Keresés

Részletes keresés

rinpoce Creative Commons License 2003.10.14 0 0 18
Oké, kedves Siphersh!

Akkor most te mit csinálsz, ha nem kötözködsz????
:-))

Előzmény: Siphersh (17)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.14 0 0 17
Pontosabban nem az érvényessége, hanem a léte. És nem az érvényességének, hanem a létének.

De ez a szemlélet egyébként csak abból a tévhitből adódik, hogy minél forgalamasabb a valfili, annál "élőbb". Az élet elsősorban minőségi kategória, és nem mennyiségi.

Előzmény: Siphersh (16)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.14 0 0 16
Na, látod, ezt még nem tekintettem így, ilyen formában. A kötözködés élteti a valfilit? És a kötözködést mi élteti? Mert akkor a valfili érvényessége közvetetten alá van rendelve a kötözködést éltető vaslami érvényességének... Hm? ;)
Előzmény: rinpoce (15)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.14 0 0 15
:-) Lételemem a kötözködés... Végül is az élteti a valfilit..
Előzmény: Siphersh (14)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.14 0 0 14
Valahol egyébként meglehetősen komikus, hogy nyitsz egy ilyen topikot, és rögtön az elején belekötsz egy olyan válaszba, amire a katolikusok nagy része vadul bólogatna. Nem tudom, mire számítottál... Mi lesz, ha megjönnek a sátánisták? Konstruktív vita?! :DD
Előzmény: rinpoce (12)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.14 0 0 13
Nem tudom, de azért az, hogy "nem kihívás, hanem..."! Nem igazán...

Egyébként nem akarok eretnekséget mondani, de az, hogy "a katolikus ember számára", ez kábé olyan, mint ha azt mondanád, hogy "a magyar ember számára", mert hogy magyar nyelven van írva. ;)

Előzmény: rinpoce (12)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.14 0 0 12
Figyelmesen elolvastam, csak az emberek nagyobbik részére nem alkalmazhato..
Irni csak ugy lehetett volna: a katolikus ember számára!
Előzmény: Siphersh (10)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.14 0 0 11
aranyviktor,

sokkal inkább elfogadni, hogy ne magunk fogadjuk el magunkat, és ne magunk szerint, hanem átadni a Teremtőnek magunkat, és feladni mindent, amiben visszaható névmás szerepel... :)

De persze az is nagy kihívás, amit te írsz, csak más értelemben. Nem akartam kiforgatni a szavadat, csak nyelvi szempontból érdekesnek találtam ezt a kontrasztot. Sőt. Bizonyos értelemben ugyanazt írtuk. Nem kell ám beugrani a nyelv teremtette ellentmondások illúziójának... :)

Előzmény: aranyviktor (3)
Siphersh Creative Commons License 2003.10.14 0 0 10
Nem olvastad el figyelmesen. Ennél nagyobb kihívás nem létezik. És ráadásul gyakorlatilag lehetetlen. Saját erőből megcselekedhetetlen, mégis az ember kihívása. Pont ezért lehetetlen. De már sokaknak sikerült. :)
Előzmény: rinpoce (1)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.14 0 0 9
:-) nem vagy tul optimista...
Előzmény: Törölt nick (8)
Törölt nick Creative Commons License 2003.10.14 0 0 8
Beletörődni és megbarátkozni a megöregedés-meghalás-megszűnés gondolatával. (az utóbbi ha mégsincs, akkor legalább kellemesen csalódunk...)
Előzmény: rinpoce (-)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.13 0 0 7
Nem olyan könnyü meghatározni..

Azt gondolnám, mindig más, az életkortol függöen, hiszen bele kell helyezni magunkat a társadalomba, hisz részei vagyunk..
(Ez nekem sohasem sikerült, a mai napig kilogok..)
VAn, akinek már ez is akkora kihivás, hogy nem képes tovább látni..
Aztán meg kell fontolni, mi az voltaképp, amiért a levegöt vesszük ezen a sárgolyon.. VAjon miért vagyunk itt??
Tudnunk kell, mert az ember tudattal rendelkezö lény, és fontos számára ismerni ki ö, és honnan jött..

TAlán ez a legnagyobb kihivás: megtudni, kik vagyunk és honnan jöttünk, de nem kevésbé érdemes lenne tudni, hogy hová tartunk???

Előzmény: smpt (4)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.13 0 0 6
Nem olyan könnyü meghatározni..

Azt gondolnám, mindig más, az életkortol függöen, hiszen bele kell helyezni magunkat a társadalomba, hisz részei vagyunk..
(Ez nekem sohasem sikerült, a mai napig kilogok..)
VAn, akinek már ez is akkora kihivás, hogy nem képes tovább látni..
Aztán meg kell fontolni, mi az voltaképp, amiért a levegöt vesszük ezen a sárgolyon.. VAjon miért vagyunk itt??
Tudnunk kell, mert az ember tudattal rendelkezö lény, és fontos számára ismerni ki ö, és honnan jött..

TAlán ez a legnagyobb kihivás: megtudni, kik vagyunk és honnan jöttünk, de nem kevésbé érdemes lenne tudni, hogy hová tartunk???

Előzmény: smpt (4)
smpt Creative Commons License 2003.10.12 0 0 4
-Hogy kihozza a maximumot magából.
-Vagy hogy megismerje a Világot.(persze önmagát is)
Te mire gondoltál?
Előzmény: rinpoce (-)
aranyviktor Creative Commons License 2003.10.12 0 0 3

Elfogadni önmagunkat olyannak, amilyen!
Előzmény: rinpoce (-)
ATTee Creative Commons License 2003.10.12 0 0 2
No, sikerült már?
Előzmény: rinpoce (1)
rinpoce Creative Commons License 2003.10.12 0 0 1
Ez nem kihivás Atti, ez egy számodra elöre beprogramozott cselekedet. Inprovizáciorol, kihivásrol jelen esetben szo nincs...
Előzmény: ATTee (0)
ATTee Creative Commons License 2003.10.12 0 0 0
Bevallani bűneidet, fölhagyni az önigazolással és zokogva leborulni Jézus lábai elé kegyelemért, továbbá elfogadni azt, hogy ezért cserébe egyszer és mindenkorra megbocsátott.
rinpoce Creative Commons License 2003.10.12 0 0 topiknyitó
Nos mi lenne a legnagyobb kihivás, vagy kihivások életünk során???

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!