Keresés

Részletes keresés

optikus Creative Commons License 2004.11.26 0 0 121

Ha M42-es obit akarsz a 300D-re rakni akkor nem kell csak 1 db EOS->M42 atalakito (ha lehet valami jo fajtat veszel, mert az pontos, konnyu kivenni, van hozza szerszam, nem hagy nyomot, stb., ilyen pl. a hama de az 11eft).

Ezutan az M42-es obikat kell megtanulmanyozni. A legtobbon van blendebeugraszto pocok. Ezt az eos nem kezeli igy nem tudod zarni a blendet. Ha sikerul olyan obit venned aminek az oldalan van egy A/M kapcsolo akkor nincs gond mert M modban automatikusan beugrasztja a pockot+a blendet, igy csak a rekeszgyurut kell csavargatni. Ha nincs atkapcsolo akkor szerelni kell. Egyes objektiveken egyszeru (mint pl. a 16milis halszem) de van ahol nagyobb barkacsolast kell vegezni...

Innentol meg mar csak a váz képességein múlik hogy hogyan hasznalhato (a 300D nem a legszerencsesebb ebbol a szempontbol).

Előzmény: szódás love (120)
szódás love Creative Commons License 2004.11.26 0 0 120

Sziasztok! Annyi jót hallottam a fix obikról itt (is), vagyis olvastam, hogy úgy döntöttem, én is ráállok ere a témára. Friss 300d-s vagyok, a segítségetek kellene.

Ha nem feltétlenül rendszerobit akarok rátenni, akkor ugye kell az a bizonyos átalakító, ez az "m42". Ez 5-6 ezer forint kábé. Ennek segítségével gyakorlatilag bármilyen más gyártó által előállított fix obit föltehetek a rebellisemre, vagy obira válogatja, és átalakítókból is be kell tárazgatni? Netán minden másodikhoz kell venni egyet, mert ahhoz az a jó?

Teljesen anyátlan-apátlan vagyok ebben a témában egyelőre, jó volna, ha páran dobnátok nehány mankót... :)

1,8/50mm az első kiszemeltem, vagy a canon-féle, vagy más gyártóé. Ha más gyártóé lenne, erre az esetre érdekelne, hogy mi meg hogy, ha önmagában egy m42 nem elég...

Köszi! 

Törölt nick Creative Commons License 2004.11.07 0 0 118

Van valakinek _személyes_ tapasztalata a Sigma 1.8/20 EX obival?

 

(Szinte mindenütt jó véleményt olvasok róla és nekem is tetszik..."

Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.10.25 0 0 117
amúgy van szaktopik "novoflex kütyük" címmel...

eladás oka: nem a minőségre van panasz, hanem egy kicsit túltengek telében.
Alpha Lyrae Creative Commons License 2004.10.25 0 0 116
szia
vegyél tőlem. már vagy 2-3 hónapja fenn van soósnál :-( és senkinek nem kell...pedig az ár a tartalomhoz nagyon passzol (sőt)
tartalom
-pistoly (test, válltámasz)
-noflexar 5.6/400 abszolút hibátlan lencsékkel+védőszűrő
-elektromos (nikonhoz) és eredeti mechanikus kioldózsinór
-eredeti novoflex kétszerező konverter
-nikon bajonett csatlakozás

mindezt összesen 80 ezerért árulom

tapasztalat

kis gyakorlattal autófókuszt (jobbfélét) elérő élesreállítási sebesség
cserélhető fej (lehet rá kapni 8/600 noflexart, 5.6/400 ill. 6.8/560 leica telyt)
örök darab
az 5.6/400 fej borotvaéles rajzú (3 tagú akromát)
azért egy kicsit szokni kell, de a legkiforrottabb "puskaobjektív" rendszer
elsősorban röpképekhez, cserkelő (vadász) fotózáshoz, de állványrögzítéssel bármihez.
ha érdekel
nézd meg a soósnál és ha vevő lennél akkor megegyezünk.
további kérdésekre szívesen mélben: motis@freemail.hu
üdv.
puffin
p.s. egyébként 1 hér múlva megyek pestre és ha még megvan hazahozom.
Előzmény: venge (115)
venge Creative Commons License 2004.10.23 0 0 115

Sziasztok!

