Mar az en koromban vannak olyan tapasztalatok es leszurheto bolcsesegek amelyek masokat is erdekelhetnek,hasznalhatok.Ugyancsak igy erdekelhet masok ilyen jellegu megfogalmazasai.
A nicknek a metalzenéhez semmi köze, ez az én személyes alkalami szükségletem, függetlenül attól, hogy éppen Napalm Death lemezt hallgatok, vagy finn népzenét (most épp az utóbbi).
De azert nem hiszem el hogy valobban ilyen -meg a rossz feled sem- ilyen Toled olyan pregnansan es szinesen eloadott tapasztalatokkal kell megkuzdenie.
Megneztem a www.gire.hu.-t is ,a weblapod.Azt hiszem a masik Enned -az embrios-csak a metal zene universalis stilusat akarja itt a Filozzo topicba is erzekeltetni.Igy rendbe is van a dolog de ezt a magyarazatot szuksegesnek tartom hogy az esetleges a topic vallos temajaval foglalkozni akaro tarsaink is helyere tudjak majd tenni..
Kellett egy másik, mivel egyszer régen a moderáció vasökle nem kímélte az eredetit egy hétig (nem éreztem jogosnak) és úgy döntöttem, hogy onnantól kezdve az lesz a csúnyábbik, pimaszabbik és szemtelenebbik felem, ami a valós életben soha nem jön elő, viszont szükségét érzem néha.
Most csak szimplán elfelejtettem váltani, dehát ennek a napnak is el kellett jönnie, tudtam én jól :)
Ez egy jobb fordulat.En is szivesen viselem nevemet.Nekem nincs tobb nickem csak egy,de mindenki ismeri a nevem sot a kepem is,fent van az Isoldan csak le kell hivni..Van itt kozotunk egy par aki egyik nicket a masikkal beszelteti.
Ne haragudj, az első mondatod kicsit össze-vissza lett, nem igazán értem, mit szeretnél mondani. Ki az a Schlimmer Bub, miféle nagytekintetű székről beszélsz és mi az, hogy az anonimitás leple? Itt senki nem a polgári nevén szerepel vagy a te személyi igazolványodba Mumu van írva?
Azt sem értem továbbra sem, mi a problémád, de megtárgyalhatjuk másutt is, nekem édesmindegy.
Jaj kedves embrios,szoval Te egy sotetben bujkalo primitivnek degizalt Schlimmer (ket m.-el)Bub vagy,aki hivatalosan valami nagy tekintetu szeket foglal el de az anonimitas leple alatt itt disznolkodna kielegitve tudvan felvett vagy endogen sexualis deviacioit.
Addig is:ne kapraztatsd az olvasonoket.Ilyen bejelentesekkel csak virtualisan akarod megnoveszteni azt amire nem vagy buszke...
Egyáltalán nem értem, miért gondolod azt, hogy valamiféle hátsó gondolattal élve akarom magam észrevetetni, a saját szürkeségemet kompenzálni botrányos viselkedéssel. Nem hiszem, hogy ez a gyakorlati probléma erről szólna, a topic címe "Tapasztalataink, bölcsességek". Nekem igenis több ízben is volt olyan tapasztalatom, hogy a fanszőrzetem beszorult a makkom és a fitymám közé, majd amikor erekcióm támadt, ezek a szőrszálak logikusan megfeszültek, ezzel fájdalmas és ezzel kellemetlen helyzetbe hozva engem, hiszen nyilvános helyen lévén, nem tudtam manuális úton megoldani a kétségbeejtő helyzetet. Mi ebben a botrányos, hol van ebben az én személyes szürkeségem? Személyeskedés.
Azt sem értem továbbá, miért hiszed azt, hogy egy ilyen topic felkelti a dühömet. Nem vagyok dühös, ezt miből gondolod egyáltalán? Az viszont, hogy Goebbelst emlegeted (két b-vel egyébként), mint elődömet, igenis feldühít. Rosszindulatnak és megintcsak személyeskedésnek tartom.
Ott persze egy masik maganyrol van szo:a haldokloke,valoszinuleg nem a tolunk erzett elmulas eshetosegenek felmerese,hanem az iminens vegnek fogadasa.Valoszinuleg a remult egeszsegesek koreben.
Latod embrios nem hiaba vetted fel ezt a nevet:embrioba vagy meg.
Ket lehetoseg van:
-ilyen nem ebbe a topicba valo hozzaszolassal kiakarsz tunni,lehetoleg botranyosan,igy kompenzalva kisebbsegi komplexusadat,ha nem massal azzal a hatsogondolattal hogy vegyunk eszre,teged a sajatmagadat szurkenek tartott tipust.
Ide tartozik a sexualis szerveidel valo foglalkozasod,a kejesen megemlited reszleteivel.Egy szellemi exhibicio.Van ra orvosag.Tobb onbizalom esetleg sajat szerveidnek termeszetesnek tartasaval megkonyebules.
-vagy egyszeruen olyan egyszerunek van felepitve a belso vilagod,olyan ellemi(embrios) jelleggel hogy egy ilyen filozofikus topic felkelti duhodet hogy Teged ilyesmivel konfruntalnak.
Van egy elodod:Goebels mondta (pedig o maga muvelt volt de nem akarta ha sokan lennenek korulotte):Mikor intelektuell hajszalhasogatasal talalkozik legszivesebben revolvert ragadna es lelonne az illetot.
Ezzentul sajat magambol kiindulva:szamitanak az elso talalkozasok a halalal.Nekem ez hamar megtortent hiszen a vilaghaboruban (bizony olyan oreg vagyok mint a haboru sot mint a spanyol polgarhaboru..) egy godorbe bombaztak es a kezemben maradt jatszotarsam keze...aztan dadogtam sok even at.. annyira nem ertettem hogy ez az en sajat halalfelemem volt.
