Keresés

Részletes keresés

tjjames Creative Commons License 2009.04.04 0 0 205

Sziasztok!

 

Segítséget kérnék egy problémában. Ha egy barátomnál véletlenül kárt okoztam a TV-ben, akkor az én lakásbiztosításom ( tartalmaz felelőség biztosítást is ) fedezi ezt a kárt? Vagy milyen megoldás létezik még?

 

OTP Garancia a biztosítóm.

 

Köszi.

Boszika83 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 204

Elnézést az előbb neveletlenül nem köszöntem.Jó estét kívánok!

Előre is köszönöm a segítséget!

Boszika83 Creative Commons License 2009.03.30 0 0 203

Az Apósom meghalt munkahelyi balesetben, sofőr volt és ütközött egy másik autóval. A másik volt a hibás, ezt a rendőrségi nyomozás bebizonyította.Állítólag volt balesetbiztosítása a munkahelyén, amit a 3 gyereke(2 kiskorú és a férjem) kaptak volna 3 felé osztva.Legalábbis eddig úgy tudtuk a feleségétől.A napokban kiderült, hogy mégsem így van, mert a feleség kapja a nagyonbb részét a pénznek és a maradék oszlik 3 felé.De ehez még férjemnek alá kéne írnia egy papírt amiben a feleség a haszonélvezeti jogát akarja kiváltani.Gyanus nekünk ez a dolog és nem akarunk addig semmit aláírni amíg nem beszéltünk vkivel.A férjem lemondott az örökrészéről, ráadásul a feleség javára.Nem lehet hogy így a biztosítási pénzből is kizárhatják?

A másik kérdésem, hogy érdemes e felvennünk a halálos balesetet okozó felelősségbiztosítójával felvenni a kapcsolatot, mert állítólag a 2 kiskorú és a férjem is kérhetnének kártérítést.De párom már nem élt az Apjával.

Előre is köszönöm a segítséget!

Biovadász Creative Commons License 2009.03.27 0 0 202
vigyél számlát
Előzmény: shiverlead (201)
shiverlead Creative Commons License 2009.03.26 0 0 201

Üdv. Mindenkinek!

 

Elszenvedtem egy kátyúkárt. Az autó egy Suzuki Swift 1.3 99-es. Bal első acélfelni kuka. Gumi vizsgálatra szorul, lehet ez is tropa. Futómű, kormánymű bevizsgálásra vár. Ez is pénzbe kerül, de ha gond van(beállítás minimum) akkor plusz javítás, alkatrész.

  A közútkezelőtől megkaptam az értesítést, a kárt elismerik, biztosítójuk(Generali Providencia) terhére rendezzem a bajomat. Előtte a kárfelmérőjük mondta: Ha a küzútkezelő elismeri a kárt, rögtön felhív a biztosító(mielőtt a közútkezelő értesítését megkapnám), ajánlanak egy összeget, amit vagy elfogadok, vagy ha keveslem, a javítási költségemről és alkatrészekről számlát viszek és rendezik. Ezzel szemben előbb megkaptam a közútkezelő értesítését, majd napokkal rá jött a postásbácsi, aki 9000 Ft-ot akart átnyújtani a Generali Providenciától, mint kártérítést. Nos 9000 Ft-ból a kerékpárom kerekét sem tudnám rendbehozatni. Szóval ezt elég nagy szopatásnak találom. Az ember fizet évtizedekig nem saját akaratából a biztosítóknak, ha meg egyszer rászorul bemutatnak.

Mit tegyek???

c1800r Creative Commons License 2009.03.08 0 0 200
Sziasztok!

