Keresés

Részletes keresés

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39988

Állítólag lapáttal verné agyon őt Karácsony (ez ugye ugyanazon a hangfelvételen hangzik el). :)

Előzmény: doncike (39986)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39987

Feltéve, hogy előre kitalált trükközés volt: és akkor mi van?

 

Ettől Karácsony felkészültebb lesz? Megtanul várost vezetni?

Vitézy inkompetenssé válik?

 

Sólyom nem volt jó köztársasági elnök, mert Áder János trükközött a vakondokokkal?

 

Előzmény: doncike (39985)
doncike Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39986

Ebből úgy néz ki, hogy a klasszikus elhagyott bántalmazó szerepet viszi a Fidesz ("ha nem lehetsz az enyém, akkor ne legyél senkié sem!") és a sokáig a politika felett álló, kizárólag szakembernek tűnő Vitézy is fogva van, tovább kell ezt új szerepet játszania.

 

Szóval most az a terv, hogy tényleg csődbe viszik Bp-et, és most ennek a kommunikációs előkészítése kezdődött.

Vitézy-nek talán azt ígérték, hogy ha beleáll ebbe, akkor legközelebb ő lesz a jelölt és főpolgi lehet?

Állítólag nagyon hiú...

Előzmény: Tonio 2.0 (39984)
doncike Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39985

Ennyire azért te sem vagy naiv.

Előzmény: Tonio 2.0 (39983)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39984

Úgy látom, jó lesz a hangulat a Fővárosi Közgyűlésben:

 

https://mandiner.hu/belfold/2024/06/vitezy-szerint-karacsony-csodbe-vitte-a-varost

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39983

Nem tudom, hogy minden előre el volt -e tervezve, vagy Vitézy kényszerhelyzetbe hozta őket azzal, hogy bejelentette, hogy indul.

Nem tehették meg, hogy nem állítanak jelöltet, mert presztízs (meg fővárosi lista, ami sérült is a visszalépéssel). Bár végül visszaléptették, ami presztízsveszteség.

Így legalább nem az egész kampány a "Fidesz - Orbán, Karácsony - Gyurcsány" szinten mozgott, Vitézy vitt bele egy kis szakmaiságot is.

De Karácsony azért így is fideszesezte eleget, aki akarta, vagy minimális érdeklődést mutatott, az meghallotta.

 

Mindenesetre ez a "megzavarta a választókat" önleleplező mondat volt.

Vagyis, ha nem a logók szerint szavaznának a budapestiek, hanem a személyek felkészültsége, kompetenciája alapján, az már gond lenne Karácsonynak?..

 

Ajaj, megzavarodnak a választók, még a végén az alapján voksolnak, hogy kit tartanak felkészültebbnek...

Előzmény: doncike (39982)
doncike Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39982

A visszalépésről nem írtam.

Arról írtam, hogy Szentkirályi feladata volt Karácsony fikázása és Vitézy pedig eljátszhatta a "pártok felett álló független szakember" szerepet.

Miközben Karácsony kénytelen volt kardozni Vitézy-vel is, hiszen ő ezt nem tudta kiszervezni.

Ez itt a zajlott a szemünk előtt.

Vagy ennek megtörténtét is vitatod?

Előzmény: Tonio 2.0 (39981)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39981

Ez már a te vélelmed, hogy mi volt előre lejátszva és mi nem.

Szerintem lehetséges forgatókönyv volt, de ha Szentkirályi jobban szerepel a kampányban, Vitézy meg rosszabbul, akkor nem lépik meg.

Csak hát Vitézy túl jól szerepelt, Karácsonyt a Partizán vitában konkrétan megette vacsorára.

 

Akkor mondjuk szakpolitikusnak, várospolitikusnak.

 

Karácsonyról viszont még nem derült ki, mihez ért, azon kívül, hogy kedvesen mosolyog és ügyes háttérjátékos.

Előzmény: doncike (39980)
doncike Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39980

Karácsony politikus és azt a szerepet játssza.

Vitézy indulása Ungárék pénzén, az egész kampány stratégia, kezdve a "szakember" imidzs-el és az előre leosztott jó zsaru - rossz zsaru munkamegosztással (Szentkirályi) pontosan ugyanolyan politikai játszma.

 

Csak neked Vitézy szimpi, ezért tőle elfogadtad, neki elnézted.

Karácsonynak meg nem.

