Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2005.04.22 0 0 277
Időről időre szükségét érzed, hogy ilyen marhaságokkal beégesd magad ebben a topikban?

Itt egy kritika az egyik könyvről, ez alapján hatalmas mű lehet:
http://www.freeweb.hu/ateizmus/sorsmint.html

Csak egy mondat a könyvből:
"Ha valakit elgázolnak az utcán, legyen bár jogilag és funkcionálisan a gázoló a vétkes, ez nem változtat azon a tényen, hogy az elütött érett volt erre az eseményre, különben nem tapasztalhatta volna meg."

Én is írhatnék ilyen listát, hogy "Az ókori Egyiptom története nem ismerhető meg az alábbi könyvek nélkül!!!!

1. Kheopsz földönkívüli technológiája
2. Ehnaton fáraónő titkos kódja
3. Tutanhamon piramisa
4. Mózes űrhajója és a Zéta Reticuli
5. Az egyiptomi halottaskönyv elveszett fejezete (alcím: I. Pepi és az atommáglya)"
stb.

És felsorolhatnám az összes divatos, ókori témájú fércművet, amit manapság annyira favorizálnak egyes könyvesboltokban, csak én tudnám, hogy hatalmas baromság az összes.
Előzmény: tivadar (276)
tivadar Creative Commons License 2005.04.22 0 0 276

TIZENKÉT KÖNYV,

MELYEK NÉLKÜL A LÉTEZÉS NEM IGAZÁN ÉRTHETŐ MEG

1./ BIBLIA

2./ Thorwald Dethlefsen: A SORS MINT ESÉLY

3./ Hamvas Béla: SCIENTIA SACRA

4./ Joannes Graber: TALÁLKOZÁS A SZELLEMVILÁGGAL

5./ Szepes Mária: TABULA SMARAGDINA

6./ Müller Péter: KÍGYÓ ÉS KERESZT

7./ Raymond Moody: ÉLET AZ ÉLET UTÁN

8./ Rudolf Steiner: A SZABADSÁG FILOZÓFIÁJA

9./ Bistey Zsuzsa: A DIADALMAS ÚT

10./ Paul Brunton: A YOGA TITKOS TANÍTÁSA / AZ ÖNVALÓ BÖLCSESSÉGE

11./ Baktay Ervin: SZANÁTANA DHARMA

12./ Osho: KERESÉS

(Persze van még több is…)

Mumu Creative Commons License 2005.04.09 0 0 275
Annyit olvastam rola hogy  nagyon megdicsertek az akusztikajat..ha a koncert terem is ebben a hazban lenne ,nem tudom pontosan.Birnboim mar az epeitese alatt es most a meghivott Carreras is.
Előzmény: Well (274)
Well Creative Commons License 2005.04.08 0 0 274
Well..."A Le Devoir című tekintélyes kanadai lap" ...mitol tekintelyes?? :o)))

ettol fuggetlenul szivesebben latnek itt ilyen epuletet mint pl a Palais des Congrès ami egy hanyinger :o((
Előzmény: KanOne (269)
Mumu Creative Commons License 2005.04.08 0 0 273

Igen,hasonlo kepeket en islattam.Koszonom ezzeket is.

De mas az eloben erzekelni.A funkcionalitasa meleltt a kor vonalai de...a kornyezuetbe valo behelyezese is (erre vagyok leginkabb kivancsi,eloben)

Előzmény: KanOne (272)
KanOne Creative Commons License 2005.04.08 0 0 272
Addig is :

http://www.muveszetekpalotaja.hu

Előzmény: Mumu (271)
Mumu Creative Commons License 2005.04.07 0 0 271
Meg nem lattam...
szanzaveronika Creative Commons License 2005.04.07 0 0 270
Nekem tetszik a Művészetek Palotája, pedig nagyon fanyalogni akartam... :))) Egyszer talán bele is eljutok. :)))
Előzmény: KanOne (269)
KanOne Creative Commons License 2005.04.07 0 0 269
A Művészetek Palotáját, mióta elkészült, divat volt leszólni (mind a pénzügyi háttérre, mind művészeti szempontok szerint ...).

