Keresés

Részletes keresés

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.06.22 0 0 295

Örök darab: http://www.muziker.hu/hangtechnika/digitalis-felvevok/hordozhato-felvevok/p/20833-zoom-H1-White

A felvétel után használhatod média lejátszónak is. :)

 

Gy

Előzmény: Törölt nick (294)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 294

Most nézegetem,az a baj,hogy csak pár alkalomra kell,és drága.H4 van mindig 150-200€ körül,de nem tudom kihasználni.(Milliókat buktam az elektronikán.)

Előzmény: Ebesi Gyuri (293)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.06.22 0 0 293

Vegyél egy H1-est. Nem bánod meg!

 

Gy

Előzmény: Törölt nick (292)
Törölt nick Creative Commons License 2013.06.22 0 0 292

Az Olympus is elég silány,digitális létére nem éri el a mikrokazettás színvonalát.Írni írnak a minőségről azt messze nem tudja,kb egy telefon mínőségét tudják hangban.Csalódott lettem.

Előzmény: Ebesi Gyuri (291)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.06.17 0 0 291

Tudja a fizikát. Gömb karakterisztikájú a mikrofonja, ami egyformán érzékeny minden irányban. A különböző irányokból érkező, de azonos intenzitású hangokat egyforma erősséggel veszi fel.

 

Gy

Előzmény: Törölt nick (290)
pfordos Creative Commons License 2013.06.16 0 0 289

Sziasztok,

 

Szerintetek van vmilyen szoftveres megoldás arra, ha egy felvett hang minősége leginkább egy mobiltelefonnal rögzített gagyiságra emlékeztet és szeretném, hogy a hang mélyebb legyen?

 

Puskamikrofont/diktafont szoktam használni, de elfelejtettem bedugni a kamerába, és a kamera beépített mikrofonja vette fel a hangot. Puskával "egészséges" mély hang jön létre, így meg........értitek. :)

 

köszi, ha esetleg van megoldás...

AT.. Creative Commons License 2013.06.06 0 0 288

Helló.

 

Küldtem mailt.

Előzmény: Ebesi Gyuri (287)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.06.05 0 0 287

Ehhez nem kell puska mikrofon! :)

Ez a hang bőven kiemelkedik a környezet zajából, ezt akár a H1 is felveszi a saját mikrofonjával, és a sztereo kép is megmarad. Ilyen hangos mintával nem szolgálhatok, de ha gondolod, veszek fel itt a környéken valamit. Keress meg privátban, és küldök hangokat!

 

Gy

Előzmény: AT.. (286)
AT.. Creative Commons License 2013.06.05 0 0 286

Félreértés ne essék, nincs kidobni való 1fillérem se.

Ha lenne, nem jöttem volna ide érdeklődni.

Az EM 2800-ról a youtube-n amit láttam,(ami tudom bármi lehet) az annyira nem győzött meg, egyenlőre.

De ha van vmi sample-d róla azt szívesen fogadnám.

Vmi ilyesmi felhasználásra kellene a videó mikrofon:
http://www.youtube.com/watch?v=zUJjHFKT8G4

 

De ugye 2 felhasználási területre keresek.

A másik, a mobil rögzítő eszköz(autóban való hangrögzítésre).

Ezt szerettem volna ötvözni, a 2 felhasználási területet egy eszközben, de már elég kicsi esélyt látok rá :)

 

 

Előzmény: Ebesi Gyuri (285)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.06.05 0 0 285

A Rode egy játék mikrofon. Annál a 2800-as fölényesen jobban szól. Az ára ELLENÉRE. De mindenki oda szórja a pénzét, ahová gondolja.

 

Gy

Előzmény: AT.. (284)
AT.. Creative Commons License 2013.06.05 0 0 284

Helló.

 

Kösz a tippeket, de a MKH418, egy kicsit sok nekem :) kb a duplája, az EM-2800 pedig szerintem kicsit kevés :))

Kamerán van mikrofon benet.

Azt hiszem nem lesz egyszerű, és olcsó, kitalálni mi legyen.

 

De lehet marad a H1, mobil rogzítőnek, és a kamerához pedig egy Rode Videomc Pro.

Valahogy sejtettem hogy nem úszom meg egyben a 2.

Na mind1, azért még agyalok, túrom a netet, teszteket, és majd vmi lesz :))

 

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.06.05 0 0 283

A szőrös szélzaj szűrők valami horror áron kaphatók! Sajnos vannak olyan helyzetek, amikor elkerülhetetlen a használatuk.

