Keresés

Részletes keresés

Llaca Creative Commons License 2004.09.01 0 0 5057
Erről valóban nem találtam adatokat, de az olimpiai hivatalos honlapon külön kigyűjtötték a 6m-ről, 9m-ről, lerohanásból, betörésből, illetve szélről lőtt gólokat/lövéselet, amit vizsgálva tovább lehetne finomítani az értékelést (mert ugye beállóból, illetve ziccerből más lövőszázalék számít jónak, mint pl. 9m-ről történő átlövésből), de ezek külön összesítésére már nincs energiám :-), talán egyszer azért megcsinálom.
Előzmény: attus germanicus (5056)
attus germanicus Creative Commons License 2004.09.01 0 0 5056

Érdemes lenne ezt kiegészíteni a kiharcolt hétméteresek számával. Persze, erről tán sehol sincs statisztika, de végülis Kulcsi 19%-ából szerintem legalább 15 olyan, hogy abból hetes lett.

Előzmény: Llaca (5054)
zse.gab Creative Commons License 2004.09.01 0 0 5055

Ezt a számsort ki lehetne egészíteni még egy adattal: Mocsai helyes döntéseinek %-os arányát az összes döntéséhez viszonyítva. :-) 

Félek messze leszakadva követné Görbiczet...:-(

 

Előzmény: Llaca (5054)
Llaca Creative Commons License 2004.09.01 0 0 5054

És még egy tanulságos számsor. Az olimpiai hivatalos honlap meccstáblázatai alapján /bocs Ildy :-), de Nálatok erre nem találtam adatot/ kiszámoltam az összesített lövőszázalékokat az AKCIÓlövésekre vonatkozóan (tehát a hetesek nélkül), valamint a kapusok összesített védőszázalékait. A reális értékelés kedvéért csak azon játékosok között csináltam sorrendet, akik 10-nél többször lőttek kapura /mert amúgy Bohus 1 lövéssel és 1 góllal, azaz 100%-os lövőszázalékkal vezetné a listát :-)/

 

Lövőszázalék

Kulcsár 81%

Pigniczki 69%

Lovász 65%

Siti 62%

Kirsner 60%

Ferling 60%

Mehlmann 50%

Farkas 44%

Radulovics 43%

Görbicz 41%

 

Védőszázalék

Pálinger 40%

Sirina 26%

Előzmény: Llaca (5050)
Kcsita Creative Commons License 2004.09.01 0 0 5053
Engem is... na mindegy.
Előzmény: creedence (5052)
creedence Creative Commons License 2004.09.01 0 0 5052

egyetértünk,csak felbosszantott ,hogy valaki ilyen hü.........   ír

 

 

Előzmény: Llaca (5050)
ildy7 Creative Commons License 2004.09.01 0 0 5051
Köszi Llaca! :)))))

Gratula Erának!
Előzmény: Llaca (5050)
Llaca Creative Commons License 2004.09.01 0 0 5050

Bár abszolút értelmetlennek és igazságtalannak tartom az olimpiai szereplés relatív kudarcát egy-két játékos nyakába varrni, és nem is akarom ezt a témát életben tartani, de azt hiszem a tényekkel azért érdemes foglalkoznunk, ezért a tisztábban látás kedvéért a handball.hu adatai alapján /látod Ildy, ingyen reklámot csinálok Nektek :-)))/ csináltam egy olimpiai összesített góllövő listát. Szerintem tanulságos, mindenki levonhatja a maga következtetéseit:

 

Radulovics 54/25 (tehát 29 akciógól)

Kulcsár 30

Kirsner 29

Ferling 20

Lovász 17

Görbicz 17/2 (15 akciógól)

Siti 13

Pigniczki 11

Farkas 8

Mehlmann 7

Tóth 4

Pálffy 3

Bohus 1

szalapala Creative Commons License 2004.09.01 0 0 5047

Az összes mecccsüket végignéztem, nem élőben, hanem a tévében, de nem hiszem, hogy ezzel hátrányban lennék hozzád képest.:-)

Az, hogy Kirsner a tavalyinál klasszissal jobban játszott és a csapat egyik erőssége volt, ezen nem hiszem, hogy rajtad kívül valaki is vitatkozna. Ugyanúgy Kulcsár Anita is tartotta majdnem a tavalyi formáját.

