Keresés

Részletes keresés

avoirfroid Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29012

Gratulálok!!!

A 10 mm inkább 7 hetes, nekem a 4 mm-esre mondta a doki a 6 hetest. Szóval tényleg minden oké, nagyon örülök!

Előzmény: macann (29011)
macann Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29011

Sziasztok!

Megjöttem az UH-ról...

Eredmények:

Petezsák 22mm, benne egy 10mm-es apróság. Jól látható és hallható szapora szívhang. :D

(megkönnyebbült sóhaj, egy-két könnycsepp)

A doki azt mondta, hogy UH alapján inkább csak hat hetesnek néz ki, de belefér.

Minden a legnagyobb rendben.

Apucit is behívta, és megmutatta neki az UH képet, szépen elmagyarázott mindent, és gratulált.

Most  már sinen vagyunk. És elküldött most már védőnénihez is.

Három hét múlva kontroll.

Húúúúdemegkönnyebbűltem....

Párom sérelmezte, hogy ő nem hallhatta a szívhangot, de egyrészt még csak hüvelyi UH volt, másrészt tele volt a váró.

Majd három hét múlva, már hallhatja pocakon keresztüli UH-nál sztem...

Kívánom, hogy ti is mihamarabb meghallhassátok azt a szapora minidübörgést... :D

Boldog vagyok. :)

Kép digitalizálása folyamatban, majd később feltöltöm azt is.

 

Üdv:

macann

Timszike Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29010

Meggyogyultam vegre, koszi :) Hosszu volt, 5 het mire elmult minden szovodmeny es egyeb nyavalya. De pici jol van az uh szerint, ez a lenyeg.

 

Egyeb gyogyszer ugyben most 3/4 tablettat szedek, lassan csokkentgetem (ahogy javasolta a doki, bar kicsit ram van bizva, ahogy erzem, mar ismerem magam). Szedhetnem vegig is, de multkor is bevalt a lassu coskkentes, mert en azert mar regota szedem, 3 honapot kibirok anelkul. 28. hettol, ha sikerul, mar nem szedem, ha nem ,akkor szedem. Ezen nem stresszelek :) Szules utan meg ujra.

 

Lakasba sajnos 3 ho felmondas van itt, marc. 1-jen koltozunk. Annyira varom!! Vegre lesz gyerekszoba :)

Előzmény: Cserri (29006)
Timszike Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29009

Turelem? :D En jobban ragom a kormeimet, mint te? :D

Előzmény: macann (29005)
Genie in a battle Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29008

Sziasztok!

 

Kicsit eltűntem, elutaztunk kicsit, klassz volt. :)

Már 4 hete nem jártam UH-n, tökre zavar, hogy fogalmm sincs, mi van... De remélem, minden OK, az állandó hányásból és émelygésből erre következtetek.:)

 

Koki (azt hiszem, te írtad), én nemtom, hogy neked a +7 kilótól látszik-e a hasad - de nekem is abszolút látszik most már néhány hete, pedig szertintem nincs rajtam túl sok plusz. A lányommal is látszott, pedig akkor meg kifejezetten vékonyka voltam! :)

 

Mieuw, gratula a szép 12 hetes UH-hoz, én már nagyon várom, kicsit irigykedek, hogy Te túlvagy rajta. :) Dec 21.-én lesz az egyém, az még 12 nap!

macann Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29007

Gratula a kis babszemhez... :D

Előzmény: Cserri (29001)
Cserri Creative Commons License 2010.12.09 0 0 29006

Nagyon köszi a tippet, kipróbálom!

Te jól vagy? meggyógyultál?

Olvastam hogy kivettetek új lakást. Mikor költöztök?

Előzmény: Timszike (29002)
macann Creative Commons License 2010.12.08 0 0 29005

holnap hat körül sztem már írni fogok pár sort...

türelem...

képet csak később fogok tudni feltenni...

Előzmény: Timszike (29000)
avoirfroid Creative Commons License 2010.12.08 0 0 29004

Macann, Kokian várom holnap a beszámolókat és a képeket! :)

Timszike Creative Commons License 2010.12.08 0 0 29003

Elnezest, ferjem laptopja, sok elutes.

Előzmény: Timszike (29002)
Timszike Creative Commons License 2010.12.08 0 0 29002

Cserri draga, gratulalok a dobogo szivhet !

