Keresés

Részletes keresés

balikó Creative Commons License 2004.07.07 0 0 266
Egy ilyen hátsó racsnihoz minimum a Campagnolo 44-56-os hajtókarja dukál! Esetleg lehet még felszerelni 54-56-ot előre, és akkor felezed a hátsó áttételeket mint az Indurain. De neki a hajtókarja is 180 hosszú volt hozzá. Kimondozzan hegyi áttételek.
Előzmény: zfazek (265)
zfazek Creative Commons License 2004.07.07 0 0 265

Phu,

 

Én használtam normál kiskanalas outi hátsó váltót 32-es fogaskerékkel. Lánchossz nem lehet akadály. Viszont a váltó felső fogaskereke nem megy lejjebb, mint a 32-as fogaskerék alja, ergo elég szarul megy a lánc, de nem vészes, együtt lehet vele élni.

Viszont felteheted hátra az XTR váltódat, és akkor minden kaffa lesz.

És ismét megcsodálhatjuk a karbon csodádat :)

 

Egyébként nekem 11-21-es sorom lesz hátul :)

Előzmény: phu (260)
balikó Creative Commons License 2004.07.07 0 0 264

Én is megnéztem a weboldalukon, megerősítem az este 10 órát, tehát nem kell annyira nyomni a gázt. Viszont elég egyérteműen írják, hogy a nevezést csak akkor tekintik érvényesnek, ha az ott felsorolt valamelyik bankszámlára megérkezett a nevezési díj. Helyszíni fizetést nem említ, viszont magyarországi bankot sem. Hogy van ez?

 

A szállásadónknak én csak délutánt említettem, hogy akkor érkezünk, gondolom mindenki megérkezik olyan 5-ig.

berger Creative Commons License 2004.07.07 0 0 263

phu,

Gardener-nek 28-as lánckereke van hátul, ha jól emlékszem rövidkanalas váltóval. Elől 39-es lánckereke van, és bizony néha még ez az áttétel is túl nagynak bizonyul. Ha felhívod őt, biztos elmeséli a tapasztalatait. Mindenesetre ideje nekiugrani a projectnek, mert lassan INDULUNK!!!!!!!

 

(Amúgy mindig jobban jár az ember, ha előlre tesz egy kis kereket, mintha hátra egy nagyobbat)

Előzmény: phu (260)
berger Creative Commons License 2004.07.07 0 0 262

A kiírás szerint este 10-ig lehet elintézni a rajtszám átvételt, és magam is úgy emlékszem, hogy sokáig állt a bál. A zfazék által emlegetett Race accross The Alps befutója van mellesleg ekkor, úgyhogy lehet nézni, hogy milyen fáradtak tudnak lenni a biciklisták.

 

 

PHU,

a a te helyzeted stabilizálódott?

Előzmény: zfazek (257)
kamikázé Creative Commons License 2004.07.07 0 0 261

Szassz!

 

E-mailt megkaptam, igazad van, majd beszélek az érintettekkel. Van-e arról információ, hogy a szállást mikortól lehet elfoglalni?

A másik, hogy még korábban "áldásodat" adtad arra, hogy velünk lenne egy németországi magyar fickó is, aki szintén bevállalja a hálózsákozást. Ez még mindig áll?

 

KZ

Előzmény: balikó (256)
phu Creative Commons License 2004.07.06 0 0 260

1997-es full 105-ös a gép, átépíteni nem akarom, más alkatrészekkel keverni sem. A tripla hajtómű és a hátsó váltó csere ezért nem tetszik. De talán a hátsó fogaskerekek növelése nem annyira gáz. Egy próbát megér, majd kiderül.

