Keresés

Részletes keresés

csepipeti Creative Commons License 2006.04.24 0 0 435
Ezek szerint elég ha egyetlen kilót hízok havonta, az viszont legyen izom?

IGEN!



A tojással mi a helyzet? Az sem jó kaja?

A tojás jó kaja. Én mondjuk ha csinálok 12 tojásból rántottát, akkor csak 2 tojásnak teszem bele a sárgáját, a többinek csak a fehérjét, mert a sárgájában van zsír is.

Ha a sok cukor helyett más szénhidrátból vagy fehérjéből viszek be TÚL sokat, akkor nem lesz hízás?

De lesz, de rizsből nem fogsz tudni túl sokat megenni. Érdemes ahhoz tartani magad, hogy testsúlykilogrammonként 4-5 gramm szénhidrátot vigyél be naponta. Már ha tudsz ennyit :) Mert ez rizsből kurva sok ám!

Átveszem a kajálást, jöhet a rizs:) egy adag az kb. 150 gramm. Csirkemellből mennyi a 200 gramm, egy jó nagy szelet?

Mérleg vazze :) Mindent főzés előtt kell mérni természetesen! A rizsre még rá is van írva!
Előzmény: Hegyimenő (433)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.04.24 0 0 434
Na, menj a picsába, el sem szállt:)
Előzmény: Hegyimenő (433)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.04.24 0 0 433

Köszi!

 

Bazzeg, elszállt az előző hozzászólásom:(

 

Na, akkor újra röviden:

 

Nem vagyok hízékony alkat, sőt... Ezért furcsálltam a helyzetet.

 

Ezek szerint elég ha egyetlen kilót hízok havonta, az viszont legyen izom?

 

 

A tojással mi a helyzet? Az sem jó kaja?

 

Ha a sok cukor helyett más szénhidrátból vagy fehérjéből viszek be TÚL sokat, akkor nem lesz hízás?

 

Átveszem a kajálást, jöhet a rizs:) egy adag az kb. 150 gramm. Csirkemellből mennyi a 200 gramm, egy jó nagy szelet?

Előzmény: csepipeti (431)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.04.24 0 0 432

Köszi!

 

Pont azért furcsálltam, mert én nem vagyok egy hízékony alkat, és akkor még finom voltam:)

 

A kajálást átveszem, de elég durva az a sok rizs+csrike:) Valami ízesítést kéne adni a rizsnek.

 

Meg akkor már tényleg ledarálom a zabpelyhet és elkezdem enni, mert ezt eddig nem tettem meg.

 

Ezek szerint feketén-fehéren szerinted elég havonta egyetlen kilót hízni, az viszont legyen izom, igaz? 

 

A tojással mi a helyzet? Azt érdemes enni?

 

Azt sem értem pontosan, hogy a sok cukorból ezek szerint csak zsír lesz, és nem ér semmit sem? Ha szénhidrátból viszek be TÚL sokat vagy fehérjéből, akkor a felesleges mennyiségből ugyanúgy zsír lesz? vagy kiürül?

 

1 szép szelet csirkemell hány gramm? Rizsből gondolom, olyan 150 gramm egy adag.

 

Szoktam kínait is enni, valamilyen csirkét rizzsel, azok szerintem jó kaják.

 

Ja, meg az is furcsa, hogy kenyeret nem is nagyon eszek, de szerintem nem is kell, holott az átlagfelfogás szerint a kenyér az ember alapkajája.

