Keresés

Részletes keresés

HAL9000 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 96

Ok offoljunk egy kicsit hitelesség kérdésében:

 

Szerinted az MSZMP-s kőkemény kommunistákból lett ultrademokraták hitelesek?

Szerinted Gyurcsány mennyivel hitelesebb Orbánnál?

Előzmény: vörösbáró (85)
alfredoo Creative Commons License 2004.12.02 0 0 95

vb

 

hogy ertheto? nekem ez a legalantasabb egyben termeszetes is. mondjuk olyan hogy megkefelsz egy leitatott not. alantas de termeszetes.

Előzmény: vörösbáró (93)
alfredoo Creative Commons License 2004.12.02 0 0 94

vb

 

te a te szemeddel latod a hivek meg valami szemuvegen keresztul.

 

es biztos azt fogjak mondani hogy aader remekelt!

Előzmény: vörösbáró (5)
vörösbáró Creative Commons License 2004.12.02 0 0 93
érthető
Előzmény: alfredoo (91)
alfredoo Creative Commons License 2004.12.02 0 0 92

mos

 

szerintem a nepszavazas igen lesz es akkor is csalodas fog kovetkezni. egyszeruen ez semmire nem adekvat megoldas.

 

az elso csalodas ott lesz hogy nem fognak elni a dologgal. akinek nincs elonye belole nem fog elni a dologgal.

 

akkor meg talan kimondhatjuk hogy szart sem er az egesz.

Előzmény: mos (4)
alfredoo Creative Commons License 2004.12.02 0 0 91

vb

 

mivel orban szereplese sokakban csalodast keltene es rombolna a mitoszt igy abszolut ertelmesnek tartom hogy valakit elkuld maga helyett.

 

nem is erdekli oket kulonosebben a nepszavazas eredmenye.

 

es az emberek 'legalantasabb' osztoneire mindig is tudnak szamitani.

 

nem fejtenem ki azt hogy mit ertek 'legalantasabb' alatt de vegul is semmilyen bantot, semmilyen inszinualot.

 

talan igy is ertheto...

Előzmény: vörösbáró (-)
alfredoo Creative Commons License 2004.12.02 0 0 90

fisico

 

meeg mindig az elozmenyek nelkul...

 

te honnan tudod hogyha attelepulnel akkor barki foglalkozna veled hogy ki vagy mi vagy honnan jottel?

 

hidd el hogy senkit de senkit nem erdekel. lehet hogy teged erdekel de minket ittenieket nem erdekel.

 

erdekel az hogy milyen vagy, hogy nezel ki. mid van, milyen muvelt, kulturalt, okos vagy. mennyiben vagy idevalo.

 

de hogy honnan jottel?

 

hol elsz? ez itt nem kerdes. itt van egy munkad, van egy maganeleted es senkit de senkit nem erdekel semmi de semmi.

 

kit hogy lehet megkefelni, kit hogyan lehet becsapni, atverni...

 

az hogy te szlovakiabol jottel?

 

ha a holdrol jottel volna az sem erdekelne senkit.

 

attol hogy benned van egy kisebbsegi erzes arrol ugye nem mi tehetunk?

 

van itt mar mindenki. soroljam? szlovak, osztrak, nemet, amerikai, holland, romaniai, szerbiai, ukran, orosz, alban... vannak gazdagok es szegenyek. vannak vallasosok es vallastalanok. szerinted barkinek erdekes barmi mint a sajat kis elete?

 

persze jo sok hablaty van!

Előzmény: Törölt nick (82)
alfredoo Creative Commons License 2004.12.02 0 0 89

a topik elolvasasa nelkul gondolnam mondani. mindenki mondja a magaet. ha baj van a bajnak nincs gazdaja.

 

meggyozodesem hogy horthy es szalasi is kimosna magat, lenne mire hivatkoznia, hogy ok marpedig nem dontottek romba az orszagot, hanem a tortenelmi szuksegszeruesegeknek megfeleloen adtak vagy igyekeztek adni adekvat valaszokat.

 

most ugy tunik hogy minden mindegy. szabadok vagyunk abban hogy mit tegyunk. most ugy tunik, legalabbis a reakciokat illetoen, hogy itt az ido trianon osszes sebenek a bevarrasara, meggyogyitasara.

