Keresés

Részletes keresés

krizsi_l Creative Commons License 2013.01.23 0 0 2229

"Nem olcsó fogás..."

 

Nézd meg üzletben a harcsa filé árát. Otthon sem lesz olcsó fogás ha veszel belőle. Afrikai harcsával gazdaságossá tehető, de az erősen más mint a standard harcsának hívott szürke harcsánk.

 

Bár gyanús, hogy vendéglőben afrikaiból kaptad :(

Előzmény: oiuz (2226)
szkati Creative Commons License 2013.01.23 0 0 2228

A lányom kb. olyan korban, mint amilyenben a lányaid most vannak, a hecket röviden strandhalnak hívta. Tiszta sor, hiszen strandon lehetett kapni:))

Előzmény: szkati (2227)
szkati Creative Commons License 2013.01.23 0 0 2227

:))

Egyébként az én gyerekeim is ették már 2 éves korukban a halrudacskákat és azóta meg aztán mindent, ami hal, rák és ehhez kapcsolódó dolog. Szoktatás kérdése. Látom haveréknál. Ők nem szeretik a halas cuccokat, így aztán a gyerekek sem kaptak kiskorukban és ma sem szeretik.

Előzmény: oiuz (2226)
oiuz Creative Commons License 2013.01.23 0 0 2226

Jó regelltetett! (műveltető szerkezet, múlt idő):):):)

 

afSiH

 

kb. 2 hete voltam egy étteremben! A Vak Varjúban. 

Ettem rác harcsát!

Na az nekem nagyon rendben volt! 

A hal meg volt sütve roston, majd a köret volt egy ilyen lecsós krumplis cucc, és volt rajta sült szalonna. Ez ahogy én tudom egy egyszerüsített recept lehet, de nekem nagyon bejött!

Amúgy nem olcsó az étterem, ez a fogás asszem olyan 2900 HUF volt!

Belegondolva, hogy hogyan is készülhet ez, felveszem a repertoárba, és ha megcsinálom akkor csinálok róla fényképet és küldök!

 

Amúgy az ikerek (saját lányaim még nincsenek 4 évesek) nagy halfogyasztókká váltak! Hanna nyomja apával a "halacskás levest" (gy.k. halászlé) a Dóra pedig szintén apával nyomja a sülthalacskát! (nagy kedvenc mind a kettőnél a strandi sült keszeg)

Persze ami nem 100% tutira filé, azt csak az én tányéromról az én felügyeletem alatt kapják, a szálkák miatt!

(Azért nem esznek az anyjukkal halat, mert Ö alergiás a halra, így tilos neki enni. Viszont a tenger gyülmölcseit eheti, így azt is szeretik a lányok).

 

Ne feledjétek:

afSiH

 

Üdv

oiuz

PPJL Creative Commons License 2013.01.22 0 0 2225

"Bht"-nak :-) részvétem, a kis hatalom is tud nagy lenni ugye! :-) és még jó, ha emiatt nem leszünk fenyítve...na de a lényeg, hogy megsasoltad-e akkoriban a barátod borszeszégőit, mert valahol ott lesz a bibi, hogy lötyög (pl.-ul nálam) a szabályzó lemez (elég könnyen fordul, vagy nagy a nyílás), szóval valamiben csak más az a fránya égő! de nagyon köszönöm a jelentkezésedet, ha jutok valamire, jelentkezem,mert most megyek és megpróbálom lefojtani... az egy db-os égő ötletet meg nagyon köszönöm, kipróbálom. üdv - PPJL

Előzmény: Boar... (2224)
Boar... Creative Commons License 2013.01.20 0 0 2224

Boarhunter áldozatúl esett némely moderátori túlkapásoknak.

A füstölős probléma ismerős, annyira, hogy én már csak az egyik égőt használom mert hiába tekergetem a lángszabályzót, nekem is fullon égnek a kis dögök. Cimborám ugyanilyen füstölőjével nincs ilyen gond, szóval nem tudom, mi a kehéje...

Előzmény: PPJL (2222)
PPJL Creative Commons License 2013.01.20 0 0 2223

Kedves Boarhunter!

 Most találtam meg a 2010-ben kelt hsz.-edet, ha elovasod a ma tett másik hsz.-emet, hátha tudsz valamit a témával kapcsolatban. Koöszönöm, ha reagálsz, üdv - PPJL

Előzmény: Boarhunter (2044)
PPJL Creative Commons License 2013.01.20 0 0 2222

Üdvözletem a Hölgyeknek és Uraknak!

