Keresés

Részletes keresés

malenko Creative Commons License 2017.09.04 0 0 2614

szia. ne haragudj ha kicsit ellentétes a válaszom de nekem szőrtüssző gyulladásnak tűnik. szinte csak nyáron jön elő, többnyire a férfiakon, mert a hosszabb szőrszálaknál fordul elő.mikor beduzzad(gennyesedik) akkor iszonyatosan tud fájni ha bármi hozzáér. kicsit viszkethet mikor gyógyul vagy még csak kezdődő. sűrűn előfordul lábfejen a papucstól, ahogy dörzsöli. de a farmertól vagy durva anyagtól is kijön.

ha mégsem az akkor felejtsd el amit írtam de ha pókcsípés lenne akkor a csípés helye egy ilyen duzzanatnál folyamatosan égne.

az izomfájdalmat egy rokonom betudta annak hogy olyankor reflexből másképpen is jár és folyamatosan feszíti az izmait hogy úgy lépjen hogy ne fájjon.illetve ne érjen hozzá semmi pl nadrágszár.

 

de ez csak egy tipp

 

viszont nekem lenne egy póktalálatom.kicsit már lapos. megpróbálok róla képet is küldeni. visszább tekergettem mintha hasonlót láttam volna. a pók potrohán egy pók mintája van. és igen méretes egy normál házi pókhoz képest. melóhelyen találtam. vajon mérgező?

Előzmény: dafyfyxx (2593)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.04 0 0 2613

Ez nem pok, hanem pokokat gyujto furkeszdarazs. Belepetezik a pokokba, aztan befalazza oket.

Előzmény: TACS07 (2597)
e30nick Creative Commons License 2017.09.03 0 0 2612

Ja es sikerult azota kideriteni kirol is van szo. Nagy zugpok. Pont olyan volt, mint ezen a kepen.

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/3/35/Hausspinne_Tegenaria_atrica.jpg/260px-Hausspinne_Tegenaria_atrica.jpg

Előzmény: e30nick (2611)
e30nick Creative Commons License 2017.09.03 0 0 2611

Lattam, nem ma kezdtem a forumozast. Az enyemnek joval vekonyabb/hosszabb a laba es a potroha sem ilyen kerek, inkabb hosszukas.

Amugy koszi a hozzaszolast, igazan ertekes volt. :)

Előzmény: Smíró (2610)
Smíró Creative Commons License 2017.08.31 0 0 2610

Csak 4 hozzászólással menj lejjebb. Szerintem az, illetve olyan. A többit meg guglizd ki róla:)

Előzmény: e30nick (2609)
e30nick Creative Commons License 2017.08.30 0 0 2609

Sziasztok! Ezt most fogtam. A korso fel literes, a jarolap 31x31cm. Ez mi a turo?

 

 

 

Ati88 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 2608

Köszönöm!

Előzmény: Smíró (2607)
Smíró Creative Commons License 2017.08.19 0 0 2607

Hát, hogy ördögi-e ki tudja, de egyértelműen szongáriai szerintem.

Előzmény: Ati88 (2603)
Smíró Creative Commons License 2017.08.19 0 0 2606

Szerintem farkaspók.

Előzmény: Pedro92 (2605)
Pedro92 Creative Commons License 2017.08.19 0 1 2605

Sziasztok!

 

A nagy meleg idők ahogy beköszöntöttek megjelent az épületben egy okostelefon nagyságú (máshoz nem tudom hasonlítani) pók.

Méretéhez képest meglepően gyors, viszont kép alapján nem mondanám hogy szongáriai cselőpók lenne. Hasonlót láttam a sarokban lent a hűtő mögött kisebb kivitelben, de kollégák mesélték hogy már felmászott az asztalra is. Ja egyébként a környék Komárom Esztergom megye. Mi lehet ez?

 

 

Előre is köszönöm a lehetséges válaszokat.

Előzmény: Pedro92 (2604)
Pedro92 Creative Commons License 2017.08.19 0 0 2604

Sziasztok!

 

A nagy meleg idők ahogy beköszöntöttek megjelent az épületben egy okostelefon nagyságú (máshoz nem tudom hasonlítani) pók.

Méretéhez képest meglepően gyors, viszont kép alapján nem mondanám hogy szongáriai cselőpók lenne. Hasonlót láttam a sarokban lent a hűtő mögött kisebb kivitelben, de kollégák mesélték hogy már felmászott az asztalra is. Ja egyébként a környék Komárom Esztergom megye. Mi lehet ez?

