Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 2006.04.10 0 0 177
Nem lazacíze van.Kóstolj meg igazi füstölt lazacot és fogod látni a különbséget.
Előzmény: fan_fan (176)
fan_fan Creative Commons License 2006.04.10 0 0 176
Akkor milyen ? Nekem az ízével nem volt semmi problémám.
Előzmény: eMM (174)
Deborka Creative Commons License 2006.04.08 0 0 175
Recept: 20 deka zsende fiss, mosott spenótot csíkokra vágunk. Összekeverjük csíkokra vágott más zöldséggel (pl. vagy zöldpaprika, vagy cukkini) + 1 almával. Rá só, 1 egész citrom, összekeverjük. A tetejére egy halkonzerv, olajostól. 2 - 3 órát hűtőben pihentetjük. (Mindenki találja meg kedvenc halkonzerjét hozzá. az enyém a tonhaltörzs)
eMM Creative Commons License 2006.04.07 0 0 174
Ezt ismerem,asszem a Penny Marketben vettem anno.Nekem felejtős kategória,az igazi füstölt lazac nem ilyen.
Előzmény: fan_fan (173)
fan_fan Creative Commons License 2006.04.06 0 0 173
Füstölt lazacfilé egy citromkarikával. Ha csak egy kicsit kevesebb olaj és több hal lenne a dobozban max. elégedett lettem volna vele.
stefiadri Creative Commons License 2006.04.04 0 0 172
Mai reggelim COOP szardínia olajban csilipaprikával, 116 pénzért. Sóval és citromlével a maga olcsó kategóriájában nem is volt rossz.
zsandár Creative Commons License 2006.03.30 0 0 171

Nem még,de már gondoltam rá.

 

Off.Lazacot ettem már, mégpedig Lengyelországban az unokatesóm lakodalmán:tök érdekes volt egy más ország lakodalmi szokásait megismerni,mondjuk a mentalitás hasonló a magyaréhoz./20 percenként felugrott egy polák és el kellett az ifjú pár egészségére énekelni a szto lat-ot= 100 év,amit persze jófajta vodkával volt kötelező szentesíteni/ Ötször volt meleg fogás a vacsora során és az egyik kiegészítő épp a füstölt lazac volt.Nekem ízlett.Fogok is venni,ha Lidl közelében járok.

Előzmény: eMM (169)
fan_fan Creative Commons License 2006.03.30 0 0 170
Ha már tintahal & konzerv, nekem a Calvo nagyon bejött ...
eMM Creative Commons License 2006.03.29 0 0 169
Vigyázni kell ezekkel a tengeri herkentyűkkel.Az asszony (szintén görögben) az étteremben elfogyasztott rántott kagylótól lett rosszul.
Azóta csak a halat hajlandó enni(meg garnélarákot) a tintahal,kagyló és társai nem játszanak.pedig a rántott tintahal karika jól elkészítve finom.Én meg a rákot nem eszem mert az egy vizibogár.
LIDL-ben új termék a füstölt lazac szelet,papírvékonyan.10 deka van egy csomagban háromszázvalahány pénzért.Próbáltad már?

Előzmény: zsandár (166)
fan_fan Creative Commons License 2006.03.27 0 0 168
Ma megismétlem a 16 -i vacsorám. Ebben a Calvo szardíniában az is tetszett, hogy inkább hal, mint olajos :-)
Előzmény: fan_fan (165)
fan_fan Creative Commons License 2006.03.27 0 0 167
Én az ouzóra tippelek inkább ... :-)
Előzmény: zsandár (166)
zsandár Creative Commons License 2006.03.24 0 0 166

Ilyet már ettem ,extrém és jó.

Lidl-is sprotni paradicsomban.Ez király, Chira termék,lengyel barátaink produktuma.Mostmár csak ezt veszem,jobb mint ugyanezen cég paradicsomos heringje,makrélája.