 

"Ennyi." (Deutsh Tamás)

Előzmény: Tonio 2.0 (39979)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39979

Tök mindegy volt, ki támogatja, a lényeg Vitézy neve volt, valljuk be, senkit sem az LMP érdekelt, illetve nem emiatt szavazott rá. Az azért kellett, mert volt némi szervezettségük a fővárosban, meg főleg azért, mert Ungár adta a pénzt. Ez megértem, hogy sokakat zavart, de javaslom, hogy akkor azt is kezdjék el böngészni, a többi jelölt miből kampányolt.

 

Vitézy-nek jó elképzelései vannak, amiből sajnos nem sok valósult meg eddig, de ez szerintem nem elsősorban az ő hibája. Mondjuk még mindig nagyobb reményt láttam a programja egy részének megvalósítására, mint Karácsonynál.

Egyrészt azért, mert talán jobban tudott volna lobbizni a kormánynál, másrészt ebben a közgyűlésben is jobban elevickélt volna szerintem, mert kifejezetten rosszban senkivel sincs (OK, a DK-sok valószínűleg nem támogatták volna, de ezt talán túlélné...), illetve inkább kinézem belőle, hogy egyértelmű, konkrét felvetésekkel áll elő, szemben Karácsonnyal, aki sok esetben teljesen megfoghatatlan vágyálmokat kezdett el sorolni a Budapest köztársaságtól a Pride zászlóig valami életérzést akart közvetíteni, és szerintem az egész kb annyit ért, mint maga a Karácsony-jelenség.

 

Egy lufi.

 

Egyébként ez a "megzavarta a választókat" mondás azért is kontraproduktív, mert ezek szerint ha ügyesen hitetik el, hogy Vitézy nem Fidesz-jelölt, akkor már nem olyan egyértelmű Karácsony győzelme? (Egy olyan városban, ahol szinte valamennyi kerületi polgármester simán újrázott, pedig hát nem mindegyik teljesítménye volt éppen kiemelkedő.)

Ha a kompetencia számít, akkor már gondban van Karácsony?

Megzavarodtak a választók?

 

Nagyon átlátszó retorika ez.

 

Viszont Vitézy is elengedhetné már a dolgot, az ő választási eredménnyel kapcsolatos posztjaiból is kezd már sok lenni...

 

Előzmény: sergiototta (39977)
doncike Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39978

Ha Vitézy szakember, akkor miért akar politikus, városvezető lenni?

Akkor legyen max. főosztályvezető. Az a szakemberek szintjének teteje.

Előzmény: Tonio 2.0 (39976)
sergiototta Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39977

Ez az összezavarás ez mellébeszélés. Pont, mint Vitézytől a nem volt rendesen kihúzva ezért nem szavaztak rendesen.

KG valóban politikus, viszont VD is nagyon elindult ebbe az irányba. Szerintem sokat vesztett a szakember imidzséből. Főleg, hogy egy politikai pozicióra pályázott egy levitézlett, gyakorlatilag nem létező ellenzéki párt színeiben/támogatásával.

 

És ez a szakemberiség is jól hangzik ,de nekem VD programja inkább volt egy igéret halmaz. Elolvastam, jó ötletek/felvetések voltak benne. De a megvalósításról semmi. VD-vel nekem ez a legnagyobb problémám már régről. Marha jókat mond, látványosak a tervek, de nagyon kevés dolog készül el. Tipikusan a kevesebb több lett volna eset számomra.

Előzmény: Tonio 2.0 (39976)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39976

A programban vannak közös pontok, csak az a különbség, hogy Vitézy szakember, Karácsony meg kirakatember.

 

Szerintem egyébként nem lesz ilyen együttműködés, túlságosan elmérgesedett a végére a kampány. Egy eddig fideszesezett jelöltnek most hirtelen pozíciót osztana? Vitézy meg elfogadná? Valószínűtlen.

 

Azért a szavazók 99%-a átlátta, hogy kik a jelöltek.

800 ezer szavazatból volt kb 20 ezer érvénytelen (ezek egy része nyilván szándékosan volt az, ez abból látható, hogy az illető egyértelműen áthúzott mindenkit, üresen hagyta, vagy éppen kedves üzeneteket fogalmazott meg), szóval vegyük úgy, hogy mondjuk volt 10 ezer "véletlen érvénytelen". Ez a 800 ezer szavazónak hány százaléka?

1,25%

Ebben az esetben kb 99% megértette, hogy kik a jelöltek, akkor is, ha Karácsony szerint ez "összezavarta a választókat". (Azt végképp nem értem, hogy az ellenzéki szimpatizánsokat hogyan zavarta volna meg - ez néhány, nem túl tájékozott Fidesz-szavazót zökkenthetett ki, ha nekik is sikerül megérteniük a helyzetet, akkor Karácsony kikap.)

