Keresés

Részletes keresés

angyalhentes Creative Commons License 2006.06.08 0 0 334
Ha mar sirtunk, hogy keves fiatal angol edzo kap lehetoseget, akkor most kotelessegunk orulni.
Előzmény: zeuszka (333)
zeuszka Creative Commons License 2006.06.08 0 0 333
Southgate-ről amúgy is az a hír járta már régen, hogy messze intelligensebb az átlag futballistánál. Ettől persze lehet szar edző, de remélem, jó húzás lesz, McClarennél sokkal rosszabb eredményt ő sem fog elérni ezzel a csapattal.
Előzmény: Feyd-Rautha (332)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2006.06.08 0 0 332
Mindenesetre nagyon örülnek neki. Mindenestre ők valszeg jobban tudják a klubnál, és nem tartom kizártnak, hogy McClaren véleményét is kikérték az ügyben.
Előzmény: Ayreon (331)
Ayreon Creative Commons License 2006.06.08 0 0 331

Southgate mindenképp bizarr húzás, igazából nem értem. Liszensz nélkül, tapasztalat nélkül? Hiába lojális a klubbhoz akkor is furcsa, még Shearer sem merte ezt megcsinálni.

Huth jó fogás is lehet. erős, a szögleteknél jó a fejjátéka.

Érdekes dolgok zajlanak északon...

Feyd-Rautha Creative Commons License 2006.06.08 0 0 330
OKé, mondjuk, ha korbáccsal vertek volna, akkor se tudtam volna megmondani három napja, hogy Southgate-nek van-e ilyen papírja...
Előzmény: angyalhentes (328)
Alan Shearer Creative Commons License 2006.06.08 0 0 329
Fogadni mertem volna, hogy Alan Curbishley lesz a befutó.
Előzmény: angyalhentes (328)
angyalhentes Creative Commons License 2006.06.08 0 0 328
Nem mondtam en ilyet.

Csak amikor tippelgettunk, hogy ki johet, nyilvan mindenki olyan jeloltre szamitott, akinek van mittomenmilyen UEFA licensze.
Előzmény: Feyd-Rautha (327)
Feyd-Rautha Creative Commons License 2006.06.08 0 0 327
Akkor biztos nem is ért hozzá úgy, mint mondjuk Gyuribá'...
Előzmény: angyalhentes (325)
Turbó Fix Banán PC Creative Commons License 2006.06.08 0 0 326
Huth az uj szerzenyeny!
angyalhentes Creative Commons License 2006.06.07 0 0 325
Ja, mivel meg a megfelelo kepesitese sincs meg. :)
Előzmény: brady (324)
brady Creative Commons License 2006.06.07 0 0 324
Southgate mint edző? Erre szerintem senki sem számított.
angyalhentes Creative Commons License 2006.06.07 0 0 323
Hoppa.

http://news.bbc.co.uk/sport2/hi/football/teams/m/middlesbrough/5052126.stm

Ez bator huzas volt, remelem, be is jon.
angyalhentes Creative Commons License 2006.05.17 0 0 322
Ok megmutathattak, mert mazlijuk volt. De gondolj bele, hogy ha ennyin mulik csak, akkor hany csapat nem mutathatta meg?
Előzmény: Dorado (320)
zeuszka Creative Commons License 2006.05.17 0 0 321
Ezek tényleg komolyan gondolják Terry Venablest???
Dorado Creative Commons License 2006.05.11 0 0 320

Hát tényleg elég nehéz így összehasonlítani két bajnokságot. Csak az Uefa kupa meg a BL alapján lehet szinte.

 

A Villarreal meg mindegy hogy kieshetett volna, nem esett ki és megmutatta milyen jó kis csapat.

Előzmény: angyalhentes (319)
angyalhentes Creative Commons License 2006.05.11 0 0 319
Mondom, hogy hulyeseg az ilyen osszehasonlitgatas. Mert mondhatod, hogy a Villareal igy meg ugy BL-elodontos, de siman kizughattak volna a selejtezoben is, egy fokkal korrektebb biraskodas mellett. (Aztan utana hiaba jok, csak az kerul bele a statisztikakba, hogy kiestek.)

Mondjuk en nem kovetem annyira a spanyol focit, de Angliaban nincsenek is stabil kozepcsapatok, akkora a tulekedes az elmezony mogott.
Előzmény: Dorado (318)
Dorado Creative Commons License 2006.05.11 0 0 318

Angliában sincs sokkal több csapatnak esélye a bajnoki címre...

 

A középmezőny pedig nem hiszem hogy erősebb lenne Angliában, a spanyol középcsapatok nagyon jók, lásd Villarreal, Sevilla, stb.

