Keresés

Részletes keresés

Bujazliz Creative Commons License 2019.04.09 0 0 209636

A leukémiára talán reményt ad egy csodaszer: a hidegen sajtolt szőlőmagolaj.

Nem hiszek a csodaszerekben, de olvastam a szőlőmagolajról, hogy állatkísérletek azt bizonyították nagyon hatékony. Leukémiás kutyáknak beadva napok alatt drasztikusan csökkent a ráksejtek száma. Sajnos embernél ez nem olyan hatásos. Nekünk volt egy 12 éves keverék (németjuhász-golden retriever) kutyusunk, akinél izomban nőtt daganatokat talált az állatorvos. Sürgősen megoperálták, de a szövettani vizsgálat eredménye rosszindulatú rákot mutatott ki. Max. 2 hónapot adott az orvos, ha kemoterápiás kezelést kap (nem akartuk a komoly mellékhatásokkal járó kemoterápiát). Nagyon elkeseredtünk, akkor jutottam el a hidegen szőlőmag olajhoz. Napi egy evőkanálnyit adtunk neki kajájába keverve, vagy csak szájon át beadva. 4  hónap múlva elvittük az életvidám kutyánkat éves oltásra és teljesen le volt döbbenve a doki. Nem értette, hogy lehet, hogy még él.

Egy szenvedésmentes boldog évet még kapott a drága, görögországi tengerparti nyaralásunk után pár nappal,13 évesen "ment át a szivárányhídon".

Szerintem próbáljátok meg, nem veszítetek rajta.

Előzmény: akaldor (209632)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.08 0 0 209635

Most látom, hogy az én problémám Alival semmiség. Amúgy is úgy tűnik, elmúlt a kan frász. Megerősítettük a kerítést, és két napja nem kötöm meg. Újra az a mogorva öregúr, aki volt. Én jobban szeretem így, hogy nem kell állandóan dajkálni. De azért nagyon figyelek.

Jobbulást minden beteg kutyának!

akaldor Creative Commons License 2019.04.06 0 0 209634

Nagyon köszönöm, mindent megpróbálunk, veszíteni valónk már nincs...

Előzmény: harcsy (209633)
harcsy Creative Commons License 2019.04.06 0 0 209633

Az ember rémálma egy ilyen diagnózis. Elkeserítő :( 

https://www.kutyaegeszseg.hu/a-kutya-daganat-es-a-gyogygomba/

A Vetri dmg-t is szokták adni.

 Meg lehet próbálni Patadokit is.

 A facebookon van a "daganatos kutyákról" csoport. Talán ott több segítséget is kaphatsz.

 Kívánom,  sikerüljön legalább   megállítani az állapota romlását.

Előzmény: akaldor (209632)
akaldor Creative Commons License 2019.04.06 0 0 209632

Érdeklődnék, hogy korábban valakinek volt-e olyan, hogy a német juhászánál leukémiát állapítottak meg? Mi sajnos így jártunk, a gyönyörű nyolcéves kanomnál diagnosztizálták. Két nap alatt duplájára nőtt a feje, és a nyirokcsomói meg vannak duzzadva. Tud-e valaki olyan szerről, ami lassítja a betegséget, mert az orvosok csak a kemóról beszélnek, de az gyorsan el is viszi.

Omosimama Creative Commons License 2019.04.05 0 0 209631

Köszönöm!

Előzmény: harcsy (209630)
harcsy Creative Commons License 2019.04.05 0 0 209630

A tüzelés 3 fázis. Kb az első 10 nap, amikor vérzik. Ilyenkor csak szagolgatják a kanok, és a szuka nem engedi magára, elmarja. A  10 naptól általában 5-6 napig mehet a nász. Na, ilyenkor van meggárgyulva a legtöbb kan. Aztán jön a végjáték a harmadik hét végéig. Van kan, amelyik még az elején menne , de a szuka már nem igazán engedi.