Az MKH418 több osztállyal feljebb ficizik. Főleg árban.  :(

 

Gy

Előzmény: jani948 (281)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.06.05 0 0 282

Ha videózni is akarsz, akkor a puska mikit nem úszod meg. Én egy EM-2800-ast vettem a fiamnak. Kb. 13.000 Ft az ára, a célnak tökéletesen megfelel. Ennek a kimenetét bedughatod a H1-be, és akkor egészen jó (igaz, hogy mono) hangot tudsz felvenni. Vannak ennél sokkal jobb mikik is, de a minőséggel az ár exponenciálisan növekszik. Ez egy elfogadható kompromisszum. Ha a kamerád közvetlenül is fogad külső mikrofont, akkor örülj igazán, mert könnyebb lesz feldolgozni, elmaradnak a kép-hang szinkronizálási problémák.

http://www.rhsound.hu/hu/em-2800_mikrofonoktartozekok.rhd.18.htm

A H1 jó árban van, eszméletlenül pici, és jó a hangja is. Sok extrát tud.

Gy

Előzmény: AT.. (280)
jani948 Creative Commons License 2013.06.05 0 0 281
Hi AT .....Én Roland R-26-ot vettem,ez 6 csatornán is tud felvenni.4db beépített mikije van,ebböl kettő vese a másik kettő pedig gömb érzékenységü.Összehasonlitottam kollégám ZOOM H4N-jével és a ROLAND jobban szólt,igaz drágább is.Lehet a kamera tetejére is tenni és a kimenetét összekötni a kamera vonal bemenetével.Amúgy a kamerámon egy Sennheiser MKH 418 ms mikit használok széljazszürő kosárral és szőrrel,eddig ez vált be a legjobban,igaz kicsit rugós az ára,viszont iszonyú szélben egy Balatoni esküvő felvételén,mely egy hajón volt ráadásul-semmiféle szélzaj ill.dübörgés nem hallatszik.Gondold át és ne kapkodd el....a minőséget meg kell fizetni.Üdv Jani948
Előzmény: AT.. (280)
AT.. Creative Commons License 2013.06.05 0 0 280

Az  a baj, nem csak sima beszéd hangot kell felvenni, hanem az autó, stb.. zajt is, és ezt nehzen tudom leszimulálni a boltban :))

De ahogy kutakodok a neten, lehet a Zoom H1 lesz nekem megfelelő.

Sőt egy kicsit már tovább is gondolkodtam,  mivel láttam erről tesztet, amikor egy Rode Videom mic-el hasonlítják össze, és szerintem a Rode semmivel sem volt jobb, sőt..

 

Esetleg abban tudtok-e segíteni, van-e olyan rögzítő, aminek állítani lehet a felvétel irányát, szögét (bocs de nem értek a témához, nem tudom hogy havják, de próbálok utána olvasni és tanulni) mert lehet hogy beruháznék egy olyanra,, amivel a FullHD kamerámhoz is tudnék, jó minőségű hangfelvételt készteni, és az autós témához is tudnám használni.

Eddig a kamerámhoz egy Rode Videomic Pro-t nézegettem, de ha nem muszáj nem vennék egy diktafont, és egy mikrofont is, hanem mondjuk 1 készüléket, 2 célra.

Lehet olyan rögzítő, ami a Rode(Videomic Pro) felvételi minőségét tudja, de inkább annál jobb?

Viszont a kameráhozz jó lenne ha irányított lenne a mikrofon(mint ahogy a Rode is puskamikrofon).

Vagy ez így egy nagy baromság, és gyorsan verjem ki a fejemből? :))

Természetesen így nem 25000k a keret, ha működne a 2 az egyben dolog :)

 

Köszönöm!

 

Előzmény: Ebesi Gyuri (276)
*newnikk* Creative Commons License 2013.06.04 0 0 279

Az is "feljön", de hogy a reklámok hol jönnek fel, azt nemtom. Amióta az Adblockot használom, nem jön fel egy se...

Előzmény: Ebesi Gyuri (278)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.06.04 0 0 278

?

