Keresés

Részletes keresés

szomi_szomi Creative Commons License 2008.11.07 0 0 455
szomi_szomi Creative Commons License 2008.03.30 0 0 454

Nem vagy kekec. Egyszerűen ne kérd a konyhabútort és vonják le az árát a vételárból. Ez kerüljön bele a szerződésbe. A szerződés aláírásáig mindenről lehet egyezkedni. Utána nehezebb módosítani.

Általában lehet saját burkolatot hozni csak alaposan el kell számolni vele. Minden átadásról legyen papír.

Előzmény: Törölt nick (453)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.29 0 0 453
Sziasztok!
Jó, hogy egy friss és működő topikra találtam az "újlakás" témakörben...
Kinéztem egy lakást, új építésű, most készül, talán az alapozás van készen, átadás következő év március 31.
Megkérdeztem, de választ még nem kaptam az értékesítőtől arra, hogy lehetne-e pár dologba beleszólni a kivitelezés során.
Például egyáltalán nem szeretnék fűrészporos tapétát, főleg nem fehérre festettet, vagy ami még a leaírásban van a konyhabútorokról:
A szekrények kiváló minőségű, többrétegű, mindkét oldalukon melamingyanta bevonattal ellátott forgácslemezekből készülnek. A szekrények külső és belső felületei – beleértve a polcokat és a hátlapot – texturált bükk rétegborításúak. A konyhabútor frontja bükk keretszerkezettel és bükk furnérozású betéttel készül. Az ajtók készülhetnek 4 mm-es katedrál üvegezéssel....
Szóval pffff.. nekem nem tetszik a bükk frontfelületű melamingyantás (??? hogy ez pontosan mi, azt nemtom) konyhabútor, a bükkszínnél már csak a fenyőszínt utálom jobban, és ha a katedrálüveget meghallom, nekem öreganyám szobaajtaja jut eszembe, amit nagyon szeretek, de inkább nála, mintsem a konyhámban.
Másrészt pedig a beépített konyhagépek is olyan alapok, amire magamtól nem költenék, hogy ha már lesz konyhám, biztosan a leírásban lévő alapsütő helyett légkeverésest választanék... ilyet szoktak engedni?
Másik a laminált parketta. Hát köszi, de inkább nem. Jobbszeretnék valami sötétebb, rusztikusabb valamit, mint bükkszínű (gondolom legolcsóbb) lamináltat.
Életem első lakása lenne :) Nem vagyok rutinos :) Lehet, hogy túl kekec vagyok?
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 452

Ne hidd,hogy ez ritkaság,3 m felett ma családi házakban gyakran van belmagasság.

(Ilyen az én házam is a budai aglomerációban.Még is csak 137500/nm telekkel.és 250nm lakás mellet majd 200e bevételt is hoznak a kiadott üzletei.Még is alig érdeklődnek 55 milláért a 400 nm-es házért,pedig kifizeti a törlesztése nagy részét.Talán 15 millát kell a vavőnek bírnia egyedülll)

Ma már semmi sem lehet túl extra,ha el akarják adni.....

Előzmény: fork() (441)
Törölt nick Creative Commons License 2008.03.26 0 0 451
Sűrgössen nézesd meg statikussal,ugyanis a ferde(átlós ) repedés,legtöbbször az alap elmozdulása miatt jelentkezik-(sűlyedés)
Előzmény: free_question (450)
free_question Creative Commons License 2008.03.26 0 0 450
Sziasztok!

 

A véleményetekre lennék kíváncsi a következőkben: most volt a lakásom műszaki átadása (5 emeletes tégla építésű társasház 1. emeletén), és minden rendben volt, kivéve két nagy repedést a tartófalakon. A repedés jellegéről annyit, hogy nem túl vastag (picit vastagabb mint egy hajszálrepedés) és átlós irányban megy a falon a plafontól a padlóig, lépcsőzetesen követve a téglák vonalát. Az egyik a nappaliban a másik vele párhuzamosan ugyan abban az irányban a hálószobában.