 

 

Előre is köszönöm a lehetséges válaszokat.

Ati88 Creative Commons License 2017.08.18 0 0 2603

Sziasztok!

 

Ez egy pár évvel ezelőtti felvétel, de most "porolódott le".

Még az előző munkahelyemen találtuk ezt a lényt, egy hétfői napon az egyik oktatóteremben, élettelen állapotban.

Hazahoztam, készítettem néhány felvételt róla, de az azonosítása elmaradt. Aztán el is felejtődött.

Most viszont találtam a neten pár képet, ami egy nagyon hasonló pókról készült, és előástam az én régi képemet.

Lehet, hogy egy ördögi cselőpókot találtunk?

 

Smíró Creative Commons License 2017.08.03 0 0 2602

Nem érdekel, ha megköveznek is. Mortein. Én nyomom a bejárat/terasz ajtó környékére. Nem érdekelnek az állatvédők, nem akarom, hogy a házamban tanyázzanak. Az állatnak kint van a helye szerintem. Amikor a nappaliban korzózik a nagy dög, tuti, hogy nem üveget, meg A4-es lapot keresek, hogy beletessékeljem és kirakjam. Gondolom, türelmesen meg is várná... LA-ben a mennyezetről, lámpa mellől ereszkedett le egy méretes dög piros kereszttel a potrohán, csaptam is a papucs talppal de nagyon. Utána már nem is tetszett annyira a vadnyugat. Itt a csapban lévő is olyanra - fekete özvegyre - hajaz, de nyilván nem az. Persze, nem tehet róla, hogy betévedt, sajnálom, meg minden, de én bizony lecsapom és nem várom meg, hogy marás helyét kelljen posztolgatnom, meg a lányai, unokám sikítozását hallani, ha épp újra előmászik.

Előzmény: adam-85 (2601)
adam-85 Creative Commons License 2017.07.22 0 0 2601

Kertkapcsolatos, földszinti lakásunk van. Az elmúlt 2-3 hétben többször is találkoztunk a nappaliban - feltehetően - réti farkaspókkal. Mondjuk úgy 1-2 naponta tűnik fel újabb. 3-4cm-s, masszívabb küllemű sárgás feketés pók. A teraszajtó melletti nappali szekrény alól tűnnek fel, esténként. Az egyik este pont két példányt zavarhattam meg, talán násztánc közben.

 

Szivesen kipakolnám őket lapáttal, de nem megoldás, mert valahonnan "újratermelődnek", és nagyon hamar feltűnik nekik, ha észreveszem őket, nagyon gyorsak. Együttélni nem igazán szeretnénk velük. Mit lehet tenni megelőzés gyanánt? Vajon esténként mászkálnak be, vagy találtak maguknak megfelelő helyet a lakásban?

Bencuc Creative Commons License 2017.07.16 0 0 2600

Nem tudjátok ez milyen pók lehet? Itthon nem láttam még ilyet, és nem valami bizalomgerjesztő. Most találtam a csapban.

 

Irodayaaak Creative Commons License 2017.07.12 -1 0 2599

Szurkos torzpók

Előzmény: szuromig (2577)
Irodayaaak Creative Commons License 2017.07.12 0 0 2598

Térítsd meg őket :D

Előzmény: majestic75 (2419)
TACS07 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 2597

TACS07 Creative Commons License 2017.07.09 0 0 2596

Sziasztok!

 

Tudnátok segíteni milyen pók lehet ez? Ártalmas? Mit kell tenni, hogy ne szeresse anniyra a WC-nk falát?

dafyfyxx Creative Commons License 2017.07.09 0 0 2595

De jól gondolom a leírtak alapján, hogy pókcsípésről lehet szó? Sajnos még nem vagyok biztos benne, csak a legutóbbi utánnaolvasásnál a pókcsípés tűnt a legvelószínűbbnek, mindent összevetve!

Előzmény: Astlning (2594)
Astlning Creative Commons License 2017.07.05 0 0 2594

Tényleg érdekes...jo alaposan megcsipett téged.

Előzmény: dafyfyxx (2593)
dafyfyxx Creative Commons License 2017.07.04 0 0 2593

Sziasztok!

A Kérdés "mi csípked engem?"

 

Sajnos nem sikerült még olyan képet csinálnom a csípésről ami úgy nézne ki mint valójában, ezért inkább nem is teszem fel őket!

