Keresés

Részletes keresés

Laid Back Creative Commons License 2004.06.15 0 0 34
Nem tudom úgy beírni, hogy látszódjon!
jobbra nyitott kacsacsőr-img src="http://kep.tar.hu/laid/images/pic5304702.jpg" WIDTH="200"-balra nyitott kacsacsőr

kacsacsőr: Alt Gr+Í és Y

hasznos tanácsok:
http://tar.hu/frameset.phtml?path=/mulan

Laid Back Creative Commons License 2004.06.15 0 0 33

Az img után szóköz van, nem aláhúzás.
Bognár Imrét ismertem, alias "Csülök".

Laid Back Creative Commons License 2004.06.15 0 0 32
A képet?
Nincs szkennerem, lefényképeztem, a Tár.hu-n nyitottam egy könyvtárat, oda töltögettem fel, és onnan szedi a fórum, mert azt "látja".

Ezt írtam be: '

Előzmény: Gabeszka (31)
Gabeszka Creative Commons License 2004.06.10 0 0 31
Szia!

Hát, támadt egy kis nosztalgiám...
Profi!

Nálunk már nem volt semmi plakát, és maga a gólyabál is gyér volt. A farsang a 2. évben emlékezetes volt (arról van jópár kép), bár jó, ha 10-en beöltöztünk.
Mostmár tényleg beszkennelem...

A piros az újság fedlapja? Ez nem ismerős.

Most, hogy kikerestem a képeket, még egy arc a múltból előjött: Gyomesz (alias Gyomlai ?Imre?)

Hogy linkelted be ide?

G

Laid Back Creative Commons License 2004.06.08 0 0 30
Mégegyszer.......


Laid Back Creative Commons License 2004.06.08 0 0 29
Buli dátuma: 1988 okt. 28. du. 18.00

Kép a suliudvarról:

Laid Back Creative Commons License 2004.06.08 0 0 28
Laid Back Creative Commons License 2004.06.08 0 0 27
Laid Back Creative Commons License 2004.06.08 0 0 26
Szia!

Lehet, hogy jó lenne kibővíteni a topic-címet? Kirakatrendező- és Dekorsuli?

Talán a keresőt használók jobban idetalálnának. Az én koromban még jobban használtuk a Dekorsuli elnevezést. Hiába no, a kor... :-)

Nem is kellene offolnunk, annyira szűk körű ez a topic. Beszélgetünk a Suliról, magunkról, a Suliról, gyerekekről... .-)

A nagyobb lánykám 7,5 éves, most fejezte be az elsőt, a kicsi 4 éves múlt, óvodás.

Előzmény: Gabeszka (25)
Gabeszka Creative Commons License 2004.06.05 0 0 25
Szia!

OFF
Pardon a késlekedésért, egy kis lázzal spékelt torokgyuszim volt/van, + középsőnek alami gyulladási góc, amit most vizsgálgatnak(Tényleg, lánykáid mekkorkák?)
ON
Jó ötlet küldeni régi suliképeket, nekem is van néhány, beszkennelgetem őket. főleg műhelyes és bulis képek, na persze.
Szívesen megnézem a tieidet is!

A mai tanulókról azt, tudom hogy kb. 6-7 éve van egy fizetős osztály is, állítólag róluk no comment, de a tehetségesebbek (ma is?) ugródeszkának használják iparhoz-képzőhöz.
Ennyit tudok sajna nincs sokkal több infóm.
Emberem találkozik néha 2-3 csoporttárnőjébel, akik viszont a szakmában maradtak, majd kérdezősködök.
Ezer éve karja őket meghívni ide, de nem egy jó szervező:-)) (hiába, kellene szervezést tanítani a dekorban, és nem csak ketten topikolnánk:-)

G

Előzmény: Laid Back (24)
Laid Back Creative Commons License 2004.06.02 0 0 24
Szia!

Ha ez tanároknak is feltűnik, hová lett a régi hangulat?
Találtam itthon néhány régi fényképet a sulis időkből, le akartam fényképezni, de Férj elvitte a gépet.