Előzmény: a szurkoló (316)
Overtaker Creative Commons License 2006.05.11 0 0 317
Így van, és nem véletlen, hogy sokkal több embert érdekel az angol bajnokság mint a spanyol.
Előzmény: a szurkoló (316)
a szurkoló Creative Commons License 2006.05.11 0 0 316

ugyan már

 

a spanyol bajnokság a 2nagy küzdelme,egy ideig a Valencia és a Depor beleszólt,de már csak a Valenciának lehet csekély esélye hogy jövőre harcban legyen a bajnoki címért

 

az angol bajnokság sokkal kiegyenlítettebb már csak az anyagi lehetőségek miatt is

Előzmény: 50-50 (315)
50-50 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 315
Érdekes lenne ugyanezt megnézni az olasszal és a spanyollal is, csak kinek van erre ideje....Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy a spanyol a legsűrűbb, persze kérdés, hogy meddig.
Előzmény: verkri (311)
verkri Creative Commons License 2006.05.11 0 0 314
Azért nem is olyan bonyolult. Nem az ifijátékosok heti 50 fontos juttatása (mint amit például Walcott kapott januárig) terheli meg a kasszát, hanem a profiszerződéssel rendelkezők átlag ötvenezres pénze.
Előzmény: Overtaker (312)
angyalhentes Creative Commons License 2006.05.11 0 0 313
En nem latok itt sulyos problemat, legalabbis semmi olyat, amit az ido ne oldana meg. Ha a spanyolok jobbak lesznek, az angol elcsapatoknak kevesebb penz esik le az UEFA-tol, elobb-utobb Abramovics penze vagy turelme is elfogy, akkor vissza kell egy picit venni a penzszorasbol, vagyis jobban kiegyenlitodik a mezony.

Esetleg lehetne novelni egy picit a parachute moneyt, ezzel parhuzamosan osszebb nyomni egy picit a PL helyezesert jaro nyeremenyeket (bar a helyenkent 500k koruli kulonbseg mar sokkal kisebb nem lehetne).

A sapkahoz az is kene, hogy ne legyen nemzetkozi piac.
Előzmény: Overtaker (312)
Overtaker Creative Commons License 2006.05.11 0 0 312
A fizetési sapkának ott van értelme, ahol behatárolt a játékosok és csapatok száma, például az NBA-ben, ahol van 30 csapat és mindegyiknek max. 15 játékosa. A labdarúgásban ez kivtelezhetetlen, mert ott minden klubnak van a serdülőig bezárólag van 10-15 csapata, iszonyatos mennyiségű játékos, több osztályban szerepelnek a klubok. Nagyon nehéz kidolgozni erre egy fizetési sapka rendszert.
Előzmény: verkri (310)
verkri Creative Commons License 2006.05.11 0 0 311

Íme, a teljes lista az utolsó tíz évről, a folyamat egyértelmű:

 

96/97: 211/113= 1.86

97/98: 220/108= 2.03

98/99: 232/101= 2.29

99/00: 243/88= 2.76

00/01: 219/94= 2.32

01/02: 244/94= 2.59

02/03: 230/87= 2.64

03/04: 244/99= 2.46

04/05: 255/98= 2.60

05/06: 256/79= 3.24

Előzmény: angyalhentes (309)
verkri Creative Commons License 2006.05.11 0 0 310

Az biztos, hogy ilyen téren az angol bajnokság nagyon kezd szétcsúszni. A 96/97-es bajnokságban a három dobogós 211 pontot gyűjtött, a három kieső 113 pontot: 211/113= 1.86. Most ugyanez az arány: 256/79= 3.24.

Nem véletlenül kezdték hangoztatni a fizetési sapka bevezetésének fontosságát.

Előzmény: 50-50 (307)
angyalhentes Creative Commons License 2006.05.11 0 0 309
Ez tiszta hulyeseg, tavaly 30 pont felett volt mind a 3 angol kieso.

Meg aztan sokfelekeppen lehet osszehasonlitani a bajnoksagok "erejet", csak epp egyik modszernek sincs tul sok ertelme.
Előzmény: 50-50 (307)
Turbó Fix Banán PC Creative Commons License 2006.05.11 0 0 308
sztem a Sevilla nem angol kozepcsapat.:)
Előzmény: 50-50 (307)
50-50 Creative Commons License 2006.05.11 0 0 307
Jó, viszont a Boró legföljebb egy angol középcsapat, mondjuk a Sevilla is az. Ezért mindenképpen erősebb, mivel a 3 nagy bajnokság: angol, olasz, spanyol közül az utóbbi a legerősebb. Indokom: a megaklubok között nagy különbség nincsen, ők szépen elfoglalják a dobogót most már évek óta. Viszont nézd meg, hány pontot szereznek, és nézd meg , hány pontot szerez például  a 3 kieső!. Egyértelmúen a spanyol dobogósok a legkevesebbet, a spanyol kiesők a legtöbbet! Relatíve ez a legkiegyensúlyozottabb bajnokság átlagban, egyenlőre.
Előzmény: zeuszka (303)
verkri Creative Commons License 2006.05.11 0 0 306
Vagyis megegyezhetünk abban, hogy a Basel és a Steaua ellen három félidőn keresztül motiválatlanok voltak, egy félidőn keresztül meg motiváltak. Nagyjából ez az arány igaz a bajnokságra is.
Előzmény: Turbó Fix Banán PC (302)
Turbó Fix Banán PC Creative Commons License 2006.05.11 0 0 305

tudom.

 

mondtam h nem helyeslem McClaren kinevezeset. attol fuggetlenul utolso eve a Boronal emlekezetes lesz sztem.

Előzmény: angyalhentes (304)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!