Nekem nem főzési gondom van, hanem műszaki problémára keresek választ és talán itt is lehet valaki, aki segíteni tud! Kaptam Páromtól egy Byron halfüstölő berendezést, amit azon melegében ki is próbáltam, ehhez tudni kell, hogy a fűrészport "füstöli el" azon módon, hogy egy tepsit alulról spirituszégők melegítenek, de csak "izzítják", amiből így füst lesz, de nem ég!

A lényeg, hogy ne húzzam az időt, hogy a két spirituszégő a füstölés 2/3-ától már annyira begyújtja önmagát, hogy kilángol a tepsi alól elég intenzíven, ami biztosan nem szabályos, kissé veszélyes kilobogással működik, de nem tudom a lángot  sehogyan sem szabályozni ( van az égőkön nyílásszabályzó, de a jelek szerint nem sokat ér, ég mint a máglya .-) ) Van-e ezzel kapcsolatban valakinek ismerete, tapsztalata? A segítőszándékot előre köszönöm - PPJL

ZsuR Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2221

Ezt a zsirpapirban sultet fogom a hetvegen kiprobalni:

http://www.foodnetwork.com/recipes/ina-garten/herb-roasted-fish-recipe/index.html

Előzmény: Dydand (2217)
ZsuR Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2220

...ezert iram .... 2213

Előzmény: szkati (2216)
szkati Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2219

Nagyon jól néz ki, mint mindig!

Holnapra pontypaprikást csinálok a karácsonyról megmaradt pontyból, a lányomnak meg( fogyózik) afrikai harcsából ugyanezt, de neki leveles spenóttal. Tudom, hogy az afrikai harcsa nem egy nemes hal, de én szoktam venni filét, amiből nagyon jó paprikást csinálok túrós csuszával.

Egyébként a vasárnapi ebéd meg toscán halleves lesz tenger gyümölcseiből és némi tengeri halból.

Előzmény: Dydand (2217)
Dydand Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2218

Ja: a hal sóval, borssal, római köménnyel és citrommal lett fűszerezve, majd roston sütve.

Dydand Creative Commons License 2013.01.09 0 0 2217

Hogy a topic On is legyen :)

 

A minap készítettem ezt a finom halat (sima tőkehal), skandináv burgonyasalátával és bébirépával:

 

 

(a skanináv burgonya egyszerű volt: kifliburgonya főzve, 1 kanál mustár, 1 kanál majonéz, 3 kanál tejföl, 2 aprított újhagyma, 2 evőkanálnyi snidling, 2 gerezd zúzott fokhagyma, fehérbors, só)

szkati Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2216

A sütés nem csak a rántott cuccokra vonatkozik. Én a rántották olivában sütöm, a hagymát a pörkölthöz, vagy máshoz, olivában pirítom, a rántást a bableveshez olivában csinálom, egyszóval rengeteg olivát" sütök" el. Kizárólag és csakis a fritőzben sült cuccokat csinálom napraforgóban. Másra a napraforgót nem is használom.

Előzmény: ZsuR (2215)
ZsuR Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2215

...hat errol beszelek miota...

Előzmény: szkati (2214)
szkati Creative Commons License 2013.01.08 0 0 2214

Mondjuk rántani én is csak napraforgóolajban rántok, de nagy luxus lenne, ha olivával csinálnám a 2,5 literes fritőzben:))

Előzmény: ZsuR (2213)
ZsuR Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2213

A cimkeken itt is sokfele van rajta... de ezek a fo kategoriak.  Ha salatahoz veszem, akkor csak extra virgin.  Mivel nem akarok nagyon sokfele oliva olajattartani, igy ha eppen fozok levest, szoszt, akkor azokhoz is azt hasznalom.  Amit nem csinalok - nem sutok benne.  Az angol megkulombozteti a sutest feleket, amirol en beszelek az a "deep fry", vagyis nem rantok ki semmit sem oliva olajban.

 

Ahhoz a kevesebb izzel rendelkezoeket hasznalom, mogyoro, repce, napraforgo, kukorica... 

Előzmény: szkati (2212)
szkati Creative Commons License 2013.01.07 0 0 2212

Nálunk szinte Virgin nincs is. Van extra virgin, meg a sima, aminek az aldiban Bellasan( a márka) olivenöl a neve. A tartalma pedig 90%  finomított olivaolaj és 10 % extra virgin. A használati utasításban pedig az áll, hogy ideális főzésre és sütésre.