2006 07. hóban volt egy balesetem ,egy gyárterületről kijött elém egy autó és én bele csattantam a motorommal .Engem sujos sérülésekkel vittek a kórházba .
A helyszini szemlét lefolytatta a rendörség ,bár ugy ,hogy az autos a baleset után elhagyta a hejszint vissza ált a gyárterületre és az én motoromat felálitották mert ömlöt belöle a benzin .Nem értem ,hogy lehet ugy felmérni a hejszint ha az álapot nem az eredeti.Az autos azt mondta ,hogy Én gyorsan mentem és ezért szakértöt rendeltek ki, aki a rossz helyszinrajzbol azt hoza ki ,hogy gyorsan mentem ezért ellenem szabálysértési birságot szabtak ki.Mivel Én nem értettem vele eggyet igy bírósági ügy lett belöle ,és ott azt álapitotta meg a Bíró ,hogy nem lehet eggyértelmüen megálapittani az Én gyorshajtásomat ,és lett egy itélet amit nem lehet felülbirální .Azota meg volt az autos tárgyalása is ,ahol Öt elitélték .
A Biztosító ragazkodik a felelőség megosztáshoz 80-20% arányban ,és ezért meg a nem fizetése miatt újabb bírósági ügy lett belőle . Volt már két tárgyalás amin nem történt semmi ,szeretném megtudni ,hogy a biztosító meddig húzhatja még és köteles e addig is fizetni részemre .Nekem a balesetből 50%s munkaképességet állapítottak meg és most derült ki ,hogy a nyaki gerincem is tönkre ment a c3- c7 ig.Én vállalkozó vagyok és a balesetem óta nem tudok dolgozni mert a következő sérüléseim lettek,
a jobb vádlim és a térd hajlatom súlyos sérülése ,a bal vállam rotátor köpeny leszakadása ,a bal csukló csont törése - nyílt és szilánkosra , az újak feszítő inainak elszakadása, L5 - S1 gerinc sérülés , fejsérülés,szegy csont törése és a nyaki gerinc sérülése .Segitségre szorulok mint öltözködésbe és még sok minden másba.
Idáig a megélhetőségünket abból biztosítottuk ,hogy kölcsönt vettünk fel a házunkra ,de ez elfogyott és a mai napig nem tudok dolgozni .Tíz műtéten vagyok túl és még nincs vége .
Biovadász Creative Commons License 2009.02.19 0 0 199
ez nem reklámtopik...
Előzmény: Törölt nick (198)
Jroux Creative Commons License 2009.02.09 0 0 197

Sziasztok!

 

Az AEGON-nál van CSOB2000 családi otthon biztosításom.

A szabályzat szerint:

2. Kármegelőzési, kárenyhítési kötelezettség

     A szerződő köteles az épületeit az építésügyi szabványoknak, szabályoknak  

     megfelelően építtetni és karbantartani.

 

Ez azt jelenheti, hogy pl. a tűzkárt nem fizetik ki (vagy csak részben), ha nincs érvényes számlám a rendszeres (évenkénti) kéménysöprésről?

 

Köszönettel: Jroux

 

ötfalusi Creative Commons License 2009.01.28 0 0 196

Ez azért nem szentírás. Néhány biztosító mindíg kéri a törzskönyvet, akkor is, ha semmilyen adat nincsen birtokában a hitelről. Az persze már máskérdés, hogy semmi köze nem lenne hozzá...

 

Előzmény: Biovadász (195)
Biovadász Creative Commons License 2009.01.28 0 0 195
Nem kell törzskönyv.
Előzmény: katica13+ (194)
katica13+ Creative Commons License 2009.01.27 0 0 194
Még egy kérdéssel zavarnék.... Mint már írtam, az autónk finanszírozott, de a bank nem írta elő a casco-t, azt csak önszorgalomból kötöttünk, így a kötvényben nem szerepel a bank mint kedvezményezett (vagy valami ilyesmi). A biztosítási pénz felvételéhez szükség van a törzskönyvre? mert ha igen, akkor be kell jelentenünk a banknak a káreseményt, és attól félünk, hogy ebben az esetben ő zárni akarja a hitelünket és követeli az összes fennálló tartozásunkat, ami most nagyon rosszkor jönne.... Köszönöm a választ!
katica13+ Creative Commons License 2009.01.27 0 0 193
Köszönöm a gyors válaszodat!
Előzmény: Biovadász (192)
Biovadász Creative Commons License 2009.01.27 0 0 192
Két lehetőség:

1, megvárod amíg lezárul a rendőrséges rész és a mabisz fizet.

