Keresés

Részletes keresés

ferro1985 Creative Commons License 2014.05.11 0 0 705

sziasztok ill.jonapot 

azért irok mert lenne egy autos magnom "blaupunkt cacapulco mp52" tegnap vettem haza hozttam a régit kivettem ezt berakttam és be is kapcsolt szolt is,beakarttam tolni a helyére valahogy kikapcsolodott és azotta nem tudom bekapcsolni.ha leveszem az áramot vissza rakom a cd részt hallom hogy megy de nem szol és a kijelzö se kapcsol be mi lehett a baja??Kérem segitsenek

pansatoni phil Creative Commons License 2014.03.02 0 0 704

Hát sehol én se találnék.... ellenben itt:

 

http://www.hqelektronika.hu/product/2sa1941

Előzmény: avaki (702)
GÁBOR Creative Commons License 2014.03.02 0 0 703

Sziasztok,

 

Szerettem volna egy olyan lejátszót ami tud nagyobb trackekben gyorsabban tekerni, pl. úgy hogy hosszan lenyomva a tekerést begyorsít...

 

Ezt a primitív funkciót úgy láttam nem tudja senki implementálni úgyhogy úgy döntöttem veszek egy bluetoothos egységet és kinyomom rá a zenét, majd a telefonról ugratom a tracket ahogy akarom.

 

Erre most belefutottam abba a hibába, hogy a pioneer x360bt nem írja az eltelt időt ha bluetoothos lejátszási módban vagyok. Hihetetlen bosszantó, hogy veszek valamit ennyi pénzért és nem tudja.

 

Nem láttam a weblapjukon firmware frissítést úgyhogy kétséges, hogy van-e erre lehetőség, kinél lehetne sírni, hogy ugyan javítsák már ki ezt a hibát?

 

 

avaki Creative Commons License 2014.02.24 0 0 702
sziasztok

az lenne a kérdésem hogy van eggy 4 csatornás erősítőm az eggyik végfok zárlatos lett kiszedtem és igy lehet e használni úgyis csak 2
csatornát használnák hídba. Vagy mijen
végfokkal lehet helyettesíteni ezt(nem találok
sehol ilyet):toshiba A1941 0322
válaszokat előre is köszönöm.
AteszX16SZR Creative Commons License 2014.02.05 0 0 701

Tisztelt Fórumozók!

 

A következő problémában kérnék tanácsot. Használok a kocsiban egy SONY XR-C4120-as rádiót. Mostanában azt játsza, hogy bekapcsoláskor minden funkció tökéletesen működik, csak éppen hang nincs. Kiszedtem a helyéről, megnéztem a csatlakozókat, de hibát nem találtam. Pár nap után raktam vissza és az első bekapcsolásnál hangja is volt. Aztán kikapcsoltam, majd ismét be és hang megint sehol. Ismét kivettem, majd pár nappal később vissza és megint működött. Tegnap éppen jó volt, de aztán ma ismét próbáltam és hang megint sehol! Eldobni nem szeretném, ugyan régi darab, de szép állapotban van, meg egy CD tárat is vezérel. Volna esetleg valakinek ötlete, hogy mi lehet a gond?

A válaszokat előre is köszönöm!

hangositas Creative Commons License 2014.02.01 0 0 700

Sziasztok. 
Mi a véleményetek erről a ládáról? 

http://aprod.hu/hirdetes/cerwin-vega-v-max-30-cm-autos-mely-lada-ID1AoCF.html

Ismeri valaki ezt a hangszórót? Elvileg Cerwin cega vmax, de ebből is van több fajta, ezt nem tudom pontosan, hogy melyik. Szerintetek hansználtan ebben a ládában mennyit érhet? 
Illetve milyen erősítővel lehetne  a legjobbat kihozni belőle? 

Nevemsincs42 Creative Commons License 2014.01.31 0 0 699

Autohifi gyűjteményem jó pár darabját ellopták!
Hirtelen ami biztos:
Szettek:
Xetec Gravity (G6; T-26; X-2)
Canton RS 2.160
Canton QS 2.16 (x2)
Phase Evolution CFS 165.25
Phase Evolution PCS 165.20

Kicx Pro 6020

Morel Tempo 6

Erősítő:
Phase RS2
Alpine MRV-F345

Magnat RX 44

DLS CA 40

 

 

 

KnuKonczept mKs Silver Plated (2db)

Ezek a leg számottevôek! Bárki hall valamit, legyen kedves szólni!!!!

Csötke Creative Commons License 2014.01.26 0 0 698

sziasztok  ez a blaupunkt xl-2016-os  csipogoja  ehhez kell külön hangválto vagy  elég igy  önmagába?

JC05 Creative Commons License 2013.12.24 0 0 697

Üdv.

 

Akarnák vásárolni egyenlőre otthoni célra 5.1 -es hifi rendszert... olyan subwoofer kéne hozzá amit később gond nélkül belehet szerelni autóba. Mire kell odafigyelni, milyen be-ki menetek szükségesek? Előre is Köszönöm!

maxika123 Creative Commons License 2013.11.29 0 0 696

Sziasztok !