 

ha valakik tevedtek es negativ vagy tragikus hatasai lesznek a dolognak akkor is lesz magyarazat. hogy a kormany vagy az ellenzek igy meg ugy mukodott vagy nem mukodott egyutt. vagy esett az eso. vagy nem esett az eso. a magyarazatok mantraszeruen fognak hullani az egbol es elobb utobb elhisszuk oket. mindenki azt hisz el amit ugy is elhitt volna. hogy ki a hibas. ki a bunos. ki veszejtette el az orszagot. a faszsagnak, az utolag, egyertelmuen bebizonyosodott faszsagnak sosincs gazdaja.

 

horthy is szep emlekiratot irt. beleirta hogy o nem antiszemita hiszen meeg zsido baratai is voltak.

 

szalasi is nagyon szep, nagyon meghato emlekiratokat irt volna. ha lett volna ra ideje. hogy amit csinalt az csak a verevo es csecsemopusztito szovjet hordak elleni vegveszelyben torteno cselekves volt.

 

es raadasul mindegy hogy hogyan szavazunk. hiszen tolunk fuggetlenul lesz ami lesz. mi csak a kovetkezmenyeit szenvedjuk vagy szegyeeneljuk...

 

rossz a kerdes. egy rossz kerdest formai okokbol a mi draga jo es okos alkotmanybirosagunknak kellett volna a rossz francba kuldenie. de akkor nem alkotmanybirok hanem allamferfiak lennenek.

 

szerintem az igen kockazata (foleg ha idoben vizsgalom es a 3 ev mulva bekovetkezo helyzethez viszonyitom) sokkal nagyobb mint a nem kockazata. persze ha az igen mellett sem tortenik semmi de egy jot vertuk a mellunket es atkiabaltunk a tuloldalra hogy HULYE SZOROSTALPU ROMANOK, akkor nincs semmi baj.

 

akkor business as usual.

vörösbáró Creative Commons License 2004.12.02 0 0 88

"elfáradt"???

Én máshogy hallottam...:):):)

Előzmény: Kiss G. Eszter (87)
Kiss G. Eszter Creative Commons License 2004.12.02 0 0 87

Azert mert mar az 1994-es vitan is o helyettesitette Orbant , aki akkor "elfaradt". A 60 as Horn, Torgyan, Csurka az nem. A delceg ifju Orban igen.

 

Itt a topik rola.

Előzmény: Szigetke (44)
Dipi Creative Commons License 2004.12.02 0 0 86

"...valójában az egész arról szól, hogy félnek tőlük, mert a határon túli magyarok nagy része utálja őket,..."

 

Lévén, hogy az állítás második része finoman fogalmazva: nem igen fedi a valóságot, a dolgok igencsak leegyszererűsített értékelése az állítás első része. Az a néhány tízezer jobbos/balos erdélyi mantrázó NEM a határon túli magyar kisebbség.

 

"...pedig többségük nem ért egyet az egésszel. "

 

Ismét állítasz valamit, aminek semmi alapja.

 

"Miért nem tud egyszer a baloldal gerincesen, tisztességel hozzáállni a határon túli kérdéshez?"

 

Tudod ezzel az egész irománnyal az az alapvető probléma, hogy eleve koncepciózus miközben igyekszik higgadt és pártatlan értékelésnek feltűnni. Kérdem és is: Miért nem tud egyszer a jobboldal gerincesen, tisztességel hozzáállni a határon túli kérdéshez?

 

"Miért kell mindig a de a Fidesz íggyel, meg de az Orbán úggyal takarózni? Ők is politikusok, a saját érdekeiket nézik elsősorban."

 

Szerintem még mindig nem érted mennyire önmagad alatt vágod a fát, miközben azt hiszed: várat építesz.

 

De szerintem a baloldal mostani felelőtlen és gyáva kampánya a nem mellett tényleg azt eredményezheti, hogy egy második Trianon lesz, és gyakorlatilag elveszthetjük a legitimációt az esetleges későbbi autonómia törekvésekhez.

 

Ismét objektív "értékelés", majd egy kissé értelmezhetetlen következtetés. Belegondoltál, hogy a magyar állampolgárság teljes körű kiterjesztése után mifajta "legitimációja" lesz az autonómiának ?! Mert ha nem, akkor miért írsz ilyeneket ?!

 

"...mert még ha igazuk is lenne, akkor is inkább fenntartásokkal kéne élni, és nem a nemre buzdítani."