(Bár a sokat emlegetett lövéshatékonyságot egy beállósnál nem ugyanúgy kell értékelni, mint egy átlövőnél vagy szélsőnél, de ez csak Egri Viktor számára nem evidens.:-)

Kirsnernél én azt vettem észre, hogy amikor úgymond "eltűnt" a mezőnyből, az nem alapvetően rajta múlott. Jópár meccsen feltűnt, hogy Ferling valahogy nem foglalkoztatta és időnként Görbicz se. Talán a brazil meccsen volt a legfeltűnőbb, hogy az első félidőben tett Ferling,Görbe - Farkas,Siti cseréig Kirsner szinte a pályán se volt, mert nem játszották meg, utána viszont sziporkázott, mert kapott használható labdákat.

Kulcsár Anitával is előfordult, hogy egy ideig észre se lehetett venni, de ez nagyrészt nem az ő hibája volt, hanem az irányítóké/átlövőké.

Ezzel nem azt mondom, hogy Kirsner világklasszis, mert nem az, de most az olimpián szerintem jól játszott, hozta azt, amit hoznia kellett, sőt.

Támadásban a kézilabda alapvető meghatározója mindig is az irányító játéka, hogy mennyire tudja ide-oda forgatni a játékot, mozgatni a csapatot. (ld. Balics, na az a figura, az világklasszis.) Nagyrészt azon múlik a beálló, meg a szélsők játéka, hogy az irányító mennyire képes átlátni a pályát. Lehetnek még klasszis átlövők, de ha gyenge az irányítójáték, akkor ők is kevesebbet tehetnek hozzá a játékhoz.

Szerintem idén ezen a poszton nyújtottunk kevesebbet, mint tavaly.

Tavaly Görbicz világklasszis játékot adott elő, idén meg nem.

Ettől függetlenül nagy jövő előtt áll, ha benő végre a feje lágya.

 

Azzal, hogy a mutatott játékkal 6-8 gólos vereség várt volna ránk a döntőbejutottaktól, teljesen egyetértek.

Nem is ez az olimpiai szereplés volt igazán nagy kudarc - csak egy kicsi - ,hanem a tavalyi eredmény volt jobb, mint ami várható volt előtte.

Két extraklasszisunk van: Pálinger és Radulovics. Görbéből is lehet az, de úgy látszik, majd csak később.

Előzmény: Törölt nick (5035)
zse.gab Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5046
Legalább mi miskolciak tartsunk össze, és védjük meg a földinket, Kulcsár Anitát! :-)
Előzmény: Törölt nick (5045)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5045
egyetértek veled
Előzmény: zse.gab (5042)
creedence Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5044

bedobok témaként egy hülyeséget,vitassuk meg.......

semmi értelme.....

 

pl:   szerintem Sirina miatt történt minden !  na ez jó ?  észérveket kérek ha valaki nem ért egyet :-)

Kcsita Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5043

Azt, hogy ki volt a legrosszabb, szerintem ez hülyeség. Aki ment az olimpiára az képviselte a Magyarországot. Ugyanez a gárda Zágrában világbajnok lehetett volna, az au tolsó 5 percben oda figyelnek egy kicsit. Ilyenkor jön be a képbe a Mocsai úr a meccsek alatti váratlan szituációkra nem reagálta le. Remélem érthető, hogy mire gondolok.

 

A dánok és a koreaiak ellen hogy ment volna a játék, nem tudom. Sajnos sose fogjuk megtudni...

Előzmény: Törölt nick (5040)
zse.gab Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5042

Kulcsáron nem múlott szerintem, söt Gin mellett mindenképpen a csapat legjobbja volt szerintem. Görbicz, Radulovics, vagy Ferling korántsem tudták úgy odatenni beállóba a labdát, mint korábban Köke, vagy a 4 évvel ezelötti Farkas Ági.

Előzmény: Törölt nick (5039)
gammapolis Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5041
A játékosok közül nem a szívem csücske Era, de a gyengébb meccseken, legalábbis támadásban hozta magát. Az erősebb meccseken pedig nem lógott ki, se jobb , se rosszabb nem volt, mint a többiek. Vagy mit láttál, ami miatt éppen őt választottad ki? Egyébként nem sértésnek szántam, inkább csodálkoztam.
Előzmény: Törölt nick (5039)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5040
melyik része?
hogy kikaptunk volna a dánoktól és a koreaiaktól?
vagy ki volt a legrosszabb játékos?
megszavasztathatjuk, nyissál egy új topicot arról amelyik szerinted nagy hülyeség, s meglátjuk?
Előzmény: Kcsita (5036)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5039
nem mondtam, hogy Kulcsár rosszul játszott, csak azt hogy ezen a poszton csak olyan beállóssal lehet olimpiát nyerni akitől tartanak az ellenfelek.
ezenkívűl megkérlek arra,hogy mások véleményének súlyát ne próbáld alaptalan személyét érintő becsmérléssel lehúzni, és véleményemre észérvekkel reagálj, mert ez nem politikai fórum, hogy ahol elfogynak az észérvek akkoa a másik hülyének nézésével lejáratrásával pótolják azt.
Előzmény: gammapolis (5034)
attus germanicus Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5038