 

A következőkhöz kérném a segítségeteket :

Adott egy opel vectra B, 2000-es ávjárat !

Ehez keresnék Olyan fejegységet, ami a gyári kormányról vezérelhető ,

 

Nem kellene semim extra, csak mp3-usb és véletlenszerü lejátszás.

ez meg gondolom már alap.

 

Ezt néztem ki:

http://www.tutihifi.hu/aru.php?kod=02410

iletve egy interface-t a kormányvezérléshez:

http://www.autohifibolt.net/index.php?route=product/product&product_id=1855

 

csak kérdés hogy ez igy működne e, illetve kell még beépitőkeret is ?

Ha nem jó amit válogattam, lécci ajánljatok valamit helyette !

 

Elöre is köszi a segitségeteket !

Törölt nick Creative Commons License 2013.11.09 0 0 695

Köszönöm Uraim a segítséget!

Így egyszerűbb az életem. :)

 

Előzmény: 9-D700 (688)
gabocza1 Creative Commons License 2013.11.07 -1 0 694

Nem tudom, nekem az Opelnél nem kértek pénzt ezért! 

Előzmény: sovi61 (692)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.11.07 0 0 693

Szia!

 

Itt biztosan tudnak segíteni: http://www.elektronline.hu/wwwboard/index.php?search=R%C1DI%D3

 

Gy

Előzmény: sovi61 (692)
sovi61 Creative Commons License 2013.11.07 0 0 692

Tisztelt Fórum!

 

Segítségre lenne szükségem.

MERCEDES VITO-ban akku csere után a rádió kódot kér, én sajnos nem találom a kártyát.

Márkaszervíz talán megmondaná egy új rádió áráért?

Typ SOUND 10  BE 6044, serial no:38007472

Ha valaki tudna segíteni nagyon szépen megköszönném.

Hányszor lehet próbálkozni? Nem szeretném ha végleg meghalna.

 

István

AttilaSVK Creative Commons License 2013.10.31 0 0 691

Az antenna feliratú vezeték a motoros antennának ad +12V-os kapcsolójelet, amikor a fejegység be van kapcsolva. Ha nincs külön remote vagy amp remote (vagy ilyesmi) jelű, általában szintén kék színű kábel, akkor jó lesz ez is, mivel ugyanúgy viselkedik :)

(kivétel lenne pl egy olyan fejegység, ami tudja rögzíteni az útinformot - az pl. kikapcsolt állapotban is kint tartaná az antennát a jobb vétel esetében)

Előzmény: Xerox1st (689)
Laikus Testvér Creative Commons License 2013.10.31 0 0 690

Könnyen lehet, hogy az az, ugyanis ez a kivezetés arra szolgált a régebbi kocsikon, hogy az antennában lévő motort feszültség alá helyezze, hogy a motoros antennát kitolja.

 

Úgy tudod lellenőrizni, hogy voltmérővel rámérsz erre a szálra, ha a rádió kikapcsolt állapotában nincs rajta feszültség, bekapcsolt állapotban pedig megjelenik rajta a 12 Volt, akkor ez a megfelelő szál az erősítő bekapcsolásához.

Előzmény: Xerox1st (689)
Xerox1st Creative Commons License 2013.10.31 0 0 689

Sziasztok. Van egy Swift-em (2005 utáni), amiben a gyári fejegységet kicseréltem egy "mezei" MP3-as Cd-s fejegységre. Ehhez vettem egy ilyet ( http://autohifibolt.net/index.php?route=product/product&path=97_126&product_id=1199 ), ami működik is rendesen. (de ez mindegy is) Szóval a fejegységhez szeretnék csatlakoztatni egy aktív szubcsövet. RCA kábellel kompatibilis a cső is és a fejegység is. A csőnek szüksége van ugye egy + és egy test kábelre, ami tiszta sor. Tehát az 5 kábelből 4-et tudom, hogy hova kell kötni.

Viszont kell neki egy "Remote"=kék kábel is, hogy bekapcsoljon a cső, amikor a rádiót bekapcsolom ugye. Az lenne a kérdésem, hogy az ISO csatlakozóból/csatlakozón melyik helyre/kábelre kellene ezt a csőből jövő kék "Remote" kábelt bekötnöm? Van egy kék kábelem az ISO csatlakozón, amire alapból "Antenna" felirat van, ami szintén kék színű. Ez lenne az? Nem szeretnék semmilyen kábelt elvágni/megbontani fölöslegesen, vagy hibát elkövetni és elrontani akármit. A segítségeteket előre is köszönöm!

9-D700 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 688
Előzmény: Törölt nick (686)
9-D700 Creative Commons License 2013.10.30 0 0 687
Előzmény: Törölt nick (686)
Törölt nick Creative Commons License 2013.10.29 0 0 686

Sziasztok!

