Keresés

Részletes keresés

tavir Creative Commons License 2004.10.27 0 0 55
Provokállak: Medgyessi jobb lenne?:)))
Előzmény: Nagulnov (50)
Probatbicol Creative Commons License 2004.10.27 0 0 54

Szí

jjártó addigra egy tapasztalatokban edzett, tudásában kiteljesedett, tekintélyes és közszeretetnek örvendő, középkorú politikus lesz.

Előzmény: Nagulnov (51)
GLászló Creative Commons License 2004.10.27 0 0 53

Nem mondtam, hogy állítod, azt mondtam, hogy jósolod - ez azért nem ugynaz. :)

Szerintem a kását nem eszik olyan forrón. És ha tényleg nem jön össze, azt hiszem, hogy meg fogja kapni kint is az ajánlatokat, amik megfelelnek neki. A köztársasági elnöki poszt még messze van, addig sok minden történhet.

Előzmény: Probatbicol (39)
Probatbicol Creative Commons License 2004.10.27 0 0 52

Minden szavaddal 1etértek.

 

Nem kell itt túl sokat  teketóriázni.

 

Szerinted az SZDSZ belemenne? És mit kérne érte?

 

Előzmény: GLászló (49)
Nagulnov Creative Commons License 2004.10.27 0 0 51
Persze. De tíz év után jön Szíjjártó.:O)
Előzmény: Probatbicol (43)
Nagulnov Creative Commons License 2004.10.27 0 0 50

hogy képesnek kell lennie felülemelkedni a pártérdekeken (a nemzet egységét kell megtestesítenie).

 

Namármost erre ebben az országban, egyetlen ember nem képes. Kovács László exkülügyminiszter. Külügyminiszterként sem.

Előzmény: Probatbicol (36)
GLászló Creative Commons License 2004.10.27 0 0 49

Ha valaki nem merné leírni, én azért megteszem, hogy Mádl elnöksége számomra csalódás. Nem tudott arcot csinálni saját magának és a az elharapózott aljas légkör kialakulása ellen tökéletesen képtelen volt bármit is tenni. Még a saját területén, a jogban is elszenvedett egy-két kudarcot, de semmilyen mértékben nem igyekezett felülemelkedni a kötelezőnél jobban a pártvitákon.Végig érezhetően jobboldali politikusként viselkedett, a teljesítménye egy gyakorlott politikus számára - Kovács ilyen - tökéletesen teljesíthető.

Nem kardoskodnék egyébként Kovács mellett, én például régóta Gönczöl Katalint javaslom, de megérteném, ha végül a volt külügyminiszter kapná a posztot. Az ellenzékkel szemben semmilyen engedményt nem érzek elfogadhatónak e téren, nyugodtan szavazzanak ellene.  Akik Poltot, Járait és a köztisztviselői főtiszti kart kinevezték, ahol Torgyán fontos miniszzter lehetett, nem beszélve Grespik pozíciójáról és a végén a Kovács elleni hadjárattal végképpen eljátszották az én szememben, hogy bármilyen mértékben tolerálni kellene őket.

 

Előzmény: Probatbicol (36)
Probatbicol Creative Commons License 2004.10.27 0 0 48

Igen, csakhogy a kisgizdák a kisebb párt voltak a koalícióban, most meg az MSZP a nagyobb. + akkor már érlelődött az Orbán-Torgyán leszámolás, ami fél évre rá be is következett.

 

Abban megegyezhetünk viszont, hogy az MSZP nélkül senki nem lehet elnök, tehát minden a párton belüli valamint a párt-kormány illetve a párt-SZDSZ viszonyrendszerben fog eldőlni.

 

 

Előzmény: alfredoo (42)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.27 0 0 47
Még nincs új külügymin.
ex_lx Creative Commons License 2004.10.27 0 0 46
Esetleg lehetne kapitány valami magas felépítményű hajón.
Kagakusha Creative Commons License 2004.10.27 0 0 45
"Szerintem pl. Glatz Ferenc lenne kiváló erre a posztra."

Ja.
Annál lejjebb már úgysem lenne semmi ...
Előzmény: Geyza (14)
Probatbicol Creative Commons License 2004.10.27 0 0 44

Volt szó tárcacseréről (ők portfoliónak hívják), de Barroso valamely általam nem ismert okból mégsem ezt választotta.

 

A Buttiglione-ügy nyilván inkább a változó Unió erőpróbáinak próbaköve; a Parlament megmutatta, hogy erősebb, mint a Bizottság. Korábban erre nem volt példa.

Előzmény: alfredoo (38)
Probatbicol Creative Commons License 2004.10.27 0 0 43

Nono.

 

Ez a kijelentés azt posztulálja, hogy a Fidesz nyer 2006-ban. De ha nem...?

 

Akkor Kovács 10 évig köztársasági elnök!

