Keresés

Részletes keresés

Degeczi Creative Commons License 2014.09.01 0 0 1853

Egyébként annak idején emiatt vettem az első Kindle-t: 2011 tavaszán jóelőre reklámozva elkezdték bemutatni a sorozatot - de a töketlen hazai kiadónak nem volt annyi sütnivalója, h fölkészüljön rá, és hónapokig nem volt kapható a (már évekkel korábban kiadott, rég elfogyott) könyv, csak vmikor a nyárra tudták pótolni

 

Elektronikusan viszont elérhető volt, hát vettem egy olvasót.

 

Azóta is hálás vagyok amiért nem kellett nekik a pénzem, mert rakás olyan anyaghoz is hozzájutottam így, ami másként nehéz lett volna (évtizedek óta nem kapható, de lelkes amatőrök által OCR-ezett)

Előzmény: Bela_Vak (1852)
Bela_Vak Creative Commons License 2014.09.01 0 0 1852

Ezert jo Kindle-n az 5 kotetes verziot olvasni: azt sem tudom, melyik melyik volt...

divaoni01 Creative Commons License 2014.09.01 0 0 1851

Továbbra is a hármasra szavaznék.

Előzmény: Disznóföldelő Aggregátor (1849)
smile64 Creative Commons License 2014.09.01 0 0 1850

Na, akkor lehet nekiugrani az ötödiknek. Ha azt elolvastad, utána még jobban fog tetszeni a második. :D

Előzmény: Törölt nick (1848)
Disznóföldelő Aggregátor Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1849

Nálam az csak a második legjobb. ;)

Előzmény: Törölt nick (1848)
Törölt nick Creative Commons License 2014.08.31 0 0 1848

Én eddig csak az első négy könyvet olvastam, leginkább a második tetszett, a Clash of Kings, azaz a Királyok csatája. :)

maya40.1 Creative Commons License 2014.08.26 0 0 1847

Szerintem elvonási tüneteik vannak, azért irkálnak mindenféléket. :D

 

Ilyesmire az én módszerem inkább az, hogy előveszem újra a kötetet - bármilyen könyvnél - és megint olvasgatom. Mikor frissen rávetem magam, nagyon gyorsan olvasok és így néha elsiklok részletek felett. Második olvasásra már jobban elmerülök benne és néha egy-egy karakter teljesen másnak tűnik, mint elsőre.

 

Több fórumon is megfordulok és azt látom, hogy A Tűz és Jég...-nél ez mindenkinél befigyel kissé, mert lépten-nyomon azt kérdezgetik, hogy "ez mikor volt, az hogy is volt, melyik fejezetben történt ez, vagy az?" És valahogy az az érzésem néha, hogy az egyvégtében, vagy majdnem ilyen gyorsan felhabzsolt kötetek közt, ahelyett, hogy  "leszopogatnák a csontokat" csak toporognak, hogy "Mikor jön már a köviiii???"

Előzmény: smile64 (1846)
smile64 Creative Commons License 2014.08.23 0 0 1846

Hát ez az. Tulajdonképpen ez a cikk nem mond semmit, amit eddig ne tudtunk volna.

Előzmény: vau1111 (1845)
vau1111 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 1845

Most vagy én olvasok felületesen, vagy nem tudom...

 

"At least one or two readers had put together the extremely subtle and obscure clues that I'd planted in the books and came to the right solution."

 

Ebben mi a hírérték? Ennyi olvasóval nem is csoda, hogy páran kitalálják.

 

"Though Martin did not specify if that were the spoiler in question, it does feel likely."

 

Ennek ellenére a cikk szövegezése olyan, mintha tényként közölnék, hogy a linkelt elmélet az igaz.

 

Sok ideje van egyeseknek..

Előzmény: Bela_Vak (1840)
Bela_Vak Creative Commons License 2014.08.22 0 0 1844

Akkor vigyazzunk, nehogy ujabb talalgatasok erjenek a fulebe. Lehet, hogy itt is figyel! :)

Előzmény: divaoni01 (1843)
divaoni01 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 1843

Igen, eléggé összeállna így a mozaik.

 

Kérdés, hogy ezekután nekiáll-e az öreg, hogy mégis átírja magában az egészet.

 

Plusz jó pár év.....

Előzmény: Bela_Vak (1842)
Bela_Vak Creative Commons License 2014.08.22 0 0 1842

Vegulis ha igazan meg akarja az olvasokat lepni, akkor valami hasonlo logikus.