A mai tanulók milyenek? Érdektelenek? Vagy túl profik?

Előzmény: Gabeszka (23)
Gabeszka Creative Commons License 2004.05.27 0 0 23
Köszi a linkeket!
Még a barátnődére sem kerestem rá, mostmár kezd az idő szorítani...

A közös buli akkor merült fel, mikor tavalyelőtt (?) februárban összefutottunk a Kongreszusiban egy koncerten a Sándorffy Évával, amjd véletlenül ott helyben még 2 osztálytársunkkal. Én be voltam indulva akkor májusban, de mindenki olyan lagymatag volt (csak a Sándorffy Éva volt lelkes, hogy menjünk, mi voltunk az utolsó normális osztálya...)
A ballagás szerintem már megvolt, vagy lekéstük, de majd a gólyabálra!!
Nem tudom most hol szervezik, de majd ősszel utánanézek.
Mi sárgák voltunk.
A legjobb barátnőm is zöld volt, de Vikáros.
Az Ipach lakberendező sulit csinált a Kovács Istvánnal. Nem tudom otthagyta-e a dekorsulit ezért, vagy kétlaki, mindenesetre egy barátnőm náluk tanult még 97 körül.

Jóéjt,
G

Laid Back Creative Commons License 2004.05.27 0 0 22
Nem sikerült az előbb, itt a cím:

http://www.sztaki.hu/providers/nightwatch/eltuno/menesi/menesijegy.html

http://www.sztaki.hu/providers/nightwatch/eltuno/menesi/munkak4.html

... Stúdió Galéria), Budapest 1992. Attila Menesi: Alkalom (Anlass), in: Baksa
Nándor, Hernádi Iván, Menesi Attila. Kert (Garten), (Ausst.Kat. ...
www.raeumen.org/rauch_b.html - 14k

ennyit találtam, itt szerepel Iván is.

Laid Back Creative Commons License 2004.05.27 0 0 21
Laid Back Creative Commons License 2004.05.27 0 0 20
Szia!

Nem sziámi, Árpád. Gondolkodnom kellett a keresztnéven...

Ezer éve nem jártam a suliban, a lehet, hogy láttam a tetőteret. Van az udvar fölött tető? Vagy csak képzelem?

Kívülről szoktam látni, ha arra járok.
Hol szokták tartani a bálokat? Mé' nem a suliban?!

Mi zöld osztály voltunk, érthető, Ipach tanár úr Fradi-rajongó...
A ballagáson zöld spray-vel fújtuk be a hajunkat. A ruhánk is zöld volt. Mi is... :-)

Egy ballagásra mentem még el, pont mikor egér ballagott, ő piros volt.

Lehet jelentkezni a csokorba? Érdekelne a dolog, jó lenne találkozni régi dekorosokkal.

:-)

Előzmény: Gabeszka (19)
Gabeszka Creative Commons License 2004.05.25 0 0 19
Szia!

Lekéstem a választ... Elég extrém! Elképesztő, én a fiúkkal csak 9 ill. 8 hónapig bírtam. Gratulálok, igazán kitartó vagy!

Müller az Sziámi? Nem tudtam, hogy fest is. (vagy csak keverem?)
Háát, lehet, hogy rá lehetne Hernádi Ivánra keresni a neten, amilyen kis innovatív volt, lehet, hogy mahinál valami honlaposat.

Voltál mostanában a suli közelében? Teljesen más lett (én 99-ben voltam utoljára), beépítették a tetőterét, már vannak fieztős osztályok, a Maja megszűnt, csak talán mint kiállítóterem él, kb. ennyit tudok. Már régóta csokorba akarom gyűjteni a még érdeklődő ex-dekoros imserősöket (rokonokat) és bemenni egy ballagásra vagy gólybálra. (bár az utóbbi időkben máshol rendezték már ezeket.
Elárulom, hogy a férjemmel is egy ilyen gólyabálon jöttem össze:-))

G

Laid Back Creative Commons License 2004.05.24 0 0 18
Szia! Itt vagy még?
Off:
A Picibaba is topicol... :-)
Babaetetésben én is próbáltam már mindenfélét, a legextrémebb az Aggteleki cseppkőbarlang vörös-túráján volt, sokat-sokat gyalogoltam, gyereket etetve... a nagyobb két évig, a kicsi két és fél évig kapott anyatejet.
Gyerekeim ettek bankban, autószalonban, játszótéren, természetesen illő takarásban.