2, előzetesen rendezed cascora, fizetik neked az önrésszel csökkentett összeget, majd később amikor lezárul az egész, akkor a mabisz fizeti neked a maradékot (ami az önrész volt) és a biztosítódnak azt amit kifizetett neked. Mivel így a biztosítódnak megtérül az általa kifizetett kár, nem veszted el a casco-s kármentességi kedvezményt.
Előzmény: katica13+ (191)
katica13+ Creative Commons License 2009.01.27 0 0 191
Segítséget kérnék! A hitelből finanszírozott autónkat rendőri intézkedés közben az üldözött fél (ittas, jogsi és biztosítás nélkül) összetörte, a kár igen jelentős. Mit tegyünk? Az okozónak nincs biztosítása, így helyette a MABISZ fizetne (valamikor), nekünk van casconk, de akkor el fogjuk bukni az önrészt és mivel a hitel több, mint az autó értéke, még plusz párszázezer forintot, ha egyáltalán nem veszik gazdasági totálkárra... arról nem is beszélve, hogy mi (a vétlenek) fogunk ezután többet fizetni cascora és mi nem tudjuk majd az autót árán eladni, csak jóval alatta, mivel törött volt. Hallottuk, hogy ha a biztosítónknak írunk egy szívességi kérelmet, akkor a saját kötelezőnk terhére is meg lehet csináltatni az autót és ők behajtják majd a MABISZ-on a teljes kár összegét?! Létezik ilyen? Ki téríti meg, ha az autó híján a párom nem tudja ellátni a munkáját? Fizet valaki ilyen esetben bérautót? A rendőrségnek nincs felelőssége ilyen ügyben? Előre is köszönöm a segítséget!
Mizsike Creative Commons License 2009.01.26 0 0 190
Köszi a választ. Nem túl bíztató. Évekig tartó pereskedés. Azt gondoltam, van valami független szakértő, akinek a véleményét a biztosító elfogadja.
Előzmény: Modestinvs (186)
mfluder2 Creative Commons License 2009.01.21 0 0 189
Köszönöm!
Előzmény: Biovadász (188)
Biovadász Creative Commons License 2009.01.20 0 0 188
itt a szaktopik:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017405
Előzmény: mfluder2 (187)
mfluder2 Creative Commons License 2009.01.20 0 0 187
Üdvözletem!

Következő lenne a kérdésem:a feleségem kocsiját összetörték,az ellenfél a felelősségét elismrte. A kocsi még nincs 2 éves,garanciális. A vétkes fél kötelezőjére lesz javíttatva. A biztosító a teljes összeget fogja fizetni,vagy csak bizonyos százalékát?
Modestinvs Creative Commons License 2009.01.15 0 0 186
Ha úgy gondolod, igazad van, akkor perelhetsz. Más módon nem nagyon lehet egy vonakodó biztosítót jobb belátásra bírni.
(Esetleg a kereset benyújtása előtt még meg lehet próbálkozni az ügyvéded által írt felszólító levéllel.)
Előzmény: Mizsike (185)
Mizsike Creative Commons License 2009.01.15 0 0 185

Sziasztok,

 

egy kis segítséget szeretnék kérni.

Összetörték az autóm és a biztosító nem akar 2 alkatrész cserét elismerni (xenon trafó és a lökhárító mögötti merevítő), mert szerinte nem a baleset következménye. Van tippetek mit tudok ilyenkor tenni? Kihez fordulhatok?

Előre si köszi

ötfalusi Creative Commons License 2008.11.02 0 0 183
Ja, "trükközni" természetesen biztos megpróbál majd, de ez Magyarországon nem egyedi eset. Itt szinte mindenki "trükközik" mindenkivel, miért pont a biztosító lenne a kivétel? Légy résen!!!!
Előzmény: Törölt nick (181)
ötfalusi Creative Commons License 2008.11.02 0 0 182
Vele szemben szinte semmi. A biztosítójától viszont a teljes károdat kérheted, vagyis olyan helyzetbe kell hozzon (anyagilag), mintha nem következett volna be a kár. Ezt rossz jogi szakszóval úgy mondják: az eredeti állapot helyreállítása.
Előzmény: Törölt nick (181)
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 181
Már úgy értve, hogy nem-e trükközhet-e velem a drága. Mondjuk a lent írt módon..
Törölt nick Creative Commons License 2008.11.02 0 0 180
Ezt értem... De hogy vele szemben milyen jogaim vannak ilyen helyzetben?
Modestinvs Creative Commons License 2008.10.27 0 0 178
Nem a te biztosítódnak kell helytállnia, hanem a károkozó felelősségbiztosítójának.
Előzmény: Törölt nick (177)
Törölt nick Creative Commons License 2008.10.26 0 0 177
Sziasztok!