Előzmény: Nagulnov (35)
alfredoo Creative Commons License 2004.10.27 0 0 42

pb

 

szerintem 2005-ben a valasztas elott nem sokkal az mszp sokkal kevesbbe kontroverzialis szemelyt fog jelolni. a fidesz is pont igy jart el. pedig a kisgazdapart kozfelkialtassal kuldte volna jozsi bacsit. es megsem o lett a befuto.

 

mittomen peldaul solyom laszlo.

Előzmény: Probatbicol (36)
Kagakusha Creative Commons License 2004.10.27 0 0 41
Már megijedtem, hogy újra pártelnök lesz, és elbukom a 2006-os üveg pezsgőt. :-)
Bár a Medgyessy után járó már így is biztosnak tűnik ...
Előzmény: Probatbicol (-)
Probatbicol Creative Commons License 2004.10.27 0 0 40

Ez borzasztó snassz lenne... bár a szociktól kitelik.

 

Van még snassz megoldás, például "rábeszélni" valamelyik EU-képviselőt, hogy mondjon le, és akkor Kovács mint listavezető a helyére léphetne. Hát, ez se egy nagy pálya...

Előzmény: Törölt nick (37)
Probatbicol Creative Commons License 2004.10.27 0 0 39

Nem állítottam, hogy ez következik, csupán azt, hogy ez egy nagyon plauzibilis lehetőség, különösen, ha tekintetbe vesszük az adott személy politikai ambíciót, amit aligha elégítene kivalamiféle tiszteletbeli állás vagy egy sima képviselőség. Nekem speciel bőven elég lenne egy utazgatós, piálgatós fal állás, de ő tényleg nem ilyen.

 

Ráadásul egészen biztos, hogy forrani fog benne egyrészt a revansvágy, másrészt az ambíció, hogy ne bukott emberként vonuljon vissza. Ezt speciel meg lehet érteni.

 

Közben az is eszembe jutott, hogy esetleg átvehetné a frakcióvezetői posztot, de ennek nem örülne a szoci frakció, mert Lendvait szeretik.

 

+ Kovács már az MSZP elnökségének sem tagja...

 

Előzmény: GLászló (31)
alfredoo Creative Commons License 2004.10.27 0 0 38

glaszlo

 

nekem furcsa hogy te mondod ki eloszor amit en is gondoltam. kovacsot mar kikuldtek biztosnak az nem hiszem hogy barrosotol fuggene hogy kuldjenek mast. viszont buttiglione helyett kovacs siman elkepzelheto. es talan buttiglione is energiaugyi biztosnak.

 

es az emberjogi kerdesek magyarorszagnak kifejezetten kedvezo bizottsagi helyet adna. hacsak a kisebbsegi kerdesek kulonbozo vetuleteit nezzuk.

 

amugy egyaltalan nem latom be hogy barrosonak a kovetkezo menetben jobban sikerulne a dolog. lehet hogy barroso fog lemondani. nem hiszem hogy egy 700 fos europai parlamentben, teljesen eltero erdekek menten jol menne az egyuttmukodes...

 

nekem a lengyel intranzigencia is sokat jelento volt a felvetel elott es utan. egy ido utan lesznek akiknek elege lesz az eu toketlenkedesbol es valami mas elkepzelessel fognak eloallni. peldaul nemetorszag es franciaorszag. aztan majd megint lehet kapaszkodni hogy milyen jo lenne europahoz tartozni.

Előzmény: GLászló (31)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.27 0 0 37
Szerintem bőven belefér, ha Kovácsnak vissza kell térnie Magyarországra, valahogy kitúrják az egy hónapos külügyminiszter Somogyit, és újra ő lesz a Bem tér ura. Szerintetek nem lehetséges?
Probatbicol Creative Commons License 2004.10.27 0 0 36

Ez egy illúzió. A köztársasági elnököt pártok jelölik, ők szavazzák meg, tehát olyan embert keresnek, akiben megbízhatnak. Göncz az SZDSZ ügyvivője volt, Mádl pedig a leghatározottabb politikai támogatást nyújtotta Orbánnak.

 

Európában mindenütt pártemberek, pártvezetők lettek köztársasági elnökök (Rau. Chirac, Fischer)

 

Azt nem írja az Alkotmány, hogy függetlennek kell lennie, hanem azt, hogy képesnek kell lennie felülemelkedni a pártérdekeken (a nemzet egységét kell megtestesítenie). A kettő nem zárja ki egymást, ezt Göncz és Mádl is nagyjából bizonyította.

Előzmény: Fine Tune (30)
Nagulnov Creative Commons License 2004.10.27 0 0 35

Ha az MSZP elkezdi, joggal fogja a Fidesz is 5 év múlva mondjuk Rogánt odatenni és az akkori ellenzék egy szót nem szólhat. 

 

A Szíjjártót jobban utálják a baloldalon. Remélem ő lesz a jelölt.:O)

Előzmény: Fine Tune (30)
Fine Tune Creative Commons License 2004.10.27 0 0 34

El van intézve, felőlem lehet H. Kovács közt. elnök, de 5 év múlva neked meg jusson eszedbe Göncz és H. Kovács. 