Előzmény: totnes (255)
zfazek Creative Commons License 2004.07.06 0 0 259
Előzmény: zfazek (258)
zfazek Creative Commons License 2004.07.06 0 0 258

Pénteken-szombaton van egy kétnapos verseny Nauders-ből: www.raceaccrossthealps.com 

540km előre 13km felfele. Erre mikor megyünk? :)

zfazek Creative Commons License 2004.07.06 0 0 257
Szerintem este tízig lehet nevezni. De majd a tapasztaltabbak megmondják.
Előzmény: balikó (256)
balikó Creative Commons License 2004.07.06 0 0 256

Minden hétvégi utazónak emlékeztetésül:

 

A Fazekas családon kívüli 12 ember össz-szállásköltsége: 260€. Ágy csak 10 személy számára van, Kamikázé és én hálózsákolunk. KZval még nem egyeztettem, de szerintem ne mutyizzunk pár eurón, ugyanannyit adunk a közösbe, mint a többiek: 21,66€-t. Tehát ez lenne a számítható fejenkénti összes szállásdíj.

 

A sofőrök részére: a Michelin útvonaltervezője által javasolt megközelítés: Budapest-Bécs-Linz-Stattledt-Salzburg-Bad Reichenhall(Németo)-Schneizlreuth(Németo)-Erpfendorf-Wörgl-Innsbruck-Zams (innentől nem autópálya)-Landecki alagút-Pontlatzerbrücke-Nauders. Aki unásig ismeri, attól bocs.

 

Viszont: valaki erősítsen meg abban, hogy valóban 16:00-ig lehet csak nevezni szombaton?

totnes Creative Commons License 2004.07.05 0 0 255
Phu, mint az országúti topicban kibeszéltük a minap, azért vannak hosszú ill rövidkanalas hátsóváltók, hogy jól lehessen differenciálni az átérést. Namost - elvileg a dupla hajtóműhöz rövidkanalas hátsó dukál, a triplához hosszú. Gyakorlatilag elmehet röviddel egy tripla hajtóműves, de lehet necces is. Ebből számomra az következne, hogy az elvileg te rövidkanalas hváltód nem nagyon fog tolerálni ekkora áttételtartományt. De próbáld ki, vagy cseréld azonnal a hváltót is hosszúkanalasra. (Pechedre K_Peti mostanság vihetett el egy jó kis 105öst, s aligha fogsz könnyen találni, inkább csak sora v tiagra szinten, rendelésre.)
Előzmény: phu (252)
zfazek Creative Commons License 2004.07.05 0 0 254
Nagyszerű, akkor viszek CD-t is és nem kell még egy memóriakártyát vennem.
Előzmény: kamikázé (253)
kamikázé Creative Commons License 2004.07.05 0 0 253
CD-írós DVD-player van benne.  :-)
Előzmény: zfazek (251)
phu Creative Commons License 2004.07.05 0 0 252

Múlt héten megállapítottam, hogy az országúti géppel a Gellért hegynél nagyobb emelkedőre nem tudok felmenni 42-23 -as max áttétellel. Ha bírja a váltó, akkor hátulra felteszek egy 12-32 -es sort, az talán megoldja a problémát. Esetleg előre egy 39-eset a 42 helyett. Vagy montival indulok egy vékony slick gumival. Ha egyáltalán.... (még mindig nem tudom hogy összejön-e.)

Holnap egy sörözés? Jó lenne még egy utolsó "összetartás". Emilt küldjetek ha lesz valami, a topikot nem tudom egész nap figyelni.

zfazek Creative Commons License 2004.07.05 0 0 251

Köszi, PCMCIA átalakítóm van.

Esetleg CD író? :)

Előzmény: kamikázé (250)
kamikázé Creative Commons License 2004.07.05 0 0 250

Én hozok notebookot, azon direktben csak SD-kártya olvasó van meg természetesen PCMCIA type II-es foglalat is.

 

KZ

Előzmény: zfazek (248)
k_peti Creative Commons License 2004.07.05 0 0 249

nyugi!!