Venni szeretnék egy Novoflex 400/5,6-os obit!

Van valamilyen értékelhető tapasztalatotok ezen optikáról?

zeroX Creative Commons License 2004.08.11 0 0 113
Szia! Én írtam a 28-as obiról, kipróbáltam egy használt példányt : lőttem vele egy tekercs diát, de átlagosnak találtam. Nem kizárt hogy ez az obi ütődés miatt nem volt tökéletes, (mással nem tudom magyarázni egy fix 28-as ilyenfajta szerény képalkotását, amit ráadásul nem egy nagy kaland megtervezni és legyártani), ezért azt javaslom - nem csak ezen obi esetében- hogy mindenképpen próbálj ki több obit, diára fotózva. A teszteredményeket fenntartással kell fogadni, mintahogy a felhasználói véleményeket is. Ha döntöttél, jó lenne ha megírnád ide a topicba a tapasztalataidat, igazándiból én sem tudtam ezidáig eldönteni, hogy 24 v. 28, milyen fényerővel és melyik márka.
Előzmény: MontY (111)
harm2 Creative Commons License 2004.08.09 0 0 112

Én feltenném ezt a kérdést az EOS Fan Ckub topikban is.

Előzmény: MontY (111)
MontY Creative Commons License 2004.08.06 0 0 111

Sziasztok!

 

Most szeretnék venni egy nagylátószögűt a Canon EOS33-asomhoz, de nem tudom melyiket érdemes. Nekem csak egy fixem van (50 mm 1.8 II), ezzel csinálom a tájképeket, de hát nem nagylátószög, hiába. A gépet nem csak vázként vettem, hanem 28-90 zoommal, na ez 1 tekercs után repült, és megfogadtam , hogy csak fix objektívem lesz. Ekkor vettem az 50-est, mint a legolcsóbb jó minőséget. Most viszont elbizonytalanodtam , mert fentebb olvastam , hogy van aki nincs elájulva a CAnon 28mm-estől, pedig az ára is most ment lentebb. A 20mm-es vagy 24mm-es kategóriában a Vivitar, Cosina márkák milyenek? A photodo.com-on sincs ezekről teszt. Vagy 50 ezer forintig Sigma, Tamron, ami jó?
Mit ajánlotok?

Rebelx Creative Commons License 2004.07.24 0 0 110

Hajra mindenki!

 

Koszonom a zokitasokat, dereng, majd kezbeveve fog igazan kiderulni.

 

Yo fenyt.

Előzmény: farkzoli (109)
farkzoli Creative Commons License 2004.07.23 0 0 109
Rebelx
"A beugrasztos meg olyan, hogyha akarom akkor sotetedik, ha akarom nem?"
Igen !
Ha nem akarom, hogy sötétedjen, akkor soha a büdös életben nem fog sötétedni :-)))

Ekkor a fénymérés és az expó idejére sötétedik, de ez csak újabb Zeniteknél, meg a legtöbb Prakticánál érvényes, az élesreállítást mindig nyitott rekesszel kell végezni.
"Egy kép többet mond ezer szónál", meg kell fogdosni egy Prakticát.
Nagyritkán előfordul olyan obi, aminek csak A állása van, talán a Pentacon Electricek között? Itt csak a pöcökbenyomós adaptergyűrű a nyerő, ami harm2 kartársnak van.
A lényeg, hogy az eos-szal munkablendés módszert kell használni.
Azt még megjegyezném, hogy ezeken a síma, mérőék nélküli mattüvegeken néha qrva nehéz élességet állítani, ez lehet, hogy sok köpködést okoz majd :-(
Na, elég zavaros már?
Előzmény: Rebelx (106)
zeroX Creative Commons License 2004.07.23 0 0 108
1. Akkor le kell ragasztani. 2. Már hogyne lehetne... Az EOS gépeken a blende beugrasztását a gépvázról lehet vezérelni (már amelyiken lehet), általában a felhasználói gomb-ra lehet rátenni ezt a mélységélesség ellenőrző funkciót. (Lenyomva tartásával, és közben rekeszállító tárcsa forgatásával lehet szimulálni a szóbanforgó munkablendés elsőtétedős esetet). Az utolsó kérdésedet viszont nem értem: "A beugrasztos meg olyan, hogyha akarom akkor sotetedik, ha akarom nem?"
Előzmény: Rebelx (106)
jozsef46 Creative Commons License 2004.07.23 0 0 107