Előzmény: csepipeti (431)
csepipeti Creative Commons License 2006.04.24 0 0 431
A heti 1 kiló az tényleg nagyon sok, ennyit nem tudsz izomban felszedni, még koxxal sem! Hogy mennyi a reális? Ez sokmindentől függ :) Nyilván elsősorban a genetikád határozza meg hogy mennyi izmot tudsz magadra pakolni, milyen gyorsan. Azt gondolom hogy kezdőként kábé havi 1 kiló az reális, persze később ez nem fog menni, egy idő után meg megáll.
A hízás azért volt, mert túl sok cukrot ettél. A volumass és a myomax is tele van cukorral, ezeket CSAK edzés után célszerű inni, amikor ki vannak ürülve a glikogén raktáraid. A banán szintén kurva cukros, ha hajlamos vagy a hízásra, ne nagyon erőltesd. A kajálásod elég szar volt, a szendvics szintén nem jó testépítő kaja, a tej megint csak nem túl jó, a turmixokat vízzel igyad.
így néz ki általában egy napi kajálás nálam:
6:00 150 gramm zabpehely, 50-60 gramm fehérje
8:30 200 gramm csirke, rizzsel
11:00 200 gramm csirke, rizzsel
14:30 200 gramm csirke, rizzsel
15:00-16:30 edzés
16:30 50-60 gramm fehérje
18:00 itt valami szénhidrátos laza kaja
19:30 200 gramm csirke, zöldséggel
22:00 50-60 gramm fehérje

ha este van amerikai foci edzés is, akkor az egész esti kajálás borul, ilyenkor csak fehérjét szoktam inni, jó sokat...
még ez sem teljesen jó, mert az edzés utáni kajálás lenne az egyik legfontosabb, de nekem akkor nincs étvágyam. A csirke helyett néha marhahúst eszem, a rizs helyett meg néha krumplit, nagyon néha durumtésztát
Előzmény: Hegyimenő (430)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.04.24 0 0 430

Sziasztok, hozzáértők (Peti)!

 

Támadt 1-2 gondolatom a témához. Kíváncsi vagyok a véleményekre!

 

Most 93 kiló vagyok. Kb. heti 1 kg-ot tudtam felszedni áprilisban ezzel a heti 4 edzéssel meg a zabálással. De úgy veszem észre, hogy ez felesleges.

 

Ettem rendesen, ezekívül nyomtam a Volumass-t, Myomax-ot, Whey fehérjét. Ebből a fehérje és a Volumass most fogyott el.

 

A tapasztalatom az, hogy faszság ennyi mindent betolni, mert az izom mellett zsír is jön fel, az meg nem kell. A szervezet nem tud kox nélkül havi több kiló tiszta izmot kilépíteni. Szerintem még az 1 kiló natúr izom is nagyon-nagyon határeset. Ehhez meg elég a normális kaja+fehérje. Egy 3-4 kilós fehérjés cucc elvileg akkor elég kell legyen 1 hónapra az izomfejlesztéshez, nem?

 

A katalógusokban hirdetik a különböző kúrák és termékkombinációk eredményeit tesztembereken mért fejlődéssel. De szerintem az sem reális. Havi 5-10 kiló testsúlynövekedés. Szerintem főleg a creatinnak köszönhetően.

 

Én is csináltam pár éve egy creatin kúrát. Tudtommal az úgy működik, hogy az izomsejtek megtelnek vízzel, ezért nagyobbak is, és formásabbak is ugye,mert nem a zsír növeli a tömeget, hanem a megduzzadt izomszövet.  Ezenkívül a feltöltött izomsejtek miatt ad egy jókora erőtöbbletet, aminek köszönhetően az ember keményebben tud edzeni, és ezért jobban fejlődik.  De én a creatin pozitív hatását csak ebben látom: a nagyobb terhelkhetőségben és ezbből következően nagyobb fejlődésben.

 

De a kúrát abbahagyva a víz szépen elmegy az izmokból, és a felszedett súlytöbbletből is elvész a jórésze. Marad a keményebb terhelhetőségből nyert izomtöbblet. Ami kurvára nem egyezik meg a felszedett legendás kilókkal.

 

Nektek a focihoz biztos a súlytöbblet is előny, hogy lezúzzátok az ellenfelet, de nekem csak a tiszta izom kell!

 

Tehát mennyi lehet a reális havi tiszta izom növekedés?

 

Vagy a másik oldalról nézve: ha egy csomó táplálékkiegészítőt nyom az ember, akkor mellette már nem kéne olyan rettenetesen zabálni. Vagy csak meg kell nézni jobban, mit eszik az ember?

