Keresés

Részletes keresés

locsemege Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1766
Ha bármilyen adathordozót (mp3 lejátszó, pendrive) csatlakoztatok, abban a pillanatban felismer, és abban a pillanatban a legelső szabad meghajtójelét kapja, akár formázott, akár nem!

Az mp3 lejátszót, pendrive-ot amikor megvásárolod, már van rajtuk egy többnyire FAT filerendszer. Persze, hogy felismeri az operációs rendszer, hiszen partícionálva és formázva vannak ezen eszközök.
Előzmény: -Thrawn-fia- (1763)
locsemege Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1765
Te magad írtad, hogy a driver-rel sem látta, így gondoltam, az a probléma, hogy nincs a HDD-n Windows által ismert filerendszer.

abban a pillanatban a legelső szabad meghajtójelét kapja, akár formázott, akár nem

Ez biztos? Nincs Windows-om, így nem tudom megnézni, hogy így van-e, de szerintem csak általa ismert filerendszernek oszt betűjelet. Úgy emlékszem, hogy formázatlan partíció nem kap betűjelet, továbbá olyan sem, amin van ugyan filerendszer, de a Windows nem ismeri. Így például egy ext3-ra, ext4-re formázott partíciónak sem lesz betűjele.

Ami viszont biztos, az az, hogy a partícionálatlan területnek nem lehet betűjele, hiszen az senkiföldje. Következésképpen egészen bizonyos, hogy az új HDD-det nem fogod látni a sajátgépben. A diskmanager-ben azért megpróbáltad a partícionálást, vagy foggal-körömmel ahhoz ragaszkodsz, hogy filerendszert lásson a gép a HDD-n, amikor még nincs rajta?

Ugyanakkor - de ezt is írtam - valóban probléma lehet XP esetében, hogy nem tudja kezelni a SATA kontrollert. Ezesetben fel kellene telepíteni rá a hozzá tartozó driver-t.
Előzmény: -Thrawn-fia- (1763)
DJG Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1764
A gyártónál nézz körül, onnan töltsd le a szükséges illesztőt. Ne a lemez gyártójától, annak semmi köze hozzá, hanem az alaplapod (vagy SATA interfészkártyád) gyártójától. Az XP igen régi darab, nem ismeri a SATA-lemezeket (vagy alig pár nagyon korait), hiszen amikor csinálták, akkor még igen kevés ilyesmi létezett.
Előzmény: -Thrawn-fia- (1761)
-Thrawn-fia- Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1763
Figyi! Ha bármilyen adathordozót (mp3 lejátszó, pendrive) csatlakoztatok, abban a pillanatban felismer, és abban a pillanatban a legelső szabad meghajtójelét kapja, akár formázott, akár nem! És addig nem tudok formázni, míg a sajátgép nem látja! Valahogy nálad sántít a dolog! Lassan kérdezem: hogyan formázzak valamit, amit nem lát????
locsemege Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1762
Azért nem vagy egy egyszerű eset. Elolvastad, amit írtam? Miért kellene látszódnia a sajátgépben egy új HDD-nek, amelyen nincsen filerendszer? Lassan írom, hogy megértsd: partícionáld azt a HDD-t, utána hozz létre abban a partícióban egy ntfs filerendszert. Ez utóbbi folyamatot hívjuk konyhanyelven formázásnak. Megtetted ezeket?

Futtatás...-nál írd be:

