Keresés

Részletes keresés

Mumu Creative Commons License 2010.09.07 0 0 981
Errol meg nem hallottam.. amygarorszagi bankok csinalnak ennel kulonbet is.. Ha letét csinalszes megalpodtatok egy kamatlabba amui altalaban mnden banknal ugyanz,mikor feklveszed a szerzodesben  meghatarozott penzedet (es nem hagyod tovabbi honapokra egy ujabb szerzodessel ott) akakor meg levesz a penzedv bol eg y ugynevezett kifizetesi proviziot... Sehol a vilagon nem lehet ezt igy emgtenni de a 90-es  amygar  torvenyek megengedtek a bankoknak a sajat maguzk alatla kidolgozott szabalyokat...
Előzmény: Törölt nick (980)
Mumu Creative Commons License 2010.09.06 0 0 979
vegyes erzelmeim vannak
Előzmény: Törölt nick (976)
Mumu Creative Commons License 2010.09.06 0 0 975
Ma mar rehabilitaltam a spenotot..apropo,spemot palacsinta ?
Előzmény: Törölt nick (972)
Mumu Creative Commons License 2010.09.05 0 0 970
Ha mar alandoan eszunk.. Dobos torta ? Somloi galuska ? az utobbit lehet  utanozni vagy versenyeztetni a tiramisu-val
Mumu Creative Commons License 2010.09.05 0 0 968

Nem linket idezett. Dobjatok be a magyar Google-ba:

Ortutay L.Gyula:Chille sztarja:az emberbarat magyar szarmazasu milliomos

2010 szeptember 2

Mumu Creative Commons License 2010.09.05 0 0 967
Vanank ilyen sorsok.. most kuldtek nemek egy hiradast a maygar szarmazasu farkas-rol chillei milliardos aki segit most is a banyaszokon (mas  szinten magyar rtulajdonosuk volt a banyaknak valami Kemeny).. Megkeresem ha enm tudom skenolni leirom a linket..
Előzmény: Törölt nick (965)
Mumu Creative Commons License 2010.09.05 0 0 966
Mar hogy ne kostolta valaki az irot..ma a lefolozott kefirnek felelne meg..nagyon egeszseges (ettol elfutott minden gyerek: "egeszseges"  mindig gyanus volt) es lehet sebes labra gézbe csomagolva husitonek rátenni..
Előzmény: Törölt nick (964)
Mumu Creative Commons License 2010.09.05 0 0 962

Mindig azazl maradunk amit gyermekkorunkbanelismertunk mit jo ételt..és ha ehs  vagy az a jo etel amit eled tesznek ..az etel aszocialodik az otthonal (akinek volt9 as gondoskodasal is. Mo-n ,Pesten terjeszkedik alipoti peksg..ez egy Gyor melletti faubol jon es tradicionalis modon is  sut kenyeret. van  6-8 kilos kenyere is..a vilagon a legjobb.nagymamam a het vegeken  koran kelt 4 orakor,dagasztott es betette a kemenv cebe(oylan gicses kemenceje volt a "lakoszobaba",en a reggeli villamossal erkeztem a falusi jellegu varosvegre..

) orakor a gozolgo kenyeret  befedte egy vizes gézel.az parolgott majd oda tetet a konyhaasztalra es  nekem adta az eslo nagy darab szeletet..nyaron kimentem a kertbe es szakitottam magamnak ket harom pardaicsomot vajat kaptam ra  es paradicsommal nagy  potyos bogrebe friss tejet..

ez ma is midnenek a csucsa maardat.. mesze elutazok a lipoti peksegbe kenyerert..ma amr a nagy csat rnokba is kaphato...a nagymama kenyer

Előzmény: Törölt nick (959)
Mumu Creative Commons License 2010.09.04 0 0 957
:))
Előzmény: Törölt nick (955)
tagheuer3 Creative Commons License 2010.09.04 0 0 954
En is szeretem a jo burgert...LOL....(igen van olyan is nem hiszi, foleg a szkeptikus "europaiak" kozott ) de amit csak rozsaszinuen eszek es imadok az csak egy van : a steak (choice cut.. szigoruan) es azt csak.... "rare" allapotba.
Hamburgerbe nagyon vigyazz a rozsaszinu daralt hus evesre, es ez valahogy meg is lep amit irtal inkabb fogyaszd kimondottan csak "well done" -ul....biztosabb!!!
Előzmény: Törölt nick (942)
Mumu Creative Commons License 2010.09.04 0 0 953
a legszegenyebb ember etkezese csodalatos. Egyszeru ,celratoro tehat ehseget vesz el..es szegenysegeben ugy alitja osze szereny dolgokbol hogy a markans jellegu izek talalkoznak.. Egy friss foszlos nagy feher kenyerbol egy szellet,vekonyka mangalica szallonaval ugy hoyg atlatszik a kenyerre es aprora vagott  frizsiderbentartott nagy kék/lila hagymaval ,elotte egy hideg kisbarack ,vele egy kis pohar villanyi chauvignon,oszes koltseg talan 1000 forint..tobbszoros hungarikum..
Mumu Creative Commons License 2010.09.03 0 0 949
Sok helyre irhatod..ez remelm poliztika menets marad.. De gratulalok..sok,sok szerencset kivcanok Neked az uj eletben
Előzmény: Törölt nick (945)
Mumu Creative Commons License 2010.09.03 0 0 948
sajnos ,a helyezt nkenyszere teszi hoyg a leggyakoribb a fast food...
Előzmény: Törölt nick (943)
Mumu Creative Commons License 2010.09.03 0 0 947
Koszonom.
Előzmény: Törölt nick (942)
Gyuri Creative Commons License 2010.09.03 0 0 944
Orszagutak mellett Mumsi.
Előzmény: Mumu (941)
Mumu Creative Commons License 2010.09.03 0 0 941
Az hol van ?
Előzmény: Gyuri (940)
Gyuri Creative Commons License 2010.09.03 0 0 940
A Cracker Barrel kozepessegrol még nem is szoltam :-)