Előzmény: ZsuR (2211)
ZsuR Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2211

Az Extra Virgin  a salatakhoz, martogatasokhoz es kesz etelre ontehez a legjobb, ennek van a legnagyobb oliva olaj ize.

A Virginnek is jo az ize - de nem annyira mint az extrae.

A Pure Olive Oil - az mar keverek, a refined es a virgine.  Ezt mar nem szoktam venni.

 

 

Előzmény: szkati (2210)
szkati Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2210

Ehhez nem tudok hozzászólni érdemlegeset. Én ezt a fajta olivát használom sütésre,főzésre és nem nézem az értékeket, csk a javaslatot, miszerint erre jó.

Előzmény: Hepci (2209)
Hepci Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2209

Ez a "finomított" kategória - olajoknál a finomítás nem valami finom dolgot jelent, hanem vegyszeres beavatkozást (kivonást).

Elég fura, ha valahol nagyjából annyiba kerül a legalja olívaolaj, mint az extra szűz, pontosabban milyen extra szűz lehet az, amit ennyiért adnak... valódiból jellemzően az ipari alsó-középkategória van Ejrópában 2-3000 Ft/l körül.

A profik előszeretettel használják pl. halsütéshez a szőlőmagolajat, mert az "jobban bírja a magas hőmérsékletet".

Mint a lenti táblázatból látható, pár fokról van szó... a hit szerepe nem csak a Hit Gyülekezetében nagyon fontos...

Előzmény: szkati (2207)
ZsuR Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2208

Hm... akkor tulfizetitek boven.  Oliva olajnak az ize sem a legjobb suteshez... probalj sutni repcevel vagy napraforgoval... mennyivel masabb (legalabbis nalunk).

Előzmény: szkati (2207)
szkati Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2207

Pontosan ezt lehet kapni nálunk  több helyen, többek között az Aldiban és én ezzel sütök-főzök. Az ára szinte ugyanannyi, mint az extra szűzé,  990 Ft/ 1 literes műanyag flakon.

Előzmény: ZsuR (2203)
ZsuR Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2206

Ha az idealis homerseklet 375 F fok a sutesre - es a zsir 370 F foknal fustol - akkor annyira nem jo sutesre...

 

FRYING TEMPERATURE CHART

Temperature – Equivalent Bread Test – Kind of Food

360º to 375ºF – Cube of bread turns light brown in 60 seconds – Good for uncooked mixtures such as doughnuts and fritters or raw fruits; shellfish.

375º to 385ºF – Cube of bread turns light brown in 40 seconds – Good for cooked mixtures to be heated through and browned, i.e., croquettes, fish cakes.

385º to 395ºF – Cube of bread turns light brown in 20 seconds – Good for French fried potatoes, onions, eggplant; potato chips.

 

 

 

 

Előzmény: H_G (2205)
H_G Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2205

Szerintem hülyeség ez a "füstölési pont" fogalma. Mind tudjuk, hogy a kül. zsiradékok nem egyformán tűrik a melegítést és őrzünk is mind egy "mire mit használnék" listát a fejünkben, de kétlem, hogy sokaké egybevágna ezzel! Valami számít, de az nem a füst. pont. A disznózsír pl. a valóságban kiváló magas hőmérsékletű sütésre.

 

Előzmény: ZsuR (2203)
ZsuR Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2204

Ezt is erdemes megnezni - es lehet valasztani, hogy mit akarunk vedeni, ha olajrol van szo - es mi az amit meg tudunk engedni magunknak.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Canola

Előzmény: ZsuR (2203)
ZsuR Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2203

Nem azt mondtam, hogy nem lehet... hanem azt, hogy nem sutesre valo.  Az ami az olivaban magasabb fust pontu - jo minosegu, draga olaj, ami nem sutesre valo - no es az ize... 

http://en.wikipedia.org/wiki/Smoke_point

 

Valoszinu ez az amirol beszelsz, de meg nem talalkoztam vele a boltokban:

http://en.wikipedia.org/wiki/Olive_Pomace_Oil

Előzmény: szkati (2202)
szkati Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2202

Van olivában is olyan, amiben lehet sütni, csak az nem lehet hideg sajtolású és extra szűz.

Előzmény: ZsuR (2201)
ZsuR Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2201

...az oliva olaj nem sutesre valo... magasabb fustpontu kell, mint a repce vagy kukorica.

Előzmény: Boar... (2199)
szkati Creative Commons License 2013.01.02 0 0 2200

Nagyon jó ötlet és köszi!

Előzmény: Boar... (2199)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!