Keresés

Részletes keresés

eref Creative Commons License 2008.09.25 0 0 3469
Ez elképesztő. Most hívtak a Camera Kft-től, hogy a bevitt S1IS-t megjavították.
erba09 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 3468
Hát sajnos valószínű, hogy ez van. Ahol számít ott adnak normális cseregépet, Közép-Kelet-Európa meg le van sz@rva.
Előzmény: Pepin (3467)
Pepin Creative Commons License 2008.09.25 0 0 3467
nagyon negatív lesz az eddig kedvelt Canon márka megítélése

Ma voltam a gépért, SX100-ast adtak. De nekem ettől függetlenül a CCD hiba kiderülésekor és az automatikus visszahívás elmaradásakor már elegem lett a Canonból, a családdal teljes mértékben átálltunk a Nikonra.
Egyébként meg a Canon valószínűleg nagy ívben szarik arra, hogy Magyarországon párszáz ember csalódott a márkában.
Előzmény: erba09 (3466)
erba09 Creative Commons License 2008.09.25 0 0 3466
Nem is az a gond, hogy 100-120e Ft-s gépet 50 ezresre cserélnek (nekem pl annak idején 120-ba fájt a gép), hanem az hogy egy alacsonyabb kategóriára. Pl. az S5 IS is csak 70-80e Ft, de az korrekt csere lenne és ekkor nem is háborognék, hogy buktam 40-50 ezret (mert ugye közben azért mentek lefelé az árak, félreértés ne essék). Igy viszont, ha tényleg ez a Canon HIVATALOS álláspontja, hogy alacsonyabb kategóriára cseréli a gyári hibás gépet, akkor nálam (és lehet hogy másoknál is) nagyon negatív lesz az eddig kedvelt Canon márka megítélése.
Előzmény: ebe (3465)
ebe Creative Commons License 2008.09.24 0 0 3465
Eset dettó, 2 hete hétfőn elküldtem nekik postán az S1-et, szerdán megkapták mint kiderült. Kértem mail-ben már feladás előtt, jelezzék ha megérkezett, de nem reagáltak sem mail-ben, sem telefonon. Minden nap többször hívtam őket, pénteken sikerült elérnem valakit (hölgyet). Név azonosít, szinte azonnal közölte hogy egy SX100-at kapok. Rákérdeztem, az S1-es egy 100e ft-os gép volt, nem azonos árban/értékben kellene új készüléket adniuk? Hölgy mindjárt feljebbvalóra hivatkozott, ő a kérdésben nem kompetens. Megértem az álláspontját, nem is akartam sok macerát, beletörődtem. Vidéken vagyok, az S1 sem az enyém, én nem húzom a dolgot, nem bonyolítom. Közben valaki azt írta más fórumon, csak akkor térítenek teljes árban, ha még garanciális lett volna a gép, de az már régen lejárt. Viszont arra választ azóta sem kaptam az adott fórumban, miért pont SX100-at adnak helyette? Miért nem mondjuk egy S5-öt?
Előzmény: tomey78 (3464)
tomey78 Creative Commons License 2008.09.19 0 0 3464
Ma felhívtam őket, és azt mondták majd értesítenek ha megjött az SX100-as cserekészülék, de mivel éppen dolgoztam nem volt sok időm beszélgetni a hölggyel, mert akartam neki mondani, hogy az SX100-nak nem forgatható a kijelzője, én meg annak idején azért vettem ilyen gépet, mert az nekem fontos, és igazán ő sem volt túl közlékeny a dologgal kapcsolatban.
Előzmény: kiraly.andras (3463)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.09.18 0 0 3463
Egy hónap simán belefér, de az sem meglepő, ha 5-6 hét alatt van eredmény. Ettől még persze felhívhatod őket, de ezt teljesen felesleges itt megkérdezned. Az online státuszellenőrző nagyjából szükségtelenné teszi a telefont, maximum akkor érdemes azon át zaklatni, ha két hónap után sincs semmi. De mivel nem a készülék végén ülő személyeken múlik a dolog, akkor is csak a biztonság kedvéért (nekem ugye nem jött meg az elméletileg kiküldött SMS, de a weboldal biztosabb pont).
tomey78 Creative Commons License 2008.09.18 0 0 3462

Lassan eltelt 3 és fél hét (23 nap), hogy bevittem a gépem a Camera Kft-hez, és még sem egy SMS-t, se a honlapon nincs feltüntetve, hogy a gépem javítása hogy áll, csak az, hogy Felvéve.

Érdemes lenne felhívnom őket már?

szenyo12 Creative Commons License 2008.09.17 0 0 3461
"szenyo12 neked mikor javították a géped?"