On:
Szívből kívánom, hogy Iván visszatérjen grafikusnak, ha lehetne venni a képeit, valószínű, hogy vásárló lennék.

Egyébként van egy Müller festményem, a barátnőm volt barátjának a sógora (jól vagyok, köszönöm) eljöttek látogatóba, félig-meddig beállítva, éppen a spájzpolcokat szereltem, egy ilyen papundekli polc ihletet adott neki és szitafestékkel festett egy képet. Kérésemre szignálta, és bekereteztettem.

Előzmény: Gabeszka (17)
Gabeszka Creative Commons License 2004.05.24 0 0 17
Hahó!

Egér aztán férjhez mebnt, és lett kisbabájuk.

Hernádi Iván meg nem grafikus, hanem életművész lett. Dolgozott a Polónyi műhelyben is (bár inkább beszélgetett, amit Vontcsövű nehezményezett), aztán utazgatott, utoljára 97-ben találkoztam vele, amikor támogatásért kilincselt egy ausztrál utifilmhez:-)
Férjem is csodálta, kár, hogy az ilyen tehetségek elvesznek, bár lehet, hogy azóta visszatért a pályára.

Pci baba jól van, köszönöm, épp most lakott jól (egy ujjal gépelgetek itt)

G

Előzmény: Laid Back (16)
Laid Back Creative Commons License 2004.05.20 0 0 16
Szia!

Igen, Heránusz volt a főnök akkor is. Emlékszem még egy Egér nevű lányra, hosszú haja volt, a barátja pedig ipari alpinista. Énekes Zsuzsa neve ismerősen hangzik, de nem emlékszem pontosan, ki volt.

Ménesi Attila egy évvel fölöttem járt, legjobb barátja Bredács László volt. Ilyenfajta üzeneteket írtak egymásnak:
"Bred haz men Mén"
Tehetségesnek mondták.

Nekem jobban tetszettek Hernádi Iván munkái, szenzációs grafikákat készített, vajon mi lehet vele?

Hogy van a kicsi baba?

Előzmény: Gabeszka (15)
Gabeszka Creative Commons License 2004.05.19 0 0 15
Szia!

Már azt hittem eltűntél...
Bár kár, hogy mások még nem fedezték fel a topikot, azért mi cseréjük a híreket, amíg van...

Ismerem a Rubolt hálózatát, én másfél évig voltam náluk tanuló, akkoriban lett Kleider Bauer (mostmár az sincs). Nekem is ott volt a vizsgakirakatom, csak a Rákóczi út- Osvát u. sarkán (nem messze a Blahától)
Akkor már a Heránusz volt a főnök? Énekes Zsuzsára emlékszel? Vele még mindig tartom a kapcsolatot!

Ménesi Attilára nem emlékszem (persze senkire, aki hamarabb végzett mint én, majd férjet megkérdezem)

Előre is köszi az újságot, itt több érdeklődőt össze tudok toborozni...

G

Laid Back Creative Commons License 2004.05.18 0 0 14
Szia!

Mindegy, csak egészséges legyen...

Most kerestem az újságat, de így elsőre nem találtam meg. Lehet, hogy a szüleimnél van. Ha megtalálom, természetesen elküldöm. Nem emlékszem, milyen évfolyam, a borítóján breakelő fiatalok láthatók. Gondolom, 80-as évek vége.