Előzmény: sergiototta (39975)
sergiototta Creative Commons License 2024.06.27 0 0 39975

KG a választás ismétlését "akarta". Azaz, hogy legyen egy tiszta voksolás, ahol a választáson valóban elindult 3 ember szerepelhetne (KG, VD meg a mihazankos).

Ha lemond, akkor nem ez a helyzet van, akkor nulláról indul a verkli, új jelöltekkel, új aláírás gyűjtéssel stb. Mondjuk az vicces kérdés lenne, hogy a fidesz ebben az esetben indítana-e újra hivatalos saját jelöltet, eljátszaná-e megint ezt a bohóckodást.

 

KG és VD programja tök közel van egymáshoz, ezért én KG helyében felajánlanék valami biztosi poziciót VD-nek, hogy mutassa meg, hogy miként is gondolta a nertől a pénzszerzést. Megkaphatná igazából bármelyik nagyobb közlekedési projektet, mondjuk a hévek kérdését, az úgyis állami tulajdon. Teljesen szabad kezet kaphatna is a témában, oldja meg.

Előzmény: Tonio 2.0 (39973)
doncike Creative Commons License 2024.06.26 0 0 39974

No-no!

Hát csak nem azt akarod mondani, hogy a független magyar bíróság pártatlan ítéletét elfogadni: cinizmus?

Csak nem vagy jogállamiság-ellenes?

Előzmény: Tonio 2.0 (39973)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.26 0 0 39973

Belenyugodott.

Hát ha a független magyar bíróság ezt ítélte, akkor ezt el kell fogadni.

 

Ennyire még Karácsony sem lehet cinikus, és nem nézhet hülyének mindenkit... Vagy mégis? :)

 

Pillanatnyilag jó ötletnek tűnt ez a választás megismétlése.

Tkp annyiban még rossz sem volt, hogy elég nagy eséllyel sejthető volt: ha Karácsony új választást akar, akkor a Kúria csak azért sem fog így ítélni.

 

Tudta előre, hogy nem lesz új választás, színjáték volt az egész.

Ha új választást akarna, előidézhetné a lemondásával... Amit persze nem fog megtenni.

 

A többivel egyetértek.

 

Előzmény: doncike (39972)
doncike Creative Commons License 2024.06.26 0 0 39972

Belenyugodott.

Hát ha a független magyar bíróság ezt ítélte, akkor ezt el kell fogadni.

 

Pillanatnyilag jó ötletnek tűnt ez a választás megismétlése.

Tkp annyiban még rossz sem volt, hogy elég nagy eséllyel sejthető volt: ha Karácsony új választást akar, akkor a Kúria csak azért sem fog így ítélni.

 

Gyurcsányt is azért nem tette lapátra az MSZP 2006-ban, mert mire lejátszották volna (ki legyen az utód stb.) addigra Orbán 48 órás ultimátumot adott az MSZP-SZDSZ frakciónak, hogy váltsák le Gyurcsányt. Talán még toppantott is hozzá szigorúan.

Ezek után már nem tehették meg, hogy Orbánnal engedelmeskedjenek... aztán 2009-ig a nyakukon maradt.

 

Orbán pontosan tudta, hogy a szocik simán kilépnek a szaros gatyából és mire 2010-hez érnek, Gyurcsányra már senki nem fog emlékezni.

Ezért az ultimátummal odaragasztotta Gyurcsányt a kormányfői székbe és azóta is hatásos mumust tudott csinálni belőle.

 

A DK megint egy főnyeremény, hiszen elképzelhetetlen, hogy Gyurcsány onnan távozzon vagy lemondassák.

Az pont úgy az ő személyes irányítása alatt álló szervezet, mint ahogy a Fidesz Orbán kezében van legkésőbb 2010 óta.

Előzmény: Tonio 2.0 (39968)
doncike Creative Commons License 2024.06.26 0 0 39971

"Ez így komolytalan, persze a szavazóit ez nem fogja megingatni."

 

Pedig de.

A kemény magot nyilván nem. Azt a típust ismerjük már a Fideszből/DK-ból stb.

 

A 30%, az 1.3 millió szavazó jelentős része (privát tippem szerint legalább a fele, de inkább kétharmada) egy esélyt adott MP-nek a szavazatával.

És most eredményt vár cserébe.