Egy konyvsorozat, amiben minden meghal, minkenki mindenkivel harcol, mivel vegzodjon? Mindenki azt varja, hogy valami hatalmas csataval az emberek es a Masok kozt. Vegul is ez egy evtizedes es tobbezer oldalas teaser, ahol az elso oldaltol ott van a Masok fenyegetese.

Hogy cselezheti ezt ki Martin? Nincs csata, mindenki el boldogan (ezt azert meg o sem meri), vagy nem azok kozt van, akikre szamolunk. 

 

Az ervek pedig arrol, hogy bekekotes lehetett / tortenelem meg van hamisitva ill senki nem emlekszik mar / hazassag mint bekekotes ezek mind logikusnak hangzanak. Tobb ezer eves legendak... ha valo eletre vetitjuk, mi sem emlekszunk mar tobb ezer eves legendakra, vagy csak nyomokban.

Előzmény: divaoni01 (1841)
divaoni01 Creative Commons License 2014.08.22 0 0 1841

Érdekes.

Előzmény: Bela_Vak (1840)
Bela_Vak Creative Commons License 2014.08.22 0 0 1840

Spoilers are coming!

http://www.nerdist.com/2014/08/so-george-r-r-martin-all-but-confirmed-a-big-ol-spoiler-y-fan-theory/

 

Jopofa Martin kommentje. Tenyleg el tudom kepzelni, ahogy ul otthon, es magaban zsortolodik, hogy nem tudott mindenkit atcseszni, mert van ket-harom ember az univerzumban, aki 10 ev alatt ki tudta sakkozni a megoldas felet. "Nembaj, majd megolok par Starkot" :)

maya40.1 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 1839

Szerintem is Martin. Ő igazából egy sárkány, ami tudvalevőleg hol ilyen, hol olyan nemű.

És nagyon sokáig fog élni!

Előzmény: Vata967 (1838)
Vata967 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 1838

Martin.

Előzmény: divaoni01 (1837)
divaoni01 Creative Commons License 2014.07.29 0 0 1837

Na jó, de akkor ki is Jon anyja ? :)

Előzmény: Törölt nick (1836)
Törölt nick Creative Commons License 2014.07.29 0 0 1836
maya40.1 Creative Commons License 2014.07.24 0 0 1835
vau1111 Creative Commons License 2014.07.22 0 0 1834

Háát, anno azért kezdtem el a Trónok harcát olvasni, mert a könyv hátulján az ismertető kísértetiesen hasonlított az Elátkozott királyokra. Aztán a történet teljesen más irányba ment szerencsére.

 

Most olvason újra az Elátkozott királyokat, és meg kell mondjam, Druon stílusa sokkal jobb. Nincs az a kényszeredett rétestészta érzésem, mint a Sárkányok táncában, aminek az első kétharmada tömény időhúzás. Martin tanulhatna egy kicsit...

Előzmény: Theorista (1828)
Theorista Creative Commons License 2014.07.22 0 0 1833

http://www.bbc.com/news/magazine-26824993

 

 

Druon regényciklusa elsősorban és főként King's Landingra nyomta rá bélyegét. Sok dolgot, amiről Druon csak röviden, vagy éppen csak utalás szintjén ír, azt Martin szépen kibontja és fölöltözteti. Tipikusan ilyen a perdöntő párviadalok ügye. Druonnál többször is szóba kerül, mint régi jog, amire apellálni szándékoznak, de már törvényen kívüli. Ezzel szemben Martin a cselekmény szerves részévé teszi őket és látványosan mozgalmas párviadalokat kreál. Szóval jó.

Előzmény: maya40.1 (1832)
maya40.1 Creative Commons License 2014.07.21 0 0 1832

Ez most nagyon felpiszkálta a kíváncsiságomat, utána néztem és elég jó árakon lehet kapni a regényciklust.

Amint lehet, megveszem, mert igazad van, rengeteg érdekes hasonlóság van.

De amúgy is nagyon szeretem a történelmi regényeket, Passuth László Hétszer vágott mezője pl. sokáig a legkedvesebb könyveim egyike volt.

A tartalom leírása szerint ez a mű Martin nélkül is érdekelt volna, kár, hogy eddig elkerülte a figyelmem. Köszönöm, hogy ráirányítottad.

