Keresés

Részletes keresés

Lucilius Creative Commons License 2016.10.15 0 0 253

levontak tőle havi 2500 FT-t? milyen alapon, ilyenről én nem is hallottam. Megkérdezném a Medicinát milyen alapon vontak le tőle 2500 forintot, kötött valami plusz biztosítást? Én addig amíg nem látom h mire vontak le egy fillért nem fizetnék nekik. Ha tisztázták akkor eldöntheti h mit csinál.

 

(zárójelben: szerintem ezt nem lehet behajtani, de nem vagyok ebben igazán jártas. viszont mindenképpen megszüntetném, havi 2500 ft az rablás)

 

Nekem MKB EP-émen évek óta semmi mozgás nincs, én semmit nem fizetek be, ők gyakorlatilag az égvilágon semmit nem vonogatnak, annyi van h nem küldenek új kártyát mert 2 rugó a költsége nekem meg 1500 forint az ottani egyenlegem

Előzmény: Mike0088 (252)
Mike0088 Creative Commons License 2016.10.15 0 0 252

Hali!

 

A segítségeteket szeretném kérni. A tesómnak évek óta nincs bejelentett munkahelye. Amikor dolgozott a Medicina egészségpénztárnál nyitottak neki számlát. 2012-ben megszűnt a munkaviszonya és az egyenlege évről évre csökkent. Most kapott egy értesítési papírt, hogy a 2014.12.31 óta amikor még pozitív egyenlege volt jelenleg 52 ezer forinttal tartozik. Elkúrta mert nem foglalkozott vele, de ettől függetlenül érdekelne mit lehetne tenni. Nem is használta a kártyát, de olyan tökfej volt, hogy nem tudta, hogy 2500 forintokat levonnak tőle havonta. A fő kérdésem arra vonatkozna behajthatják rajta ezt a tartozást? Mert ha nem akkor egyszerűen megszüntetjük azt kész

FOMA Creative Commons License 2016.10.11 0 0 251

"Inkább az a kérdés, hogy ez jelzáloghitelnek minősül-e. "

 

Annak minősül.

 

Előzmény: kridli (245)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 250

Amúgy egész jók náluk a kondíciók is...

Előzmény: Petya79 (249)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 249

Eddig abban a tudatban voltam, hogy amit Te szeretnél, az nem kivitelezhető. Viszont az Első lakáshitel pénztár oldalán egy biztató (vagy félreérthető) dologról írnak:

 

"Ha van adós és adóstárs és a törlesztő részlet meghaladja a 33.300 forintot, akkor egyből két számlát érdemes nyitni (egyet az adós nevére, egyet az adóstárs nevére), ha ennél is nagyobb a törlesztő részlet, akkor érdemes lehet további számlákat nyitni. Konzultálj a pénzügyi tanácsadóddal, vagy közvetlenül velünk."

 

Abból következtetve, hogy a megfogalmazásban nem adóstársak, hanem adóstárs szerepel, nekem az jön le, hogy több pénztári számla nyitásával egy személy is megtöbbszörözheti visszatérítés összegét. Persze annak nem sok valóságalapja lenne, ha egy önsegélyező pénztár konkurens pénztárakban való tagságra buzdítana. Viszont az Első lakáshitel pénztár az Izys csoport tagja, így "házon belül" rögtön adott két önsegélyező pénztár. Ennek tényleg érdemes lenne utánanézni, mert az én esetemben is 3 pénztári tagságra lenne szükség, hogy a havi törlesztő visszatérítését maximálisan igénybe tudjuk venni.

Előzmény: ezileb (246)
FOMA Creative Commons License 2016.10.11 0 0 248

"Amikor 1-2 hete hívtam a Fundamentás ügyintézőt, azt sem tudta, hogy mi ez az egész. :-) "

 

Nem is kell tudnia. A Fundamenta szerepe a történetben mindössze annyi, hogy az adós kérésére kiadja az utolsó három havi törlesztésről szóló igazolást, amelynek a díja 2.000,- Ft, amit a következő beszedéskor terhel. Én adósként, a feleségem pedig adóstársként kapjuk a megadott bankszámlára a pénztártól a kétszer 16.650,- Ft.-ot, ehhez már semmi köze a Fundának.

