Keresés

Részletes keresés

Darth Revan9 Creative Commons License 2011.06.16 0 0 425

Ja igen, a Sámánvadász nem lesz kapható a Szellemlovasban se, és máshol se, úgyhogy komolyan gondolják a klubkönyvesdit.

_Titkos_Eva_ Creative Commons License 2011.06.15 0 0 424

Az jó lenne... csak még éljek akkor, mikor kiadják... :-)

A 2. rész 2007-ben jelent meg...

Külföldön meg már az 5. rész is kijött... mondjuk nem rossz egy trilógiától... :-)

Az alexandrán egyébként 70% kedvezménnyel árulják a 2. részt...

Előzmény: Darth Revan9 (423)
Darth Revan9 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 423

Elvileg az is folytatódni fog, csak most jogi zűr van a kiadása körül.

Előzmény: _Titkos_Eva_ (422)
_Titkos_Eva_ Creative Commons License 2011.06.15 0 0 422

Azt legalább kiadják, nem úgy mint a Koontz - Frankenstein sorozatot...

Előzmény: Darth Revan9 (421)
Darth Revan9 Creative Commons License 2011.06.15 0 0 421

Frank Herbert: Heisenberg szeme megjelenés augusztus 10.

Sajnos puha lesz.

Gotrek Creative Commons License 2011.06.10 0 0 420

Tipikus elf ármánykodás! :@

Előzmény: 19771216 (418)
Darth Revan9 Creative Commons License 2011.06.10 0 0 419

Na lehet, hogy csak kamu volt a dolog? A Sámánvadász rendelhető a Szellemlovas honlapján is.

19771216 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 418

Sziasztok Kedves Fórumozók! Ha elakadtál az életben, ha egy kicsit szeretnél előre látni, ha párkapcsolatod válságba került, vagy egyszerűen csak tudni szeretnéd hogyan alakul, ha a munkahelyeden változás elé nézel, s szeretnéd tudni, téged miként fog érinteni, vagy ha csak kíváncsi vagy ki mit gondol rólad, akkor fordulj bizalommal Mendihez, aki segít a kérdéses helyzetben. Email: mendijoslas kukac gmail pont com.

Szeretettel vár minden érdeklődőt!

Darth Revan9 Creative Commons License 2011.06.09 0 0 417

Na képzeljétek ma kaptam egy üzenetet a Szukits Kiadótól, mivel feliratkoztam a hírlevelükre. Persze reklámozták A démon átka megjelenését és a Sámánvadászt is figyelembe ajánlották. Na most figyeljetek. Azt írták, hogy a Sámánvadász csak a webshopjukban lesz kapható, bolti forgalmazásban nem! Hát h*lyék ezek? Ez nagyon nem jó így.

Darth Revan9 Creative Commons License 2011.06.08 0 0 416

Megjelent A démon átka, A sámánvadász augusztus 3-án jelenik meg.

parszek Creative Commons License 2011.05.21 0 0 415

Úgy hallottam, Barker kiadási jogai - a Vérkönyvek kivételével - a Metropolis Media tulajdonában vannak. Állítólag ki is akarják adni a könyveit.

Előzmény: clive. (414)
clive. Creative Commons License 2011.05.21 0 0 414

Barker: Book Of The Art és Koontz: Dean Koontz's Frankenstein

 

"Mindkét szerzőnél az a gond, hogy az őket korábban képviselő pesti
ügynökség nem tud vagy nem akar tájékoztatni arról minket, hogy kihez
forduljunk kiadási ajánlattal. Hosszú ideje nyomozunk az ügyben, de még nem
jártunk sikerrel."

 

 

 

Ez azt jelenti, hogy akkor nem adták fel a Barker regény folytatását? Ezt örömmel hallom :)

Előzmény: parszek (407)
ArthurClarke2001 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 413

köszi az eddigi válaszokat

még várom a többit

 

továbbá, olyan is jó nekem, ami már a katasztrófa után játszódik, amikor a jégsapkák feolvadtak, nagy a tengerszint....stb....

egyébként az Exodusz2100 is ilyen, ajánlom mindenkinek

Előzmény: ArthurClarke2001 (405)
ArthurClarke2001 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 412

nem tudom....jó lett volna még egy kötet

Előzmény: TMA-1 (411)
TMA-1 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 411

"Lem teljes SF négykötetes sorozatát még életében maga a szerző szerkesztette. Halálát követően ezen már nem áll módunkban változtatni."

 

Csak azt nem értem, hogy akkor mitől teljes?

