Keresés

Részletes keresés

iberis Creative Commons License 2007.02.11 0 0 93
 :))) Nem vagy egyedül! Már második napja én is a sziklakertet turkálom.Eddig nálam is szépen megvan minden.
Előzmény: Oroya (90)
epimer Creative Commons License 2007.02.10 0 0 92

Sziasztok!

Nem tudnátok nekem ötletet adni, hogy honnan lehetne beszerezni a Sempervivum cv. Cmiral's yellow kövirózsát. Csak gyűjteményekben találtam meg, sajnos nem forgalmazzák sehol.

Üdv Mindenkinek

illangó Creative Commons License 2007.02.10 0 0 91

Halihó Mindenki!

A Bakonyban lakom ahol nagyrészt a dolimit és a mészkő az uralkodó kőzet. Az utcánktól nem messze van egy sziklás nagy hegy, ahová gyalogosan is könnyedén fölkapaszkodik az ember. Az egyész hegyoldal tele van kövirózsákkal. Fura, hogy ott még egyszer sem láttam őket virágozni, de vittem haza belőlük és ott viszont sorra bontják is pici szirmaikat. Ez a hegy  maga a csoda, mert tavasz legelején úgy néz ki mint egy alpesi táj kis sárga virágokkal, majd utána nyilik az árvalányhaj és ahogyan fúj a szél úgy hullámzik a hegy mint a tenger. Sok a fehér szinű szegfű is. Már nagyon várom a tavaszt.

Oroya Creative Commons License 2007.02.10 0 0 90

Üdv mindenkinek!

 

Ebben a szép időben nem tudtam a lakásban maradni. A sziklakertemből kiszedtem 2 és fél nagy vödör gazd és visszadugdostam a "télen" eltekergő névtáblákat is. A természet kegyes volt hozzám, szinte nem is volt pusztulásom. A kövirózsapárnák szépen megindultak, élvezik az alpesi klímát. Az idei nyarat eléggé forrónak jelzik, emiatt gondolkodom egy árnyékoló rendszer kiépítéséről is. Alapos locsolással sem tudjuk majd megakadályozni a nyári pusztulást, ha rendkívül forró lesz a nyarunk.

Előzmény: Oroya (88)
Flanell Creative Commons License 2007.02.04 0 0 89
Nyomtál Beszúrást?
Oroya Creative Commons License 2007.02.04 0 0 88
Miért nem küldi el a fotómat? Le is kicsinyítettem.
Előzmény: Oroya (87)
Oroya Creative Commons License 2007.02.04 0 0 87
Itt van a vörös szépség
Oroya Creative Commons License 2007.02.04 0 0 86

Szervusz!

 

Sajnos nem emlékszem a nevére, de egy magyar expedíció hozta be az országba a Kaszpi-tenger déli partjáról.

Üdv!

Előzmény: alsotekeres (85)
alsotekeres Creative Commons License 2007.02.02 0 0 85
Szia! Örülök, hogy feljöttél az Indexre! (Én látogattalak meg az ősszel Dorogról) A vörös formájú Orostachist, milyen névvel illetik?
Előzmény: Oroya (81)
Oroya Creative Commons License 2007.01.31 0 0 84

Szervusztok!

Természetesen! A Listák fejléc alatt megnézhetőek a növénylistáim, valamint a Letöltés fejlécnél le is lehet tölteni őket. De a legjobb, ha eljöttök a kertembe. Tavaszig pedig nézegessétek a Fotógalériákat.

Előzmény: Kiskertész (83)
Kiskertész Creative Commons License 2007.01.31 0 0 83
Adsz is el belőlük? Én idén szeretnék egy részt kialakítani, ahol csak kövirózsák vannak.
Előzmény: Oroya (80)
iberis Creative Commons License 2007.01.31 0 0 82

Üdv!

Szoktam nézegetni azt a honlapot!Megnézem, ha rajta van.

Előzmény: Oroya (81)
Oroya Creative Commons License 2007.01.31 0 0 81

Üdv!

Ismeritek az Orostachys spinosus vörös formáját is? Egyesek külön fajnak tartják.

Előzmény: Oroya (80)
Oroya Creative Commons License 2007.01.31 0 0 80

Üdv a kövirózsásoknak!