>a játékosok közül Kirsner volt a legrosszabb

Igen, a VB-n decemberben - sajnos - valóban így volt. Kár, hogy nem nézted az olimpiát, akkor frissebb lehetne a véleményed :-))

Előzmény: Törölt nick (5035)
attus germanicus Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5037
Mivel a Kirsner németes hangzású név, az ember automatikusan németes helyesítással hajlamos írni, így lesz belőle (hibásan!!!) Kirschner - legalábbis így gondolom :-)) Amíg nem láttam leírva a nevét, csak hallottam a tévében, addig én is azt hittem, sch-val kell írni.
Kcsita Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5036
Persze egy emberen múlik... Ez nem egyéni verseny, hanem csapatsportág. Nagy Laci is az elején gyengén játszott, aztán belendült. Nem tudom miért kell az Erát bántani. Ez a gárda többet érdemelne. De ne menjünk bele késő van. Sokan elmondták már a szakmai véleményüket, gondolom te is tudod a dolgokat.. De szerintem nagy hülyeség, amit mondtál.
Előzmény: Törölt nick (5035)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5035
aki kinn volt Athénban az már láthatta az ukrán meccsen, hogy ez a csapat nincs jól összerakva, ha a franciákat vagy az ukránokat megvertük volna akkor is kikaptunk volna a döntőbejutásért a koraeaiaktól és a dánoktól is 6-7 fával.
Azt,hogy a játékosok közül Kirsner volt a legrosszabb vállalom, kérdezzetek meg rajtam kívül is pár embert aki a helyszínen ott volt, és látta élőben a meccseket.
Előzmény: Kcsita (5033)
gammapolis Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5034
Kulcsár jó volt támadásban. Szerintem bajban vagy a játékosok neveivel.
Előzmény: Törölt nick (5030)
Kcsita Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5033
Ehhhhhhhhh! Nehogy már Erikát okold, hogy nem jutottunk be a 4 közé! Áljjon meg egy szóra!! Az ukránok ellen és a franciák elleni meccsen kinek kellett volna reagálni a mecs alatti szituációkra? Nem a kapitánynak? Erika is megmondta, hogy sajnos nem volt, olyan vezéregyéniség, aki a csapatot összetudta volna fogni. De ez most részlet kérdés. Itt csak a kapitány személye a felelős. Felsoroljam hogy miért?  Este 11-kor álmosan, ezt olvassam, hogy Erika miatt estünk ki... ez egy kicsit vicc, ugye?
Előzmény: Törölt nick (5030)
creedence Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5032
egyetértek az első mondatoddal......
Előzmény: Törölt nick (5030)
creedence Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5031

hagyhatnád békén az Erát,semmi külünös gond nem volt vele.....

sőt !

Előzmény: Törölt nick (5018)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5030
nem értek annyira kézilabdához, de szvsz többet kellett volna tisztára játszania magát mint pl. Pádár annak idején.
De inkább foglalkozzunk Mocsaival meg Kirsnerrel, mert ő rajtuk ment el...
Előzmény: mondial (5029)
mondial Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5029
mégis szted mit kellett volna csinálnia? kimennie irányítani, átlőni vagy mit?
Előzmény: Törölt nick (5027)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5028
amíg itthon voltam az NS online és az uno.hu simán verte az indexet frisseségben. Az indexre a legjellemzőbb az volt, hogy számonkérte minden férfi emberen azt,hogy aki még nem húzgálta a brá...-ját a román tornászlányok látványára az nem egészséges. (sic)
Előzmény: Big Head (5025)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5027
Anita nem játszott rosszul, de nem is tartottak, nem féltek tőle. szvsz keveset vállalt magára... (bocs de én így láttam)
Előzmény: mondial (5020)
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.31 0 0 5026
bocsánat a névelírásért, én németül tanultam, így jön be tudatalatt az sch...
Előzmény: mondial (5020)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!