diskmgmt.msc

A feljövő ablak lehetőséget ad a partícionálásra, formázásra. De nehogy azt a HDD-t partícionáld, s formázd, amelyiken az operációs rendszered van, hanem az újat.
Előzmény: -Thrawn-fia- (1761)
-Thrawn-fia- Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1761
driverrel se látja a sajátgép! Vagy esetleg tudtok drivert ajánlani?
locsemege Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1760
Aztán azt az új SATA illesztőjű HDD-t partícionáltad, s megformáztad ntfs-re? Ha partícionálni sem tudod, mert fizikailag nem látja, akkor viszont kell az XP-hez SATA driver.
Előzmény: -Thrawn-fia- (1759)
-Thrawn-fia- Creative Commons License 2010.04.12 0 0 1759
Üdv! Vettünk egy 160gb-os Seagate Sata-s winchestert. Viszont van egy IDE-csatlakozosós 80 gb-os, amin az oprendszer fut,erre a kábelre van csatlakoztatva egy DVD író is! A probélma az, hogy az Xp nem látja a satás vinyot (ami zsír új!), csak a bios! Hogyan célszerű csatlakoztani, hogy mindkettő vinyó működjön, ugyanis a régin sok fontos cucc van, amit nem szeretnénk elveszíteni! Az Ide vinyo a master! Előre is kösz!
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1758
(Közbe visszaraktam a gép régi tápját, semmi sípolás)
Előzmény: Törölt nick (1757)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.25 0 0 1757
Sziasztok
Ma vettem egy Chieftech GPS 450AA tápot. Mivel a táp az első indításkor sípolt, visszavittem az üzletbe, ahol vettem, szó nélkül ki is cserélték egy másikra. A probléma "csak" annyi, hogy ez a táp ugyanúgy sípol, mint az elődje.

Szerintetek lehet valami egyéb oka a sípolásnak, vagy holnap vigyem vissza ezt is?
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1756
koszonom a segitseget.

sb
Előzmény: mr_ricsi (1755)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1755
380 watt eleg?
A géped maximum 120-130W-ot vesz fel a tápról.

az osszes tobbi meg nem jo?
Ezt nem lehet biztosra tudni.
Az új tápok arra készülnek, hogy a +12V-os águk van erősen terhelve, míg a többi ágon kicsi a terhelés. Ezzel szemben a géped az 5V-ot terheli jobban, a +12V-ot alig.
Nem lehet megsaccolni, hogy az új tápok vezérlése le tudja-e kezelni ezt a szitut. Már csak azért sem, mert a Rasurbo márkáról még csak nem is hallottam.

Itt a Tagan címkéje:
Tagan 380

Olyat kellene keresned, aminek csak 1db +12V-ja van, 10-25A terhelhetőséggel. (Tehát nincs 12V1, 12V2, 12V3, stb). A +5V-ja pedig legalább 25A-rel terhelhető.

A Rasurbo Basic&Power BP-XII 450-nel a címkéje szerint lenne esély, hogy működjön, de mivel nem ismerem, nem tudom, hogy komolyan lehet-e venni a ráírt adatokat.
Előzmény: Törölt nick (1753)
locsemege Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1754
Egy HDD bármikor megdögölhet, szóval mentsd az adataidat, amíg nem késő!
Előzmény: Törölt nick (1751)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1753

hat ilyet inkabb nem.

 

380 watt eleg?

 

biztos lehet valahol ujonnan is venni.

 

az osszes tobbi meg nem jo?

 

 

sb

Előzmény: mr_ricsi (1752)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1752
Ez a táp éppen ideális lenne számodra, de hogy nincs hozzá gyártói garancia, hmm...
link
Előzmény: Törölt nick (1751)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1751

itt szoktam vasarolgatni:

 

http://www.schwanthaler-computer.de/

 

 

"a vinyódon lévő dolgaidat biztosan megsiratnád azért."

 

hajaj. Plane azutan sirnek, miutan az asszony kifejezne nemtetszeset :))

 

 

sb

Előzmény: mr_ricsi (1750)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1750
"Lehetoleg Nemetorszagban is"
Esetleg segíts azzal, hogy az elterjedt márkaneveket felsorolod.
Vagy azoknak a boltoknak a linkjét add meg, ahol vásárolni szándékoznál.


"nem kell markas, csak legyen elterjedt."
A márkanév mellőzése általában a gyengébb minőséggel jár együtt. Lehet, hogy a meghibásodott tápod miatt meghalt gépedet nem sajnálnád, de a vinyódon lévő dolgaidat biztosan megsiratnád azért.
Előzmény: Törölt nick (1749)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1749

okes. kicsit kontraproduktiv lenne most mindent amit talalok belinkelni,

 

nem tudsz ajanlani egyet?