Előzmény: Petya79 (242)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.11 0 0 247

Igazad van, mindkét dologban. A Funda helyett inkább megkérdezem a pénztáramat...

Előzmény: kridli (245)
ezileb Creative Commons License 2016.10.11 0 0 246

Ha vannak (lennének) pénztártag rokonok, az tiszta sor. (Ez egyébként csak egy meglehetősen elvi lehetőség: ha a szüleid már nyugdíjasok s nem fizetnek adót, akkor hiába léptetnéd be őket.) Kérdés az, hogy én - egyszerre több önsegélyező pénztárba belépve - többszörözhetem-e a lakáscélú hitelre kért kifizetést. Három pénztári tagsággal csaknem ki lehet maxolni az éves visszatérítést. (Marad némi lauf gyógyszerszámlákra.)

Előzmény: Petya79 (242)
kridli Creative Commons License 2016.10.10 0 0 245

A fundamenta nem támogatott hitel, hanem egy államilag támogatott lakástakarék, és egy hitel kombinációja. De magára a hitelre semmilyen állami támogatás nincs. Úgyhogy ez nem kavar be. Inkább az a kérdés, hogy ez jelzáloghitelnek minősül-e. De a fundánál erről nem is fognak tudni semmit se mondani, az egészségpénztárnál kell megkérdezni, hogy ezt elfogadják-e.

Előzmény: Petya79 (244)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 244

Csak annyi, hogy Fundamentás lakáshitelem van. Itt annyiban lenne érdekes a dolog, hogy ez már eleve egy államilag támogatott hitel. És ha önsegélyező pénztárból fizetném a törlesztést, elvileg havi max. 16650 Ft befizetés után még járna 20% adóvisszatérítés is. A nejem adóstárs a hitelben, tehát ha pénztártag lenne, ő is befizethetne 16650 Ft-ot. Így összesen havi 33300 Ft-ból tudnánk visszaigényelni 20%-ot. Ha a befizetés mondjuk az MKB önsegélyező pénztárból történik, a levonásokkal együtt még mindig maradna éves szinten, tisztán 55540 Ft (2x27770 Ft) megtakarításunk. Ez azért nem olyan rossz.

A kérdés csak, hogy ez az adóvisszatérítés az államilag támogatott hiteleknél (az én esetemben Fundamenta hitel) is működik-e. Én úgy tudom, hogy igen, ezért szerettem volna megerősítést kapni az ügyintézőtől, de ő nem is hallott még ilyen lehetőségről. :-)

Előzmény: kridli (243)
kridli Creative Commons License 2016.10.10 0 0 243

Hogy jön ide a fundamenta?

Előzmény: Petya79 (242)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.10 0 0 242

Elvileg, ha a rokonaid is pénztártagok, akkor az ő befizetéseikkel kiegészítve többszörözhető a visszatérítendő összeg. Én is most próbálok utána érdeklődni. Amikor 1-2 hete hívtam a Fundamentás ügyintézőt, azt sem tudta, hogy mi ez az egész. :-) 

Előzmény: ezileb (241)
ezileb Creative Commons License 2016.10.10 0 0 241

Két (vagy több) pénztártól lakáshitel-törlesztést is igénybe lehet venni? Csak a hitelszerződést kell bemutatni és a havi utalásokat/lehívásokat igazolni, a kifizetést lehet saját számlára kérni. Egy pénztárnál így nem haladja meg a minimálbér 15%-át a kért összeg. Az Öpt. 50/B. § j) pont is egyes számban (pénztár) fogalmaz… Valaki már próbálta?

Petya79 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 240

November 16-tól vehetőek igénybe náluk az önsegélyző szolgáltatások. A novemberi hírlevelükben talán már hamarabb is közzéteszik a portfóliót.