 

Azt  Sanofi - fle Mg-otpedig dobd ki a kukaba nxugodtan ,es vegyel vmi rendeset, pl. a Beres-fele, abbol 1 tabi 250 mg, mig amit szedsz, abbol a napi 6 szem sincs annyi. Beresbol 2x1 es alig van gorcs (en is igy voltam) Ha nagyon eros, akkor Magnezii Citricii, az 500mg-os, es abbol napi 2.

Előzmény: Cserri (29001)
Cserri Creative Commons License 2010.12.08 0 0 29001

Sziasztok, csatlakoznák hozztok, már amennyire időm engedi. 9+0 vagyok, és annnyira fáradékony, hogy ha a gyeretk alszik, én is. :) Így mostanában kimarad a netezés.

 

Hétfőn voltam dokinál, láttuk a kismanót (kis babszem 23 mm :) ) minden rendben. Hallottam a szívverést, óhhh azt a csodás érzést és megkönnyebbülést :)

 

Elég sokat görcsölgetek, azaz csak szurkál a méhem. Doki azt modnta okés, azért mert nő. Az első terhességnél is így voltam, végig görcsölgettem. A 3*2 magneB6 semmit nem segítet. Hát szokom ismét :)

Timszike Creative Commons License 2010.12.08 0 0 29000

Macann, hat en ugy szoritok, mindenem keresztben. Mikor erdemes benezni, mikor lesz hir?

Előzmény: macann (28999)
macann Creative Commons License 2010.12.08 0 0 28999

Szorítok neked... :D

Én is holnap megyek dokihoz... kicsit aggódunk, hogy minden rendben legyen...

De szerintem bíztató jel, hogy tegnap meglátogatott a kisvukk, ma pedig a nagynényje... csak az a gond, hogy a vitamikokat is kivetette magából a gyomrom, így újra be kell vennem azokat ma...

mindegy

csak minden rendben legyen...

 

Előzmény: Kokian (28998)
Kokian Creative Commons License 2010.12.08 0 0 28998

A férjem szerint most olyan vagyok, mint egy kisgyerek, aki várja a karácsonyt. Már csak 1-et kell aludni, holnap délután megyek dokihoz. Végre. Képet nem tudom, hogy kapok-e, mert nem a magánrendelőjébe megyek, mert ügyeletes lesz, úgyhogy a kórházba megyek. Nem tudom, hogy ott tud-e nyomtatni. Majd kiderül.

avoirfroid Creative Commons License 2010.12.08 0 0 28997

Gratulálok, de jó Neked, már túlvagy rajta :) Én majd jövő kedden megyek, mert nekem meg kisebb a baba a koránál :) Ja, és tényleg, kérjük a képet!

Előzmény: Mieuw (28986)
avoirfroid Creative Commons License 2010.12.08 0 0 28996

Ezt csak úgy lehet megállapítani, hogyha az egész ciklusban méred. Mindenesetre ránézésre jó :) Nekem stabilan 37 DPO13 óta. De ha megnézed a görbémet (a felkészülős táblában benne van), akkor látod, hogy ez jelentős emelkedés az alaphőhöz képest.

 

Magne B6-ból én 3x2 szemet szedtem amikor erősen görcsöltem. Nem nagyon lehet túladagolni, bár a B6 vitamintól erős evéskényszered lehet :)))

Előzmény: Fogár (28995)
Fogár Creative Commons License 2010.12.08 0 0 28995

ma amúgy puszta kíváncsiságból megmértem egy ébredési hőt...ehhez én nem értek alapból.

36,9 lett szájban mérve...egyéb testnyílásba nem dugdosnám,mert közös a lázmérő a családban ;)

ez jónak számít?

Fogár Creative Commons License 2010.12.08 0 0 28994

szia

hát,most úgy döntöttem növelem a dózist...én eddig az 1x Béres magne b6ot szedtem,mától bedobok kettőt.

Tegnap nem fájt semmim,de ma reggel óta ismét érzem minden belsőszervem...komolyan mintha tépnének...én naívan azt gondolnám azért 2szülés után már kicsit ruganyosabban állna hozzá a méhem,de nem...szadiz és kész.

