Keresés

Részletes keresés

[virgo] Creative Commons License 2007.10.12 0 0 122
Izé,megint kikaptunk. Genoa-Cagliari 2-0
Suazo nagyon hiányzik,nincs góllövő csatár.
vanni75 Creative Commons License 2007.08.28 0 0 121
poroljátok el vasárnap a zebrásokat :)) FORZA CAGLIARI !
tyler-durden Creative Commons License 2007.08.26 0 0 120

méghozzá az ősi ellenség, a Napoli ellen!!!!

a szárdok senkit sem utálnak jobban, mint a napoletanókat

 

GRANDE CAGLIARI!!

Előzmény: madbalee (119)
madbalee Creative Commons License 2007.08.26 0 0 119
Idegenben győzelem. Grat nektek!!

Napoli- Cagliari 0-2

4' 2T Matri
14' 2T Foggia tizi
tyler-durden Creative Commons License 2007.08.05 0 0 118

Ciao

 

Én ugyan nem vagyok nagy Cagliari szurkoló, de épp most jöttem vissza a fantasziktus nyaralásomból és megismertem ott egy csomó nagyon jó arcot, ezért egy kicsit odafiygelek a csapatra. Jártam Quartuban a Sant'Eliánál is. Egy nagy lepukkant lakótelep szélén van, ahol a szárdok a füvet meg az egyebeket veszik...:))

 

Ahogy elnézem az idény sajnos nem kecsegtet semmi jóval. Esposito, de inkább Suazo elvesztését nem sikerült nagyon pótolni. Sajnos a Siena és a Reggina mellett a Cagliari az egyik kiesőjelölt szerintem.

De azért:

 

AIÓ SARDI!:)

[virgo] Creative Commons License 2007.05.22 0 0 117
Cagliari-Roma 3-2 úgy néz ki kedvenc csapatunk megmenekült a kieséstől.
[virgo] Creative Commons License 2007.04.14 0 0 116
Hálistennek...de akkor is csatárt kéne igazolni szerintem.
Előzmény: Vucko (115)
Vucko Creative Commons License 2007.04.08 0 0 115
Egyre jobb a Cagliari és jön föl. Pár hete még épp, hogy elkerülte a kiesőket, ma pedig már a 11. helyen van. Remélem ez így is marad.

Palermo – Cagliari 1 : 3 (ápril 7)

[virgo] Creative Commons License 2007.01.16 0 0 114
Keserves győzelem,de győzelem:Cagliari -Ascoli 1-0
[virgo] Creative Commons License 2006.12.20 0 0 113
A francba.Luca Toni góljával vezet a Fiorentina.
szponzor Creative Commons License 2006.12.20 0 0 112

Virgo, én 1990-ben lettem Cagliari szurkoló. Épp akkor jutottak vissza hosszú idő után a Serie A-ba, és egyből leigazolták az uruguayi válogatott három sztárját: Francescolit, Fonsecát és Herrerát. Ifjonti fejjel nagyon tetszett, hogy három azonos nemzetiségű idegenlégiósuk van - akkor csak annyi lehetett egy csapatban -, akik ráadásul az általam mindig is kedvelt Uruguay ászai. Tetszett az is, hogy déli csapat, ráadásul egy földközi-tengeri szigeten van a város.

Ilyen egyszerű szimpátiák vezetnek ahhoz, hogy megkedveljünk egy csapatot. Aztán a '93-94-es UEFA-kupa menetelés idején végleg belémvésődött a Cagliari szeretete.

Szerencsére az uruguayi kötődés azóta létezik - Dely Valdes, Dario Silva, O'Neill, Abeijon, Lopez -, ami még egy kis plusz színt visz az amúgy sem tucatcsapat Cagliari képébe.

Előzmény: [virgo] (110)
szponzor Creative Commons License 2006.12.20 0 0 111

Titolesz, ha a 61-től a 80-ig megnézed a hozzászólásaimat, vagy visszakeresed a Serie A topikban a kiesőkre tett tippemet, akkor láthatod: hasonlóan látjuk a dolgokat. A szezon elején én is kiesőjelöltnek láttam kis kedvenceimet. Úgy éreztem, hogy mivel jelentős erősítés nem érkezett a támadórészlegbe, Langella és Esposito pedig már nem tényező, ezért Suazo egyedül kevés lesz a bentmaradáshoz.

