Keresés

Részletes keresés

optikus Creative Commons License 2004.05.07 0 0 353
Ezt mar tobbszor leirtam, de nem ertem mi ez a nagy ceco a magyar hasznalati korul. Altalaban angol nyelvut minden ceg ad (sot a legtobbnel legalisan letoltheto a honlapjukrol). A 21. szazdban egy szamitogepet + internetet kezelo, digitgepet hasznalo egyentol elvarhato hogy ezeket a tenyleg primko szajbaragos kezikonyveket el tudja olvasni. En sem vagyok nagy idegennyelvszaki de eddig nem volt olyan hasznalati amit ne tudtam volna egy szotarral felfegyverkezve elolvasni, megerteni (pedig franciat es nemetet aztan nem szagolom de az is ment). Raadasul plusz pontkent egy kis nyelvtudast is magunkba szipkazhatunk.
A magyarnyelvu forditasokrol meg ne is beszeljunk mert soxor inkabb csak felrevezet mint hasznos...
Speccy Creative Commons License 2004.05.07 0 0 352
nos, természetesen csak saját használatra töltöttem le.. a "reprográfiai díjat" kinek kéne (kellett volna :-) ) fizetnem?
Előzmény: CivilWord (351)
CivilWord Creative Commons License 2004.05.07 0 0 351
Ha saját célra másolod, akkor a reprográfiai díj megfizetésével törvényesen megteheted. Ha pénzt kérsz érte, akkor bűncselekményt követsz el. Nem egy eljárás folyik jelenleg is ilyen ügyekben.
Ha nem éri meg neked a magyar dokumentéció pluszköltsége, megteheted, hogy német dokumentációval használod.
Nekem sem éri meg benzint vásárolni. Tényleg durva, amit levesz az állam az autósokról. Mégsem járok éjszakánként a miniszterelnök autójából lelopni a benzint, azzal a felkiáltással, hogy csak visszalopom, amit az állam lenyúlt.
Más gátlástalansága semmivel sem kissebíti ugyanis a saját erkölcsi felelősségemet.
Mellesleg: Az operációs rendszerem és a programjaim mind dokumentálhatóan jogtisztán vannak a gépemen. Nem vagyok ugyanis jellemben olyan szegény, hogy lopott termékekkel állítsam elő azokat a produktumokat, amikért pénzt kérek másoktól.
Előzmény: Speccy (347)
pacorro Creative Commons License 2004.05.07 0 0 350
Kicsit Off-ok vagyunk. De ez legyen az Extreme gondja...

Részben egyetértek. Sokan csinálják azt, amit írsz. Teljesen elítélem azokat, akik bemennek a "drágaboltba", megtapogatják a gépet, aztán elmennek máshova megvenni. Nekem ehhez nem lenne pofám.
Részben meg nem értek veled egyet, mert amíg a hivatalos helyeken jóval drágábban vett gépek tulajait is nagy ívben szarják le, addig a hivatalos forgalmazónak sincs erkölcsi alapja bárkit bírálni azért, hol veszi a gépét. Ha kiadok + x (x= több tízezer) forintot, én is elvárhatom, hogy ne nézzenek teljesen hülyének. Nézd meg milyenek a magyar "szervízek", nézd meg hogy állnak a vevőhöz, ha bármi problémája van! Ez még nagyobb gond... Amíg ilyen a kereskedői kultúra Magyarországon, addig ne sok jót várjunk. Inkább megyek Ausztriába (hiszen már "egy ország vagyunk"), a hivatalos magyar forgalmazók meg gondolkozzanak, gondolkozzanak, gondolkozzanak.....

Előzmény: CivilWord (323)
iscsu Creative Commons License 2004.05.07 0 0 349
Ééén? Én nem teszek fel semmi ilyesmit... ;c))
Előzmény: Speccy (346)
Kakszi_Lajos Creative Commons License 2004.05.07 0 0 348
"hanem +5-10%-ba max"-t akartam írni
Előzmény: Speccy (347)
Speccy Creative Commons License 2004.05.07 0 0 347
ok, nem vagyunk egyformák, te olyen vagy, én meg ilyen... ha nem kerülne pontosan 2x annyiba itthon a gép hivatalosan, mint Németországban, max 5-10%, akkor itthon venném... de nem látom értelmét +50000 ft-ot kiadni csak azért hogy legyen egy magyarnyelvű könyvecském...

amúgy ilyen erővel a másolt CD-k és az illegális softwarek/töltögetések is törvénysértésnek számítanak, amiért több millió embert lehetne elítélni itthon...