Vidéki, de voltam a Kelenföldi Közértnél, Ruboltnál is, Azúr. A vizsgakirakatom a Ruboltnál volt, Martinelli tér 4, B útvonal, a dokumentációt most megtaláltam. Kamasz férfiruházat. A helyén azt hiszem DM van. vagy Ro... drogéria. Nem tudom. :)

A deKÓRlap keresését nem adom fel. Találtam Ménesi Attila kirakattervet is Eredeti!! Lehet, hogy sokat ér, mert volt kiállítása... :-)

Előzmény: Gabeszka (13)
Gabeszka Creative Commons License 2004.05.03 0 0 13
Szia!

Köszönöm, drukkolok, hogy összejöjjön nálatok is. Gondolom most Ti pedig egy fiúcskára vágytok, nem??

Imigyen ritkábban is tudok jelentkezni (vagy az Index vacakol)

deKÓRlap?? Nem is hallottam róla. Mikori példányod van? Óriási kérés lenne, hogy fénymásold és küldd el? Mailben megadnám a címünket.
Egyébként ahogy nézem, sorra szűnnek meg a nagy boltláncok, alakulnak át a kirakatok, lassan a sulinak is más arculatot kell öltenie.
(én Rubolt - késôbb Kleider Baueres voltam, és az a bolt, ahol a vizsgakirakatom volt is már rég nincs meg.)

Te melyik dekorban voltál? Pesti vagy?

G

Laid Back Creative Commons License 2004.04.28 0 0 12
Szia!

Gratulálok a pici jövevényhez! Kibővült a család... :-)Mi is szeretnénk, de nem jön össze. Sok boldogságot!

A régi dekorsulihangulatról jutott eszembe, hogy hajdanában mág saját lapja is volt a sulinak, deKÓRlap címmel. Őrzök egy példányt a padláson. Ilyen hirdetésre emlékszem: Zöld szakállfestékek kaphatók. Vajon megvan még az Ypszilon kocsma?

Előzmény: Gabeszka (11)
Gabeszka Creative Commons License 2004.04.22 0 0 11
Hahó!

Megszületett a harmadik fiam is, azért a hosszú hallgatás...
Mostmár itthon.
Gratulálok a családhoz!

Kelényi Gabi, Zoltán Csenge a férjem csoporttársai voltak. Mindkettőnél vannak már gyerekek, ők a szakmában maradtak. Csengének nemrég volt kiállítása a Marcibányi téren.
Író Ildiről beszélsz. Hallottam a történetet:(

Te milyen újságnál vagy?

G

Laid Back Creative Commons License 2004.04.14 0 0 10
A locsolók megérkeztek-és el is mentek.

Nekem is van családom, férj, gyerekek, két kislány. Csokinyulat kerestek -azok nem szaladnak el.

Nem sok mindenkire emlékszem. Talán ha hallanám a neveket, jobban menne. Zoltán Csenge, Kele (Kelényi Gabi)...
Meg egy Ildi (?) nevű lány, aki ? Zolinak lett később a felesége. Zolival találkoztam kiállításon, sajnos rákövetkező évben meghalt...

Egyik suli-bulit a mi osztályunk rendezte, még őrzök néhány eredeti Pipi-party plakátot.

Jó babázást! Kisfiú lesz, vagy kislány?

Laid Back Creative Commons License 2004.04.14 0 0 9
Most próbálom elküldeni harmadszor a választ.
Előzmény: Gabeszka (8)
Gabeszka Creative Commons License 2004.04.11 0 0 8
Szia!

Jól sejted, kölkök hátráltatnak a napi netezésben, sôt, itt kopogtat a harmadik, úgyhogy ha egyszercsak hosszú napokig nem jelentkezem, akkor a kórházban vagyok az újszülöttemmel...
Próbálom feltölteni a leendô kirakatsulis osztályt:-))
Nálad van család? (após van, azt írtad)

Kiírtam a honlapcímeket, köszi, majd arra is megpróbálok idôt szakítani.
Férj is utazgat web.témában, bár inkább grafikailag, mint szerkesztôként.
Olyanokra emlékszel akik alattad jártak? Mármint 88-90-ig jártak oda? Azokról több információm lenne.