 

Tualjdonképpen csak "méltó" befejezés. Valahol a mélyben azért érzed, hogy valami nem korrekt a jobboldal részéről, na de azt hagyjuk, spongyát rá, nekik szabad...... De ha a jobboldal simlizik, akkor mindenki más parírozzon, különben.... na neeeee

Előzmény: Törölt nick (80)
vörösbáró Creative Commons License 2004.12.02 0 0 85

Nem. Csak ha egy politikus egyszer minden retorikai eszköztárát arra használja, hogy engem meggyőzzön az igazáról, akkor ugyanez a politikus ne győzködjön engem az ellenkezőjéről néhány év múlva mert azt úgy hívják, hogy HITELVESZTÉS.

 

Egy politikus pedig hitel nélkül senki...

Előzmény: HAL9000 (83)
vörösbáró Creative Commons License 2004.12.02 0 0 84

Több ponton értünk egyet mint gondolnád...

 

Két dologtól tudok hányni, és ebből csak egyik az alkohol. A másik az amikor saját kicsinyes egzisztenciális érdekek miatt az emberek jószándékát és valóban pozitív érzéseit használják fel hazug módon...

 

Ugyanis ami miatt én ellenzem EZT a kérdést MOST, az az, hogy nem csak belpolitikai abszurd amit okozhat. Az lenne talán a kisebbik baj, hiszen ha megszavaztuk együk is meg (persze azért azt is nehéz lesz lenyelni)

 

A másik az az, hogy ha már nosztalgiázunk akkor a magyar NEMZET nem csak a perszonális elemből áll. Már máskor is elmondtam, hogy a gyakorlat néha sokkal földhözragadtabb. Ha ugyanis pl. nincs sorkatonaság nálunk és van ugyanez Romániában és Ukrajnában, akkor egy ifjú kettős állampolgár vajh választja-e a román és az ukrán hadsereget? Ezzel az egyszerű kérdéssel rövid úton elvágjuk a nemzeti kontinuitást ezeken a területeken. Aztán utána dalolhatunk itthon szomorúan, hogy "honvéd áll a Hargitán..." mert néhány év és még sört sem kérhetsz majd magyarul az erdélyi területeken... Nem a bevándorlás aggaszt, hanem az onnan történő kivándorlás.

És mindez akkor amikor már majdnem EU tag lesz az a fránya Románia, és végre nem akadályozhatják a kulturális autonómiát.

 

Magyar nemzet ott van, ahol magyarul beszélnek, magyar iskolák, magyar színházak, múzeumok vannak.

 

A mostani népszavazás egyébként remélem e tekintetben hasznos lesz. Mert végre felhívta a figyelmet a problémára, végre "tematizálta a közbeszédet", és remélem ez elég lesz majd egy nem szavazat után is arra, hogy pl. a csángók magyar nyelvi megmaradását ne csak nevetséges évi 30 millával támogassuk.

 

Ez az egyetlen értelme ennek az egész hülyeségnek.

Előzmény: Törölt nick (80)
HAL9000 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 83

Ezt most nem értem.

Miért ne változtasson bárki véleményt.

Akkor vita sosem lehetne politikusok között, csak a saját érvek ismertetése.

Konszenzus esetén mindkét fél mongyon le? 

Előzmény: vörösbáró (79)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.02 0 0 82

Hadd idézzem egy liberálisabb, szdsz-közeli kolléga véleményét, aki Szlovákiában lakik:

 

fisi, nem egyszeru a dolog... mivel nem en szavazok, hanem rolam (rolunk) szavaznak, inkabb az esetleges reakciomat irom le:
- magyar allampolgar lennek(lehetnek) - nyelnek egy nagyot, es azt hiszem egy kicsit konnyes lenne a szemem. az is lehet, hogy kivaltanam a cimeres-koronas utlevelet (megjegyzem, nem szeretem, ha kulfoldon leszlovakoznak; szlovak allampolgar vagyok, nem szlovak) es nagy valoszinuseggel sosem koltoznek magyaroszagra. tartok tole, hogy magyarorszagon (amolyan "oszti-weszti" tipusu) csatolt magyar lennek, azaz jottment - volt mar ra tortenelmi pelda, nem is olyan regen. persze nehany kokardas ember szonokolna nagyokat, de nem lenne gyarkolati haszna (inkabb csak hasznalnanak politikai celokra)...
- nem lehetnek magyar allampolgat - nyelnek egy nagyot, megkoszonnem, kalap, kabat, csokolom - erre szamitottam. az elet menne tovabb, mint eddig, egy illuzioval kevesebb lenne.

ha szavaznek, akkor alighanem igennel. fogy a nepesseg magyarorszagon? fogy. megy a pofazas vagy nyolcvan eve az elszakitott testverekrol? megy. van-e eleg ver a pucankban, hogy aldozatot hozzunk?