Nem is tudom,hogy fogok e most orvost "fogadni"...ezen agyaltam tegnap...lehet,h egyszerűbb ha simán csak bejárok a klinikára a "tömeg" terhesambulanciára...ott úgyis megkapom a beutalót-ráadásul házon belül uh-ra,vérvételre...helyben pisi,súly,vérnyomás...

Nekem a 2.szülésem konkrétan 35perces művelet volt,amiből az orvos az utolsó 5percben tevékenykedett,a szülésznő mondhatni végignézte mi történt...

Persze ezeken bőven ráérek töprengeni,ha eltelik annyi idő,h el is higyjem hogy minden oké.

Előzmény: Kokian (28992)
Kokian Creative Commons License 2010.12.08 0 0 28993

Várjuk azt a képet. :)

Előzmény: Mieuw (28986)
Kokian Creative Commons License 2010.12.08 0 0 28992

Szia!

Nekem a dokim 3x1 Magne B6-ot írt elő a görcsökre, szerintem használt, mert amikor mondta, hogy kezdejem el, nagyon erős görcsiem voltak. Sosem szoktam görcsölni, féltem is, hogy gond van, de azóta ilyen panaszom nincs.

Sajna Pesten nem ismerek egy dokit sem, én Szekszárdra járok.

Előzmény: Fogár (28988)
toria78 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 28991

Itt van még a kedvencekben, néha van kiért benézni (macann pl)

Persze-persze máshol nem hozom fel a témát. A drukkok mennek.

Btw nekem a hormonra azt mondta annak idején a doki, h nem ír fel, mert nem az fogja megtartani a babát... hát végül is nem is maradt meg.. igaz, szabályos petezsákom sosem látszott (4 hetesen voltam először, jó korán, csak felpuhulást v miaszöszt látott. 6-7 héten érdemes csak menni)

Előzmény: Fogár (28990)
Fogár Creative Commons License 2010.12.07 0 0 28990

upsz:)

lebukás...

te erre? :)

majd publikálom az infot,ha tuti...egyelőre az áprilisi eset miatt kissé nehezebben fogom fel mi van...

tudom neked is volt,shaishnek is...de akkor is...átélve nehezebben lehet legyinteni,h "hát előfordul"

Előzmény: toria78 (28989)
toria78 Creative Commons License 2010.12.07 0 0 28989

;-)

Előzmény: Fogár (28979)
Fogár Creative Commons License 2010.12.07 0 0 28988

viszont durván feszül a mellem...utoljára ilyet akkor éreztem,mikor szoptattam...nem is emlékszem,h első kettővel ilyen érzékenyek lettek volna.

mi amúgy még az információ feldolgozásánál tartunk-mivel nem nagyon számítottunk itt terhességre,hiszen a szabályosnak mondható 28-31napos ciklusaimban az utóbbi 2hónapban voltak vérzéses 1-1napok...hogy mitől? Doki sem tudta megmondani...

Előzmény: macann (28985)
Fogár Creative Commons License 2010.12.07 0 0 28987

szia!

 

Jó dokinak mondják-sokan járnak hozzá...lehet,h kifogtam egy sz.r napját,nem tudom.

Utána néztem...végülis az értékek megfelelnek egy ilyen koraterhességnek.ma vagyok a 34.cn-on.

Lehet,h nálad amiatt is nagyobb volt az odafigyelés mert rásegítéses volt az esemény...alapvetően meg úgy gondolom,ha nem fejlődik-akkor az ellen úgysem tudok mit tenni...sajnos. Azon semmilyen hormon nem segít,mert nem a megtapadásával van gond,mint látjuk :)

Nyílván most ennek tudatában veszek 1-2féle tesztet és a brutális Clearblue tesztet is-ugye az a legérzéketlenebb mind közül ;)-azt már mind2 megszületett lányomnál is csak olyan 1,5hét késéssel "mertem" bevetni. :D

 

MagneB6ot szedek-de azt már régóta,mert elég fájdalmas mensiim vannak/voltak-és lábgörcs...stb miatt is már szedem jóideje...

Előzmény: macann (28985)
Mieuw Creative Commons License 2010.12.07 0 0 28986

Sziasztok!

Fogár: kezdj el magnéziumot szedni, Béresből napi 2 tbletta  (500mg) mehet. Ártani biztos nem árt, nekem Beninél segített.

