Keresés

Részletes keresés

noémix Creative Commons License 2008.01.18 0 0 60

Szia!

Én is moshatót használtam, eleinte pedig eldobhatót. Érthető, hogy ha korábban folyamatosan száraz volt a bőre, akkor a mosható pelenka nedves felülete eleinte megpróbáltatás neki, majd megedződik. Nem kell kétségbe esni, amíg nem nagyon csúnya, szerintem nyugodtan adjátok rá a moshatót (én is azt csináltam), esetleg éjszakára eldobhatót, hogy legyen ideje kipihenni magát. Ha pedig pirosodik, javaslom a Weledának a calendulás babakrémét, nagyon jó.

Még egy: később, amikor már megszokta a moshatót, volt olyan, hogy a papírpelenkától pirosodott, de nagyon...

Ja, és eleinte tisztán mosószódával mostam, ecettel öblítettem, később mosóporral felesbe. És együtt a többi fehérrel, nem ártottak egymásnak.

 

Egyéb tapasztalat: Én poponellát használtam, egész jól bírta, igaz, nem cseréltem nagyon gyakran (eleinte 4, később 2-3 napközben, plusz az éjszakai). Volt olyan pelenkám is, amit használtan kaptam, no, azok már kevesebbet bírtak. A nővérem pedig a harmadik gyereknél már alig tudta használni, kb. négy hónap után elkezdtek szétfoszlani... Nem tudom, talán túl sok ecetet használt áztatáshoz v. öblítéshez. Ez már nem derül ki.

Előzmény: kraiova (50)
kraiova Creative Commons License 2007.12.13 0 0 58
20 db pelenkánk van
2 naponta mosunk (addig hideg vizzel leöblítve, ecetes vízben állnak)
magában mossuk (egyelőre; habár hallottam, hogy van aki egy előöblítés után, összemossa a többi cuccal)
Előzmény: Törölt nick (57)
kraiova Creative Commons License 2007.12.13 0 0 55
nekem miért jelennek meg ezek az aláhúzott reklám-linkek a szövegemben?
a többieknél nem látok ilyet!
kraiova Creative Commons License 2007.12.13 0 0 54
3-4 óránként - persze van, hogy be sem fejezem a pelenkázást, rögtön betrottyant... olyankor "2 percenként" ;-)

2 óránként csere? - hát akkor vehetünk még egy rend pelust :-/
(ez már így nem lesz kevésbbé ökó? - számba véve a plusz költséget, vizet mosóport, áramot)
Előzmény: Törölt nick (52)
kraiova Creative Commons License 2007.12.13 0 0 53
Szia,

"békás" (frosch) öko-mosóporral, fehérítő nélkül; és most már ecet nélkül is, nehogy az csípje ki.

3-4 óránként cserélünk.
Előzmény: csacskamacs (51)
csacskamacs Creative Commons License 2007.12.13 0 0 51
Szia!
Nekem is 8 hetes a fiam és mi is Monapelezünk. Nekünk nem pirosodik ki a feneke. Mivel mosod a pelenkát? Én fele mosópor fele mosószódát használok és ecettel öblítek. Hány fokon mosod?
Hány óránként cseréled rajta a pelenkát ?
Ha használsz hozzá fehérítőt attól is lehet piros a feneke.

Előzmény: kraiova (50)
kraiova Creative Commons License 2007.12.13 0 0 50
Sziasztok!

Van egy nyolchetes kisbabánk, akinél most kezdtük el a Monapel-t használni.
Amíg eldobhatós volt rajta gyönyörű volt a popsija.
Ahogy ráraktuk a textilt rögtön kipirosodott.

A gyártó szerint ne öblítsük ecettel - megtettük; mégis pirosodik.
Ha visszatérünk az eldobhatóra, rögtön halványul a kiütés.

Van-e valakinek ötlete?