 

Annó Görögországban ettem tintahalkonzervet,jó volt csak utánna hánytam,vagy az a töménytelen Ouzó bosszúja volt:-)))????

Előzmény: eMM (163)
fan_fan Creative Commons License 2006.03.16 0 0 165

Jó halat kívánok !

 

Szeretett Haltársaim ! Nagy élményt szeretnék megosztani veletek. A Calvo tintahal kellemes megtapasztalásán felbuzdulva teszteltem egy Calvo szardínia olívaolajban című konzervet. Abban, hogy erre esett a választásom, az is közrejátszhatott, hogy a dobozon valószínűtlenül ezüstösen csillognak a halacskák. Na nézzük, könnyed nyitás: valószerűen, de tényleg ezüstösen csillog három haltest. Rögtön feltűnő, hogy semmi olajtavacska. Olaj annyi van, amennyit magukba szívtak a haltestek. Tunkolási lehetőség nuku, de ez nálam önmagában nem negatívum. (Nem mindig gondoltam így, de a tunkolási élvezeteknek nehéz gyomor a következménye, ne feledjük.) Finom. Emlékeim szerint árban kevéssel több, mint háromszázötven (sajnos nincs előttem a blokk), mondjuk ki, drága. De megéri a pénzét.

 

Hiteles márka ez a Calvo. (Származási hely: Spanyolország.) Nekem bejött. Kagylókonzervet láttam még tőlük, de nem mertem megvenni, életemben nem ettem még kagylót.

 

Haltársi üdvözlettel: fan_fan

fan_fan Creative Commons License 2006.03.15 0 0 164
Szép.
Előzmény: eMM (163)
eMM Creative Commons License 2006.03.15 0 0 163
Így néz ki belülről.
halló:)
Előzmény: eMM (138)
fan_fan Creative Commons License 2006.03.15 0 0 162

Jó halat kívánok !

 

Na bennem van a RIO mare Insalatissime MESSICANA al TONNO fele (a kiadós meleg ebéd miatt csak fele). Tonhal 28 % a cinke szerint, nagy haldominanciára ne számítsunk. Ezzel együtt is a termék nagyon kellemes. Könnyed vacsorának kiváló. Olaj sem tolakszik, alig van benne. Ez a mexikói saláta elegy finom, bár semmi pikáns jelleget nem fedeztem fel. Szóval akinek vastag a bukszája és welness életmódot folytat, vegye és egye !

 

Haltársi üdvözlettel: fan_fan

stefiadri Creative Commons License 2006.03.13 0 0 161
Tegnap este DANI füstölt tőkehalmáj olajban. Nagyon durva tömény. 3-an osztoztunk rajta, de elég is volt. Pedig máskor megeszem a doboz  tőkehalmájat egyedül is. 
fan_fan Creative Commons License 2006.03.12 0 0 160
RIO mare "Insalatissime MESSICANA al TONNO" legközelebb. Elég borsos ára volt: 599 Ft (160 g).
Előzmény: fan_fan (154)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2006.03.11 0 0 159
HAL-Ámen!
Előzmény: fan_fan (158)
fan_fan Creative Commons License 2006.03.11 0 0 158

Úgy legyen, ammen !

Előzmény: kulináris kóstológia (157)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2006.03.11 0 0 157
Aki(k) a HALat szereti(k) ... HALtárs(ak) is lehet(nek) a sütve/főzve elkészített HALaknak áldozva, - terítékes asztalunkon!?! 
Előzmény: fan_fan (156)
fan_fan Creative Commons License 2006.03.11 0 0 156
Egészségedre Fórumtárs ! Vagy szólíthatlak Haltársnak ?
Előzmény: kulináris kóstológia (155)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2006.03.11 0 0 155

afSiH!

 

HEEEJ, + HAAAj fan_fan!

Tarolt telepádiád! Igen! MENNYEI, s fokhagymás volt! Olyannyira, hogy az öblítés meg vörösboros!...  ''Mecsoda'' ínyencek sertepertélnek eme Konyhaasztal Halkonzerves részlege körül? . . .

afSiH!    