 

Írok egy tipikus napi kaját, amit csináltam ezidő alatt:

 

- Volumass+fehérje turmix tejjel, banánnal

- 4 nyers tojás tejjel

- 2 szendvics

- 1 adag risz+csirke

- 1 adag myomax tejjel

- 1 volumass tejjel, néha banánnal

- 1 tonhalkonzerv

- 1 fehérjeturmix, tejjel

 

 

 

 

 

makaii Creative Commons License 2006.04.19 0 0 429

DickButkus, vagy csepi, vagy valaki aki kompetens.

 

MOM Wellnessben most látom, hogy van olyan hogy PIlates óra. Gondoltam lenézek, van valakinek erről konkrét tapasztalata? A Pilates az mindenhol ugyanazt jelenti? Szal nehogy valami Pilates aerobic legyen, kellemetlenül érezném magam! :D

 

Köszi

iker farkas:) Creative Commons License 2006.04.19 0 0 428
jolvan értem,köszönöm szépen:)
csepipeti Creative Commons License 2006.04.18 0 0 427
természetesen lehet, csapattagoknak továbbra is. De légyszíves mélben küldd el a rendelést a honlapon található címemre, így tudom hogy ki mikor mit rendelt!
Előzmény: iker farkas:) (426)
iker farkas:) Creative Commons License 2006.04.16 0 0 426

szia CSepi!

szeretnék rendelni 1 pár dolgot a shop bol lehetséges irj ha igen és ha nem akkor is plz.

elörre is köszi és ha lehet akkor felhivlak számod megvan!

Hegyimenő Creative Commons License 2006.04.07 0 0 425
Az alvás mennyire számít? Amikor bicikliztem rendes edzéstervvel (az eredményt ne firtassuk:)) akkor fontos volt a kellő mennyiségű alvás is. de az egy állóképességi sport. A gyúrásnál hogy van ez? Én hétköznap kb. 6 órát alszom, hétvégén meg 9-10-et. Ez elég ahhoz hogy ne menjen a fejlődés rovására? Amúgy a munkám nem túl megerőltető, csak a gép előtt rohadok.
Előzmény: csepipeti (422)
gunit Creative Commons License 2006.04.05 0 0 424
kávé darálo-1800ft
tesco
de lehet 990ft-csak az szar
Előzmény: Hegyimenő (423)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.04.05 0 0 423

Elismerem, talán egy kicsit még a kox is rásegíthet:)

 

Nincs darálóm, úgyhogy a zabpehely továbbra is halálközeli élmény. Nagyfater kukoricadarálója kéne, amivel a disznóknak darálta a kukoricát:)

 

Az a legegyszerűbb, ha egyszerre ledarálok valahol egy pár kilót. Por formában már nem lehet olyan szar. Turmixba be, és a gigámat kiakasztva Deep Throat technikával lenyelni az egészet.

Előzmény: gunit (421)
csepipeti Creative Commons License 2006.04.04 0 0 422
Amikor nem piramisban nyomom, akkor általában 3x8-at szoktam csinálni mindenből...
Előzmény: Hegyimenő (420)
gunit Creative Commons License 2006.04.04 0 0 421
nem attol van akkora álkapcsuk...:)
Előzmény: Hegyimenő (420)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.04.04 0 0 420

Szóval le kell darálni... ok! Már azt hittem, ez is az edzés része. Rájöttem mitől van akkora állkapcsuk a testépítőknek. 4 pofa zabpehellyel be lehet durrantani. :)

 

Te hány sorozatot csinálsz mindezekből? Mert az sem mellékes:) Egyenlőre kipróbálom az enyémet 2-3 hétig, ha kell akkor növelem, a sorozatot. Ha kevés akkor jöhet a tiéd.

 

Kitaláltam egy napi étrendet, ami könnyen tartható melóhelyen is, ehhez még kell vennem egy fehérjét és megtratom a Myomaxot is meg a Volumass-t is.

 

Reggel ébredés után: zabpelyhes fehérjés turmix

10-kor: szendvics :) vagy krumplis valami

12-kor: rizs+csirkemell vagy hasonló

14-kor: Myomax tömegnövelő turmix

Gyúrás után rögtön: volumass turmix

Este tévézés közben tonhal konzerv, hús vagy valami hasonló

Lefekvés előtt fehérjés turmix

 

Mellé még gyümölcsök oszt kész.