Konkretebb lett anyam hirtelen halalaval mikor 12 eves lettem.Ez volt a pillanat mikor tudomasul kellett vennem hogy nem csak egy periferiamon elo ember,barat,hanem sajat koromben levo leny egyszerre eltunik.
Tehat a halal felelme vagy a halal ertelmezese olyan idos mint a mi hianyerzetunk ,a kornyeken letezesenek termeszetesegenek megtepazasa..
Innen kezdve kell hataroznunk:katasztrofanak tartjuk-e sajat magunk eltuneset vagy egy termeszetes dolognak.Egy masik most felfedezett buddhista mondast ideztem akaratomon kivul regebben a Maganyosok klubja topicomba:A halal az eletunkhez tartozik,annak egy ressze.
Amit Te emlitesz az persze legtobbunk legnagyobb felelme:kiszolgaltatva lenni,sajatmagunk karikaturajava valni.
Becsi barataim kozott van egy idos holgy akinek egy majdnem 95 eves imadott edesanya evek ota Alzheimer-betegsegbe szenved.Az elso evek aldozatos mindenperces apolasa lasssan a kedves halalanak varasaba ment at...
A topicnyitaskor idezett mondatnak gondolom az az ertelme hogy felfogjuk,a mi kulturankban a halal meg mindig nem termeszetes dolog,a torz kepe nyugtalanit minket ahelyett hogy elfogadva voltat nyugodtan eljuk meg eletunket (nem eleljuk,ne csak eljuk hanem megeljuk..) tehatesemenynek,a jot es a rosszat is mint egy kalandot egy akadalyal -igy tapasztalatot szullo ellemekkel-megtuzdelt uton.
Igy az ut maga az elmeny a kellemes es kellemetlen dolgokkal egyutt,a buddhistak Dharma-nak nevezik.
Szemelyunktol fugg mennyire tudonk ezzel az elore megrajzolt utal megbekulni sot orulni neki.
Az élet megtanított rá, hogy lehetőleg ne álljon fel a farkam szűk farmerben és szűk alsónadrágban, mivel a makkom és fitymám közé szorulnak szőrszálak, és mivel egyre nagyobb lesz a pecskendárom, húzza magával a beregadt szőrszálakat és ez borzasztóan fáj. Külön probléma, ha buszon, vagy más nyilvános helyen történik mindez, mivel nem nyúlhatsz bele egyszerűen a gatyádba, hogy megigazítsd az álló pöcsödet mások előtt.
"Mar az en koromban vannak olyan tapasztalatok es leszurheto bolcsesegek amelyek masokat is erdekelhetnek,hasznalhatok.Ugyancsak igy erdekelhet masok ilyen jellegu megfogalmazasai"
Ha Trabanttal jársz, tarts magadnál néhány tartalék gyertyát, és ne a kútnál vegyél keveréket, hanem otthon adagoljad a benzinhez a 2T olajat.
Ez talán összetettebb kérdés. A halálnak sok arca van. Némelyek elalszanak, és nem ébrednek fel, némelyek azonban hosszú hónapokon át szenvednek, teljesen leépülnek szellemileg és fizikailag. Biztos minden családban ismert olyan idős rokon, aki a végén már nem ismerte fel a saját gyerekeit sem. Nos, egy ilyen haláltól azt hiszem mindenki tart, senki sem kívánja magának. Vagy nem?
Hogy miért lehet a haláltól félni, arra egy másik, de legalább ennyire érdekes magyarázatot fejt ki Norbert Elias A haldoklók magányossága c. könyvben. Érdemes kézbe venni szerintem.
Most irtam a veletlenul megtalalt Ki van itt buddhista ? topicba,hogy par napja jottem ra hogy tudtomon kivul buddhista vagyok.
Akkor mikor keresemre megvettek nekem a "Bolcsessegek.365 buddhista gondolat az ev minden napjara"(Alexandria kiado )cimu konyvet es beleolvastam, jottem ra hogy eletem soran nagyon hasonlo fogalmazasaim szullettek mint amelyeket futaban elolvashattam a konyv atlapozasakor.
Nos ,miutan ezzeket a tapasztalatokat folyamatosan hasznalom mindennapos eletemben sot masoknak is tudtam veluk segiteni(tanu ra meg az Indexen is elo topicok amelyeknek en voltam a kezdemenyezoje) azt gondolom jo lesz egy olyan topic ahol mas tarsaimmal egyutt megfogalmazuk mirre jottunk ra eletunk soran,kivancsiak vagyunk a masok tapasztalataira is es szivesen vitatkozunk rola.
Legyen itt elsonek egy olyan amit sokszor igaznak ereztem de itt azt a fogalmazast ideznem amit Sogyal Rinpoche adott neki(bocsanat hogy a gepem klaviaturajan nincsenek magyar ekkezetek ,egyebbkent a magyar nyelv nyelvtanat sem uralom elegge) :
Ketsegtelen,hogy a halaltol valo felelmunk legfobb oka az,hogy nem tudjuk,kik vagyunk.Hiszunk egy egyeni es masoketol kulonbozo identitasban ;holott ha van batorsagunk ezt kozelebbrol megvizsgalni,esrevesszuk,hogy ez az identitas tenyek vegtelenul hosszu soratol fugg,ugymint a nevunktol,eletunk tortenetetol,munkatarsainktol,csaladunktol,otthonunktol,munkanktol,baratainktol,hitelkartyainktol..Es mi ezek torekeny es mulekony tamaszara alapozzuk biztonsagunkat "