Ehhez képest a külföldi sajtónak ez a véleménye :

http://hvg.hu/kultura/20050405muveszetekpalotaja.aspx

Pompás ház, gazdag programlehetőségekkel " - írja a Die Presse című osztrák lap cikkírója.
...
Egy teljes oldalon számolt be a Művészetek Palotájáról a The Evening Standard című londoni lap. "Budapest három év alatt csodálatos új koncerttermet épített. Miért épít London évtizedekig rosszakat?"
...
A Le Devoir című tekintélyes kanadai lap a megnyitót követő hétvégi számában megjegyezte: "A budapesti Művészetek Palotája követendő példa, igazi minta lehet Montreal számára."
A The Wall Street Journal című amerikai gazdasági szaklap is méltatta a Művészetek Palotáját szép belső terei és gondosan tervezett funkcionalitása miatt ...
Mumu Creative Commons License 2005.04.02 0 0 268

Lam,lam...

-:)

Előzmény: tivadar (260)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.02 0 0 267
Így is lesz.
Előzmény: tivadar (265)
tEKErcs Creative Commons License 2005.04.02 0 0 266
tivadar

próbáljuk meg fordítva:

Biblia: tényvalóság (történelem? tudomány?)
Tudomány, történelemtudomány: sallang?

Így lesz igaz?
Előzmény: tivadar (265)
tivadar Creative Commons License 2005.04.01 0 0 265

Tehát:

Biblia leírása:  SALLANG.

Tudomány:      TÖRTÉNELMI TÉNY

Legyen neked hited szerint!  ;-))

Előzmény: Törölt nick (264)
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.01 0 0 264

Én Jézusról okoskodtam, és nem rosszszándékúan, hanem egyszerűen csak a történelmi tényeket sallang nélkül írtam le.

Előzmény: tivadar (263)
tivadar Creative Commons License 2005.03.31 0 0 263

"elvakult hívő vagy, aki a kutatókat nagy legyintéssel negligálja"

Ebben (is) tévedsz.

Nem vagyok elvakult, naponta keresek, kutatok, olvasok.  Nagyra becsülöm az IGAZI tudósokat, az igazi kutatókat. De aki Jézusról okoskodik (vagy a többi nagy tanítóról), az többnyire csak rossz szándékú lehet.

Tudod, a megkülönbözetés (disztingválás) az borzasztó fontos.  Nálad is észreveszem, hogy gyakran összemosod a vallásokat egymással,  a szemfényvesztőket a tanítókkal és a Mesterekkel , a kuruzslókat valódi gyógyítókkal. Hidd el óriási különbségek vannak, nem szabad általánosítani.

Előzmény: Törölt nick (262)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.31 0 0 262

Látod, ez veled a baj, elvakult hívő vagy, aki a kutatókat nagy legyintéssel negligálja.

Még akkor is, ha ez a kasmíri jézusos dolog nyilván baromság.

Előzmény: tivadar (261)
tivadar Creative Commons License 2005.03.30 0 0 261
Sza...  ill. teszek az egyes kutatókra.  ;-))
Előzmény: Törölt nick (255)
tivadar Creative Commons License 2005.03.30 0 0 260

"Nem ez a serkento ?"

De, de... 

Meg is köszöntem már több helyen. 

Hiszen gyönyörűen kibújt szög a zsákból:  Én két alkalommal közöltem valamit, minden kommentár nélkül. Mire a kedves vitapartnerek elkezdtek felszólítani:  "ne higgyetek, ne dőljetek be" stb.

Így szép ez.

Az ördög mindig is fosott a keresztnek még a látványától is...

Előzmény: Mumu (259)
Mumu Creative Commons License 2005.03.30 0 0 259

Kedves tivadar,most mar tarsam is,miert keresel itt olyanokat akik azt hiszik mint Te?

Hiszen ugy is hivtam meg tarsaimat hogy tokeletesen ellentmondoak legyunk.Csak a keretet biztositottam hogy ne kapjunk egymas hajaba,de itt olyanokat keres akik nem a testvereid az Urban hanem akikel vitatkozni tudsz egy bizonyos alapon elfogadod oket ellenkezonek..megerositi meggyozodesedet vagy korrigalod valamelyest.

Persze ha mar egy dologban megtudjuk hogy OK nincs tovabb kereshetunk mas temaban olyant aki ellenerveket szallit ...

Legtobbszor azzonban ugy van hogy hol az egyik hol a masik valamiben osztja resszben vagy teljesen a velemenyedet...

Nem ez a serkento ?

Előzmény: tivadar (258)
tivadar Creative Commons License 2005.03.29 0 0 258

Hálásan köszönöm hozzászólásaitokat.

A teszt sikerült, a hozzászólók mind(össze) önmagukat adták.

Egyre világosabb számomra kik a partnereim.

(Azt hiszem a tipográfiai dolgokban továbbra sincs módom tanácsokat elfogadni.)