 

Ez a turmixok nélkül egy átlagos étrend, de azokkal együtt még van plusz 120 gramm fehérje meg sok szénhidrát.

 

Előzmény: csepipeti (418)
gunit Creative Commons License 2006.04.04 0 0 419
vagy ha mégjobban ráértek,.....fözzétek meg
csepipeti Creative Commons License 2006.04.04 0 0 418
Ha kevésnek találod az edzést, akkor csinálj mindenből 3 vagy kisebb testrészeknél 4 sorozatot. Nem szentírás egy edzésterv, mindenki másképp működik.
Én most így edzek:

Mell-bicepsz nap:

fekvenyomás piramisban (bemelegítés 60 meg 100 kilóval, aztán minden sorozat után nagyobb súllyal addig amíg csak 3-4 ismétlés megy)
45 fokos nyomás egykezes súllyal
tárogatás
esetleg valami csigás keresztezés a végére

álló kétkezes bicepsz egyenes rúddal
álló egykezes bicepsz
scott pad (vagy scott gép)

hát-tricepsz nap:

húzódzkodás súllyal a derekamon
döntött törzsű evezés piramisban
fűrészelés
felhúzás

csigás lenyomás
tricepsznyújtás állva fej felett
valami koncentrált tricepszgyakorlat a végére

láb nap:

lábnyújtás
guggolás piramisban
lábhajlítás fekve
merev lábas felhúzás
álló vádli
ülő vádli
esetleg ide egy kis has még befér :)

váll-bicepsz nap (bicepszre kétszer edzek, az sose lehet elég nagy :)):

mellről nyomás smith gépen piramisban
oldalemelés
oldalemelés döntött törzzsel
előreemelés

álló kétkezes bicepsz hajlított rúddal
kalapács bicepsz
koncentrált bicepsz

ennyi egy hétre, nekem még sose volt kevés :)
Előzmény: Hegyimenő (414)
csepipeti Creative Commons License 2006.04.04 0 0 417
bazzeg :))))))
a zabpelyhet le kell darálni kávédarálóval vagy ha olyan turmixgéped van ami tud darálni, akkor azzal :))) utána bele vizet, majd a fehérjét, és összekutyulni.
ha sok időd van akkor megvárhatod azt is hogy megszívja magát és megpuhuljon, akkor el lehet rajta nyammogni, de ha a fortunate-es zabpelyhet vetted akkor ez a lehetőség kilőve, az nem puhul meg a büdös életbe soha :)
Előzmény: Hegyimenő (416)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.04.04 0 0 416
Ezek miat mondom, hogy az edzés a könnyebbik része a dolognak:)
Előzmény: makaii (415)
makaii Creative Commons License 2006.04.04 0 0 415
zabpehely az kurvaszar! :D Felejtős! :D Mondjuk nem véletlen hogy így nézek ki, a csepipeti meg úgy! :D
Előzmény: Hegyimenő (414)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.04.04 0 0 414

Azt nem mondtad, hogy a zabpehely ilyen szar! :) 10 percig rágtam reggel, el is késtem a munkából :) Szerintem tovább kellett volna turmixolnom, amíg teljesen apró nem lesz. Én csak összekevertem a géppel, de így nagyon gyilkos volt megenni azt a 150 grammot. :)

 

Tegnap elcsesztem, mert vettem a boltban egy Volumass-t meg egy Myomax-ot, pedig eredetileg úgy akartam, hogy az egyik biztosan Whey isolate legyen. Ez meg két tömegnővelő. Majd kicserélem az egyiket.

 

Az edzésterv azért még továbbra is érdekes. Nem vicces az, hogy 35-40 perc alatt kész vagyok bemelegítéssel és úgy hogy még hozzátettem egy hasprést? Elég rövidnek érzem. Viszont ennek ellenére ma érzem a mellemet. De edzésben bírnék többet is.

Előzmény: csepipeti (413)
csepipeti Creative Commons License 2006.04.03 0 0 413
a volumass nagyon jó, esetleg kipróbálhatod még a myomax-ot, az még jobb :)
a fehérje e mellett mehetne, de ha a kettő között kell választani akkor én fehérjét választanék.
hát igen, az edzést nehezebb elcseszni mint a kajálást :)
Előzmény: Hegyimenő (412)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.04.03 0 0 412

Hello, köszönöm a gyors választ!