Úgy látszik az Sztk helyzet máshol sem jobb :-(

 

 

Ma végre megvolt a 12 hetes uh. A méretek alapján majdnem 1 héttel idősebb: 13 hét 3napos. Mivel az első uh.-on is nagyobbnak mondták, és elég rövid ciklusaim voltak, hajlok rá, hogy ez áll közelebb a valósághoz. 7cm az ülőmagassága, tarkóredő rendben orra (orrcsontja) van, én is láttam :-) Diszkréten mocorgott is egy kicsit, hogy lássam, hogy rendben van.

Majd próbálok felrakni fotót. Egyébként ma is jutott egy kis bosszúság, a Margitban csak 1000 ft-ért adnak képet a babáról :-O

Vettek vért kombinált teszthez is, 2 hét múlva lesz eredmény.

 

Előzmény: Fogár (28984)
macann Creative Commons License 2010.12.07 0 0 28985

Én nem érteni dili dokidat... :S

Én is épp ilyen leletekkel jöttem el első UH.-ról és azon melegében küldött is béta HCG vérvételre. (ugye azt is kétszer kell nézni két nap különbséggel, hogy nő-e az érték, vagy nem)

Ezután kérte, hogy egy hét múlva menjek vissza...

Szóval nemérteni.

Szerintem is ideje másik dokit keresni... bár tudnék segíteni, de arrafelé nem vagyok ismerős... :S

Kitartás...

Előzmény: Fogár (28984)
Fogár Creative Commons License 2010.12.07 0 0 28984

sziasztok!

 

mégegyszerebbeazsztk-ba kizárt,hogy elmegyek!!!!!!!!!!!!!! annyira felhúztak,hogy nagyon...

eleve ott kezdődött,hogy úgy nézett rám a doki,mint az ufo-ra,hogy mit keresek ott...pedig ugye ő mondta,hogy menjek...majd újra...3.alkalommal minden rohadt adatomat bediktálni...szültem e már,vetéltem e már el...mindent...

Most akkor mik a panaszok-miért jöttem...hát b.meg...miért? mert azt tanácsolta telefonban.

Uh.

alig nagyobb,felpuhult,grav. jellegű uterus,szabad körny.douglas szabad.Megtartott portio, zárt méhsz.

58*56mm átm uterusban 10mm-es endometrium.az uterus üregében egy 3mm-es petezsáknak imp.képlet látható.

 

én őszíntén szólva nem értem az egészet...telefonban azt mondta,h kell a hormon-majd most azt,h addig nem amíg nincs igazolt terhesség...ellenben vérvizsgálatra nem küldött el...és különösebben azt sem értem,hogy mi igazolja majd a terhességet-szívműködés? Addig talán el is kell jutni nem? Ha meg hormongond van...el sem fogok jutni...

 

Voltam ugye 21.napi hormonteszten is, a felkészülősbe be is írtam az eredményeket...egész más miatt voltam ugye-de voltam...ott a progeszteron a 10es határérték fölött volt-12,5-arra azt mondta,h végülis elfogadható...

 

Ja...és amivel nagyon kihozott a sodromból-megkérdeztem,h ezekre a koraterhes görcsökre lehetne e vm fájdalomcsillapítót szedni-és mégis melyiket-erre azt mondta,h semmit...ezzel jár,nyúlnak a szalagok...stb...igyak napi 3,5-4l folyadékot. Azért felhúz az ilyen nagyon,mert ami szerinte kis görcs attól én gyakorlatilag néha nem alszom-ill a napomat végigkíséri és egyszerűen zavar,ingerült leszek a folyamatos fájdalomtól.

 

És azért nem lehet azt mondani,h kezdő motoros vagyok,mert ez már az 4.terhességem...nem szaladok orvoshoz egy kis semmi miatt. Na mindegy

Ha vk tud jó kórházat,jó orvossal-úgy,h nem fizetős alkalomszerűen várom a tanácsokat...én Sote Ien szültem kettőt-célszerű lehet az a klinika,de most meggyőzhető vagyok bármivel,mert az a két orvos akiknél szültem-mind2 nő épp babáznak otthon-és sajnos más nem köt oda.

macann Creative Commons License 2010.12.07 0 0 28983

36,7 körül értendő...

Előzmény: macann (28982)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!