Ez csak nagy vonalakban érvényes   :)

Még várj egy pár napot. Jövő héten már próbáld elhegyni a gyógyszert. Aztán meglátod a viselkedését.

na, és lehet imádkozni, nem tüzeljen be más szuka. A kutyaorrnak nem számít a távolság.

Előzmény: Omosimama (209629)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.05 0 0 209629

Kotorásztam a neten, és “azt írja az újság”, hogy a kan kutya 2-3 hétig lehet kanos. Már azon gondolkoztam, hogy holnap végképp elengedem, de most gondolkodóba estem, mert még “csak” egy hét telt el. Nektek mi a tapasztalatotok? Most napjában négyszer járok át hozzá és engedem mozogni. És kapja a napi kétszeri fél xanaxot. Lehet, hogy már túl van rajta, de nem tudom megítélni. Jajénszegény! Sose voltam “kutyás”, sőt - nevessetek ki - de tulajdonképpen félek a kutyáktól és egyáltalán nem értek hozzájuk. Megnézek minden értelmesnek tűnő filmet a kutyanevelésről, de ez elég bizonytalan terep.

harcsy Creative Commons License 2019.04.05 0 0 209628

Ha nincs külön program, akkor napi 4x megyek vele. 1-2 órát.  Nem ugat a lakásban.  Utcán sem. Az iskolába kiugathatja magát.   Alig várom, hogy legalább 12 fokos legyen nálunk a soroksári Duna ág, és megyünk a partra úszni. Nagy melegben van a környéken a parkban kerti csap bőven. Nekem van hozzá toldalék olyan 50 centis locsolócső. Rátekerem és mehet a zuhany  :) Napközben simán beáll a kádhoz, ha melege van. Ha szemtelen, be is ugrik, hogy jöhet a hűsítés.

Előzmény: német juhász (209627)
német juhász Creative Commons License 2019.04.05 0 0 209627

Szuper ötleteid vannak! Tavaly fürdött a kagylóban, de már elég szűkösen.:) Elfér benne, de kényelmesebb egy szüretelő kád.

Kutyád szeret fürödni? Naponta hányszor sétáltok? Lakásban nem ugat?

Előzmény: harcsy (209626)
harcsy Creative Commons License 2019.04.05 0 0 209626

Hosszú szőr mindig munkásabb.

Ha netán kicsi a kagylós homokozó, sok kutyás szüretelő kádat vesz. Van mindenféle méretben  .

Előzmény: német juhász (209624)
harcsy Creative Commons License 2019.04.05 0 0 209625

Remélhetőleg nincs a közelben másik szuka, amelyik tüzelni fog. talán visszaáll a nyugalom időszaka.

Előzmény: Omosimama (209623)
német juhász Creative Commons License 2019.04.05 0 0 209624

Volt 3 "sima" német juhászom, velük könnyebb volt.. Őket is tanítottam, sok mindent tudtak, megértettek, védtek minket (gyerekek míg kicsik voltak, őket főleg). 12-14 évig éltek..

Imád pacsálni, már most kezdi, hogy az egyik nagyobb itatós vödörből első mancsaival locsolja magát, veri magára a vizet.  Nyáron imád fürdeni. Van egy gyerek homokozó, az a kagyló alakú, az a fürdőkádja.:) Belefekszik, fetreng, búvárkodik..   Majd odafigyelek, hogy szárazon ki legyen fésülve, ha nem is vedlik éppen.

Köszönöm szépen a sok hasznos tanácsot!!!

Előzmény: harcsy (209622)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.05 0 0 209623

Reggelre nem csvarta össze a láncot, a vizeket se borogatta ki és nem is iszik annyit, mint a napokban.

Tegnap is négykor etettem - zabált - és alkonyatkor is átmentem elengedni. Nem mertem kötetlenül hagyni, mert elindult a kerítés felé. Ma reggel is jó fiú volt, eleven és mozgékony (korához képest). 