Ambar szeretek ott reggelizni ha lent jarunk, annyi hogy meg se lehet mind enni, jol jon a minneapoliszi kiszakadt kispenzu matyaroknak.
kerek1 Creative Commons License 2010.09.03 0 0 935
Nem talaltam jobb helyet, ahova irhatnek, olyan embereket keresek, allitolag 272-en vagyunk az orszagban, akiket kihuztak a zoldkartya lotton. Eddig egy halott forumot talaltam ezzel kapcsolatban, ott egyetlen arva lany irt, hogy kihuztak. Jo lenne atbeszelni a teendoket, tapasztalatokat. Olyan is jo lenne, aki nem idei nyertes, es mar kint van. Valaki???
Gyuri Creative Commons License 2010.09.03 0 0 934
"Denny's, Applebee's"

Kozepesek ám a turost ragika, bargain basment Lordok Házai.
Előzmény: denes (929)
Mumu Creative Commons License 2010.09.03 0 0 933
ES ha fantazstikus marha hust akarsz enni..az osztrak Tafelspitz,az egy nagy darab kulonos modon  kitrancsirozott marha hus (a meszarosok maskep vagja ki a marhabol mint  a maradek Europaba) megfozik a velos csonttal egyutt,az lesz a husleves vagy  ha koncentralt akkor buillon (nemetul  Brühe). Magat a Tafelspitzet egeszbe szolgaljak,melette egy kis forrazott spenot,almas torma,az alma puresitve es holland szosz és hagymástört burgonya.. A bajnok PLAHUTA vendeglo (nem olcso!) a Wollzeile -Lueger Platz sarkan. Plahuta egy szakacs csalad,a papa mar csak tanacsoskodik a fia vezeti  a ahrom marhahus vendeglojet de ez az ösi...
Előzmény: Törölt nick (932)
Mumu Creative Commons License 2010.09.03 0 0 931
Lassan gurmand link lesz ebbol.. Persze a fasirtomnal lenyeges  az oszetetel. Hus (ha lehet pulyka vagy  diszno) 80%  aztatatott kenyer 20%, fokhagyma majdnem a fele mint a kolbaszba  piritott hagyma paprika..a fasirtot nem szabad hidegen betenni a forro olajba..hanem MAJDNEM forro olajba es le is aki puhabra akarja ,le  szabad fodni hogy ne  kemenyedjen daranosdjon a kerge (ha mar kerge  van ,baj ) A Stefania szelet,hoszukas kb.10 fasirt maszaja belol fott tojasssal
Előzmény: Törölt nick (930)
Mumu Creative Commons License 2010.09.03 0 0 927

En egy biztos nem irtottam ki..de ugy latszik a vendeglatok tul parasztinak tartottak a fasirtott.Kulonben az anerrikai filmekben a mi fiatalaink álando hamburger evest latnak..igy a limo helett amely  szinten ott van meg a regi filmekben,az álando whiskyzes  mellett hamburgerrel akarjak elerni,utolerni az amerikaikat..

Nalam a tokfozelek ,a krumplifozelek csak fasirtal mer az asztalra kerulni.

Előzmény: Törölt nick (924)
Mumu Creative Commons License 2010.09.03 0 0 926
Ha nincs igazam bocsanatot kerek.. De a mi baratunk tizeves ha enm tobb szorakozasa maga korul klonnickeket csinalni,ha letiltanak akkor mehetb tovabb a ygalazkodasokkal a tobbivel.. Azzon roppantul szeret mint  ahogy Karinthy mar betegen irta"ket macska vagyok es egymassal jatszom...
Előzmény: Törölt nick (922)
Mumu Creative Commons License 2010.09.03 0 0 921
Miutan Amerikarol szol a topic mi lenne  ha a Hot doggs ,Hamburgers gyönyöreiröl irnátok ?
Mumu Creative Commons License 2010.08.31 0 0 916
Hol irtam hogy  a szaftos porkoltos palacsintat   szeretem ?
Előzmény: Törölt nick (914)
Mumu Creative Commons License 2010.08.30 0 0 912

mar ezert is haragudni tudnal, Fenet(=betegseget) kivansz a gyomrunkba ?

Ejnye bejnye, szrugosen meg kell szervezem az edes palacsinta mozgalmat.

Előzmény: Törölt nick (911)
Mumu Creative Commons License 2010.08.30 0 0 910
Hehe..a felét betartom. Hortabagyi nem az izlesem..a cukros turoscsuza a kedvencem,a palacsintat csak kajszin lekvarral szeretem.. Kezdek hiozzaszolasaimal  megfelelni idos koromnak...
Előzmény: denes (908)
Mumu Creative Commons License 2010.08.29 0 0 907
Most látom..kinek inge vegye magara..lehet hogy jo, nem hiszem hogyen a palacsinta (a hortobagyin kivul) sósan ennem
Előzmény: Törölt nick (905)
Mumu Creative Commons License 2010.08.29 0 0 906
Ugy tudom volt egy több mint szazezres tuntetes ellene..
Előzmény: Törölt nick (901)
Mumu Creative Commons License 2010.08.22 0 0 898
inkabb sort kivan,tehat, az egy hozzaszolos limozo...
Előzmény: Törölt nick (896)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!