 

 

DJ Bill Creative Commons License 2004.12.02 0 0 81
Nem volt igaza.
Előzmény: vörösbáró (79)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.02 0 0 80

Itt van egy a metalforumról (már elég régi, update-elni kell némely ponton..)

 

Tegnap elcsíptem az ATV-n egy ilyen pofázós műsort, csak azért érdekelt a dolog, mert a kettős állampolgárságról volt szó. Riporter Katona Kálmánnal (MDF) beszélgetett, aki ugyebár mérsékeltebb (baloldal által is elismert) jobbos politikus, nos, csak röviden a párbeszédjükről (nem szó szerint, csak nagy vonalakban):

Riporter: Nem fél attól, hogyha igen lesz a válasz a kettős állampolgárságra, akkor ezzel megindul a lavina, kiürülnek a magyarlakta területek, ide beáramlik a lakosság etc?

KK: A rendszerváltás után már megtörtént a nagy átjöveteli hullám, aki Magyarországra akart költözni a szerettei miatt, vagy mert itt jobbak a munkalehetőségek, az átjött, az állampolgárságot meg vagy fölvette, vagy nem. A mai fiatalság egy része most is átjönne, és minden lehetőséget megragad erre, másik része viszont maradna, állampolgárság elnyerésével sem jönne el szülőföldjéről. Az állampolgárság irreleváns a bevándorlás szempontjából.

Riporter: De volt Erdélyben egy közvéleménykutatás, melyben megkérdezték, ha tehetné, szívesen költözne-e jobb körülmények közé. Erre pedig 26% igent mondott.

KK: Ha itthon megkérdeznék, hogy szívesen költözne Svájcba, ha tehetné, egy jobb élet reményében, és csak ikszelni kéne, valószínűleg legalább ennyien szintén igent mondanának. De ehhez ugye nyelvet kéne tudni, lakást és munkahelyet szerezni, ami pedig elég nehéz a legtöb ember számára.

Riporter: De könnyen átjöhet Erdélyből valaki, és lakást szerezhet...
KK: De az nem elég, mert ahhoz munkalehetőség is kellene, megfelelő vagyoni háttér, hogy elinduljon, hogy valóban lakást szerezzen...
Riporter: De simán megteheti, hogy papíron lakást szerez, bejelenti, de valójában föl sem költözik...
KK: Akkor miről beszélünk? Hisz valójában föl sem költözik, tehát nem vándorol ide. A segélyek, tb-juttatások megszerzése pedig a hazai közteherviselést is megkívánják, nem elég az állampolgárság, meg az állandó lakcím...
Riporter: De így például máris lehet választójoga.
KK: És?
Riporter: És így például nyerhet a Magyar Demokrata Fórum legközelebb...

Na ezt csak azért írtam le ebben a formában, hogy tulajdonképpen mennyire is álszentek a kormánypártok érvei erről a második Trianonról, a beáramlásról, és valójában az egész arról szól, hogy félnek tőlük, mert a határon túli magyarok nagy része utálja őket, és félnek, hogy esetleg választójogot szereznek. OK, mondják akkor ezt, mondják, hogy ezért nem értenek egyet. Mennyivel korrektebb lenne. Mert lehet ezért meg azért azt mondani, hogy nem értünk egyet ezzel az egésszel, meg, hogy fölösleges, nincs haszna, satöbbi, de álszent, hamis érvekkel a nemre buzdítani, az a legnagyobb szemétség. A nem szavazat, még sok baloldali szerint is óriási kárt okozna a határon túliaknak, de saját presztizsünknek is, pedig többségük nem ért egyet az egésszel. Miért nem tud egyszer a baloldal gerincesen, tisztességel hozzáállni a határon túli kérdéshez? Miért kell mindig lapítani? Miért kell mindig a de a Fidesz íggyel, meg de az Orbán úggyal takarózni? Ők is politikusok, a saját érdekeiket nézik elsősorban. De szerintem a baloldal mostani felelőtlen és gyáva kampánya a nem mellett tényleg azt eredményezheti, hogy egy második Trianon lesz, és gyakorlatilag elveszthetjük a legitimációt az esetleges későbbi autonómia törekvésekhez. És most senki ne jöjjön azzal, hogy az egész a jobboldal bűne, mert ők szervezték meg, satöbbi, mert még ha igazuk is lenne, akkor is inkább fenntartásokkal kéne élni, és nem a nemre buzdítani.

vörösbáró Creative Commons License 2004.12.02 0 0 79

"Hiller részéről nem volt jelentős érv, hogy a Fidesz megváltoztatta a véleményét.