Előzmény: GLászló (31)
Törölt nick Creative Commons License 2004.10.27 0 0 33

Mittomén! Nem vagyok politikus.

Ha valamelyik jelöltnek ez mégis sikerülne, ez már az alkalmasság egyik bizonyítéka lehetne.

:-)

 

Előzmény: Probatbicol (25)
borsosalma Creative Commons License 2004.10.27 0 0 32

Miért ne maradhatna egyszerü képviselő?

Miböl gondolod, hogy nem marad EU biztos jelölt? A meghallgatáson bizonyára sok energetikai dolgot megtanult már!

Egyáltalán változott a szitu?

Előzmény: Probatbicol (25)
GLászló Creative Commons License 2004.10.27 0 0 31

Nincsenek belső információim a dologról, vagyis pusztán a médiából kapott képre hagyatkozom és találgatok, de én nem vagyok benne biztos, hogy Kovácsnak el kell onnan jönnie, nagyobb a valószínűsége, hogy tárcát cserélnek. Barroso rossz taktikát követne, ha most teljes egészében meghátrálna, ezért szerintem Buttiglione menesztése és két-három tárcacsere megtenné a magáét.

 

Ha mégis megtörténik az, amit jósolsz, vagyis Kovács nem lesz EU-biztos, szerintem egyáltalán nem következik, hogy köztársasági elnök lenne.

(Nekem nem lenne ellene kifogásom egyébként, sem nem szokatlan, sem nem erkölcstelen dolog Európában, hogy politikusok töltik be az államfői tisztet. Tökéletesen elfogadott és megszokott, ráadásul a magyar ellenzék erre rá is szolgálna, jusson eszünkbe ilyenkor Polt és Járai, de Mádl is akár. Az államfői poszt politikusi poszt, arra a többség a saját emberét jelöli. Kovács pedig képes arra, hogy jól ellássa azt a feladatot. )

Szóval én azt gondolom, hogy politikai levezetésként különféle megbizatások szóba jöhetnek nemzetközi szinten is és alighanem valamiféle ilyen tisztséggel vigasztalják majd.

Fine Tune Creative Commons License 2004.10.27 0 0 30

Az itt a probléma, hogy a Köztársasági elnöknek nem kellene pártposztnak lennie. Ha az MSZP elkezdi, joggal fogja a Fidesz is 5 év múlva mondjuk Rogánt odatenni és az akkori ellenzék egy szót nem szólhat. 

 

Az, hogy Kovács egyébként milyen, pártkatonaként elég kínos lenne rábízni. Nyilvánvaló, hogy a Köztársasági elnöknek függetlennek kell lennie. Eleve egészségtelen dolog az, ha egy pártember, vagy párttag elgondolkodik ezen a pozición.

Előzmény: Probatbicol (5)
Nagulnov Creative Commons License 2004.10.27 0 0 29
Eddig volt valami elképzelésünk hogy milyen legyen a közt.elnök. Egyik sem volt tökéletes de jók voltak. Ha Kovit megválasztják minden illúziónak vége. Egy gyülölködő, árokásó faszi akiben semmi méltóság nincs. Nesze közjogi méltóság.:O)
Előzmény: Probatbicol (20)
peaso25 Creative Commons License 2004.10.27 0 0 28

pont ezért tetszene neki.

 

-tisztelt külügyminiszter-helyettes elvtárs, hogyan képzeli a jövőjét, mint politikus a következő 20 évben?

- igaz, hogy most ilyenünk nincs, de köztársasági elnök szívesen lennék, mint örökös objektív és úgy is, mint egy pártfüggetlenül tárgyilagos higgadt deákference  napjainknak.(legalábbis konzulensem a politikai főiskolán ezen szavakkal bocsátott utamra)

Előzmény: Geyza (10)
Probatbicol Creative Commons License 2004.10.27 0 0 27

Az "ütős" cím miért baj? Olyan ez, mint amikor Orbán azt mondja: "a szánkig ér az adósság".

 

Másrészt, miért áll távol az igazságtól? Szájerék alapos munkát fejtettek ki, hogy meggyengítsék Kovácsot. Ezzel elősegítették, hogy Barroso betegye őt a majdani alkuk veszteség-rovatába. Akkor viszont felmerül a kérdés: mihez kezd magával Kovács?

 

Tehát a felvetésem igenis életszerű.

Előzmény: bean (23)
Uránusz Creative Commons License 2004.10.27 0 0 26

Na igen ma már lehet, hogy igen-t gondol.... inkább mint hogy visszajöjjön Kovács .... ott talán kevesebbet tud ártani gondolják ők... Lejáratták szándékosan, úgy rendesen a cetlizgetéssel aztán rájöttek, hogy talán mégis csak hiba volt...

:(

Előzmény: bean (12)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!