Keresés

Részletes keresés

JiG Creative Commons License 2005.08.07 0 0 174
Persze azért nagyon erős az XP, néha visszarakja magát, szóval azért nem fenékig tejfel. Azt kell hogy mondjam, nem teljesen kiforrott még az ilyen BT dongelek kezelése... Talán majd a Vistaban. Vagy addigra remélhetőleg minden laptopban benne lesz mind a WiFi, mind a BT.
Előzmény: Törölt nick (173)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.05 0 0 173
Örültem!
Előzmény: JiG (172)
JiG Creative Commons License 2005.08.05 0 0 172

Nagyon köszönöm!

 

Az alapján barkácsolgattam egy kicsit, s most működik a dolog!

 

Danka!

Előzmény: Törölt nick (171)
Törölt nick Creative Commons License 2005.08.03 0 0 171

Nézzél eggyel lejjebb...

Helyetesíts be!

Talán menni fog.

 

Zoltán

Előzmény: JiG (170)
JiG Creative Commons License 2005.08.03 0 0 170

Sziasztok!

 

Nagy problémám lenne. Vettem egy Cellink BTA-3100 [www.cellink.com.tw] BT usb-s adaptert. Felraktam a szoftverét, s szerettem volna a Nokiámat PC Suittal 'kezelgetni'.

Nos, itt kezdődik a probléma. A saját sw-vel gyönyörűen látja a telefonomat, még a BT-s headset-et is, tudom is használni, de. Az XP [SP2] semmit nem lát, így a PC suit sem megy. Egyszerűen hiába keresek vele BT-s cuccokat, nem talál semmit. Pedig a device managerben gyönyörűen működik a dongle.

Van bármi ötletetek?

Törölt nick Creative Commons License 2005.05.05 0 0 169

Sziasztok!

 

Ide másolnék egy hívatkozást, hátha másnak is problémát okoz XP SP2 mellett futtatni az X-Micro saját sw-ét:

 

http://www.x-micro.com/manual/WindowsXP-SP1SP2%20Bluetooth%20v1.01.doc

 

Üdv:

 

Zoltán

Előzmény: Mandano (157)
Csoka Creative Commons License 2005.04.06 0 0 168
Sziasztok!
Van egy aprocska problemam ami hasonlit puru problemajahoz annyi kulonbseggel hogy a soft amit adtak azt mondja hogy "device not found" es ebbol nem akar engedni, az xp megtalalja, es fel is telepiti mint csr bluetooth device. A tipusa ugyanaz Micronet 396 os. A softot parszor leszedtem feltettem semmi javulas, ki be dugdostam magat a device-t de se kep se hang, szepen villog magaban es kesz. Ezen a gepen mar mukodott egy ket hete egy masik ilyen bigyo de azzal nem volt gond, siman lehetett masolgatni telefonrol gepre es forditva.
Van valakinek esetleg otlete mit lehetne ezzel kezdeni? (azon kivul hogy visszaviszem a boltba es veszek masikat)

Udv, Csoka
Előzmény: puru (95)
scratch Creative Commons License 2005.04.05 0 0 167
Szerintem ezt felejtsd el, nem erre való. Neked WLAN kell erre, az tökéletesen menni is fog!
Előzmény: gabor_tiger_24 (162)
scratch Creative Commons License 2005.04.05 0 0 166
Nekem is 100m -es van...
Előzmény: VéPeti (160)
Mandano Creative Commons License 2005.04.05 0 0 165
Hello mindenkinek! Nekem csak annyi lenne a kérdésem hogy a telefonom (nokia 6230) és a számítogépem közötti bluetooth kapcsolat sebessége nem több mint 20 kbps. Ez a tényleges sebessége a bluetooth-nak vagy én csesztem el vmit?
Törölt nick Creative Commons License 2005.04.05 0 0 164
Működik pda-val (nem mindegyikkel), de hogy egyszerre kettőt tud-e kezelni, netán kommunikálni egymással, azt már erősen megkérdőjelezném.
Előzmény: szocske_ (163)
szocske_ Creative Commons License 2005.04.05 0 0 163
sziasztok!

bluetooth headsetekről szeretnék pár információt:
gondolom naív gondolat lenne azt feltételezni, hogy két bluetooth headset tud egymással kommunikálni.
Viszon tképesek ezek működni pc-vel, vagy méginkább pda-val..
ilyen esetben mgoldható lenne-e az, hogy egy pda közreműködésével két ember két bluetooth headsettel beszélni tudjon egymással?
(konkrétan drótnélküli intercomot szeretnék megvalósítani motoron utas és vezető között :) eddig pmr-ben gondolkoztam, de pda-ra úgyis szükség lenne gps miatt, és akkor már eszembe jutott ez az ötlet is...)
gabor_tiger_24 Creative Commons License 2005.04.05 0 0 162

Sziasztok!

Lenne egy problemam, segitseget kernek. Adott egy laptopom otthon es egy munkahelyi gep. Szomszedos epulet, 2 emelet szintkulonbseg, legvonalban szerintem ugy 50 meter tavolsag, kozben uveg, ajto es nemi fal. Szeretnek otthonra internetet "lopni" a cegtol es Bluetooth-ra gondoltam(100m hatotavolsagura). Szerintetek mukodni fog a tavolsagot figyelembe veve? Lehetseges hogy ezzel a modszerrel otthonrol netezzek? (erre van szoftver?)

Segitseget elore is koszi!!!

DJG Creative Commons License 2005.04.05 0 0 161
Viszont a leírások szerint csak konkrét, ráadásul régebbi telefonoknál áll fenn ez a veszély. Mindenesetre valóban érdemes utánanéznie, akinek ilyenje van.