Hagytam kicsit kóborolni, elvégezte a dolgát jött-ment. A lányom javaslatára csak fél xanaxot adtam neki. Szerintem túl van a kritikus időszakon, ma nem indult a kerítés felé se. Azért a mai napon még nem engedem el, csak ha ott vagyok vele.

A menyemmel kitotóztuk, hogy a negyedik szomszédban lakó puliszerű kutyának nem tudjuk a nemét, valószínűleg ő a szuka. Lassan ideje, hogy abbahagyja a tüzelést.

Szép napot mindenkinek!

Előzmény: harcsy (209621)
harcsy Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209622

Csak kevesebb a tapasztalatod , mint nekem. 

Ha nyáron vizeztek, akkor tuti csomósodik a füle mögött. Ezért sűrűn kell ránézni a fésűvel, amikor száraz.

Előzmény: német juhász (209620)
harcsy Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209621

Menjél később etetni   :)(mosolygós)

A pórázok végén szokott lenni olyan karabiner, ami forog is. Akkor  nem csavarodik a lánc. 

Előzmény: Omosimama (209618)
német juhász Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209620

Sajnos ezek szerint nem jó fésűt használok, pedig (most már) ezzel is simán tudom ápolni a szőrét, de megjegyzem ezt a forgó fogú hosszabb gereblyét. Ej, a hajbalzsam eszembe sem jutott.

Eddig csak dobáltam neki a labdát, kezemben felemeltem magasabbra, hadd ugráljon felfelé is, de jó ötlet, - köszi - hogy nemcsak a földön keresse a lasztit. 

Milyen földhözragadt tud lenni az ember.:):)

Előzmény: harcsy (209617)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209619

...Etetéskor elengedem... stb.

Omosimama Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209618

Igen, éppen ma néztem, hogy összesodorta a láncot. Majd szét nézek a műhelyben. Égetés kor elengedtem és hagyom mászkálnak egy kicsit, ha akar, meg elvégezni a dolgát. No meg éjszakára is elengedtem, sötétben nem játszik vakondokot. Reggel alig lehet föl ébreszteni az etetéshez, úgyhogy újra etetés-nyugtató-mászkálás-megkötés. Amíg mászkál, talán föl tudom mérni, van-e még menőkéje. Ha túl leszünk a kanosságon, megint szabadon lesz egész nap. Már alig várom. 

Előzmény: harcsy (209616)
harcsy Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209617

Nem tudom, milyen fésűt használsz. Lehet kapni forgó fogú gereblyét.  Van rövidebb fogú és hosszabb fogú. Az utóbbi kell. Ha csomós valahol, ujjal hajbalzsamot beledörzsölsz a csomóba és utána lassan belülről haladva ki lehet fésülni.

A labdák sem örök életűek :) Tanítsd meg neki, hogy pl kicsit magasabbra teszed a labdát és úgy is megtalálja. Kis változatosság.

Előzmény: német juhász (209611)
harcsy Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209616

A láncra forgós karabiner kell. Akkor nem sodródik össze a lánca csomóvá. Jó erőben van még az öregúr, hogy ennyire kitartó  :)

Igazán sokat megteszel egy szinte idegen kutyával. Gondolom, elengeded időnként .

Előzmény: Omosimama (209612)
német juhász Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209615

Nagy, szerető szíved van! Pedig gondolom Alin kívül is akad elég dolgod, problémád.

Nem vacakolsz, hanem törődsz, ápolsz, odafigyelsz egy élőlényre!

Előzmény: Omosimama (209614)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209614

Köszönöm, nagyon jól estek a szavaid, mert a ”kis” családom, csak bosszankodik rajta, hogy mit vacakolok ennyit vele. De jobb ötletük nekik sincs, mert menhelyre ők se akarják adni. Csak túl nagy nekik.