 

Helló!

A "pöcök" értekezéshez, csak anyit, hogy:

a Praktikához, és a Zenithez használható obiknak két állásuk van. Van egy A és egy M. Pl. ha a régi Zeiss obit átállítod M állásba, akkor az obi végén lévő kis "pöcök" :-) szépen becsúszik és a blendét nem ugrasztja be. És akkor úgy tudod használni, hogy fényméréskór kézzel rekeszelsz.

Más rendszerű obikat nem ismerek, de valsz a többi mechanikusoknak is van valami kis pöckük, ami működteti a rekeszt. Meg kell nézni, hogy M állásnál a pöcök könyedén benyomódik e.

Mert csak úgy lehet kihasználni a rekeszelést. 

Előzmény: Rebelx (106)
Rebelx Creative Commons License 2004.07.23 0 0 106

Remek. Mar majdnem mindent ertek.

 

1. Mi van ha nem nyomja be a pockot? Mert en vszleg a Rugfit--tol rendelek ergo nem lesz HAMA.

2. Lehet, hogy atlagosnal is hulyebb vagyok de nekem idaig csak Canon obik voltak, azon nem lehetett beugrasztani a blendet. Tehat: a munkablende az olyan mint regen a Zeniten? Ahogy allitottam sotetedik-vilagosodik a kereso kepe. A beugrasztos meg olyan, hogyha akarom akkor sotetedik, ha akarom nem?

:) Peace!

Előzmény: zeroX (105)
zeroX Creative Commons License 2004.07.22 0 0 105
Sziasztok, a Hama típusú átalakító benyomja a pöcköt, mert szűkebb az átmérője, a másik pedig nem, ez valószínűleg valami utángyártott variáció. Nekem is Hama van.
Előzmény: farkzoli (103)
harm2 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 104

Az én gyűrűm nem nyomja be a pöcköt.
Íme a bizonyíték :-)))


Hát én ilyet még nem láttam. Az enyém (HAMA) szélesebb gyűrű, így ahogy felcsavarom, közben egyre bejlebb és beljebb nyomja a pöcköt, mígnem mire felcsavarodik teljesen, addigra a pöcköt is totál benyomja.

Fotóm nincs! :-)

Előzmény: farkzoli (103)
farkzoli Creative Commons License 2004.07.22 0 0 103
Nem voltam benne biztos, hogy Rebelx kollégánk mire is gondol, ezért az általam elképzelhető pöckös dolgokról írtam.
Az én gyűrűm nem nyomja be a pöcköt.
Íme a bizonyíték :-)))
Előzmény: harm2 (102)
harm2 Creative Commons License 2004.07.22 0 0 102

"Az m42-es obik rekeszbenyomó pöckére gondolsz?"

Nem értem én ezt a pöcökdolgot. Ha az M42-es obira ráteszed az EOS átalakítót, az ígyis-úgyis benyomja a pöcköt, nem fog belógni a vázba az érintkezők közé meg mittudomén. Ha meg az átalakító benyomja a pöcköt, akkor meg felesleges az A (automata) és M (manuális) módokon agyalni, mert A módban is munkablendéd van -mert a pöcköt benyomta a konverter-, meg M módban is, ahol a pöcöknek nincs semmi jelentősége. Magyarán szólva a beugróblendédből mindenféleképpen munkablende lesz, ha pöckös az obid, ha nem pöckös. Illetve csak ha pöckös, mert a nem pöckös nem tud beugróblendét, csak munkablendét ugyebár -mivel a pöcök ugrasztja be.