Az október-novemberi Cagliari meccseket látva - ezért egyébként köszönet a SportTV-nek - azonban változott a véleményem: Giampaolo egy stílusos csapatot rakott össze, amely nem csak a védekezésben, de a támadásvezetésben is komoly tervszerűséget mutatott. Ráadásul - legalábbis amíg erővel bírta, úgy a mérkőzések 70. percéig - Esposito is úgy játszott, ahogy egy válogatott kerettagnak kell, Conti is hozta magát, sőt, az új fiúk is jónak tűntek, így a keret erejéről alkotott véleményemet is átértékeltem magamban.

Az edzőváltás azonban újabb krízist vetít előre, és újra az év eleji balsejtelmeim megvalósulásától kezdek tartani. Mondjuk én nem látom annyira jónak a vetélytársak helyzetét sem. A Milan és a Fiorentina nem tartozik közéjük, ez természetes - bár ma azért el lehetne kapni Toniékat -, és az idei Ascoli sem - bár ők más előjellel. A Messina, Chievo, Parma, Empoli, Siena, Reggina, sőt Catania csapataiból álló hetes azonban nem bír erősebb kerettel, mint a Cagliari. Igazak azok, amiket felhozol, Titolesz, de a mínuszponok visszaadása mintha megtörte volna a nagyon szimpatikusan küzdő Reggina lendületét - elmúlt a nagy dac -, a Parma és Chievo pedig egész egyszerűen akkora hulladék, hogy talán már a hagyományos szerencse is elpártol tőlük. Egyszer a Catania is vissza fog esni, a Siena már visszaesőben is van, az Empoli pedig egyenesen zuhan.

Szóval jogosak a félelmek, én sem vagyok nyugodt, de azért máshol is legalább ekkorák a gondok.

Előzmény: titolesz (108)
[virgo] Creative Commons License 2006.12.20 0 0 110
Hm.Akkor lettem szurkolója ennek a csapatnak,mikor Oscar Tabarez volt az edzője.Egy
uruguayi.
Egyébként van rá egy láda Heinekenem hogy nem fognak kiesni.
Előzmény: titolesz (109)
titolesz Creative Commons License 2006.12.20 0 0 109
A középhátvéd Lopez pedig a kilencedik szezonját tapossa.A Cagliari liftező csapat,ráadásul 2 külföldiről van szó.Tényleg ritka.
Előzmény: [virgo] (101)
titolesz Creative Commons License 2006.12.20 0 0 108

 Langella már tavaly is gyenge volt,meg sem közelitették a feljutás utáni évben látott formájukat.Sőt,Esposito sem az az Esposito ,akit a 2004/2005-ös szezonban megismertünk.

Ezt ne olvasd el:van egy olyan érzésem,hogy a Cagliari kiesik.

Mögöttük van a Fiorentina és a Milan,az ő előzésük nem lehet kérdéses.A Chievo és a Parma mindig megússza,most is.A Reggina erejét(roppant érdekes módon) megháromszorozta a pontlevonás,ők sem esnek ki.

A Messina és az Ascoli kiesik,a 18. helyre érzem sanszosnak a csapatot.

Előzmény: szponzor (104)
szponzor Creative Commons License 2006.12.20 0 0 107

Nem örülök az edzőváltásnak: tetszett az a bátor taktika, amelyet Giampaolo játszatott a csapattal. Persze azt korábban is lehetett tudni, hogy mivel nem túl jó a viszonya az elnökséggel, ezért hosszabb sikertelenségi széria esetén könnyű szívvel fogják kirúgni.

Remélem nem jön be szűk két hónappal ezelőtti jóslatom az edzőcserével kapcsolatban.

Előzmény: szponzor (91)
[virgo] Creative Commons License 2006.12.19 0 0 106
Cagliari: Colomba az új edző

MTI - 2006-12-19 20:26 Utolsó módosítás: 2006-12-19 20:26
Franco Colomba lett a Cagliari labdarúgócsapatának új edzője, elődjét, Marco Giampaolót a gyenge eredmények miatt vasárnap állították fel a kispadról.
Az együttes szombaton 3-1-re kikapott az Udinese otthonában: ráadásul a vendégek több mint egy félidőt emberelőnyben játszottak.