Előre is köszi,
István
loszter Creative Commons License 2007.12.01 0 0 47
hali, keresem a feleslegese gyermekholmikat, de a célzott kereseő nem adja ki.
:(
Andi171 Creative Commons License 2007.11.01 0 0 45

Kép is van, bár akit érdekel, úgyis tudja, miről van szó:

 

Előzmény: Andi171 (44)
Andi171 Creative Commons License 2007.11.01 0 0 44

Sziasztok!

 

Nem tudom, jár-e erre még valaki, de én néha benézek ide is, ezért gondoltam, itt is megírom, hátha valakinek kell:

 

Lenne két Popolinis külsőm eladó, PopoWrap fehér L-es méret, valamint Vento delfines L-es.

 

Annak idején egyszerre rendeltem az M-es méretűekkel, megspórolni akarván a postaköltséget, de most tudatosult bennem, hogy mivel főleg prefoldot használunk, ez nekünk mindig nagy lesz.

Ki lett bontva, kimosva, de épp csak rápróbáltam a gyerekre, és láttam, hogy óriási.

 

Ezen kívül van még egy Bambino MioSoftunk, az 5-7 kg-ig méret. Ezt használtuk, de nem sokat (úgyhogy az is szép fehér), mert az elején nem nagyon ment nekem ez a mosható pelenkás dolog, kicsit később kaptam rá igazán az ízére.

Ha érdekelne valakit, kérem, írjon az adatlapomon található címre üzenetet.

Törölt nick Creative Commons License 2007.08.09 0 0 43
Senkinek sincs már :(
Előzmény: Törölt nick (42)
Törölt nick Creative Commons License 2007.07.09 0 0 42
Sziasztok!

Nincs valakinek véletlenül elfekvőben hagyományos patentos gumibugyija, amire már nincs szüksége? Minden méretben érdekelne.

Ha netán lenne valakinek, reális áron vevő lennék rá.

 

Csabi.

Andi171 Creative Commons License 2007.06.25 0 0 41

Nem eltéríteni akarlak innen, de a Nők Lapján is van egy fórum ebben a témában, élő, bármit kérdezhetsz, biztos tud rá valaki válaszolni.

http://www.nlcafe.hu/forumkifejt.php?forumid=103651

 

Mindenesetre ha ezt az indexes topikot átolvastad, érdemes oda is benézned.

Előzmény: Longtime (37)
Borsts Creative Commons License 2007.06.21 0 0 40
Szia! Mi monapelezünk, viszont itt: http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopic.php?t=23625&start=1550&postdays=0&postorder=asc&highlight=
(Babanet/Gyereknevelés/Pelenka: melyiket válasszam?) találsz gyakorló bambino használókat.
Előzmény: Longtime (37)
Longtime Creative Commons License 2007.06.21 0 0 37
Sziasztok Anyukák!!

2 hetes apuka vagyok és Én moshatóban gondolkodtam az első perctől.
Megvásároltam a Bambino Mio újszülött csomagot. A köldökcsonkunk nagyon hamar leesett,egyebek és próbálok áttérni a szövetpelusra de sajnos a próbálkozásaimat kudarc kíséri mert folyik a pelus és akármit próbáltam (nem sokat) variálni vele nem járok sikerrel.
Ha valamelyikőtök tudna segíteni,tanácsot adni nagyon hálás lennék!
Minden tanács jól jönne mert már nagyon tanácstalan vagyok hogy kidobott pénz a pelus ára.

üdv:Imre

tamara Creative Commons License 2006.03.27 0 0 36

Sziasztok,

 

ha bármilyen kérdésetek van a pelenkázással kapcsoaltban, szívsen válaszolok!

 

www.babanatura.hu

 

info@babanatura.hu

 

sziasztok, tamara

devil_vs_angel Creative Commons License 2006.02.28 0 0 35

köszi előre is, írok.

Előzmény: tamara (34)
tamara Creative Commons License 2006.02.27 0 0 34

Szia,

 

Igen, van 60 ezerért is, van 80 ért is,, van  120-ért is

 

Sokféle van, különböző árakon.

