hogy CF-bol mekkorat kezel az R-1?
8GB-os Exreme IV UDMA vajon elmukszik benne?
4GB-os Extreme III az mukszik, mert az van most benne.
ferike21 Creative Commons License 2008.10.03 0 0 5172
Milyen igaz. Mert ugyebár nem mindegy, hogy R1 vagy t1.
Mr.Dimitrij Creative Commons License 2008.10.03 0 0 5171
Vakrepülő, most földbe fúródtál... Nagyjából annyi esélyed van, hogy itt kapsz választ, mintha a Sony hifi-s topikba írtál volna. Vagy a porszívósba.
Előzmény: vakrepulo2 (5170)
vakrepulo2 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 5170

Szevaztok!

 

a kb 4,5 éves sony t1-es fényképezőgépem most megint behalt (2 éves korában összetörtem az lcd-jét) most az lcd-n homályos képet mutat, ami egy kicsit csíkozva is van és a fénykép is olyan lesz. Az asszony vitte el a szervízbe és persze nem jegyezte meg mi a baja csak valami olyasmire emlékszik, hogy: " chip vagy mátrix vagy ilyesmi", közben a szerviz 20-25-re rakta a javítatás költségét. Na most van egy csomó opcióm.

1)

Megjavítatom. Ez esetben tudtok nekem mondani olyan embert aki normálisabb áron megjavítja? Itt azért félek egy kicsit, hogy már másodszorra lesz szétszedve, nem fog-e hibák sorozatának okozója lenni. Mi a véleményetek?

2)

Új sony-t veszek. Azért sony-t - ami különben szerintem 20%-al drágább- mert különben dobhatom ki a spec memória kártyákat. Ez ezetben érdekel valakit a hibás maradék gép? + nem akarok sokat költeni, úgy kalkulálok, hogy 25 lenne a javítás, ehhez hozzárakok max 10-et hiszen a régi gépem újra cserélem, eredmény kb 35rupó. Ez azt jelenti, hogy elérhető számomra egy kb DSC_W120-130 körüli gép vagy a dsc-s700 körüli sorozat. Kérdéseim:

-Szerintetek ez a w és s-es sorozat tud annyit/jó annyira/szép anyira a képe mint a t1-esnek?

- Tartósak ezek annyira mint a t1-es volt? a szervízes pl fikázta

- Ti az 1-es vagy a 2-es opciót választanátok és miért?

 

Köszi

vakrep

pater68 Creative Commons License 2008.09.20 0 0 5169

OFF

 

Sony DSC-R1-hez eladóak:

 

- WIDE END CONVERSION LENS VCL-DEH08R,

- TELE END CONVERSION LENS VCL-DEH17R,

- LENS ADAPTOR VAD-RA.

 

Új állapot!

Csak egyben eladó.

 

Mélem publikus.

 

ON

Törölt nick Creative Commons License 2008.09.16 0 0 5168
Nekem nagyon kézreáll, a menüje eddig messze a legegyszerűbb, legkézenfekvőbb, kezelhető nekem. Az LCD tényleg sokszor meglepően jó helyen van, pedig ettől tartottam a legjobban. A sebessége kicsit kifogásolható, raw-ban pláne, meg a fókusz is lassú és sokszor egyáltalán nem találja fel magát. Kevés fénynél használhatatlan. Nekem öröm fotózni vele, de én nagyon amatőr vagyok. Próbáltam sok gépet már, eddig ez az egyetlen amit tényleg otthonosan kezelek. Nálam nem az az első szempont egy autónál sem, hogy a leggyorsabb legyen, mert egyrészt nem tudnám kihasználni, nem tudnám megfizetni és nem versenyzésre használnám. Ott is az első szempont az, hogy otthon érezzem magam benne, aztán a praktikum, aztán a dizájn. A sebesség ha szerepelne a listámon, akkor az utolsó helyek valamelyikén. Annyi tartalék lóerő legyen benne, hogy lehessen rá számítani amikor az menti meg az életünket egy vasúti átjáróban vagy egy előzéskor. Az R1 tud raw-ot. Nem fogom gyakran használni és nem is a legjobb, de van - ha nagyon kellene. Nekem nem erre kell alapvetően. Akinek erre kell gép, az ne ilyet vegyen. Szerintem érted mire gondolok.
Előzmény: arnyekxxx (5166)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.08.26 0 0 5166
Dehogy vettem magamra, csak próbáltam valahogy hozzákapcsolni a gondolatmenethez és nem sikerült sehogysem:)