Előzmény: CivilWord (345)
Speccy Creative Commons License 2004.05.07 0 0 346
miért, más gépét tetted fel? szerintem még ma add fel magad a rendőrségen, és akkor talán megúszod 20 év börtönnel :-)
Előzmény: iscsu (342)
CivilWord Creative Commons License 2004.05.07 0 0 345
"ööö... tudtommal a lopás azt azt jelenti , hogy valakitől valakihez kerül a tárgy..."
Nem azt jelenti a köznyelvben. Hemzseg a magyar nyelvű irodalom a találmánylopásról, az ötletek lopásáról szóló leírásokban. Ugyanűgy használjuk a szót a szellemi javak eltulajdonítására, mint az anyagiakra.
" de akkor én mégse loptam, mert senkinek se keletkezett hátránya..."
De hátránya keletkezett többeknek is. Egyrészt a márkakareskedőnek, akitől azért nem vetted meg a gépet, mert azzal számoltál, hogy a dokumentációt úgyis lopni fogod. Hátránya keletkezett a hazai képviseletnek, hiszen a lopott példányok növelik az egy darabra eső kézikönyv-költségeket, nem keletkezik hasznuk sem a lopott példányok után.
"egyébként .PDF-be feltette valaki a neten, én azt leszedtem, akkor én már törvényt sértettem? :-)"
Igen, törvényt sértettél. A termékdokumentációkra és a szoftverekre még szigorúbb a törvényi szabályozás, mint a csak szerzői jogvédelem alá eső produktumokra.
"Miért, Te mit csinálnál, ha nem lenne , csak pl : német nyelvű könyved, de lenne lehetőséged letölteni a magyart? pl : Szótároznál órákon át keresztül?"
Nem vennék fényképezőgépet magyar nyelvő dokumentáció nélkül. Pedig anélkül is tudnám használni a gépet több okból is.
" Ez is egy megoldás, csak elég idióta... "
Inkább lennék idióta, mint jellemtelen.
Előzmény: Speccy (335)
pggp Creative Commons License 2004.05.07 0 0 344
Gyanús vagy Te nekem!
;-)
Előzmény: iscsu (342)
pggp Creative Commons License 2004.05.07 0 0 343
Ez súlyosbító körülmény!
Levágni az egész kart!
;-)
Előzmény: Speccy (341)
iscsu Creative Commons License 2004.05.07 0 0 342
Jó, akkor nem én voltam... :c))

-iscsu

Előzmény: Speccy (341)
Speccy Creative Commons License 2004.05.07 0 0 341
Minolta Dimage S414
Előzmény: iscsu (339)
pggp Creative Commons License 2004.05.07 0 0 340
Ha nem is életfogytiglan, de mondjuk a levághatnák miatta a jobb kézfejet.
;-)
Előzmény: Speccy (338)
iscsu Creative Commons License 2004.05.07 0 0 339
Khm... milyen géphez való magyarnyelvű is volt ez?
Előzmény: Speccy (338)
Speccy Creative Commons License 2004.05.07 0 0 338
akkor mégse én sértettem törvényt, hanem aki feltette :-) Bár nem hinném, hogy ez a brutális "bűncselekmény" életfogytiglant érdemelne :-)
Előzmény: pggp (337)
pggp Creative Commons License 2004.05.07 0 0 337
".PDF-be feltette valaki a neten, én azt leszedtem, akkor én már törvényt sértettem?"
Legyünk pontosak: jogszabályt sértettetek. Méghozzá szerzői jogot.
Egyébként engem speciel egyáltalán nem érdekel a magyarnyelvű könyv - az csak összezavarna.
Előzmény: Speccy (335)
Speccy Creative Commons License 2004.05.07 0 0 336
Gondolom neked egy illegális , másolt, átírt, játékod, CD-d, DVD-d sincs...
Előzmény: CivilWord (334)
Speccy Creative Commons License 2004.05.07 0 0 335
ööö... tudtommal a lopás azt azt jelenti , hogy valakitől valakihez kerül a tárgy... de akkor én mégse loptam, mert senkinek se keletkezett hátránya... egyébként .PDF-be feltette valaki a neten, én azt leszedtem, akkor én már törvényt sértettem? :-)

Miért, Te mit csinálnál, ha nem lenne , csak pl : német nyelvű könyved, de lenne lehetőséged letölteni a magyart? pl : Szótároznál órákon át keresztül? Ez is egy megoldás, csak elég idióta...