Előzmény: Theorista (1831)
Theorista Creative Commons License 2014.07.16 0 0 1831

Rengeteget. Persze nem primitív másolásról van szó, hanem "kreatív átdolgozásról", de az eredeti azért nagyon jól fölismerhető. Sokszor csak színesít az átvett elemekkel (pl. a templomos nagymester gyűlöletét edzi az ellenségei nevének az ismételgetésével - pont mint Arya.) vagy a karakterek nagyon hasonlóak, legalább részben. Szép Fülöp megfeleltethető Tywinnal. Ugyanolyan rideg, a családja/királysága érdekeit a személyes érzések elé helyező kíméletlenül céltudatos alakok. Magyarországi Mária Nápoly (Lady Olenna) anyakirálynője ravaszul és szellemesen tárgyalva biztosítja unokája számára a francia trónt.  Magyarországi Klemencia (Margaery) ugyanazzal az enyhítő hatással van a hirtelen dührohamairól hírhedt Civakodó Lajosra (Joffry), mint Martinnál Margaery, illetve egy alkalommal Sansa is. Klemencia kegyessége, adakozó és alamizsnaosztó szerepe, a köznép felé áradó szeretete is elég hasonló, meg a gyors megözvegyülés is. :-)

 

 

Azon túl a perek cselekményformáló szerepe is ott van.  (De Molay - Eddard Stark) Ugyancsak a házasságtörések ügye. A Kettleblack fivérek szerepe és a d'Aunay fivérek kínvallatása és halála. Margit és Blanka elzárása - Cersei rabsága.

 

Szóval van bőven átvett elem és motívum, amivel gazdagítja és színesíti Martin a sztoriját. Különösen szembetűnik, ha az Elátkozott királyokat a Tűz és jég dala után olvassa el az ember. :-)

 

 

Előzmény: Disznóföldelő Aggregátor (1829)
Vata967 Creative Commons License 2014.07.16 0 0 1830

Az öreg Valois lehetne Tywin, Szép Fülöp meg az ôrült király, szintén szeretett égetni.

Az utolsó három Capet király (testvérek, akik szép sorban meghalnak), és biztos millió más hasonlóság, csupán Martinnál a terjedelem illetve a brutalitás köbre van emelve.

Előzmény: Disznóföldelő Aggregátor (1829)
Disznóföldelő Aggregátor Creative Commons License 2014.07.16 0 0 1829

Engem érdekelne, hogy szerinted milyen motívumokat emelt át Martin Druontól, mert olvastam mindkettőjüket. :)

Vannak hasonlóságok, de ezek szerintem inkább távoliak, noha egy-két karakter azért erősen emlékeztet Druonéira (pl. Franciaországi Izabella Cersei-re).

Előzmény: Theorista (1828)
Theorista Creative Commons License 2014.07.12 0 0 1828

Gondolom kibeszéltétek már M. Druon Elátkozott Királyok regényciklusát és Martin sztorijának "hasonlóságait". Nyilván maga Martin is fölhívta a figyelmet többször, hogy ez a mű az igazi, eredeti "Trónok harca".

 

Nem viccelt. Hogy milyen gátlástalanul "kölcsönzött" belőle a vén mókamester!

maya40.1 Creative Commons License 2014.06.21 0 0 1827

CSak a poén kedvéért :D 

Kijött a hivatalos szereposztás az új Disney-Hamupipőke (élőszereplős) filmről.

 

Starring:

Cate Blanchett

Lily James

Richard Madden

Stellan Skarsgård

Holliday Grainger

Sophie McShera

Derek Jacobi and Helena Bonham-Carter

 

Directed By Kenneth Branagh

 

 

Előzmény: Bela_Vak (1825)
maya40.1 Creative Commons License 2014.06.11 0 0 1826

Egy szép dallal, ha kérhetem. :)

 

Ez minden jófej hősnél bejön a képbe. Az ember annyira szeretné, ha másképp lenne, de az meg már nem ez a regény lenne

Előzmény: Bela_Vak (1825)
Bela_Vak Creative Commons License 2014.06.11 0 0 1825

Es egy Disney hercegnot is bele esetleg? :)

Előzmény: Törölt nick (1823)
mindenki senkije Creative Commons License 2014.06.10 0 0 1824

igen, amikor olvastam, pont így képzeltem el ezt az ütközetet, dezsávüm volt tegnap :)

Előzmény: pancer1 (1822)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!