Keresés

Részletes keresés

tt65 Creative Commons License 2008.08.26 0 0 353

Nemrég jártam a kárpátaljai Ungvár városában.

Ott láttam egy szép példát, egy új modern épület harmonikus beillesztésére.

Az első kép a szemléltető tábla, a második maga a készülő megvalósulás!

 

 

a terv

a tény

Talán nem is jártunk mi olyan rosszul?

 

persze láttam itt a szépre is példát:

 

 

 

szépség
Előzmény: zeno74 (315)
csabax Creative Commons License 2008.08.20 0 0 352
Thernitibi: "Igazából kellene egy stáb (4-6 ember), akik folyamatosan töltenék az oldalt, "nyomnák" az aktualitásokat, foglalkoznának napi teendőkkel." ... "Így igaz. Lesz@rják a véleményed."
tt65: "egyébként poén, hogy az előd éppen onnan jött!"
Mwin: "Könyörgöm, augusztus 20.-án még mindig a júliusi halfőzés a vezető hír az oldalon? Semmi új, semmi aktuális. Ezért honlapot fenntartani..."

Jó dolognak tartom, hogy a baja.hu ügyében végre rászánták magukat a változásra, és lecserélték az előző - a kinézetre szerintem nem városimázst építő, hanem városimázst romboló honlapot -, de ez még csak az első lépés. Tartalommal is illene feltölteni a baja.hu-t, és ne csak azt tapasztalják a népek, hogy Bajának is van honlapja, de nem ér semmit.

Igen, Csicsi. Kellene egy stáb. Kellene néhány hozzáértő ember, akik a baja.hu-val foglalkoznak. Ám erre nem sok esélyt látok, hogy így legyen. Megkockáztatom, ahogyan az előző városvezetésnek sem volt érdeke, úgy a mostani bajai városvezetőknek sem szívügye a baja.hu. (Lehet, hogy nem így van, de akkor miért nem látjuk azt, hogy olyan informatív honlapot csinálnak, amilyen már rengeteg kisebb településnek is évek óta van?) Honlapügyileg nem kéne baromi nagy újdonsággal előrukkolni, követendő példa gyanánt elég lenne megnézni néhány magyarországi település weblapját. Nyilván az sem véletlen, hogy nincs fórum a honlapon. Ha lenne fórum, akkor - esetleg - a bajai ember leírhatná az észrevételeit, a véleményét. És ha a polgár véleménye más, mint az éppen aktuális hatalomé, ráadásul a polgár eme különvéleménye, észrevétele nyilvánosságra is kerül, nos, politikuséknál az nem mindig arat elismerést... :-)

(még a félreértések előtt gyorsan ideírom: ezt nem csak az éppen aktuálisan fontos csávókra gondolom, hanem a teljes magyar politikusi garnitúrára!)

BAJASTORY.info
Mwin Creative Commons License 2008.08.20 0 0 351
Könyörgöm, augusztus 20.-án még mindig a júliusi halfőzés a vezető hír az oldalon?
Semmi új, semmi aktuális.
Ezért honlapot fenntartani...
Előzmény: Törölt nick (347)
csabax Creative Commons License 2008.08.20 0 0 350
... a bajai városvezetés követendő példája az ősrégi Kecskemét-Baja barátságról... :-DDDDDDDDDDD
Előzmény: Törölt nick (347)
Mwin Creative Commons License 2008.08.19 0 0 349
:-DDDDDDDDDDD
Előzmény: csabax (346)
tt65 Creative Commons License 2008.08.18 0 0 348
egyébként poén, hogy az előd éppen onnan jött!
Előzmény: csabax (346)
csabax Creative Commons License 2008.08.18 0 0 346
A www.baja.hu honlapról:

„Csúnyácska, csúnyácska.” Lehet, de szerintem még így is sokkal kellemesebb, mint a korábbi. Jó, hogy lecserélték. Az egy másik dolog, hogy ezt miként tették és ezzel hány embernek okoztak ezzel kellemetlenséget. (Az érintettek leírhatják a véleményüket. Ha akarják.)

Június elején történt: valami infó után keresgéltem a neten, s a kereső kidobott egy olyan oldalt, amelynek láttán jó ideig furcsán bámultam kifelé a fejemből. Elsőre úgy tűnt, hogy Orosháza - Gyopárosfürdő városa - honlapjára tévedtem. Ám a fejléc alatt ott volt Révfy Zoltán bajai polgármester portréja, aki tisztelettel köszöntötte a kedves vendégeket Baja város honlapján.

baja.hu vagy nem No, ez érdekes, gondoltam, és alaposabban megnéztem a honlapot. Egy kis idő után rájöttem, hogy itt nem arról van szó, hogy Révfy elcserélte a bajai polgármesteri tisztséget az orosházira. Itt arról van szó, hogy átalakul a www.baja.hu és a megújult honlap portálmotorja ugyanaz lesz, mint amelyik Orosháza weblapját is működteti. Jól gondoltam, mert néhány nappal később már fent is volt az új baja.hu. Ha jól tippelek, akkor a bajai városvezetés budapesti céget bízott meg a honlap működtetésével. Nyilván nem találtak erre alkalmas bajai vállalkozást.
Előzmény: Thernitibi (344)
Thernitibi Creative Commons License 2008.08.15 0 0 345
Így igaz. Lesz@rják a véleményed.

Jóreggelt, Magyarország!

:-DDD
Előzmény: Mwin (343)
Thernitibi Creative Commons License 2008.08.15 0 0 344
Csúnyácska, csúnyácska.