A műv.töri csak érdekelt, felvételiztem és megpróbáltam ilyen területen elhelyezkedni, de nem ment. (egyik sem). Aztán idô hiányában elapadt a hobbi is.
Nem voltam egy rajztehetség, nem is gondoltam grafikusként elhelyezkedni. Kirakatot hébe-hóba még rendezgettem, meg pár kiállítás, de aztán a Polónyi műhelyben kiélhettem a dekoratôri vágyaimat.
Te csak a suli alatt műhelyeztél?

Sikeres locsolkodást holnapra!
Gabeszka

Laid Back Creative Commons License 2004.04.09 0 0 7
Szia!

Azt hiszem, csak este van időd nyugodtan odaülni a gép elé? Gyerekzsivaj? Esetleg? :-)

Kicsi a világ...
Kokó is évfolyamtársam volt.
Balog (Balogh?) Gyöngyit ismertem, Ildikó barátnőmnek volt csoporttársa, voltak náluk Ajkán osztálykiránduláson, este mindenki ott aludt, ahol tudott, szőnyegen is, és mindenki remekül érezte magát. Gyöngyi a suli után Aba Béla grafikusnál dolgozott, hogy ott van-e még, ill. hová ment, már nem tudom.
Ildikó Amerikában él, férje is dekorsulis volt, Ildi önképzően megtanulta a html programozást, tervezett weblapokat, most vezetőként dolgozik nemtudommilyen cégnél, nem a szakmában.

www.3palnagy.com
graphildic.com

Ezt is Ő tervezte.
Robert fürdőszobai kiegészítőket tervez főállásban, hobbiként 3D animációkat tervez.
Első díjat nyert egy pályázaton, a (webcímet nem találom.)

Mit csináltál művészettörténet vonalon?

Előzmény: Gabeszka (6)
Gabeszka Creative Commons License 2004.04.08 0 0 6
Jóestét!

a Polónyi műhely azt hiszem úgy működik azóta is, mint régen. Minden hajszálra ugyanaz. Igaz, utoljára 99-ben vittem nekik munkát, de akkor még változatlan volt.

Autósélet, kicsi a viág. Láthattad a Gézát benne, a fôszerk. fia is dekorsulis (Koko néven ismerték), barátok a Gézával.
Igen, Kokóról is tudok, 3 gyermeke van exgimis osztálytársnômmel.

Igen az Éva asszem jóban is volt a Katiékkal.

Sajnos én sem maradtam szakmabeli, teljesen eltávolodtam. Engem az a kevéske műv.töri fogott meg (Tolvaly Ernô által), és próbáltam ezen a vonalon maradni, végül nonprofit területen dolgoztam a legtöbbet (jelenleg gyesen vagyok)

Balog (?) Gyöngyi a Te évfolyamodba járt? Ajkáról jött, és a Sándor Miki is tanította.

G

Laid Back Creative Commons License 2004.04.08 0 0 5
Szia!

Sajnos, nem találkozom senkivel, csak ha néha-néha összefutok valakivel véletlenül.
Régebben emilezgettem néhány emberkével.

Lehet, hogy emlékszem Sz. Évára, ha ő az, aki együtt járt Polónyi fiával és Katikával, a későbbi feleségével. Személyesen nem ismertem, de találkoztam vele, mikor látogatóba jöttek a "Lauf"-ba.

Nagyon szerettem odajárni.
Ha eltűnt a korabeli hangulat, azért nagyon kár. Hová lett?
Műhelyezni nagyon jó volt, én ott tanultam ki igazán a szakmát. Drága Karcsi bácsi, és Gabi bácsi, nagyon jó emberek. Nem tudod, mi van velük?

Géza szekmabélit vett el? Apósomnak jár az Autósélet, egy Harley Davidsonról szóló cikknél ott volt a képe a motorjával.

Egyszer belátogattam a suliba, ki voltak rakva a legszebb felvételiző rajzok, én nem biztos, hogy tudnék emberi alakot rajzolni mozgás közben...

Szakmában dolgozol?

Előzmény: Gabeszka (4)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!