A Posta biztosítónál vagyok, s a kocsimmal nemrég történt egy baleset (nem én voltam a hibás, a a hölgy el is ismerte a felelőségét). Az lenne a kérdésem, hogy milyen jogaim vannak a biztosítóval szemben? Magyarán előfordulhat-e, hogy kiszúrja-e szememet mondjuk 200.000Ft-tal?
Biovadász Creative Commons License 2008.09.25 0 0 176
Szerintem a roncsérték tökmindegy, ha nem akarod megjavíttatni az autót (ha ennyile lerongyolódott akkor nem is érdemes), mert ha a roncsot nem tudod magadtól a biztosító által kalkulált áron (vagy akár jobban!) eladni, akkor a biztosító megmondja hogy hol veszik át annyiért, így veszíteni nem tudsz rajta.

(a roncsérték megállapítása úgy zajlik, hogy a fényképek alapján ajánlatot kérnek több bontóstól)


Amúgy a "szaktopik" a kérdésedre:

http://forum.index.hu/Article/showArticle?t=9017405

Előzmény: kicsiClaire (175)
kicsiClaire Creative Commons License 2008.09.25 0 0 175

Sziasztok!

 

Nem tudom, hogy a problémámnak itt van-e a helye, de nem találtam jobb topicot.

Az M7 autópályán egy sofőr összetörte az autónkat, mert nem látta, hogy áll a sor és már nem volt ideje lefékezni az autóját. :-( A balesetben 6 autó sérült. 

A miénket totálkárossá nyilvánította a károkozó biztosítója, mivel az autó értékét 1.200.000,- Ft-ban állapította meg, a szervíz szerint az okozott kár összege 1.300.000,- Ft. Az első biztosítói kárszakértő véleménye szerint - aki élőben is látta az autót, aminek leginkább az alváza és a futóműve sérült -, a roncs értéke 460.000,- forint. Nem tudom, hogy hogyan zajlik az eljárás, de a biztosító ügyintézőjének tájékoztatása alapján egy második kárszakértőnek is meg kellett néznie az autót, aki a készített fényképek alapján - élőben nem látta az autót!!! - a roncs értékét megnövelte 580.000,- forintra. Tehát a bizotosító nekünk az eredetileg megállapított kb. 700.000,- forint helyett kevesebb, mint 600.000,- et kapunk.

Ez szabályos? Létezik az, hogy egy második szakértő, aki nem is látja az autót felülbírálhatja az első szakértői véleményt úgy, hogy a sérülések (alváz és futómű) fényképen nem is látszanak?

Természetesen nem fogadom el a megállapított összeget. Mi ilyenkor a teendő? Milyen módon lehet fellebezni? Vagy menjek és addig verjem a biztosítónál az asztalt, amíg nem kapom meg az eredetileg megállapított összeget (amivel mellesleg szintén egy csomót bukok :-( )?

Tud valaki segíteni?

Előre is köszönöm.

 

Claire

Beach hunter Creative Commons License 2008.07.29 0 0 174

Sziasztok!

 

Szlovákiába mennék 2 hétre, milyen ötletetek van melyik a legjobb biztosítás ami balesetre, kórházi és fogorvosi kezelésre is jó valamint ha lerobbanok a kocsival akkor arra is nyújt valami segítséget?

 

Köszi.

tomi_x Creative Commons License 2008.07.28 0 0 173
Sziasztok !

Egy kis segitséget szeretnék kérni.
Horvátországban szenvedtem balesetet motorral. Van utasbiztosításom, hitelkártyához kapcsolodó. Van-e esélyem arra , hogy esetleg a ruhában, kesztyűben, sisakban keletkezett kárt megtéítsék.

köszönettel
tomi

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!