 

nem kell markas, csak legyen elterjedt.

 

Lehetoleg Nemetorszagban is :)

 

sb

Előzmény: mr_ricsi (1748)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.03.19 0 0 1748
Ez már az újabbfajta, ATX 2.03 szabványú táp, a megosztott 12V-járól is látszik. A kisebbiknek is 30A a két 12V-os ág terhelhetősége.
Ennél az okozhat problémát, hogy a 12V a fő ág, viszont ezt a géped max 2-3 A-rel terheli, míg az 5V-ot komolyabban, ezért nem biztos, hogy minden feszültség az előírt határokon belül tud maradni.
Előzmény: Törölt nick (1747)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1747
mint mondjuk ez?

http://www.rasurbo.com/BPXII.html

+ 5 V 26 A

sb
Előzmény: locsemege (1746)
locsemege Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1746
Ott, hogy +5V-on 20A feletti áramot írnak rá.
Előzmény: Törölt nick (1745)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1745
okes, es hol latom ezt a tapegysegen?

sb
Előzmény: mr_ricsi (1744)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1744
Ahhoz a laphoz már nem kell a -5V (fehér drót). De a +5V 100W feletti terhelhetőségére szükség van.
Előzmény: Törölt nick (1743)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1743
Gigabyte GA-7VM400A F4 GM

AMD Athlon XP 2600+

sb
Előzmény: mr_ricsi (1742)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1742
"ra se tudom dugni?"
A csatlakozó ugyanaz, csak bekapcsoláskor jó eséllyel túlterhelődik az új táp +5V-ja, ezért kikapcsol. (Ha nagyon gagyi, akkor elpukkan.)


"akkor csak alaplapcsere+tapcsere a megoldas?"
Lehet még kapni olyan tápot, ami jó neked, csak kifejezetten szólni kell a boltban.

Konkrétan milyen alaplap és proci?
Előzmény: Törölt nick (1740)
locsemege Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1741
És akkor a -5V-ról még nem is beszéltünk, ami az új tápokból egész egyszerűen hiányzik.
Előzmény: mr_ricsi (1738)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1740

"Vidd el szakemberhez, majd ő megmondja, mit kell cserélni"

 

Dehogy viszem, az egesz gep nem er annyit.

 

" Így távolról mégis mit vársz tőlünk?"

 

Semmit. gondoltam megkerdezem, hatha  ra tudtok vagni valamit, hogy igen, ez ennek a tipikus hibaja. ha nem, hat nem.

 

 

"Viszont nem fogsz egyszerűen tápot kapni, mert a régi alaplapod még a +5V-ról táplálkozik, míg az új tápoknak a +12V-ja van felhizlalva."

 

ezt viszont jo hogy mondod. ra se tudom dugni?

 

akkor csak alaplapcsere+tapcsere a megoldas?

 

sb

Előzmény: mr_ricsi (1738)
Törölt nick Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1739

gondolom ez utobbi nem cserelheto.

 

sb

Előzmény: locsemege (1737)
mr_ricsi Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1738
Oszt vagy bejon, vagy nem?

Vidd el szakemberhez, majd ő megmondja, mit kell cserélni. Így távolról mégis mit vársz tőlünk?

A mellékszál pedig fontos. Az akkori alaplapodat valószínűleg a táp intézte el, és amiatt instabil azóta is. És a táp márkája is fontos, mert attól függ, hogy a gépedben lévő alkatrészek is meg fognak-e halni, vagy csak a táp maga.
Viszont nem fogsz egyszerűen tápot kapni, mert a régi alaplapod még a +5V-ról táplálkozik, míg az új tápoknak a +12V-ja van felhizlalva.
Előzmény: Törölt nick (1736)
locsemege Creative Commons License 2010.03.18 0 0 1737
Vagy az alaplapon található kapcsolóüzemű tápegység, amely a CPU-t látja el, annak az elkói. De igen, a tápegységgel kezdeném, mert annak cseréje alig néhány perc.
Előzmény: Törölt nick (1736)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!