Előzmény: mzsombi (239)
mzsombi Creative Commons License 2016.10.06 0 0 239

Az Új pillérhez van valami doksi, hogy milyen feltételekkel nyújtanak önsegélyező szolgáltatásokat? Nem először jönnek elő témaként, de egyelőre nem találtam semmit ezen oldalukról, pedig levonások alaján az egyik leolcsóbb pénztár lenne.

Előzmény: Petya79 (237)
mzsombi Creative Commons License 2016.10.06 0 0 238

Kösz a tippet, a táblázatba felvittem. Az egyedülálló náluk, hogy a GYED/CSED kiegészítés az ellátás alapjául szolgáló összeg, és nem az alap és az ellátás különbsége, eddig ez a leggálánsabb ajánlat. Költségekben viszont nem állnak túl jól, az éves maximum értelmes befizetést nézve (750e Ft) az Izys (705e) és a Vitamin (712e) után ők a harmadik legrosszabbak (713e). Még egy 2%-os hitelkártya visszatérítést figyelembe véve (728e) is csak a Generali szintjét hozzák, de ehhez már hitelkártyával is bűvészkedni kellett. PErsze az Izysnél jobbak, ha jól tudom, eddig csak ott volt hitelkártyás befizetés. Az egyetlen nagy, aki valamiért kimarad az önsegélyezős buliból, a Medicina, nem is igazán értem őket. Táblázat mindenesetre frissítve.

Előzmény: kamad3 (236)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 237

Minden nagyobb egészségpénztár nyújt már önsegélyező szolgáltatást. Amelyik nem, azzal nem is érdemes foglalkozni, mert túl komolytalan.

Új pillér, Vasutas, MKB, Prémium, szerintem pillanatnyilag ezek a legjobbak. Esetleg ott van még a Vitamin EP, bár az alacsony taglétszám, és a kártyás vásárlás alsó limitje miatt vannak fenntartásaim velük kapcsolatban.

Előzmény: kamad3 (236)
kamad3 Creative Commons License 2016.10.06 0 0 236

Szia!

 

Nagyon jó a táblázat, de a Prémiumnál is van már önsegélyező, csak más nevet adtak neki. Elég jók szerintem a max limitek, főleg a születési 1millió:

https://premiumegeszsegpenztar.hu/csaladi-kassza

 

A befizetésből is sávos a levonás, magasabb összeg felett már labdába rúghat másokkal, főleg hogy idén nincs belépési díj. A befizetés mehet hitelkártyáról, így a befizetett összegre még HK jóváírás is van.

 

Ádám

Előzmény: mzsombi (228)
mzsombi Creative Commons License 2016.10.04 0 0 235

Fene tudja. Szülési segélyben gálánsak, és ők vonnak le a legkevesebbet. Húgomék is ott nyitottak szeptemberben számlát, befizették a maximumot, novemberben jön a baba, márciusban az SZJA visszatérítés, és fel is markolják az egészet. Aztán majd kiderül merre tovább, másik pénztárba-e, vagy maradnak ott.

Előzmény: kridli (234)
kridli Creative Commons License 2016.10.04 0 0 234

Szerintem az életút anno kifejezetten ezekre a szüléses önsegélyező dolgokra állt rá, ami működött is amíg külön voltak az egészség és önsegélyező pénztárak, meg konkurencia is alig volt, de így már kevés lesz.

Előzmény: Petya79 (233)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.04 0 0 233

Az Életút a maga 3 ezer alatti taglétszámával valóban nem egy életbiztosítás. Ráadásul kártya sem igényelhető náluk, ami azért 2016-ban elég komolytalan dolog. 

Előzmény: kridli (231)
mzsombi Creative Commons License 2016.10.03 0 0 232

Kösz az infót, táblázatban frissítve!

 

Mondjuk mi most jól jártunk a váltással, a pénzt még a Pannóniába fizettük be, most az egyenleg átkerül az MKB-hoz, és már onnan lehet felvenni a szülésit, ha valamikor aktuális lesz, így ráadásul ki lehet majd venni a teljes összeget is. 