 

Tények:

 

Kb 10 éve kezdődött.

Csak Májustól Augusztusig fordult elő!

Eleinte 2-3 évente (nyaranta) 1 csípés!

Utánna minden nyáron 1-1, majd nyaranta 2-3, most meg egymás utáni napokban 3-4 is egymás után!

Eddig sosem tudtam mi csípett meg. (A legutóbbi eset után, valószínűleg azért mert első nap csak szúnyogcsípésnek véltem!)

Első nap egy masszívabb szúnyogcsípésnek tűnik, annyi különbséggel h nagyon piros a közepén egy gombostűnyi pötty (de szúnyogcsípés forma)

Másnapra elkezd fájni az izom. Nem vészes csak érzem kategória! Ekkor már kb 5cm foltban pirosodik, érzékeny, meleg (nem ég), a középső része (kb szúnyogcsípés méretben-kb 1cm) sötét vörös folt. Kevésbé viszket! A vörös folt legközepén meg szokott jelenni egy fehér nem egész 1mm miniatűr hólyagnak kinéző fehér pötty (ami nem lessz nagyobb).

3. naptól elkezd brutálisan dagadni, (sípcsont csípésnél 4-5 nap múlva az egész lábam másfélszeresére dagadt), de csak az elviselhető izomfájdalom van (darázscsípésnél kevésbé fájó), de a közete a szivárvány minden sötétebb színében elkezd játszani!

CSAK TÉRD ALATT volt még ilyen. (Repülő rovar ezért nem túl valószínű).

Első eset után a doki Loratadin Hexal-t írt ami kb 3-4 nap után kezd hatni, ha másnap felismerem és beveszem akkor megállítja majd idővel múlasztja (Kb 5-6 nap)

Mindig "természettel" összefüggő a dolog (túrázás, kertben térdelés stb)

A legutóbbit talán sikerült megfigyelnem, de még nem bizti h az is az volt csak valószínű!

Szúnyognál kissebb, NARANCSÁRGA, és voltak lábai! Többet nem sikerült megfigyelnem, mert gyors reakcióban "matrica" lett belőle!

 

Párom meggyőzött h mégis csak rakjak fel képet! Színek kicsit csalnak de legalább a forma látszik!

Bármi hasznos infó segíthet h kiderítsem h mi lehet ez!

Előre is köszönöm a segítségeteket.

redani Creative Commons License 2017.03.18 0 0 2592
Előzmény: redani (2591)
redani Creative Commons License 2017.03.18 0 0 2591

Sziasztok. Nem tudom, van-e itt még valaki, csak egy gyors kérdés, ez milyen pók? 2 ilyen jött ma a házunkba bentre, nem tudom, honnan.

A képen nem látszanak a méretek rendesen, de nem nagy, kb 1 cm-es volt. A lábai végei feketék, ez nem teljesen jól látszik a képen.

 

 

Smíró Creative Commons License 2016.09.15 0 0 2590

http://bogaras.reblog.hu/tenyek-es-velemenyek-hazank-merges-pokjairol

 

Ezektől jobb távol maradni, a többi "leányálom":) Egyeseknek. Én finoman szólva is fosok tőlük...

Smíró Creative Commons License 2016.09.15 0 0 2589

Ez szerintem egy szongáriai cselőpók. keress rá a neten. Na ez azért tud veszélyes lenni gyerekekre, felnőttnek sem kellemes a marása:( Ahol van egy, van kettő is...

Előzmény: Törölt nick (2582)
Smíró Creative Commons License 2016.09.15 0 0 2588

Szerintem (viráglakó) karolópók. Keress rá, ez lehet. Ez ránk ártalmatlan:)

Előzmény: Annie22 (2587)
Annie22 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 2587

Annie22 Creative Commons License 2016.09.14 0 0 2586

Minden napra jut egy új ismerős.... ez milyen pók lehet?

Smíró Creative Commons License 2016.09.13 0 0 2585

Becarok, ez nagyon durva! La a kalappal, hogy befogtad. Én tuti nem is a sprayt kapom elő, hanem a stukkert. Ha meg elengeded, még szaporodni is fog... A gáz, hogy egyre többen vesznek mindenféle szörnyeket, aztán ha megunják, elengedik. Ki tudja, milyen mutánsok születnek. Abba a gagaragéba sem szívesen nyúlkálnék sötétben:)

Előzmény: Törölt nick (2582)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!