Előzmény: CivilWord (334)
CivilWord Creative Commons License 2004.05.07 0 0 334
"...igaz, nincs hozzá magyar nyelvű használati utasítás, de hát azt kb. 5 perc alatt lehet találni :-)"
Anyát is öt perc alatt lehet gyilkolni, mégsem általánosan elterjedt szokás az anyagyilkosság. Én mondjuk a lopást is kerülöm. Neked ezek szerint természetes lopnod. Egészségedre. Nem én leszek ettől jellemtelenebb.
Előzmény: Speccy (330)
pggp Creative Commons License 2004.05.07 0 0 333
"Szürke az a cég, (...) de nem tartja be a forgalmazás magyarországi szabályait."
Miket nem tartanak be?
Előzmény: CivilWord (331)
CivilWord Creative Commons License 2004.05.07 0 0 332
Nem teljesen legális. Ahhoz még néhány egyéb feltételnek is meg kell felelniük.
Egyébként én nem szürke importot, hanem szürke cégeket említettem.
Szürke az a cég, amelyik rendesen, kereskedelmi úton hozza be a cuccost, megfizeti, amit meg kell, de nem tartja be a forgalmazás magyarországi szabályait.
Fekete az a cég, amelyik nem fizet vámot, nem kereskedelmi úton szerzi be a terméket, csempészett gépeket forgalmaz, stb. Ne feledjük, a digitgépek túlnyomó többségét nem Európában gyártják.
Előzmény: pggp (329)
CivilWord Creative Commons License 2004.05.07 0 0 331
Nem teljesen legális. Ahhoz még néhány egyéb feltételnek is meg kell felelniük.
Egyébként én nem szürke importot, hanem szürke cégeket említettem.
Szürke az a cég, amelyik rendesen, kereskedelmi úton hozza be a cuccost, megfizeti, amit meg kell, de nem tartja be a forgalmazás magyarországi szabályait.
Fekete az a cég, amelyik nem fizet vámot, nem kereskedelmi úton szerzi be a terméket, csempészett gépeket forgalmaz, stb. Ne feledd, a digitgépek túlnyomó többségét nem Európában gyártják.
Előzmény: pggp (329)
Speccy Creative Commons License 2004.05.07 0 0 330
inkább németországból hozatok egy gépet (Konkrétan Minolta S414, 196€) , mert ott még olcsóbb... és ugye mivel EU-ban vagyunk, a garancia ide is kiterjed.. igaz, nincs hozzá magyar nyelvű használati utasítás, de hát azt kb. 5 perc alatt lehet találni :-)
Előzmény: pggp (329)
pggp Creative Commons License 2004.05.07 0 0 329
Érdemes, mert rövidebb bármilyen kifelyezésnél. Egyébként teljesen legális a működésük, ha rendes magyarnyelvű dokumentációt adnak a géphez.
Előzmény: Speccy (328)
Speccy Creative Commons License 2004.05.07 0 0 328
máj 1-seje után is érdemes használni azt a kifejezést, hogy szürkeimport?
Előzmény: CivilWord (323)
pggp Creative Commons License 2004.05.07 0 0 327
Akkor nézzük hogy jár az, aki márkaboltban, hivatalos garival veszi meg a gépét:
http://digicam.pompi.hu/canonlevel.html
Ilyen és ehhez hasonló tapasztalatok alapján pedig balek az, aki márkaboltban, hivatalos garival veszi meg a fényképezőgépét.
A legszomorúbb az, hogy a gyenge szervízháttérről nem a márkabolt kereskedője tehet, hanem a monopóliummal rendelkező márkaszerviz, de közvetve (és ez a lényeg) a magyarországi képviselet. A márkabolt kereskedője csak annyit tehet, hogy nem a magyarországi képviselet fényképezőgépét adja el, hanem szürkeimportozik.
Igazság szerint nem csak a szürke/fekete cégekkel és a magyar mentalitással van baj, hanem a magyarországi képviseletek hozzáállásával is.
Előzmény: CivilWord (323)
iscsu Creative Commons License 2004.05.07 0 0 326
néhány hiba és szubjektív megfogalmazás

Ajjaj...gondolom, hogy a végefelé vannak azok inkább... ;c))

-iscsu

Előzmény: CivilWord (325)
CivilWord Creative Commons License 2004.05.07 0 0 325
Ha a lényegi részére gondoltál, nyugodtan használd fel, idézz belőle. De a megfogalmazás, a szerkezet szerintem túl gagyira sikeredett ahhoz, hogy egy-az-egyben átvedd. Rádbízom, hogyan használod fel.
(Ha az "5000.-es" hozzászólás az, amire gondolok, van benne néhány hiba és szubjektív megfogalmazás. Ha úgyis átszerkesztésre kerül, érdemes lenne kigyomlálni ezeket...)
Előzmény: optikus (324)
optikus Creative Commons License 2004.05.07 0 0 324
Ez jo volt, jol osszefoglaltad a dolog lenyeget:)))

(Felhasznalhatom az irmanyodat a digigepet szeretnel venni topic alapjat ado 5000.-es hozzaszolasban?)

Előzmény: CivilWord (323)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!