 

Még egy konkrét tippet adnál, hogy milyen szert érdemes kipróbálni? Jó a Volumass, de lehet hogy van még jobb. Ez a tejsavófehérje jó helyette? Vagy mellette?

 

Az egészben nem is az edzés a legnehezebb, hanem a többi (kaja, pihenés stb.)! De ez szerintem már közhely...

Előzmény: csepipeti (411)
csepipeti Creative Commons License 2006.04.03 0 0 411
lefekvés előtt ne igyál tömegnövelős turmixot (inkább tejsavófehérje helyette), mert az tele van cukorral, a legjobb időpont a volumassra edzés után.
reggeli turmix mondjuk nézhetne ki így:
150 gramm zabpehely, tejsavófehérje (40-50 gramm).
a szendvics szintén nem jó, mert ugye a kenyér (vagy zsömle) a liszt miatt hízlal. csirke, pulyka, marha, tojás, hal: ezek jó fehérjeforrások. rizs, krumpli, teljes kiőrlésű gabona, zabpehely: ezek jó szénhidrátforrások.
esetleg még egy étkezést bezsúfolhatsz napközben, szerintem ez a kaja még kevés így! a zsírosodás azért volt mert sok volt a cukor.
a jokerface edzésterve jó, ne aggódj hogy kevés lesz, ha elég nagy súlyokkal, elég nagy intenzitással csinálod, akkor fasza lesz!
Előzmény: Hegyimenő (410)
Hegyimenő Creative Commons License 2006.04.03 0 0 410

Szia, Peti!

 

Esetleg válaszolsz egy kívülállónak is? Ha nem, akkor vedd figyelembe, hogy Danya haverja vagyok! :)

 

Xóval Jokerface edzéstervét csináltam eddig, ami a Builder.hu-n van fent. Abból is eddig a kezdő tömegnővelést. Eddig be is jött, de most már lépek egyet a középhaladóra. Ez az:

 

http://body.builder.hu/edzestervek_reszletes.htm4?id=39

 

Elég könnyűnek tűnik. Biztos elég ez? Vagy csak könnyűnek látszik, de nem az?

 

Eddig megkajáltam egy 3 kg-os Volumass 35-öt, de most szeretnék mást is kipórbálni. Mit ajánlasz?

 

Elég antigyúrós alkatom van (198 cm, 90 kg). Mikor kezdtem kb. 84 voltam. Mindig szálkás és vékony voltam, de most megdöbbentem, hogy ebben a plusz 6 kg-ban van azért egy kis zsír is (a hasamon). Ez normális? Mi értelme van zsírt is felszedni? Ok, attól nem félek, hogy nem tudom leadni, mert a bringa és a futás simán megy, ha kell.

 

A napi kajám kb. így néz ki:

 

- reggeli turmix: 4 tojás, 0,5 l tej, 1 banán, 1 adag tömegnővelő, 1 narancs

- 10 körül 2 szendvics

- du. 2 körül 1 ebéd

- estefelé valami könnyebb kaja

- lefekvés előtt ua. turmix mint reggel

 

Ez jó?

Előzmény: csepipeti (390)
DickButkus Creative Commons License 2006.02.16 0 0 409
Valóban olcsóbb de ahogy irtad...hatékonyság.... a legelején szerintem nem árt az instruktor, aztán lehet egyedül edzeni de ahogy elnézem ez nem túl forró téma itten :-)
Előzmény: Santos35 (408)
Santos35 Creative Commons License 2006.02.16 0 0 408
A pilatesről vannak könyvek és videók is. Besétálsz egy nagyobb könyvesboltba és még gumiszalagot is adnak a DVD mellé csomagolva. Biztos nem olyan hatékony, mint instruktorral, de olcsóbb.
gunit Creative Commons License 2006.02.01 0 0 407
van még udoritobb is..
Előzmény: makaii (406)
makaii Creative Commons License 2006.01.30 0 0 406
jézus bakker, ez nagyon undorító.
Előzmény: gunit (404)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!