2007 május-június...
Előzmény: tomey78 (3447)
eref Creative Commons License 2008.09.15 0 0 3460
Meg nem valaszoltak... Bejaratos valaki kulfoldi forumokba? Mashol vajon hogy kezelik a kerdest?
Előzmény: eref (3458)
tomey78 Creative Commons License 2008.09.05 0 0 3459

Gondolom ott sem fogják elkapkodni a dolgot, at is lesz vagy 3-4 hét.

Mi van olyankor ha én nem a magyarországi Canonhoz fordulok, hanem mondjuk az anyavállalathoz, és náluk vázolom azt, hogy nekem eddig is kihajthatós LCD-jű képem vaolt, és azért vettem annó ilyet, mert nekem erre volt szükségem, és most itthon nem akarnak ilyet biztosítani részemre?

Én sem értem azt, hogy ha tudják mi a hiba, és nem tudják javítani, akkor mért kell majd egy hónapot várni arra a cseregépre. Lehetséges, hogy nem itthon bírálják el a dolgot, hanem kiküldik Németországba, de ha előbb utobb minden S1-nél bekövetkezik ez a probléma akkor már fel lehetnének erre készülve, és biztossan volt piaci elemzés mennyit adtak el ebből a típusból

Ha jól olcastam előlréb akkor ott azt írták, hogy a Sony álja az egész cseredolgot, akkor nem értem mértr nem kaphat mindenki egyformán S5IS-t?

Előzmény: eref (3458)
eref Creative Commons License 2008.09.05 0 0 3458
Érdeklődtem. Azt mondták, forduljak a Canon Hu.-hoz. Ezt megtettem, s várom a fejleményeket.
Előzmény: kiraly.andras (3455)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.09.05 0 0 3457
Tulajdonképpen abszolút értelmezhetetlen a "dolog végére jutni" kifejezés ebben az ügyben, hiszen már az átvételkor közlik, hogy cseregép lesz, lévén a hiba egyértelműen felismerhető. Nincs mire várni, nincs mit intézni. A gép javíthatatlan, cserealkatrész nincs. Mire kell várni? Mire kell akár csak 1 hét is? De hogy egy hónap? Ami az én esetemben kettő volt! Mi történik vajon ezalatt? Mennyi kínzó kérdés ;-)
Előzmény: tomey78 (3456)
tomey78 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 3456

Hát ez elég elkeserítő számomra.

Ha én augusztos közepén vittem be akkor nekem már csak SX100-at ajánlanak fel?

Pedig én is azért vettem S1-et mert kihajtható volt rajta az LCD, és ugye az SX100 nem kihajtható (fix), bár nekem még nem küldtek SMS-t, és én még nem is érdeklődtem a gép miatt. Gondolom azért 1.5 hét alatt nem jutnak a dolog végére,de a jövő hét közepén majd érdeklődöm miatta.

Meg most már egyre jobban érdekel, hogyaki reklamált a Canon Hungariánál az milyen választ kapott?

kiraly.andras Creative Commons License 2008.09.04 0 0 3455
Mindenképp érdeklődj telefonon! Én május 14-én adtam be, július 11-én (szerintük) küldték az SMS-t, hogy vihetem az S5-öt. Ha te előbb adtad be, akkor elméletileg neked is kell, hogy jusson. Most viszont ugye már nem is ígérik az S5-öt, így ha valamiért kimaradtál ebből az utolsó körből, akkor viheted a korábban visszautasított SX100-at.
Előzmény: eref (3451)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.09.04 0 0 3454
Megkérdezhetem, hogy mennyiért sikerült eladni a gyári új S5-öt? És másnak (mert asszem volt már pár darab)?

Egyébként - mint az a fenti kérdésből sejthető - kaptam és is egy ilyet, nem javították az S1-et (pedig én szerettem volna). Ja, és a munkalap szerint "07. 11. SMS" ment nekem. Mondom, hogy nem kaptam meg, mire az a válasz, hogy ez automatikusan megy ki (gép küldi?), ennél többet nem tehetnek. Nem álltam le vitatkozni, hogy sokkal többet is tehetnének, de akár már egy picivel több is elég lehetne. Ha szűk két hónappal az értesítés után sem jelentkezem, akkor a rendszer igazán kiküldhetne még egy értesítést, vagy akár fel is hívhatnának. Ezt csak hasznosítható tapasztalatként írom le a jövő nemzedékek számára, hogy ne bízzanak a Camera Kft. rendszerében, tessék időnként rákérdezni (vagy online ellenőrizni a sorszám alapján az állapotot).