Tudna nekem segiteni valaki abban, hogy kepen levo csatlakozonak mi a neve?

Egy LG LAN-8660ek autoradio gps antennajanak a csatlakozoja lenne, de nem talalok hozza antennat....  Ha tudnam a csatlakozo nevet, egyszerubb lenne sokkal. :)

 

Koszonom elore is!

Cs.

 

Dorien- Creative Commons License 2013.10.28 0 0 685

Köszi a gyors választ!

WAV-ra nincs szükségem egyáltalán, utazásra nekem megteszi az MP3 is.

 

- A Sony-nak jobb a megépítettsége

- A JVC többet tud szolgáltatásban

 

Ezeket ki tudnád kicsit fejteni?

Előzmény: Ebesi Gyuri (684)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.10.28 0 0 684

A Sony-nak jobb a megépítettsége, de nem támogatja a WAV-ot. A JVC többet tud szolgáltatásban. Hallgasd meg! A MM-ban van erre lehetőség. Aztán neked kell választanod.

 

Gy

Előzmény: Dorien- (683)
Dorien- Creative Commons License 2013.10.28 0 0 683
TomGreg81 Creative Commons License 2013.10.18 0 0 682

Sziasztok,

 

Problémára keressük a megoldást :

 

Adott egy 4x50w autóspecifikus gyáribeípítésű CD-s fejegység amiben nincs lehetőség vonali bementere (mp3 ipod stb), vagy kialakítás túldrága.

Viszont külső 1dines lejátszó az kell a kocsiba, és a gyári zenéről a rádió is kell h működjön. Külső DVDmp3-n hangerő szabályzás megoldott, alacsony jelszintű kimenettel van ellátva.

 

Kérdés - Ha a gyári CD-t a külső erősítőn magas-jelszintre, a DVD-t alacsony jelre, majd a hang az erősítőn át kijut a kocsi hangszóróira ez így járható???

Nem feltétel h egyszerre szoljon a gyári feje. a külső DVDMP3, sőt felesleges is. 

Kell esetleg kapcsoló autómatika ami a gyári és külső dvd között az power-t felváltva osztja ki a 12V tápot, vagy az erősítő képes egyszerre "hallgatni" ? (vagy a gyári vagy a dvd kapjon tápot)

 

KÖszi

 

 

 

_percy_ Creative Commons License 2013.10.16 -1 0 681

Lehet hogy az akkud is gyengélkedik már, bár indításnál mindenképpen leesik az akku kapocsfeszültsége (az indítomotor által felvett párszáz amperocska miatt), de a 9V igen kevésnek tűnik nekem.... (Egyes tipusoknál pontosan ezért kapcsolja le a vezérlés a nagyobb, illetve érzékenyebb fogyasztókat, ahogy előttem jelezték)

Egy akkumulátor kereskedő egy terhelővillával pillanatok alatt megállapítja és ki is cseréli a megfáradt aksit.

Előzmény: rolee81 (678)
AttilaSVK Creative Commons License 2013.10.16 0 0 680

Ez teljesen normális. Sőt némelyik autónál a fölösleges plusz fogyasztókat az indítózás alatt az autó teljesen áramtalanítja. (konkrétan a Volvo C70 lekapcsolja a rádió feszültségét a kapcsolt 12V-os ágon, a beltéri és külső világítást, stb.)

Én a helyedben úgy hagynám a dolgot, hacsak nem naponta többször indítózol...

Előzmény: rolee81 (678)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.10.16 0 0 679

Általában így működik. Próbáld a rádiót egy nagyáramú gyors diódán át táplálni, és a dióda után tegyél be egy nagy elkót. Ha leesik az akku feszültség indítózásnál, a dióda lezár és a kondi üzemben tartja a rádiót. Persze csak akkor, ha nem bömböl és van benne elég energia.

 

Gy 

Előzmény: rolee81 (678)
rolee81 Creative Commons License 2013.10.16 0 0 678

Segítséget kérnék egy problémára. Volt egy Pioneer lejátszóm az autóba. Úgy volt bekötve hogy gyújtás ráadásakor indult el, viszont mikor indítottam az autót akkor egy piilanatra leállt (kb 2mp-re) és utána ment. Most egy másik lejátszóm van és ennél is ugyan ez a helyzet, csak itt azért zavaró mert ez sokkal lassabban indul el az indítás után. Rámértem multiméterrel, és a kapcsoló fesz és a fix 12V-os fesz is leesik kb 9V-ra amíg indítózok. Valószínűleg azért kapcsol le egy pillanatra a lejátszó. Ez normális? Minden autónál ez van? Az aksim új, tehát azzal nincs baj.

murray Creative Commons License 2013.10.10 0 0 677

kösz már megrendeltem. üdv

Előzmény: Ebesi Gyuri (676)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.10.09 0 0 676

A MM-ban láttam ilyet (is).

 

Gy

Előzmény: murray (675)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!