Előzmény: fan_fan (153)
fan_fan Creative Commons License 2006.03.11 0 0 154
Sajnos, ez nem leledzik mifelénk. Ha már zöldség, egy alternatíva: Tonhal mexikói salátával. Ma vettem, de nem ma ettem. (Ma sajt. Hidegben 4 felség: sajt, hal, kolbász, gomba. Ja meg hagyma, de az csak ahol illik kísérőnek.)
Előzmény: stefiadri (150)
fan_fan Creative Commons License 2006.03.11 0 0 153
Azt elhiszem ! A pirítósért külön írígyellek ! Fokhagymás volt ?
Előzmény: kulináris kóstológia (152)
kulináris kóstológia Creative Commons License 2006.03.11 0 0 152

afSiH!

Halkonzerv ma reggelire: észt-béli füstölt sprotni halpástétom pirítóssal ... finom volt! 

afSiH!

fan_fan Creative Commons License 2006.03.10 0 0 151
Köszönöm a tippet, felkutatom. :-)
Előzmény: stefiadri (150)
stefiadri Creative Commons License 2006.03.10 0 0 150

A legújabb kedvence a családnak: NEPTUN, mexikói tonhalsaláta.

Alul lecsó, rajta (benne) bab és kukorica, a tetején jóízű tonhaldarabok. Nagyon finom. Csak az a baja, hogy 1-el nem lehet jóllakni. Nálunk kb. 180 pénz egy doboz.

Ajánlom mindenkinek, különösen fan-fan haltársnak.

fan_fan Creative Commons License 2006.03.09 0 0 149

Jó halat kívánok !

 

Gondolkodtam rajta mi legyen a vacsorám ma, aztán ez lett: Larsen (dán) füstölt sprotni saját levében és növényi olajban, ez áll a magyar nyelvű fehér cimkén.

Ez a teszt pechesen indult. Letört a nyitófül. De béna vagy fan_fan, nem tudsz egy konzervet kinyitni ?* Nem az első ilyen esetem volt, mindenesetre pontlevonással jár. Elő a hagyományos nyitó.

Esztétikus a megjelenés. Annyira nem aranylóak a halacskák, mint a dobozon, de azért aranylóak. A 110/85 g nettó/töltő tömeg arány is helyén van szerintem.

Az íz kellemes, nem annyira markáns a füstösség, mint a nemrég tesztelt hering esetében. Ha hozzáteszem, hogy amaz után quára szomjas lettem, ez nem is olyan nagy hátrány. Az olaj nagyrészét nem tunkoltam ki, alufóliával fedve eltettem holnapra a dobozt.

369 Ft. Hogy megér -e annyit ? Szerintem lehetne egy picivel, de tényleg csak egy picivel olcsóbb.

Annak meg nem tudom, milyen jelentősége van, miszerint, idézem a magyar cimkéről: "Kizárólag az Atlanti-óceán észak-keleti részén fogott sprotnik (Sprattus ...) kerülnek feldolgozásra.' Na és akkor mi van ?

Nem pontozom. Nem vagyok köteles indokolni, miért nem.

 

Jóccakát kíván: fan_fan haltárs.

 

*Bocs, csak magammal beszélgettem, mert öregszem.

fan_fan Creative Commons License 2006.03.09 0 0 148

Nem én találtam ki, de biztos jó lehet:

 

Nagyon finom kenyerrevalot lehet kesziteni olajos szardiniabol
1 doboz szardiniat ("legjobb a szalka es bőr nelkuli")
5 dkg juhsajtot
5 dkg vajat
1 kis fej aprora vagott hagymaval simara eldolgozunk,
1 napig allni hagyjuk a hutoben.
Kenyerre kenve, citromszelettel diszitve-izesitve.

 

Egyéni kockázat terhére kipróbálható.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!