Amúgy a telefonszámaid ellopása, ha nem is túl kellemes, azért szerencsére még nem tragikus, fôleg, ha elôre tudsz róla, hogy elôfordulhat, és ennek megfelelô dolgokat tárolsz.

Üdv,
Gábor
Előzmény: VéPeti (155)
VéPeti Creative Commons License 2005.04.04 0 0 160
Ja, csak egyre többen használnak 100 m-es bt cuccost, ammeg már elég...
Előzmény: scratch (158)
scratch Creative Commons License 2005.04.04 0 0 159
Olvasd el a www.pdamania.hu oldal fórumán a BT vs. SP2 vagy hasonló nevű topic -ot, ott vannak módszerek.
Előzmény: Mandano (157)
scratch Creative Commons License 2005.04.04 0 0 158
Én mondok egy egyszerűbbet, húzd ki, ha nem használod! :) Egyébként meg elég közel kell lenni annak, aki tör, a kicsi Blue hatótáv miatt. Nálam pl. családiházba, még védelem se kéne, mert az utcán már nem látszik a PC -m.
Előzmény: Mandano (152)
Mandano Creative Commons License 2005.04.04 0 0 157
Arra tud vki választ adni miért nem akarja a windosom (xp sp2) elfogadni az x-micro bluetooth-om driverének a licenszét? És emiatt nem használja csak a windows-os bluetooth drivert ami elég gyakran megszakad kapcsolat közben.
VéPeti Creative Commons License 2005.04.04 0 0 156
jaj a link lemaradt:

http://searchmobilecomputing.techtarget.com/sDefinition/0,,sid40_gci952393,00.html
VéPeti Creative Commons License 2005.04.04 0 0 155
Valóban, ha láthatatlanná teszed a bt portot az a kezdők ellen némi védelmet nyújt. De egyébként a bluesnarfing ellen lószart sem ér. Ha érdekel a téma, írjátok be pölö a gugléba hogy bluesnarfing, oszt hajrá lehet művelődni...

Példul:

Előzmény: DJG (154)
DJG Creative Commons License 2005.04.04 0 0 154
Párosítsd össze azokkal a saját eszközeiddel, amelyekkel használni akarod, és egyébként tartsd elrejtve, hogy a környékedre kerülô egyéb BT-eszközök ne is lássák. Az egyéb készülékeidet (például telefont) is így állítsd be. És amikor valami miatt átmenetileg láthatóvá teszed, akkor is mondd azt neki, hogy minden új kapcsolatot kézzel akarsz engedélyezni.

Üdv,
Gábor
Előzmény: Mandano (152)
VéPeti Creative Commons License 2005.04.04 0 0 153
persze hogy hozzáférhet, de kit izgat, ezzel együtt kell élni. Úgy hallottam pl, hogy a HP-nál vagy IBM-nél (nem figyeltem rendesen) letiltották a a gépekről a wlant, mert megjelent egy wlan törő progi. Bluejack progik már rég vannak, úgyhogy manapság a legbiztonságosabb pc pölö egy xt 360-as floppyval :))
Előzmény: Mandano (152)
Mandano Creative Commons License 2005.04.03 0 0 152
Az lenne a kérdésem fenn áll-e a veszélye annak ha a gépemben van egy usb-s bluetooth adapter (x-micro), hogy valaki iletéktelenül hozzáfér a gépemhez?
tonyo arn Creative Commons License 2005.03.30 0 0 151

Így csináltam én is de nem szimpi neki...

Brühühüüüüü

Előzmény: scratch (150)
scratch Creative Commons License 2005.03.29 0 0 150

Én így csináltam:

 

BT nincs bedugva. Hozzáadott CD -ról install. Majd mikor bedugom neki a BT -t, majd kér egy reboot -ot. Újrainduláskor feljön egy ablak, hogy válasszam ki a használni kivánt driver -t, Wincomm(?), vagy a saját MSI, a sajátot választottam és megy.

Előzmény: tonyo arn (148)
DJG Creative Commons License 2005.03.29 0 0 149
Közben eltelt némi kis idô, lehet, hogy már léptél valamerre, de ha még nem, én a BT-t cseréltetném valami másra, nem infrásra. Nekem például X-Micro van, ugyanez a telefon, XP/SP2 alatt, semmi meghajtó és külön program, csak bedugva, az XP felismeri magától; hibátlan.

Üdv,
Gábor
Előzmény: LeMoLeMo (140)
tonyo arn Creative Commons License 2005.03.27 0 0 148

Húúú akkor van egy kis remény..

Az enyém a BToes névre halgat.(MS6970)

A BT szoftver simán felmegy és amikor bedugom az usb-be a dongle-t kijön a nagy varázsló :).

Megadom a drivernek az elérési útvonalat.Szépen szüttyög vele aztán a végén aszongya hogy  "Az INF-fájl szolgáltatástelepítési szakasza érvénytelen"

Tök készvagyok.Valami 5let?

Előzmény: scratch (147)
scratch Creative Commons License 2005.03.27 0 0 147
Nem, nekem is MSI + XPSP2 van, és megy.
Előzmény: tonyo arn (146)
tonyo arn Creative Commons License 2005.03.27 0 0 146

Sziasztok!

Ha jól veszem ki akkor az sp2 miatt nemtom felrakni az msi bluetooth-omat?

scratch Creative Commons License 2005.03.15 0 0 145
Én teljesen nyugodt vagyok, mert már Dec. óta fent van a gépemen az SP2. :)
Előzmény: VéPeti (144)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!