De hát azt a régit csak Anti, és neje alakítgatták, nem sok ember segített (bevallom, én sem).

Igazából kellene egy stáb (4-6 ember), akik folyamatosan töltenék az oldalt, "nyomnák" az aktualitásokat, foglalkoznának napi teendőkkel.
Az úgy nem ment soha, hogy egy ember (néha) gondol egyet, azt elküldi a kötelezően favorizált "dizájnernek", az meg majdan berakja a megfelelő "polcra" a gondolatot.
Előzmény: tt65 (342)
Mwin Creative Commons License 2008.08.10 0 0 343
De a vendégkönyvet nem tették vissza....és nem válaszoltak egyetlen levelemre sem.
Nyilván nem érdekes az egységsugarú felhasználó véleménye.
Előzmény: Törölt nick (329)
tt65 Creative Commons License 2008.08.09 0 0 342

Szerintem a régi már egy kicsit csúnyácska volt, elaggott a dizájnja, ráfért egy kis ráncfelvarrás. Persze itt nem a ráncokkal volt a baj...

Igazából az lenne a jó, ha a tartalom lenne olyan, ami miatt  érdemes látogatni, de mintha nem nagyon pörögne! Pedig ebben a városban is vannak dolgok! De még milyenek! :-)

Előzmény: lemi (341)
lemi Creative Commons License 2008.08.09 0 0 341
Láttam néhány képet a halászlé ünnepéröl és köztük párat, amin az új épület latható, hogy illeszkedik be a frontképbe. Hát sehogy! Sajnos az összkép még rosszabb mint eddig hittem. Magában nézve az épület nem rossz, csak a térröl ordit ki a stilusa.

Az új bajai honlap képe sem tetszik, most olyan mint a legtöbb, még azelött volt egy egyedi stilusa.

tt65 Creative Commons License 2008.08.07 0 0 340
épp ezért fog több látszani ősztől Európa egyik legszebb és legnagyobb mediterrán jellegű parkolójából! És kevesebb látszani néhány a belváros szélén lévő utcából!
Előzmény: csabax (339)
csabax Creative Commons License 2008.08.07 0 0 339
Szeretne fizetni a parkolásért Baján?

A szavazás jelenlegi állása:
Igen: 18 szavazat
Nem: 83 szavazat

Itt lehet szavazni: http://bajastory.info

Úgy tűnik, hogy ősztől Európa egyik legszebb és legnagyobb mediterrán jellegű parkolójában, a bajai Szentháromság téren (is) kell majd fizetni a parkolásért.

:)
mamicska Creative Commons License 2008.07.24 0 0 337
legalább lemossa a pókhálót!:)
Előzmény: tt65 (336)
tt65 Creative Commons License 2008.07.24 0 0 336

plasztikus kép!

 

csabax Creative Commons License 2008.07.22 0 0 335
Ha úgy alakul, erre is lehet majd szavazni... Ki tudja, merre... :)
Előzmény: tt65 (333)
tt65 Creative Commons License 2008.07.22 0 0 333

CSabi!

 

 

Miért nem azt kérdezed, hogy áldozna e arra, hogy a parkolási díj bevezetésével csökkenjen a belváros terhelése, könnyebb legyen parkolóhelyet találni?

 

a te kérdésedre mindenki igent fog mondani!

Előzmény: csabax (332)
csabax Creative Commons License 2008.07.22 0 0 332
Szeretne fizetni a parkolásért Baján? Szavazás itt: www.bajastory.info
tt65 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 331
miért, ha rá is szegeznének egy webkamerát lehet sikere lenne!
Előzmény: Törölt nick (329)
tt65 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 330

igen, ez a mozgóképes műsor, itthonról megy!

valószínűleg vmi driver hiányzik ahhoz, hogy mhelyről menjen. onnan elég lesz az állókép!

Előzmény: tt65 (326)
Thernitibi Creative Commons License 2008.07.18 0 0 328
Tényleg jól megy minden kamera.
Előzmény: tt65 (326)
Thernitibi Creative Commons License 2008.07.18 0 0 327
:-DDD
Előzmény: forgione1 (320)
tt65 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 326

én céges tűzfal mögött ücsörgök, lehet az zavar be, majd kipróbálom otthon is, a saját tűzfalam mügül, hátha ott megy!

 

Előzmény: Törölt nick (325)
tt65 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 324

nekem nem megy a tiéd!

ez valami parajelenség :-)))

Előzmény: Törölt nick (323)
tt65 Creative Commons License 2008.07.18 0 0 322

igen, csak a link nem!

ez jobb: http://foter.sugovica.hu/

Előzmény: Törölt nick (321)
forgione1 Creative Commons License 2008.07.16 0 0 320
Száradnak a virágok.....
tt65 Creative Commons License 2008.07.01 0 0 319
állítólag lecserélődött a bajai közoktatási intézmények vezető állománya is!
Előzmény: én12 (318)
én12 Creative Commons License 2008.06.05 0 0 318
Eladták a volt Központi Fiúiskola épületét, ha jól olvasom?
Sajnálattal venném, ha igaz, mert ha jól számolom (egy-két nap ide-oda már nem számít), éppen 45 évvel ezelőtt ballagtam ott, mint nyolcadikos.
mamicska Creative Commons License 2008.06.05 0 0 317
bódéváros alakul a téren, sufni lesz sufni hátán:((
Előzmény: zeno74 (315)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!