 

Sajnálom, hogy csak most találtam rá erre az oldalra. A sziklakertemben több, mint 400 féle kövirózsát tartok fajnévvel és élőhellyel ellátva. Ha valaki szeretne csemegézni belőle, akkor a fotógalériákat megtalálja a www.sempervivum.extra.hu honlapomon.

alsotekeres Creative Commons License 2006.11.29 0 0 79
Igen, de általában sok új sarjat hoznak előtte.
epimer Creative Commons License 2006.11.15 0 0 77
Az orostachysokra gondoltam.
Előzmény: epimer (76)
epimer Creative Commons License 2006.11.15 0 0 76
És elpusztulnak virágzás után mint a kövirózsák?
alsotekeres Creative Commons License 2006.11.08 0 0 75
Nagyon egyszerű! A hajtás végéből kb 5-8 cm-es részt letörsz és (esetleg 2-3 nap "beszáradás" után) sóderben/homokban dús földbe dugod és mérsékelten locsolod. Ha minden jól megy, néhány hét alatt begyökeresedik. A megmaradt anyatövet sem kell eldobni, mert a törés alatt új hajtásokkal fog kihajtani.
Előzmény: wawabagus (71)
kert* Creative Commons License 2006.11.08 0 0 74
Szép gyűjteményed van.
Kertemben is sok - féle talajtakaró nővény van kövirózsából is akad de egyfajta.
Némelyikből egy maréknyi került a kertbe , most négyzetméterek vannak.
Meg próbálok a te fajtádból is szerezni.
Előzmény: iberis (73)
iberis Creative Commons License 2006.11.08 0 0 73
Igen, ez van a képen.Zöld levelű is van, a Santolina virens.Virágzás után kicsit visszavágom, két év elteltével tavasszal erőteljesebben visszavágom.Ilyenkor nyár végére megújul.
Előzmény: kert* (72)
kert* Creative Commons License 2006.11.08 0 0 72
A googlével rákeresve ezt találtam ez azonos vele?

Santolina chamaecyparissus
Szürke cipruska

Aromás hajtásaiért, szép lombjáért és nyári virágjáért már régóta telepítik mint fűszer- és dísznövényt. 40-60 cm magas, elterülő párnát alkotó örökzöld félcserje. Ezüstösen molyhos levelei és hajtásai nagy fényigényét és kiváló szárazságtűrését jelzik. Aranysárga virágai a nyár folyamán több hullámban nyílnak.

Forró, napos fekvést, laza talajt szeret. Alkalmas talajtakarónak, sziklakertbe, évelő virágágyba vagy napos balkonládába, kőedénybe. Ez utóbbi helyen lombja 50-60 cm-re is leomlik. Nyírás nélkül idővel elvénül, kiritkul. Ennek megelőzésére tavasszal - 3-4 évente - vágjuk tarra. Utána dúsan kihajt és ismét hamar elbokrosodik.

Köszi válaszod.
Előzmény: alsotekeres (70)
wawabagus Creative Commons License 2006.11.08 0 0 71

Köszi. Most tudom, hogy elárulom mennyire nem értek a dologhoz, de dugványozni hogyan kell a "megnyúlt" fejű kövirózsámból?

Előre is köszi a választ.

Előzmény: alsotekeres (63)
alsotekeres Creative Commons License 2006.11.08 0 0 70
Még annyit, hogy általában kapható a faiskolákban.
Előzmény: alsotekeres (69)
alsotekeres Creative Commons License 2006.11.08 0 0 69
Santolina chamaecyparissus. Nálam a keményebb teleken részlegesen vissza szokott fagyni, de mindig kihajtott. Erőteljesen növekszik, ezért érdemes kordában tartani.
Előzmény: kert* (67)
alsotekeres Creative Commons License 2006.11.08 0 0 68
Még nálam sem virágzott, sőt fényképen is eddig csak kétszer láttam. A legutóbb azt a tanácsot kaptam, hogy az anyatőről le kell szedni minden sarjat és akkor talán 5 év múlva virágzik. Az általam közelebről ismert másik két Orostachys faj (iwarenge és aggregata) viszont bőségesen virágzik minden évben.
Előzmény: epimer (65)
kert* Creative Commons License 2006.11.08 0 0 67
Szia .
Lenne egy kérdésem a képen látható ezüstős nővénynek tudod a nevét .
Érdekelne ez évelő.
Előzmény: iberis (31)
iberis Creative Commons License 2006.11.08 0 0 66
Az enyén is kb. ennyi idős, én örülök, hogy nem virágzik még, mert nagyon kevés sarjat hozott eddig.Lényegesen lustább, mint a kövirózsák többsége.
Előzmény: epimer (65)
epimer Creative Commons License 2006.11.07 0 0 65

Virágzott már valakinek az o. spinosus? Nekem vannak 4-5 éves rozettáim, de még sosem nyíltak. :(

epimer Creative Commons License 2006.11.07 0 0 64

Teljesen télálló, de a sok csapadéltól könnyen gyökérrothadást kaphat és elpusztul. A rozetta szélén lévő húsos levelek viszont az ősz folyamán tönkremennek. Helyettük tavasszal fejlődnek új vaskos levelek a belső lapított formájúakból.

Előzmény: Flanell (57)
alsotekeres Creative Commons License 2006.11.07 0 0 63
Ahogy azt Szlászló is mondta, ez egy Echeveria. A saját tapasztalataim szerint ez a növény jóval több fényt igényel télen, mint a kaktuszok. Ha mégis nagyon megnyúlik, érdemes tavasszal dugványozni belőle.
Előzmény: wawabagus (56)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!