Gyurcsány is kijelentette, hogy gyakran változik a véleménye."

 

Egy politikusnak is változhat a véleménye mint mindenki másnak. De mivel ő politikus ezért ha megváltozott a véleménye egyszer és mindenkorra vonuljon vissza a politikától...

 

Ezt egy nagyonjobbos politikus mondta alig hetven évvel ezelőtt.

Előzmény: HAL9000 (75)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.02 0 0 78
Na ezt már szeretem. Mivel annyit körmöltem eddig ebben, mindjárt idézem magamat. Stay tuned.
Előzmény: vörösbáró (73)
HAL9000 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 77

Ezt én sem értem. Ott lehetett volna. Persze idővel minden kiderül.

 

 

Előzmény: Szigetke (72)
Dipi Creative Commons License 2004.12.02 0 0 76

"Miért hozza magát olyan helyzetbe, hogy fikázható legyen?"

 

Fikázhatóvá nem az esetleges megjelenése, hanem a kérdésben nem is olyan régen képviselt álláspontja teszi.

 

Szvsz ebben a vitában senkinek eszébe sem jutott volna fikázni.

Előzmény: Szigetke (72)
HAL9000 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 75

Érvek... Hiller részéről nem volt jelentős érv, hogy a Fidesz megváltoztatta a véleményét.

 

Gyurcsány is kijelentette, hogy gyakran változik a véleménye.

 

Káp ügyben Kuncze szépen meghúzta magát, és hagyta hogy Hiller vigye el a balhét.

 

Tényleg ebben miért nem változtathat az Mszp?

 

Előzmény: Rosszcsirkeff Mária (71)
zuglo_14 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 74
Érdekes ha az MDF nem nyalja sebesre V. seggét, akkor automatikusan egyeseknél beindulnak a pavlovi reflexek.. Jól vagy idomitva:-)))
Előzmény: mos (51)
vörösbáró Creative Commons License 2004.12.02 0 0 73

Na térjünk vissza az emberi hangnemre. Szerinted megoldás a kettős áp. ?

Valami mást kellene kitalálni, mert ez tényleg elég veszélyes dolog. Olyan mintha mezítláb rohangálnánk az aknamezőn és közben virágot szednénk a kedvesünknek...

 

Érdekelne, hogy miért látod jó megoldásnak a káp.-ot...

Előzmény: Törölt nick (69)
Szigetke Creative Commons License 2004.12.02 0 0 72

Az maga egy piszok nagy ÉRV, hogy egy nagy ellenzéki párt elnöke nem jelenik meg egy ilyen vitán!

Miért hozza magát olyan helyzetbe, hogy fikázható legyen?

A kalapos úrhölgyről sem jobb a véleményem, félreértések elkerülése végett.

Előzmény: HAL9000 (66)
Rosszcsirkeff Mária Creative Commons License 2004.12.02 0 0 71
Érdekes. Eddig az volt a duma, hogy nem ér rá. Odaküldte ecetjenkót, porig égni. Gyáva.
Előzmény: Törölt nick (55)
apple48 Creative Commons License 2004.12.02 0 0 70
Igen. Ezt is hozzátenném. Igaz.
Előzmény: Ormossy (63)
Törölt nick Creative Commons License 2004.12.02 0 0 69

Most is csak ez az egy érv, hogy mit mondtunk... Ki az a mi? Ne magadból indulj, itt nem mindenki pártok szekerét tolja. Mondtam már, nem kellett volna a magyarigazolványt tönkretenni, vagy elfogadni a kettős állampolgárságról a törvényt, és akkor nem tartanánk itt.

Előzmény: vörösbáró (65)
Rosszcsirkeff Mária Creative Commons License 2004.12.02 0 0 68

Nem vagyok a picid vörösbáró (qncogi?).

 

Tessék?

Előzmény: Törölt nick (37)
DJ Bill Creative Commons License 2004.12.02 0 0 67
Tényleg ez a film lett volna? Woody Allen helyében most indítanék egy pert, hogy micsoda dolog, hogy ekkora sz@rt adnak a filmje helyet...
Előzmény: AliceCsodaországban (54)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!