Azt mondták, hogy ez természetes jelenség újépítésű téglaházaknál, meg hogy még lesz is ilyen kb 1-2 évig amíg a ház nem „áll be”, de természetesen kijavítják a hibát.

Tudom, hogy nehéz így megmondani látatlanban, hogy ez valóban természetes jelenség e vagy sem, de azért ha valaki a lerásom alapján ráismer valamilyen tipikus hibára, vagy meg tudja erősíteni, hogy ez természetes jelenség is lehet akár, azt megköszönöm.

 

Üdv

NeomatiK Creative Commons License 2008.02.26 0 0 449

Tegnap az m1-en volt a Tévé ügyvédje c. műsor. Szerencsétlen lakóknak penészes volt a fürdőszoba és az egyik szoba igen durván. Gyereküket nem is engedték abba a szobába, csak napi 1 órát, ott van a számítógép.

Duplaszárnyú franciaerkélyük van, de az egyik szárnyat nem lehet nyitni, a nő meg nem tudja letakarítani kívülről, mert a korlát és az üvegfelület közé nem fér oda.

Természetesen a kivitelező cég megszűnt, most a beruházóval próbálnak valamit. Szívás.

szomi_szomi Creative Commons License 2006.09.11 0 0 448
Nem, úgyhogy ne hidd el egy szavukat se! :-)
Előzmény: NeomatiK (447)
NeomatiK Creative Commons License 2006.09.09 0 0 447
Alaprajzot nem találtam a honlapon. Te igen?
Előzmény: szomi_szomi (443)
szomi_szomi Creative Commons License 2006.09.08 0 0 445
Akkor fog leértékelődni szerintem ha ugyanazon az áron (vagy akár olcsóbban) jobbakat építenek a jövőben. Ezért kívánom, hogy neked legyen igazad annak ellenére, hogy én is egy mostani "termésben" lakom. :-)
Előzmény: fork() (444)
fork() Creative Commons License 2006.09.08 0 0 444

Ha jól látom, itt csak az első ütem házait mutatják (egyébként pont ez a bajom vele, túlépítik a területet, hiszen lesz még pár ilyen ütem, és ezek is elég közel vannak egymáshoz.)

 

A kis lakás - nagy belmagasság kérdésben igazatok van, de a többség itt már nagy lakás, és ezeknél pozitív, ha végre megvan a 3m (ami ugye a 30-as években a modern "kis" belmagasság volt).

 

Azt meg tartom, hogy az utóbbi pár év termése rohamosan fog leértékelődni.

Előzmény: szomi_szomi (443)
szomi_szomi Creative Commons License 2006.09.08 0 0 443
Egyetértek. Ne is olvasd el a nyilatkozatokat. Csak az számit amit az alaprajzon látsz. Ebből kell következtetned, hogy megfelel-e neked annyiért amennyiért kínálják. Fontos tudnivaló, hogy a látványtervek az összes ütemet mutatják (ennél a sasadi esetnél is), de ez nem jelenti azt, hogy ez valóban úgy fog megvalósulni. Csak azt lehet biztosra venni, aminek a terve már engedélyezve van. Tehát általában az aktuálisan épülő ütem.
NeomatiK Creative Commons License 2006.09.08 0 0 442
Ekkora belmagasság akkor érvényesül, ha nem 11m2-es hálószobákat terveznek. Ahogy elnéztem a honlapot, van bőséggel rajta 1+2félszobás lakás. Szóval miért is kell ide a 3 - 3,3m-es belmagasság? Ez nem több, mint PR duma szerintem, valami sznobságra/elitségre hajazó csalogatást ki kellett találni.
Előzmény: fork() (441)
fork() Creative Commons License 2006.09.08 0 0 441