Egy további 10-20%, akit nagyon meglepett a váratlanul jó eredmény, szintén azt figyeli, hogy mi fog ebből kisülni és átfordítható.

De ehhez nem radikalizálódni kell MP-nek, hanem konszolidálódnia.

 

És legalább hetente 1x terápia önként, különben néhány hónap alatt a zárt osztályon és/vagy a börtönben végzi.

Előzmény: Tonio 2.0 (39946)
Fatboy Slim Creative Commons License 2024.06.26 0 0 39970

nem is tudom, hogy gondoltam a dolgot

Előzmény: Tonio 2.0 (39969)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.26 0 0 39969
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.26 0 0 39968

Hatalmas meglepetésre Karácsony nem mond le.

Ennyire akart megismételt választást.

G666 Creative Commons License 2024.06.26 0 0 39967
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.26 0 0 39966

És a megújulás jegyében jön helyette... a felesége. :)

Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.26 0 1 39965

2006-ban lett volna időszerű.

Már kicsit késő.

Persze jobb később, mint soha. :)

Előzmény: Fatboy Slim (39964)
Fatboy Slim Creative Commons License 2024.06.26 0 0 39964

ma 16:00-kor Gyurcsany bejelentest tesz. Terdre, imara, barataim

sergiototta Creative Commons License 2024.06.26 0 0 39963

Lokálpatrióta arcok szerintem az önkormányzatokban tudnak feltünni, ott van esélyük bekerülni, főpolgármesternek lenni.

Ez amúgy egy tök jó dolog lenne, ha Magyarország nem lenne ennyire központosított, azaz a helyi önkorik sokkal több dologban dönthetnének.

Előzmény: Tonio 2.0 (39962)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.25 0 0 39962

Több fiatallal, eddig külföldön élővel, lokálpatriótával talán.

Bár a Fidesz is generációs alapon indult, meg később a Momentum is (és részben a Jobbik és az LMP is), az MSZP/DK meg már hozott anyagból dolgozott. :)

Előzmény: sergiototta (39961)
sergiototta Creative Commons License 2024.06.25 0 0 39961

Pontatlanul fogalmaztam, mert elviekben persze müködhet a teljes csere, de Magyarországon szerintem nem. Ami a cseheknél müködik/müködött, az itt nem müködik. Más a két nép. 

A ner rengeteg embert jelent,  én nem hiszek abban, hogy van ma Magyarországon darabra annyi ember, aki hajlandó lenne beszállni a politikába és nermentes.  Nem néztem meg számokat, de szerintem a fidkesz-s színekben a különböző önkormányzatokban, testületekben ülő emberek száma ezres nagyságrend lehet. Persze lehet ezt a számót túlbecsülöm, az állampolgárok aktivitását pedig alul.

Előzmény: Tonio 2.0 (39957)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2024.06.25 0 0 39960

A sallangok nélkül megfogalmaz olyan alapállításokat, amikkel egyetértek.

 

Pl a "nemzeti" és "globális" nagykoalíció. Én inkább nagytőkének mondanám, vagy jó zsaru, rossz zsaru játéknak.

A retorika egy dolog, de amíg a német cégek (autóipar, telekommunikáció stb) jól érzik itt magukat (alacsony adókulcs, olcsó munkaerő), addig a kancellár sem elégedetlenkedik.

Nyilván Macronnal is megvan az együttműködés (reptér, atomerőmű, stb).

A többi duma.

 

Vannak nyilván ellenérdekeltek is, Orbán túltolta a bringát, és túl sokakkal akasztott bajszot.

Ezek egy része most éppen Magyart támogatja. Nem Sorosra kell itt gondolni, ő legfeljebb egy szimbólum (annak is fárasztó már).

Aztán hogy ezek az ellenerők mennyire ügyesek, az más kérdés - az eddigi választási eredményekből nem az jött le, hogy a kavarások annyira sikeresek lettek volna.

Előzmény: Fatboy Slim (39959)
Fatboy Slim Creative Commons License 2024.06.25 0 0 39959

egyreszt respect, hogy kepes vagy elolvasni egy Magyar Hirlap cikket, foleg Bogar Laszlotol, masreszt nem akkora gaz ez az iras, csak leegyszerusito. Tenyleg nincs igazan tartalom Magyar Peter beszedeiben, vagy akar a part nemletezo programjababan, a problemakra adott valaszokban. csak azt tudjuk, mi a szar. 

az Igenember szokott eszembe jutni MP beszedei kapcsan. de nem akarok elhamarkodottan beszleni rola.  

Előzmény: Tonio 2.0 (39958)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!