 

Szívesen válaszolok a kérdéseidre, de írj privit, mert ha ide írsz, nem kapok értesítést az üzenetről.

info@babanatura.hu

 

szia, kata

Előzmény: devil_vs_angel (32)
tamara Creative Commons License 2006.02.27 0 0 33

Szia,

Igen, eltüntünk...

Kicsit  el voltam havazva...

Meg most is. Csináltam/csinálom az új céget, stb.

 

Ti jól vagytok?

Majd átnézek a "topicunkba"megnézem a srácokat.

zsiga már lassan 9 hós. Cukorfalat...

 

 

Köszi, hogy írtál,

t.

Előzmény: Pipacsvirág14 (31)
devil_vs_angel Creative Commons License 2006.02.09 0 0 32

szia tamara!

 

írod hogy 60.000 HUF, de a fentebb (innen nézve lentebb) lévő linken már biza 88.000 a komplett csomag!

 

milyen tapasztalatok vannak vele?

Előzmény: tamara (2)
Pipacsvirág14 Creative Commons License 2006.02.09 0 0 31
Off
Tamara, nagyon eltűntél a 2005-ös babás topikból. Mi van veletek, Zsigmond mekkora már? Jól vagytok?
On
Előzmény: tamara (30)
tamara Creative Commons License 2006.02.08 0 0 30

Sziasztok4

 

Elidult a honlapom. (a témával kapcsolatos)

 

http://www.babanatura.hu

 

sziasztok, Kata

eladobabacucc Creative Commons License 2005.09.27 0 0 29

Eladó Monapel nadrágpelenka.

 

Nadrágpelenka, használt: 800 Ft/db (eredeti ára: 1390 Ft)

betét, használt: 400 Ft/db (eredeti ára: 450 Ft)

Külső, új: 1400 Ft (eredeti ára: 1600 Ft)

anyabanya Creative Commons License 2005.09.07 0 0 28
Bár nem mosható, de... Szoval kaptam kb 500db tena betétet, nagy méretüt. A lábakközt gumirozott...Vettem pár csomag megkötöt és igazán jól bevált, söt átsem ázott. Aztán vettem néhány kisméretü pamut bugyit kb 2 évesre valot...a nagy melegben megkötöhelyett igy adtam a betétet a kicsire. Lányom jól le is hordott, hogy jaj  de ez milyen dolog...viszont igy sem ázott át egész délelött és mivel Verocska mindig ugyanakkor kakil igy igazábol reggeltöl estig pamut bugyiban van...az az szelözik a böre. Persze ha már áll meg mászik akkor lehet hogy ez már nemj lesz jó megoldás, de akkor majd váltok valamire, de nekem szimpaikusabb a bört szellözni hagyo megoldások azaz pl a mosható pelenkák.
vahine Creative Commons License 2005.09.06 0 0 27

Sziasztok,

 

szeretném némi negatív tapasztalattal gazdagítani a topicot:)

Én az első gyerekemnél próbáltam (nagyobb korában) a papír helyett textilpelust is. Pár hétig, utána visszaálltam az eldobhatóra. Utáltam, mert 1. macerás, 2. zavart, hogy folyton ment a mosógép; ha szárítógépeztem, azért volt lelkifurdalásom, ha meg teregettem, akkor mindenhol pelenkák lógtak.

 

Szóval le is álltam vele. Összefoglalón:

1. Egy kisgyerek mellett (tisztelet a kivételnek) amúgy is annyi tennivaló van: szopi, fejés, később kajakotyvasztás stb., amit nem lehet megúszni. Ha van valami, amiben a technika segít nekünk és könnyebbé tesz, legalább azzal éljünk...

A textilpelus nekem olyan, mintha mosógép helyett kijárnánk a patakra mosni...

 

2. A textilpelus-macerára és mosásra szánt időt inkább a babámra vagy magamra fordítom, így mindketten jobban járunk.

 

3. Most már 3 gyerekem van, és így is kétnaponta mosok, ki sem látszom a házimunkából és a mosni-teregetnivalóból. Hála az égnek, hogy nem kell MÉG pelenkát is mosnom... meg is őrülnék.