 

Gy

Előzmény: *newnikk* (277)
*newnikk* Creative Commons License 2013.06.04 0 0 277

Reflux? :-)

Előzmény: Ebesi Gyuri (276)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.06.04 0 0 276

A tegnapi nap folyamán egész este "Diktafon vásár" feliratú reklámok jöttek fel. Most nagyon sok olcsó készülék van, ami MP3-ba rögzít. A Sony választékában is több típus kapható ami belefér ebbe a plafonba. Menj el a boltba, próbáld ki, melyiknél a LEGÉRTHETŐBB a beszéd. Azt vedd meg!

http://www.arukereso.hu/diktafon-c3549/sony/

 

Gy

Előzmény: AT.. (275)
AT.. Creative Commons License 2013.06.04 0 0 275

Srácok!

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni, mivel semennyire sem értek hozzá.

Hangrögzítés céljából kellen nekem vmi készülék, diktafon.

Autóban, abból is főként, terep, offroad versenyatóban kellene hangot rögzíteni verseny alatt, kabinban.

Természetesen nem kristály tiszta beszéd hang a lényeg, hanem vhogy a benti atmoszférát kellene rögzíteni.

Milyen készülék lehet alaklmas erre a feladatra?

Keret olyan 25000ft.

Segítséget előre is köszönöm!

 

Attila

 

spacc Creative Commons License 2013.05.16 0 0 274

Persze, ha van a gépeden valamilyen hanszerkesztő progi: audacy, wavelab vagy soundforge, és ezekhez regisztrált mp3 plugin, akkor a kötegelt feldolgozást választva, azon belül a volume->normalize opciót kiválasztva, a megfelelő preset beállítása után azok is megcsinálják.

spacc Creative Commons License 2013.05.16 0 0 273

Úgylácc túl nagy volt, most elküldtem mammutmaillal.

Előzmény: pfordos (272)
pfordos Creative Commons License 2013.05.16 0 0 272

Hello!

 

Nem jött semmi! :( De ide is beírhatod, hátha más is küzd hasonló problémával :)

 

Kössz!

Előzmény: spacc (271)
spacc Creative Commons License 2013.05.16 0 0 271

Hali!  Levélben elküldtem egy lehetséges megoldást.

Előzmény: pfordos (270)
pfordos Creative Commons License 2013.05.16 0 0 270

Helló,

 

Egy diktafonnal felvett interjúnál a mikrofon távolságától függően a felvétel néha túl hangos néha pedig túl halk.

 

Az a kérdés, hogy létezik-e szoftveres megoldás a hiba kiküszöbölésére? Ismerek pl olyan programot, ami különböző hangerejű mp3akat simít össze hasonló hangerejűre, de olyat tudtok, ami egy fileon belül teszi ezt? 

 

Köszi!

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.03.28 0 0 269

Tedd fel újra a kérdést, hogy mi is megértsük! Kevesebb üres sorral.

 

Gy

Előzmény: Herzsi (268)
Herzsi Creative Commons License 2013.03.26 0 0 268

Tisztelt Fórumozók!

 

Az Olympus2100PC diktafont eddig felvevésre, lejátszásra használtamm

most viszont, most felszeretném tenni a netre!

 

Ezzel van a gondom, mert, a diktafonon nemtudom mit kell megnyomni, ahhoz, hogy átmenjen a dokumentumba.

 

Köszönöm a segítséget!

 

Herzsi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.03.14 0 0 267

Jó. Csak kicsit drága. Válaszd a Zoom H4N-t. Ha Attenborough-nak jó volt, Te sem fogsz rosszul járni vele. :)

Pl. http://www.muziker.hu/hangtechnika/digitalis-felvevok/hordozhato-felvevok/p/13738-zoom-H4N

 

Gy

Előzmény: RaYs (266)
RaYs Creative Commons License 2013.03.14 0 0 266

Köszi a segítséget,

 

még egy utolsó: Roland r 26ot választom, jó döntés a kategórián belül? Van jobb döntés? : )

Előzmény: Ebesi Gyuri (265)
Ebesi Gyuri Creative Commons License 2013.03.14 0 0 265

Első körben az is elég. De azt tudni kell, hogy ezekben a kütyükben a kompresszor-limiter szoftveres. Fokozottan oda kell figyelni a felvételi szintre. Amiket belinkeltem, abban pedig hardveres. Ez utóbbiak általában jobb minőségű hangot eredményeznek. Kezdetnek elég egy ilyen felvevő is, de akkor gyakrabban kell nézni a kivezérlés jelzőt. Ezen kívül a le-fel gomb lassabb, mint egy tekerő.

 

Gy

Előzmény: RaYs (264)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!