Igazábol a hiba rossz szó, amiket felsoroltam inkább hiányosságok vagy direkt butitások és az, hogy kiket zavar, az nagyban függ a felhasználástól és attol hogy elötte milyen gépe volt a juzernek, illetve mit használ vele sznkroronban. Én a kinyalts*eggü fajta vagyok, utolsó kompaktom egy minolta A1 volt azon megszoktam, hogy mindent én uralok, a gép azt csinálja amit én akarok töle, nem nekem kell alkalmazkodni a géphez. Pedig ez egy olyan gép volt aminek az utód-utódját se gyártották már az R1 bejelentésekor. A márkábol meg pont sony lett akkorra:) Ezután lett egy kis 300D kitérő után egy szinténminolta d7d, ami kb ugyanaz a kényelem és kéz alá dolgozás mint az A1 volt csak tükrös sebességgel és képminöséggel. Ezek után azt hiszem érthető, ha nem tudom tökéletesnek érezni az R1-et, föleg kezelhetöségileg:) Mindezek mellett kb 2x annyit használom az R1-et mint a d7d-t, mert a tetejére kihajtható lcd miatt a napi feladatokhoz kényelmesebb használni. De ha jön egy tükrös, hasonló lcd-vel és ezen müködö AF-al, akkor nem kétséges a gyors csere. A legnagyobb bajom a raw-al van az R1-en, a többi csak macera és megszokás kérdése, de azt nem lehet megszokni, hogy tetülassu. Akinek elég a jpg, annak ez nem gond és a többi tulajdonsággal együtt lehet élni hobbi szinten.
Előzmény: Törölt nick (5165)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.26 0 0 5165
Csak poén, persze, remélem nem vetted magadra. Lehet, hogy nem egy vita közepén kellett volna... én nyitott vagyok vitázni és nem fröcsögni, azért vagyunk itt. Az egy barom volt aki menüből kapcsoltatja be a külső vakut, ez tény! A fénymérés hibáról nem tudtam.
Előzmény: arnyekxxx (5163)
Törölt nick Creative Commons License 2008.08.26 0 0 5164
Megvettem én is azt az agyoniskolázott gyári vakut az r1-emhez. HVL-F32X Rádugtam és vártam, hogy "szia vaku! szia fényképező!" és örülnek egymásnak. Ha már ennyire kommunikatív az a papucs. Persze hiába, ezek köszönő viszonyban sincsenek... tényleg bosszantó a menüből kapcsolgatása.

A videó nem hiányzik. Nem is akarnék készíteni vele. Egyrészt már az s1is-en is volt, de azt sem használtam. Másrészt vettem egy erre való kamerát, amivel meg állóképeket nem akarok készíteni, pedig tudja. Csak erre jobb a fényképező, amarra meg a kamera. A telefonommal meg egyiket sem akarok készíteni, azzal telefonálni szeretnék. Persze ez mindenkinek a magánügye, hogy mit mire használ, vagy mennyire multifunkciós fan. Amióta feltalálták a svájci bicskát nincs megállás.

Mielőtt megvettem az r1-et elolvastam minden kritikát. Nem érdekeltek a csöpögős szerelmes levelek, csak a kritika. Ezek nem olyan hibák, ami miatt elálltam volna a vételtől. Na meg mutass jobbat... Ami legalább ilyen, nagyjából ennyibe kerül, és nincsenek hibái. Ha lesz, akkor érdekelne engem is. Nem vagyok elvakult r1-fan, de nekem nagyon bejött ez a gép.

Nézegettem - kézbe vettem - az alfákat is, meg persze a Canon EOS DSLR-eket is. Mielőtt megvettem az r1-et és utána is. Nagyon örültem, hogy mégis ezt a gépet vettem meg.

Nemrég elcsattogtattam egy csomó képet. Csak amolyan "point and shoot" módban, jpg-ket. Majdnem mind jó lett. Az az egy százalék is az én hibámból nem lett jó. Szóval nem olyan rossz gép ez.
Előzmény: arnyekxxx (5157)
arnyekxxx Creative Commons License 2008.08.26 0 0 5163
Upsz erre nem gondoltam. Próbáltam valahogy kapcsolatba hozni a témával, az a verzió kimaradt, hogy csak egy poén:)
Előzmény: r1 (5160)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!