Előzmény: kridli (231)
kridli Creative Commons License 2016.10.03 0 0 231

Októbertől a Generali is emelt, mostmár "csak" 727950. Mondjuk ez még mindig elég jó.

Az életút meg szerintem 1-2 éven belül megszűnik.

Előzmény: mzsombi (230)
mzsombi Creative Commons License 2016.10.03 0 0 230

Valóban. De még mindig ott az Életút és a Generali is, akik 730e Ft fölött hagynak az egyéni számlán. Szülésre mindketten gálánsak, CSED/GYED kiegészítésre viszont egész más a logikájuk, azt mindenkinek magának kell mérlegelnie, hogy melyik éri meg neki.

Plusz ott van sötét lóként a Patika - Új Pillér a novemberi befizetési akciójukkal, csak ugye semmi infó nincs még arról, hogy milyen önsegélyező szolgáltatásokat és milyen összeghatárral lehet majd igénybevenni náluk.

Előzmény: Petya79 (229)
Petya79 Creative Commons License 2016.10.03 0 0 229

Azért az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a Pannónia a kedvezőbb alakulású sávos befizetést idén április 1-től, tehát mindössze fél éve vezette be, amikor már minden mindegy volt. Előtte 48 eFt-ig 9%, a felett pedig 3% volt a levonás mértéke, ami 750e Ft befizetésnél 724620 felhasználható összeget jelentett. És ebben még nincs benne a 3 évre szóló kártyadíj, ami ha jól emlékszem, kártyánként -2200 Ft volt.

Előzmény: mzsombi (228)
mzsombi Creative Commons License 2016.10.03 0 0 228

Már frissítettem is vele a táblázatot reggel! ;)

 

Amúgy a temetési segélyt is felemelték 200-ról 300e-re. Eddig a jó hírek. A rossz az, hogy maradtak az MKB-s levonások a befizetésekből. Míg a Pannónia az egyik legolcsóbb volt (750e Ft-os befizetésből 733 120 Ft maradt az egyéni számládon), addig az MKB csak a középmezőnyben van ilyen szempontból, mindegyik befizetési sávban (itt 750e Ft-ból 722 250 Ft marad az egyéni számlán).

Előzmény: kridli (227)
kridli Creative Commons License 2016.10.03 0 0 227

Megtörtént az egyesülés, fent van a honlapon az új szolgáltatási szabályzat, és nem kell morcosnak lenned, felemelték 1 millióra a szülésre felvehető összeget.

Előzmény: mzsombi (206)
kridli Creative Commons License 2016.09.08 0 0 226

Persze, csak a legtöbb ember nem gondol ebbe bele. Ezt kiválóan igazolja, hogy jelenleg mindenhol a cafeteriás befizetés van többségben, csak az arányok a különbözőek.

Előzmény: ndx (225)
ndx Creative Commons License 2016.09.08 0 0 225

"Én azt tippelem, hogy jövőre több pénztár is költséget fog emelni."

 

Alapvetően eddig sem volt jó ötlet ep-be kérni a cafetériát. Ma már annyi helyre lehet kérni, hogy megoldható a teljes cafetéria keret kifizetése ep nélkül. És az EP-be meg befizeti az ember az a pénzt, amit a cafetéria keretből kipótolt máshol. És így még adókedvezményt is kap, miközben az munkáltatói befizetésre nem

 

Pl. több kajajegy, így kajára kevesebb pénzt kell költeni bankszámláról, és azt befizetni ep-be

 

Úgyhogy ha erre rájönnének az emberek, akkor nem kéne megcsappanni a befizetéseknek.

Sima adóoptimalizálás és legális.

Előzmény: kridli (221)
Petya79 Creative Commons License 2016.09.07 0 0 224

Majd kiderül. Remélem, hogy nem emelkednek a költségek.

Előzmény: kridli (221)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!