Előzmény: ArthurClarke2001 (387)
TMA-1 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 410

Arthur Herzog: Hőség

 

A történet:

 

"Miért dühöng egyre több tornádó Amerikában? Mitől bolondult meg az időjárás, és a mélytengeri fekete hal, az espado, miért kerül lángvörösen a halászok hálójába? Larry Pickhez, a CRISES katasztrófakutató intézet helyettes vezetőjéhez mind több aggasztó adat fut be, s Larry nem titkolja főnöke előtt szörnyű sejtését: megkezdődött a Föld történelmének legsúlyosabb katasztrófája, mely a teljes emberiség halálát jelenteti. Elindult, s ha közös erővel nem állítják meg, lesújt bolygónkra a hőség, az üvegházhatás. Csakhogy Larry főnöke nem szeret dönteni. Annál is kevésbé, mert a pánik politikai érdeket sérthet, megzavarhatja az elnök újraválasztását. Egyszerűbb elhallgattatni az aggodalmaskodót, hátha, szokása szerint, túl sötéten lát. Mire a napi középhőmérséklet negyven fok fölött jár, a tornádók mindennaposak és az emberek kezdenek megőrülni a hőségtől, Larry mellett már csak szerelme Rita, a szociológusnő, és ILLIAC a szuperkomputer áll. Sikerül-e hármunknak szembeszállniuk a hőséggel és a vele együtt támadó emberi ostobasággal?… Herzog újabb könyve ismét hátborzongatóan izgalmas és hátborzongatóan aktuális."

 

Nem kimondottan sci-fi, de a vége érdekes!

Előzmény: ArthurClarke2001 (405)
TMA-1 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 409

Üdv!

 

Én a következőt kérdeztem a Kiadótól:

 

Tisztelt Szukits Kiadó!

Az egyik kérdésem az lenne, hogy tervezi-e a T. Kiadó megjelentetni Mark W. Tiedemann Káprázat c. regényének folytatásait?
A másik kérdésem pedig, hogy Asimov teljes Alapítvány-Birodalom-Robot univerzumából terveznek-e további kiegészítő köteteket kiadni (gondolok itt pl. a Foundation's Friends c. novellás kötet történeteire)?

 

Erre a válasz:

 

Kedves Olvasó!  

 

Sajnos néhány éve az amerikai jogtulajdonos megtiltotta a nem asimov által írt, de világához tartozó egyéb regények kiadását. Ezt a tíltást azóta sem szüntette meg. Egyébként pozitív változás esetén mindkét sorozatot szívesen folytatnánk.  

 

Üdvözlettel, szukits.hu

 

Remélem mielőbb feloldják a tiltást!

Előzmény: nyulbocs (403)
parszek Creative Commons License 2011.05.20 0 0 408

Arthur Herzog: Hőség

Nevil Shute: Az utolsó part

 

A második nem teljesen olyan, amilyet kértél, de talán belefér az elképzelésbe. Kihagyhatatlan.

Előzmény: ArthurClarke2001 (405)
parszek Creative Commons License 2011.05.20 0 0 407

Nekem a következőket válaszolták:

 

Card: Ender Wiggin

 

"Card esetében van esély a folytatásra, bár a jogtulajdonossal kisebb jogi
vitánk alakult ki, mivel a Végjáték kiadására rajtunk kívül még egy kiadóval
leszerződött."

 

Barker: Book Of The Art és Koontz: Dean Koontz's Frankenstein

 

"Mindkét szerzőnél az a gond, hogy az őket korábban képviselő pesti
ügynökség nem tud vagy nem akar tájékoztatni arról minket, hogy kihez
forduljunk kiadási ajánlattal. Hosszú ideje nyomozunk az ügyben, de még nem
jártunk sikerrel."

 

Harrison: Stainless Steel Rat

 

"Acélpatkány regények kiadása szerepel terveink közt, leghamarabb 2012-ben
számíthat megjelenésükre."

 

Tiedemann: Isaac Asimov's Robots

 

"A Tiedemann regények kiadását már nagyon régen letiltotta az amerikai
jogtulajdonos, gyakorlatilag magyarázat nélkül. Várjuk a tiltás
visszavonását."

 

Zelazny: Amber

 

"Amber ciklus folytatása nem szerepel a terveink közt."

 

Elkezdek reménykedni, talán a távoli jövőben engem érdeklő könyvek is megjelennek majd.

mlipee Creative Commons License 2011.05.20 0 0 406

J G. Ballard többet is írt a témában magyarul a Vízbe fúlt világ jelent meg.

Előzmény: ArthurClarke2001 (405)
ArthurClarke2001 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 405

lenne egy fontos kérdésem

aki tud, nézzen utána, válaszoljon

előre is köszönöm mindenkinek

 

az érdekelne, hogy milyen az éghajlatváltozással , globális felmelegedéssel, (tengerszint emelkedés stb) kapcsolatos regények, sci-fik vannak

én kettőt olvastam idáig az Exodusz2100 és az Árral szemben című regényeket

ArthurClarke2001 Creative Commons License 2011.05.20 0 0 404

nem tudom, nem hinném, bár örülnék neki

megkérdezem tőlük

Előzmény: nyulbocs (403)
nyulbocs Creative Commons License 2011.05.19 0 0 403

Mit gondoltok, a Káprázat (Mark W. Tiedemann) folytatása várható?

 

Előzmény: ArthurClarke2001 (399)
Törölt nick Creative Commons License 2011.05.19 0 0 402

Isaac Asimov: Isaac Asimov: Asimov teljes Alapítvány – Birodalom – Robot univerzuma 2.

eladó, új példány.