Az 52 esztendős Colomba a múlt idényben a harmadosztályú Avellino csapatát irányította és korábban a Reggina, az SS Napoli és a Vicenza kispadján is ült.

A Cagliari, amely az idén 16 forduló alatt két győzelmet aratott, tízszer döntetlent játszott és négy alkalommal kapott ki, jelenleg 13. a húszcsapatos olasz pontvadászatban.
[virgo] Creative Commons License 2006.12.18 0 0 105
Az a Parma ellen elvesztett két pont még nagyon fog hiányozni a végelszámolásnál.:-(
Előzmény: szponzor (104)
szponzor Creative Commons License 2006.12.18 0 0 104

Háromcsatáros rendszerben Esposito és Langella jók mellé szélsőnek, csak az a gond, hogy Langella idén csak árnyéka önmagának - bár ebben sérülések és a vezetőséggel folytatott viták is szerepet játszanak.

Persze még egy klasszis center mindenképpen kellene, ha lehet még Suazo mögé, nem pedig majd helyette, ha elmegy. De legkésőbb akkor mindenképpen kell valakit igazolni.

Előzmény: [virgo] (103)
[virgo] Creative Commons License 2006.12.18 0 0 103
Kéne nekik még legalább egy hasonló kvalitású csatár.
Előzmény: szponzor (102)
szponzor Creative Commons License 2006.12.18 0 0 102

Igen, 20 éves korában került Szardíniára a hondurasi csatár és már a 8. szezonját játsza a Cagliariban. Ezen idő alatt 34 Serie A-s és 50 Serie B-s gólt szerzett piros-kék mezben.

 

Előzmény: [virgo] (101)
[virgo] Creative Commons License 2006.12.18 0 0 101
Pedig ahogy én tudom,már baromi régóta ott játszik...Ritka az ilyen manapság.
Előzmény: szponzor (100)
szponzor Creative Commons License 2006.12.18 0 0 100

Köszöntelek immáron két fős táborunkban! Mostantól legalább joggal írhatom többesszámban, hogy magyarországi Cagliari szurkolók. :-)

Sajnos az elmúlt hetekben kissé megtorpant a csapat - bár egy udinei vereséget nem nagyon kell magyarázni. Viszont félő, hogy Suazó távozik januárban: nagyon sokat zörög az a haraszt Milánó mindkét feléből. Már pedig az ő távozása kész katasztrófa lenne - ha csak nem érkezik hasonló szintű pótlás Latin-Amerikából.

Előzmény: [virgo] (98)
[virgo] Creative Commons License 2006.12.14 0 0 99
Teszem a kedvencekbe.
Előzmény: [virgo] (98)
[virgo] Creative Commons License 2006.12.14 0 0 98
Vazze Te vagy az egyetlen Cagliari-szurkoló?
Akkor most már ketten vagyunk.
Előzmény: szponzor (97)
szponzor Creative Commons License 2006.12.08 0 0 97

Telt ház ugyan ritkán van, de a hangulat jó Cagliariban:

 

 

 

 

 

 

szponzor Creative Commons License 2006.12.04 0 0 96
Kicsit lelassult a pongyűjtögetésben Szardínia legjobb csapata, de azért a Milan elleni 2-2-n nincs mit szégyellni. Az év eleji kieséssel fenyegető széria elmúlt, a sok döntetlen közé már győzelmek is keveredtek, úgyhogy nem lesz ez rossz szezon. Talán még az UEFA-kupás helyet is meg lehetne célozni - arról úgyis csodás emlékeink vannak...
szponzor Creative Commons License 2006.10.30 0 0 95

Csak meglett az az első győzelem! Jogos az öröm! :-)

 

 

Előzmény: szponzor (94)
szponzor Creative Commons License 2006.10.27 0 0 94

Kár, hogy a győzelem nem jött össze, de be kell, hogy valljam - mondjuk ez látszik legutóbbi hozzászólásomból is -, a meccs előtt simán aláírtam volna az egy pontot.

A gyenge őszt produkáló Sampdoriát viszont már tényleg le kellene győzni vasárnap a Sant'Eliában.

Előzmény: madbalee (93)
madbalee Creative Commons License 2006.10.26 0 0 93
Nagy meccs lehetett ez az Atalanta elleni 3-3 idegenben. Grat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!