Előzmény: német juhász (209613)
német juhász Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209613

Nagy tisztelettel meghajlok Omosimama előtted, hogy ennyit törődsz szeretettel Ali kutyával! Idős, hányatott életét megkönnyíted, holott sok akadályba ütközöl, de Te küzdesz, mindent megteszel érte. Sok erőt, egészséget kívánok hozzá!

Előzmény: Omosimama (209612)
Omosimama Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209612

Nagy bánatomra, csak meg kellett kötni szegénykémet. De nem mindegy hova. Hajlamos be tekerni magát, vagy olyan helyre bebújni, ahonnan nem tud kijönni.

Fölhívtuk a helyi állatorvost - a feleségével beszéltünk, aki legalább annyit tud mint a doki. Ő is azt mondta, amit te, hogy valószínű  tüzelő szuka van a közelben. Azt javasolta, adjunk neki nyugtatót, mivel az eddigi próbálkozások hiábavalóak voltak. Kapott egy xanaxot, aztán addig ”birkóztam” vele, míg le nem nyugodott. A régi rosszállapotú házába akart bebújni, hát lakhatóvá tettem, és oda kötöttem ki. Most járkálok át, nézegetem mi van vele. Igaz, hogy már botolnom kell. Ugyanezen okból nem sétáltatom. De nagy a porta, mikor normális tud benne kalandozni.

A villanypásztor nekem is eszembe jutott, de nemigen van, aki megcsinálja.

Remélem a következő hozzászólásom már bizakodóbb lesz !

Előzmény: harcsy (209605)
német juhász Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209611

Tavaly nagyon csúnyán becsomósodott jobb oldalon a füle alatt a szőr. Azt hittem valami daganata van. Nagyon megijedtem. Eddig német juhászom volt 3, ónémet még nem. Talán Tőled kaptam a választ, hogy alaposan, rendszeresen fésüljem, keféljem bundiját. Köszönöm szépen a jó tanácsot!

Igen, jó levegő, labdakergetés jó program.

Teniszlabdákkal már nem játszunk.. túl rövid életűek. K2??, K9?? nem tudom melyik,   na nem nagyzolás miatt ott, hanem mert az állatorvosi rendelő mellett van a bolt - vettünk neki egy fonott száron lévő labdát. Elnyűhetetlen, imádja. Ha én nem tudom hova tette, ő megérti, hogy hol a labdád, és keresi, keresi, meg is találja. Ezzel nagyon szeret játszani, dobálom, visszahozza. Kinyúlásig tudunk így játszani.

Előzmény: harcsy (209610)
harcsy Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209610

Nyugodt kutya.  Rengeteget megyek vele, van rá időm. Általában a labda utáni rohangászással kitombolja magát.

Hosszú szőrűnél bizony alap az alapos kifésülése az aljszőrnek.

 Nem baj, ha nyüzsis.  Kicsit fáraszd le agyban is. Pl kerestetsz vele valamit az udvaron.

Előzmény: német juhász (209609)
német juhász Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209609

Okos, nyugodt kutyus. Így látom. Panelban lakik? Sok mozgást igényel?

Ónémetem bundijára vigyázok, fésülöm, már nem csomósodik. Március 8-án volt 2 éves. Kertes házban lakunk, övé a kert, ráadásul sarokház. Rengeteget fut-lohol, "intézkedik". Nagyon védi a területét. Talán kicsit lehetne nyugisabb.    Vajon "kinövi", vagy ennyire lóti-futi marad??

Bár láttam már őt úgy napozni, hogy világát sem tudta. 

Sok mindent megért, szinte beszélgetni lehet vele. 

Előzmény: harcsy (209608)
harcsy Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209608

5 és fél.

Előzmény: német juhász (209607)
német juhász Creative Commons License 2019.04.04 0 0 209607

Nagyon szép!!! Mennyi idős?

Előzmény: harcsy (209600)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!