"Kiemelt szempont volt a térérzet növelése is, ezért a belmagasság átlagosan 3,00 méter, de esetenként 3,30 méteres belmagasságú nappali tereket is találunk egyes lakásokban." Zoboki Gábor építész a Sasad-ligetről: http://www.sasadliget.hu/sasad/zoboki

 

Bár nem tetszik ez a projekt, látszik egy fontos fejlemény: kezdenek már igényes házakat építeni. Lent poénkodott valaki, amikor azt írtam, 45 előtti meg "tíz év múlva épülő" lakásokat érdemes venni. Na, akkor most gondolkodjon el az, aki vett az utóbbi években felhúzott 2.6-2.8-as belmagasságú tömeglakásokból. Pár év múlva panelárban szabadulhat meg tőlük.

Axióma Creative Commons License 2006.04.11 0 0 440
Abban igen, de azt en se tudom hogyan mehetett at az onkormanyzatnal az ep.eng. (ugy, hgoy nem foglalkoztak vele persze), mert csak az lehet lakas, aminek van legalabb 1 db legalabb 17 nm-es szobaja. Ami egesz szoba persze, es nem ott a hatara a felnek, de ekkora kell.
Előzmény: Centi the real (439)
Centi the real Creative Commons License 2006.04.11 0 0 439

Bocs, nem kekeckedni akaror, de 12 nm a határ a fél, és az egész szoba közt....

Cm

Előzmény: csokigombocz (438)
csokigombocz Creative Commons License 2006.04.11 0 0 438
Szerintem tényleg alulméretezettek, mert a négyzetméterár számít. Abban a házban, ahol voltam elég hulye lakást venni, vannak olyan 36 négyzetméteres lakások, amit másfél szobásként sóztak rá a vevőkre. Ez tulajdonképpen két félszobát rejt, mert nincs meg a 17 négyzetméteres szobaméret. A vásárlóknak lesz egy hálófülkéjük, melybe nem fér el a franciaágy, meg egy nappali rész, ahova befér a kanapé, más nem, mert vele szembe tették a fütőtestet. Nem akartam elhinni, mikor bekukucskáltam. Szerintem a tulaj sírva vette át.
Előzmény: piglet (317)
csokigombocz Creative Commons License 2006.04.11 0 0 437
Látod, látod, már április, és még mindig nincs semmi a remek lakásból. Botrány viszont, az van.
Előzmény: almaszilva (408)
Gaia Creative Commons License 2006.03.08 0 0 436
Laktal mar Hollandiaban? Az emberlepteku hazak gyakran 2-300 evesek es joreszt fabol vannak 60 fokban emelkedo keskeny lepcsohazzal, es/vagy kb. 3 meter szeles utcafronttal birnak. Sztenderd az is, hogy belatsz az utca tulso felen lako szomszedokhoz (altalaban par meter az is). Senkinek nem ajanlom Hollandiat, aki csak kicsit is klausztrofobias. Kivulrol aranyosnak tunhetnek a hazak, de lakni....

Panel meg van dogivel, igaz nem annyira az altalunk ismert "klasszikus" forma, de az osszes ujepitesu haz vasbeton szerkezetu, es csak a kulso diszburkolt falazat - ami megadja a haz karakteret - tegla.
Előzmény: Törölt nick (424)
Miki69 Creative Commons License 2006.03.01 0 0 435
Szia!

Nekünk 150e volt statikusi kontrollszámításokkal együtt.
Előzmény: ppmr (434)
ppmr Creative Commons License 2006.01.11 0 0 434

Sziasztok!

Szerintetek mennyibe kerül elkészítettni a terveket egy "rendesebb" építészmérnökkel egy 'sima' családi házra?