 

Meg fogod kapni a pólót! :)

Előzmény: zfazek (247)
zfazek Creative Commons License 2004.07.03 0 0 248
Hoz valaki laptop-ot és CF kártya olvasót?
zfazek Creative Commons License 2004.07.02 0 0 247
Gombfoci,
vagy barki akinek tavaly megvolt:

Idei kiirast nezegetve:
A rajt: 6.30
B rajt: 8.30
Ahhoz, hogy polot kapj 17.00-ra kell beerni.
Igy volt ez tavaly is? Az eredmenyek alapjan gombfociek nem ertek be. Kaptatok polot?
Illetve amit nagyon nem ertek, hogy sokatok ideje 9o 19p. De ugyan ennyi van irva az A es B tavosoknak is. DE HAT A "B" TAV 2 ORAVAL KESOBB RAJTOLT, NEM? Gondolom eggyutt ertetek be, de akkor a B ido miert nem kevesebb 2 oraval?

Zoli, aki izgul, hogy nem lesz poloja :)
berger Creative Commons License 2004.07.02 0 0 246

Állítólag 18 fok (Celsius) és részlegesen felhős ég várható a Stelvion, a csapadék valószínűsége 20%. Bőwebben: http://www.weather.com/outlook/travel/extended/ITXX0137?par=yahoo&promo=forecast&site=www.yahoo.com

 

 

A CD-ket visszajuttatom, ha sörözni nem is fogok menni - egyelőre úgy néz ki legalábbis.

kollina Creative Commons License 2004.07.02 0 0 245
Gombfoci, köszi a tippet! Öszintén eszembe se jutott, hogy a topicok között ilyen is lehet. Majd megkeresem ezeket.

Berger, az a térkép nagyon jó lenne. Köszi.
balikó Creative Commons License 2004.07.02 0 0 244

Akkor minden érintettnek (Nagya, KZ, K_Peti) küldöm a Buchungbestätigungot (foglalás-visszaiga, ha a jövő hét eleji sörözés nem jönne össze, vagy valakinek nem lenne jó az időpont. Nyomtassátok ki, azzal jelentkezzetek a szálláson.

 

Az eligazitó német szöveg kb.:...Érkezéshez: Landeck irányából jőve az elő ház a bal oldalon, rögtön a helységtábla után, közvetlenül a Suzuki-műhelyek előtt.

 

Remélem ez így jó lesz, ha bármi gáz utca van az emailbe leírom mégegyszer a telefonom, meg a ha megtalálom, a szállásadónk telefonját.

gombfoci Creative Commons License 2004.07.02 0 0 243
szerintem kérdezz rá a GPS vagy a Topotérkép topikban a dologra...
Előzmény: kollina (241)
berger Creative Commons License 2004.07.01 0 0 242
Majd ausztriába kiviszek egy nem gagyi térképet, arról 20 m pontossággal saccolhatsz (és még néhány pontot lemérek Neked vasárnap)
Előzmény: kollina (241)
kollina Creative Commons License 2004.07.01 0 0 241
Ha vki közületek nagyon tudja a színtmagasságokat, kérem, hogy a következő helységek magasságát legyen szíves írja meg:
Gyöngyös, Mátrafüred, Mátraháza, 24-es út Galyatető elágazás, Parád, Recsk, Verpelét, Kisnána, Domoszló, Markaz, Abasár.

Nekünk nagyon gagyi térképünk van, ezek nincsenek rajta, viszont szeretném összeszámolni, hogy mennyi szintet mentünk.

Köszi
Előzmény: kollina (240)
kollina Creative Commons License 2004.07.01 0 0 240
Nekünk meg volt ma a Mátra kör, leírás a KT2.0-ben.
Előzmény: Gardener (221)
phu Creative Commons License 2004.07.01 0 0 239
Nehezen jönnek össze ezek a sörözések. Nekem a héten már egy nap se jó, de a telihódon, vagy jövő hét elején azért összejöhetnénk.
Hogy el tudjak menni a versenyre, azon továbbra is nagyon küzdök.
gombfoci Creative Commons License 2004.06.30 0 0 238
csütörtök este teleholdas buli van 9-től. előtte mondjuk felőlem lehetne 7-től.
Előzmény: k_peti (237)
k_peti Creative Commons License 2004.06.30 0 0 237

Hali!

 

A Dreilander júli 11.-én lesz. A sörözés tegnap lett volna, de érdeklődés hiányában elmaradt. Találjunk ki egy új időpontot! Csütörtök este ?

Előzmény: gombfoci (236)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!