Uff, én beszéltem. :-)

Előzmény: farkzoli (101)
farkzoli Creative Commons License 2004.07.21 0 0 101
Az m42-es obik rekeszbenyomó pöckére gondolsz?
Arra gondolsz, hogy a 300d-nél ez beleér az gép érintkezői közé?
Az eos50-nél nem, próbáld ki, méricskélj, nálam van még vagy 2 mm.
Illetve, ha az obin nincs M/A rekesz váltó, akkor le kell bontani az alját, és megszerelni, hogy M üzemű legyen, de ez már "fakultatív".
Előzmény: Rebelx (100)
Rebelx Creative Commons License 2004.07.21 0 0 100

Koszi, tisztan latok.  :) Csak egy. Valaki a linkek kozott boklaszva emlitette, hogy valami rekeszbeugrato-pockot ki kell szedni. Tenyleg? Ahogy irta, nem nagy kunszt, csak tudjam. Koszi meg1x mindenkinek.

farkzoli Creative Commons License 2004.07.20 0 0 99
Csak a tisztánlátás kedvéért:
a rugift lapon látható obik "for eos", vagyis akár eos-szal is használhatók, de m42-esek, nem ef bajonétesek.
Mindhez ajánlják is az eos-m42 adaptert.
Meg van pár Nikon véges még.
Előzmény: Topy (95)
Rebelx Creative Commons License 2004.07.20 0 0 98
Koszonom, igen hasznos linkek, eleg meggyozo... Asszem egy 16-ossal levaltom a kitobit. :)
Előzmény: Topy (95)
venge Creative Commons License 2004.07.19 0 0 97
...körbenjár egy kislányka...  :)
Előzmény: Topy (96)
Topy Creative Commons License 2004.07.19 0 0 96
... körbejárni ...

Topy
Előzmény: Topy (95)
Topy Creative Commons License 2004.07.19 0 0 95
A 16/2.8 már 145 dollárért is elérhető, mi több, EOS véggel: http://www.rugift.com/photocameras/zenitar_m_fisheye_lens_for_canon_eos.htm

20/3.5 ugyanennyi:
http://www.rugift.com/photocameras/mir_20m_lens_for_canon_eos.htm

Infók, képek vele:
http://www.fototipp.hu/zenitar.html
http://koka55.atw.hu/templom6.jpg
http://stargate.eik.bme.hu/foto/store/200005/sasg16/
http://stargate.eik.bme.hu/foto/sasg20/

Topy

PS: Érdemes azt a rugift site-ot körbenjárni! :)))
Előzmény: Rebelx (94)
Rebelx Creative Commons License 2004.07.19 0 0 94
Valaki ismeri a zenitar-fele fix obikat? Konkretan a 16 f3.5, vagy a 20 f2.8 erdekelne EOS 300D-hez, m42-vel a neten talaltam 160 dollar korul...
venge Creative Commons License 2004.07.18 0 0 93
6000 forintocska!
Előzmény: Rebelx (92)
Rebelx Creative Commons License 2004.07.18 0 0 92

Venge!

 

Ize... Ide is irok, mennyi volt a m42? Erdekelne...

Előzmény: venge (91)
venge Creative Commons License 2004.07.17 0 0 91

Sziasztok!

Csatlakoztam én is! :)

A 300D-mre vettem egy M42-es átalakítót és vettem hozzá egy Pentacon 1.8/50-es és egy Pentacon 4/200-as obit! Van valakinek ezen optikák közül valamelyikkel tapasztalata?

Ja! Vettem még egy sor közgyűrűt, úgyhogy a makróval is próbálkozom!

uborkasuveg Creative Commons License 2004.07.15 0 0 90

Udv.

 

Beiratkoztam en is a klubba :)

Sajnos nincsen osszehasonlitashoz alapom, mert a zoomom, meg a fixem mas gyutavu. Eljenek a fixek.

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!