M.

szomi_szomi Creative Commons License 2006.01.04 0 0 433
Szerintem az a lakás kétszintes az előtérben van egy lépcső, amiről nem derül ki hova vezet. Vagy pedig valami adat nem stimmel a leírásban. De az biztos, hogy nem egy fészekrakó kategória...
Előzmény: NeomatiK (430)
petike23 Creative Commons License 2006.01.04 0 0 432
50M-ért már igen kellemes kis családi házat lehet venni.
Előzmény: NeomatiK (430)
szomi_szomi Creative Commons License 2006.01.04 0 0 431
Ha egy 1-2 ezer lakásos projekt negyedénél rájössz, hogy gáz van, akkor nehéz leállni, mert a több milliárd ami benne van az tuti elveszik. Ellenben ha folytatod akkor egyre több milliárdot kell belerakni ami egyáltalán nem biztos, hogy visszajön.
Előzmény: NeomatiK (430)
NeomatiK Creative Commons License 2006.01.03 0 0 430

Nem teljesen értem, hogy mire mondod a 22-es csapdáját.

 

 

Rákattintottam egy ingatlanhírdetésre. http://www.realisingatlan.hu/nyito/szoba.php?projektid=31&lakasid=202

 

3. ker., Pók utca szélén

117,87 m2

53,6 M Ft

soktömbös, soklakásos, sokemeletes lakóparkban.

garázs plusz pénzért van

tároló plusz pénzért van

beépített konyhabútor nincs

53.600.000 forintért

:DD

(ez már annyira elszomorító, hogy már inkább röhögök rajta)

 

Jópofa itt jobbra az ablakocska is:

"válasszon"

"Lakás 50 M alatt"

"Lakás 50 M felett"

 

ilyen egyszerű az élet: 50 milla feletti lakást vegyek, vagy alattit, Rolls vagy Aston Martin, IWC vagy Breitling...

:DD

Előzmény: szomi_szomi (429)
szomi_szomi Creative Commons License 2006.01.03 0 0 429
Az a baj, hogy túl sokan akarnak a kérdéses minőségű tömegtermelésből nagyot szakítani. Ha egy-egy 30-40 lakásos társasháznál lenne ez a probléma akkor nem lenne baj. De itt van nem egy majdnem 1000 lakásos projekt is. Azokat nem lehet csak úgy leállítani viszont az is szívás, ha a sikertelenség ellenére tovább eröltetik. 22-es csapdája szerintem. Remélem, hogy a piac lerendezi a dolgot tekintve, hogy most már talán tapasztaltabbak a vásárlók. De erre azért nem vennék mérget...
Előzmény: NeomatiK (427)
petike23 Creative Commons License 2006.01.02 0 0 428
Ja.
Előzmény: NeomatiK (427)
NeomatiK Creative Commons License 2006.01.02 0 0 427

http://index.hu/gazdasag/magyar/lak060102/

 

Rossz lakásokat kínálnak az ingatlanfejlesztők

 

 

 

...A lakásfejlesztők nem olyan lakásokat építenek, kínálnak, mint amire kereslet van ...

 

Ezt megmondtam volna közvéleménykutatás nélkül is.

 

 

... A vizsgálat eddigi részeredményeiből kitűnik, hogy vége a minigarzonok fénykorának ...

 

Már épp ideje, hogy az embereket ne kutyaólakba dugják az arcátlanul tetemes négyzetméterárakért.

 

 

...Sok befektető elhamarkodottan dönt a beruházásról, s kínál 300 ezer forintnál drágább négyzetméteráron lakásokat...

 

Hülyére keresték magukat eddig is. 300ezer Ft-os m2 árért palotát lehet építeni, nem pedig egy újkori lakótelepi lakást két forgalmas, zajos, büdös utca kereszteződésében, amit havonta toldozni foltozni kell. De úgy látom, sok vásárlónak megéri.

Krakagyil Creative Commons License 2005.11.11 0 0 426
Gratulálok.
Előzmény: fork() (422)
fork() Creative Commons License 2005.11.11 0 0 423

...de itt van egy szemléletes grafikon is:

http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Budapest_Population_graph.PNG

Előzmény: fork() (422)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!