És egy másik, ami már nem újdonság, ahogy látom. Ismerős megkért, hogy ha már megyek, vigyem be az ő S1-ét, ugyanez a baja. Mondják, hogy minimum egy hónap, és S5-öt már biztos nem tudnak adni, (csak) SX100-at. Nem kérdeztem rá az egyéb opciókra (nem az én ügyem), de itthon utánanéztem ennek a modellnek, és tulajdonképpen beleférne, csak nagyon hiányzik a kereső (viewfinder), meg a kihajtható LCD. Ez utóbbi kulcsfontosságú, nagyon sok - én is, ismerős is - részben emiatt vette ezt a modellt. Így én azt fogom neki tanácsolni (ha megkérdez), hogy ne fogadja el. Csak persze mi az alternatíva? Ha valaki jutott ezzel valamire (Canon Hungária), az mindenképp írja majd meg!!
Előzmény: Peet14 (3448)
erba09 Creative Commons License 2008.09.04 0 0 3453
Majd légyszíves írd meg, hogy mit válaszolt a Canon Hungaria. Kíváncsi vagyok. Köszi!
Előzmény: neszt76 (3452)
neszt76 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 3452
Most beszéltem újra velük, és azt mondták, hogy ha kifogásom van az SX100-al, akkor írjak a Canon Hungaria-nak. írtam...
Köszi az infót, meg így nem számítok gyors eredményre. :)
Előzmény: eref (3451)
eref Creative Commons License 2008.09.03 0 0 3451
Hm. Én április végén vittem be, és június végén azt mondták, hogy választhatok: vagy SX100 hamar (két héten belül), vagy S5 IS szeptemberben. Ez utóbbit választottam; gép még nincs.
Előzmény: neszt76 (3450)
neszt76 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 3450
Nekem azt mondták, hogy SX100-at adnak, mert a Canon ezt adja és nem is lehet választani. Elégedett vagyok, mert legalább adnak valamit helyette, de nem tartom teljesen igazságosnak, mert én S5IS-t szerettem volna és úgy tudom más S5IS-t kapott.

Szóval van egy eladó SX100-am..
tomey78 Creative Commons License 2008.09.03 0 0 3449

Na történt már valami a gépeddel, van már valami előlrelépés?

Előzmény: kiraly.andras (3446)
Peet14 Creative Commons License 2008.09.01 0 0 3448
A gép elkelt.
Előzmény: Peet14 (3408)
tomey78 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 3447

Kicsit még várjál, mert visszább mintha azt olvastam volna, hogy szeptember elején küldenek új S5 szállítmányt Németországból, és annak a valkinek is sx100 ajánlottak fel, mert nem volt épp S5, de egy telefont biztossan megér, ha meg vársz még 3 hónapot akkor ne is menj érte, mert az van az átvevőpapíron, hogy 6 hónap után értékesítik

szenyo12 neked mikor javították a géped?

Előzmény: kiraly.andras (3446)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.08.30 0 0 3446
Nem mondanak semmit, mert nem is kérdeztem őket. Már a beadáskor sem kellett a gép, csak állt otthon ezzel a hibával. Még előtte váltottam tükörreflexesre, és ha nem derül ki itt a fórumon, hogy van ez az extra lehetőség, talán már ki is dobtam volna. Nulla forintot viszont megér, hogy esetleg kapok egy vadiúj S5-öt, amit elrakok vésztartaléknak, vagy elajándékozok fiatalkorú kezdő ismerősnek.

De most bogár ment a fülembe, és hétfőn talán odacsörgök :-)
Előzmény: tomey78 (3443)
szenyo12 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 3445
akarom mondani Kamera Kft.
Előzmény: szenyo12 (3444)
szenyo12 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 3444
..ha meg rám, akkor én is Kameraszervíz tavaly, és szintúgy javították..
Előzmény: Nigro_ (3442)
tomey78 Creative Commons License 2008.08.30 0 0 3443

És mit mondanak, hogy még mindig nincs kész, vagy meddig várjál még rá?

Ez a három hónap azért kicsit sok idő, nekem azért ettől hamarabb kellene a gép,

mindegy, hogy a csere, vagy a régit csinálják meg, de azért hérom hét után csak a nyakukra ülök, hogy mi van a gépemmel, és mikor várható valami fejlemény.

Meg ennyi idő után azért annak is utánna kellene nézni mennyi idő az ami nekik a szereléshez jár.

Előzmény: kiraly.andras (3441)
Nigro_ Creative Commons License 2008.08.29 0 0 3442
Ha rám gondolsz, akkor igen, én is a Kamera Kft-hez vittem vissza tavaly nyáron és nekem nem cserélték, hanem javították.
Előzmény: tomey78 (3438)
kiraly.andras Creative Commons License 2008.08.29 0 0 3441
Nekem három (3!) hónapja van benn az S1. Csak úgy mondom.
tomey78 Creative Commons License 2008.08.27 0 0 3440
3-4 hét, de mivel meg kellett adnom a mobil számomat, ezért ha valami eltérés lenne SMS-ben értesítenek.
Előzmény: erba09 (3439)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!