Darth Revan9 Creative Commons License 2011.05.18 0 0 401

Megkérdeztem a Szukits Kiadót, hogy mit értnek a SW könyveknél folyamatos kiadás alatt, kiderült, hogy évente 5-6 könyvet szeretnének kiadni.

Egyéb dolgok:
Wh-ból ez évben megjelenik a Sámánvadász és valószínűleg a Zombivadász is.
Wh40k-ből már augusztusra várható 10. Érinthetetlenek c. kötet, ezt követi a Harlekin Watson tollából még októberben. Mivel az Űrgárdistát a jogtulajdonos kivette a sorozatból, így a Káoszgyermekkel zárják a sort vélhetően januárban.
Diablo, StarCraft, WarCraft esetében folyamatos tárgyalásban vannak a tulajdonossal, remélik hamarosan sikerül megállapodniuk.

Darth Revan9 Creative Commons License 2011.05.15 0 0 400

Idén karácsonykor megjelenik A Dűne fia.

ArthurClarke2001 Creative Commons License 2011.05.12 0 0 399

Igen, Asimov és Ráma esetében a biztos 2012 karácsonyát igérjük. Teljes űrodisseia kiadását nem tervezzük, helyette önálló kötetekben jelenik meg a ciklus. A 2001 és a 2010 már augusztusra várható. Clarke összes kadásban gondolkodunk, de ehhez a jogtulajdonosok hozzájárulását még nem kértük.

 

újabb válasz szukitstól

ez az bébi, Clarke forever, remélem összejön nekik

Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2011.05.12 0 0 398

Nekem is az egyik kedvenc íróm, és hasonlóképp remélem, hogy "jól fogy" majd itthon a sorozat, és a többi részt is kiadhatják. :)

Előzmény: clive. (397)
clive. Creative Commons License 2011.05.11 0 0 397

Köszi az ismertetést, rendesen felkeltetted az érdeklődésem. :) Remélem kijön végig a sorozat. Frank Herbert az egyik kedvenc íróm.

Előzmény: Juraviel.Ihuan.Bedvin (396)
Juraviel.Ihuan.Bedvin Creative Commons License 2011.05.11 0 0 396

Clive

 

Már pár éve várom, hogy az Úticél ismeretlen-sorozat is ki legyen adva, nem hittem volna, hogy megtörténik.

 

Az Úticél ismeretlen c. könyv egy négy kötetes sorozat első regénye, amit Bill Ransom költővel együtt írt. Külföldön több névvel illetik a sorozatot: WorShip novels, Pandora (!) Chronicles vagy Destination: Void universe.

 

A sorozat négy részének címe:

 

- Destination Void
- The Jesus Incident
- The Lazarus Effect
- The Ascension Factor

 

A Wikis bejegyzést elolvasva a főbb tematikákat tekintve a Dűnéhez -vagy a Dosadihoz- hasonlóan szintén társadalmi, vallási, politikai és ökológiai jellegűek a "filozófiai" irányvonalak, mindezt majd a későbbiekben kiegészíti a Gaia-elmélet és a mesterséges intelligencia kérdésköre.

 

Bár csak a második kötetnél foglalják össze a "major themes"-eket, érdemes idézni a Wikiről (kiszínezem, aki akarja megnézi):

 

"The book deals with concepts such as Artificial Intelligence, worship, resource allocation, and religious violence. Clones and genetic engineering take up themes of racism. One of the major themes is leadership and how the values of leaders influence a society through the actions and narratives of a society's leaders. There are echoes of Herbert's exploration of the effect of greed on the leaders within a society and how greedy leaders will warp a society in order to consolidate their own power, a theme in the Dune books as well as The Dosadi Experiment."

 

Kevesen tudják, pedig az imdb a kezdetektől és most már egy ideje a Wikis angol bejegyzés is megemlíti, hogy James Cameron az Avatar "nagyon egyedi" bolygóelgondolását -ahol a második kötettől fog játszódni elvileg (szintén csak, aki akarja, de igazából nem annyira spoiler)...

 

...The planet Pandora (!) itself with its non-human inhabitants (!) is another main character of the book, echoing a strong version of the Gaia Hypothesis. As the book progresses, the reader discovers that the kelp, the hylighters, and other creatures of the planet appear to be linked into a large entity with a shared consciousness, Avata (!)...

 

...Frank Herberttől merítette (helyesebb lenne azt modnani: csente el már-már a pofátlanság határát súrolva - természetesen senki ne kékmacska navikra gondoljon :P).

 

Az előzetes véleményem az, hogy egy olyan tartalmas és összetett regényfolyamot vehetünk majd a kezünkbe, mint a Dűne hat kötete vagy a Csillagkorbács-Dosadi kísérlet. Őszintén ezeknek jobban örülök, mint a "fiú és a haver" borzalmainak.

 

Akit érdekel, ezen az oldalon olvashatók a sorozat fejezetprológjai (a kis fekete bevezetők irodalmi szakkifejezését nem tudom, én így hívom őket :D).

Előzmény: clive. (392)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!