Mumu Creative Commons License 2005.03.29 0 0 257

Kedves ferrero,azt hiszem -tenyleg-hogy felreertetted  tivadart.

Nem hiszem hogy ebben volt valami serto szandek,plane Tole nem.

De szivesen beszelek errol a parhuzamrol is,mert a Jezus utani elet tovabb  is a zsido tortenelem ressze volt .

Tudod -e hogy mig a diasporabol Palesztinaba visszajott hellenistak idejeig  nem lehetett kereszteny csak olyan ember aki betartotta a zsido kosersagot es ( ferfiak)meg volt metelve?

Termeszetes volt hogy a keresztenyek zsido valasi torvenyeket kovetnek.

Ha jol tudom meg  ma is vannak heber nyelvu keresztenyek Izraelbe.

Ezt egy jezsuita pap Kiszelly Gabor:Hallo Izrael cimu konyvebol tudom,Szent Istvan kiado,Budapest.

Előzmény: Törölt nick (250)
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.29 0 0 256
ennek az elméletnek ellentmond, hogy lándzsával is ellenőrízték, Vagy nem?
Családot nem alapított Barguzinban?
Előzmény: Törölt nick (255)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.29 0 0 255
Tivadar, hallottál már arról, hogy egyes kutatók szerint Jézus nem halt meg a kereszten, csak kataton állapotba esett, majd felépült és keletre ment téríteni? Van egy templom is Kasmírban, ahol őt tisztelik időtlen idők óta, és az állítólagos lábnyomára kisebb szentélyt emeltek.
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.29 0 0 254
nem kell itt vicceskedni a vízerekkel.ú
Szegény ember vízzel főz!
Pilátusnak meg biztos aranyér jutott. Akkor ki járt jobban?
Előzmény: Törölt nick (253)
Törölt nick Creative Commons License 2005.03.29 0 0 253
Szerintem Jézus a sziklasírban egy vízéren feküdt, és tudta, hogy ez ártalmas, ezért lépett le sürgősen.
tEKErcs Creative Commons License 2005.03.29 0 0 252
Herr Rosé!
Engem mint ateistát nem zaklat fel, hogy egy zsidó ember feltámadását ünnepli a keresztény (katolikus) világ.
Magam igen jó sonkákat meg stifoldereket ettem, mielőtt a palackhoz nyúltunk volna, követve Hamvas Béla filozófikus útmutatását, és elkészítettük a rendes borágyat.

Igaz ezt megtesszük alkalom nélkül is...

Ma meg már a szabványosított temetésekkel és a hamvasztással elejét vesszük ezeknek az ócska trükköknek hogy valaki csak úgy, lelépjen a sziklasírból! (lehet hogy ezért a truvájért van az egész zsidóüldözés, hogy csak úgy leppattanni a koporsóból? Ezeknek a zsidóknak már szemmi sem szent? :-)

Szerintem!
ZsuR Creative Commons License 2005.03.29 0 0 251
Valami oknal fogva kotozkodsz.
Ha irrital akkor te meg viszonzaskepp sertesz? Ha a Purimrol nem tett senki megjegyzest, beirast, akkor ne legyen semmi Nagy Pentekrol sem?!?!? Ez nem rivalizalas - van aki beirt valamit, van aki nem. . .

Ha ugy erezted, rossz helyre lett beirva, lehetett voln a lerendezni sertes nelkul is = meg kerni Mumut, tegye at mashova - de ahogy eszrevettem, a topic cimekhez eleg laza a hozzaallas. . .ami nem tragedia.

Lehet, hogy csak rossz napod volt?
ZsuR Creative Commons License 2005.03.29 0 0 249
ferrero - senki nem sertette az ateistakat, vagy azokat akik nem keresztenyek. Ha nekem mas a velemenyem, vallasom - irhatok rola es szeretnem ha a topictarsak tisztelnek a vallasomat, hitemet, hozzaszolasomat. Ha nem ertek vele egyet - tehetem ugy, hogy a tisztelet megmaradjon.

A Husvet a kereszteny vilag nagy unnepe - nem a legjobb alkalom arra, hogy egy igejet agit.prop-nak nevezzuk. Sert, akarhonnan is nezem.
Előzmény: Törölt nick (245)
tivadar Creative Commons License 2005.03.29 0 0 246

Nos, ez így rendben is  van. 

Ez a te véleményed.

Kész.

Előzmény: Törölt nick (245)
tivadar Creative Commons License 2005.03.29 0 0 244
Így igaz.
Előzmény: ZsuR (243)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!