 

Persze megértem, hogy valaki annyira nehéz helyzetben van, hogy nem bírja a (valóban nem olcsó) eldobható pelusokat fizetni. De szerintem akinek lehetősége van, ne szívassa meg magát, hacsak egy módja van elkerülni...

 

(Még annyi, hogy a 3 gyerekemnek soha, egyszer sem volt pelenkakiütésük egész bébikoruk alatt, és a két nagyobb simán szobatiszta lett 2 évesen pár nap alatt.) (A legkisebb még csak 1 éves:))

 

 

  

Cicafül Creative Commons License 2005.09.05 0 0 26
tamara, a Kék Panda megbízható? na és milyen érdekeltséged van? :))
sok jó holmit láttam ott, de még nem rendeltem...
Előzmény: tamara (23)
Arzénka Creative Commons License 2005.07.21 0 0 25

Köszi az infót, valószínűleg még sem lesz rá szükségünk, mert megfigyeléseim szerint, akkor "ázik" át, amikor dupla betétet használunk, tehát éjjel, illetve a délutáni alvásnál. Mivel ilyenkor a combján ottmarad a vízzáró nyoma, gondolom, célszerű lenne méretet váltani, bár még csak 8 kilós a gyermek, de úgy látszik, hogy a duplabetétezéshez már kell a nagyobb vízzáró, úgyhogy veszek egy párat.

 

Én szekrényszárazan szoktam visszakapni a gépből a pelusokat (nem értek hozzá, mert az anyukámé, ő szokta programozni), de gondolom, ez neked nem jelent semmit, mert nem egyfélét használunk, és én még nem láttam "élőben" olyan pelust, mint a tiétek.

Előzmény: tamara (23)
tamara Creative Commons License 2005.07.20 0 0 24
gyapjúviasz - nem faggyú, csak én vagyok hülye....
Előzmény: Arzénka (22)
tamara Creative Commons License 2005.07.20 0 0 23

Lucilla,

én is kipróbálom a szárítót! Azt nem tudjátok, hogy szekrényszárazra (150 fok) simán lehet szárítani?

Nekünk egyébként mosó -szárítógépünk van, de én csak a törülközőt szoktam szárítani, mert nem szeretem a szagát. Imádom viszont amikor az egész lakást bejárja az öblítő illata a teregetett ruháktól.

 

Arzénka,

www.kekpanda.hu - itt tudod beszerezni (érdekeltségem is van itt ám), de ha sűrgős, szívesen elküldöm az enyémet, mert én csak próbából rendeltem és a forgalmazó éppen piheg, úgyhogy egy ideig nem tudsz rendelni.

De megpróbálhatod a Szabolcska M. utcai natur-bio boltban - jártatok már ott? Naggggyon jó!!!!!

 

Jóéjt, tamara

Előzmény: Arzénka (22)
Arzénka Creative Commons License 2005.07.19 0 0 22

Szia:)

 

Ezt a faggyú szerű izét pontosan hol lehet beszerezni?

 

A száritógép nagyon jó ötlet. Ha anyukámnál vagyunk, akkor mindig berakom a pelusokat a szárítóba, sokkal puhább lesz az anyag.

 

Én a pelusokat mosógépben mosom. Folyékony mosószerrel (felennyi, mint egyébként kellene) és ecetet teszek a fehérítő tartályba, valamint az öblítő tartályba. Egy pelusunk se foltos.

 

A vízzárót kézzel mosom, bár mostanában kicsit melósabb a dolog, mert a nagy melegben csak pelus és póló a viselet, ezért kaja közben összefogdossa a vízzárót, de megoldható. Egy kis szódabikarbónával bekenem a makacsabb foltokat és akkor azzal sincs gond.

 

Szia.

 

A.

Előzmény: tamara (20)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!