Keresés

Részletes keresés

rinpoce Creative Commons License 2003.07.15 0 0 24
Ott keresse, ahol szeretet van! Rá fog találni!
Előzmény: pauler (23)
pauler Creative Commons License 2003.07.15 0 0 23
Isten országa nem szemmel látható módon jön el. Azt sem modják itt van, azt sem mondják ott van, mert Isten országa bennetek, és közöttetek van.

Ha valaki szeretne bemenni, annak mit tudsz mondani, hogyan mehet be oda?

Előzmény: rinpoce (22)
rinpoce Creative Commons License 2003.07.15 0 0 22
Szépen elvagyunk itt egymás mellett, mindenki a saját hitén! Csak annyit teszek hozzá: Isten, a Teremtö országa bennünk van...
Előzmény: pauler (21)
pauler Creative Commons License 2003.07.15 0 0 21
Kedves Rinpoce!

Egy keresztyén ember az ellenségének is hírdeti Krisztust, azt a szeretet forrást, akitől megszünik az átok, aki őt is ugyan úgy szereti, ahogy engem szeretett, amikor még az ellensége voltam.

Sajnálni valakit megoldás nélkül, gyötrő állapot.
Azt gondolom, ez nem lehet cél.
Hírdetni azt, hogy nem kell tovább szenvedni, mert Jézus Krisztusért Isten gyermekévé fogadhat bárkit, örömteli élet. Általa bárki (állapotától függetlenűl) megláthatja Istent. Akár most!
Isten országa olyan közel jött, amennyire csak lehetséges.

Előzmény: rinpoce (20)
rinpoce Creative Commons License 2003.07.15 0 0 20
Ez nagyon szép Pauler, voltaképpen ezt akartam hallani egy keresztény forumlakotol, nem a folytonos vádaskodást és veszekedést!

A buddhisták sem szeretik ellenségüket, ha érzéseiket minösiteni lehetne inkább szánják, és átérzik, mennyit kell még szenvednie. mig eljut legalább addig, hogy megpillanthassa szivében a teremtöt!

Előzmény: pauler (19)
pauler Creative Commons License 2003.07.15 0 0 19
Ezért nem vagy több, mint a farizeusok, vagy az írástudók, és bármely bűnös ember a földön.

Én sem szeretek mindenkit, de szeretem Istent. Ha Ő azt parancsolja, hogy áldjam azokat, akik engem átkoznak, akkor az iránta érzett szeretetem, engedelmességre indít.
Ez ad erőt ahhoz, hogy azokkal is jót cselekedjek, akik az ellenségeim.
Nem az ellenségeim iránt érzett szeretet motivál. (ez hazugság lenne!!!)
Az ellenségeimet miért tudnám önmagukért szeretni?

Előzmény: ciszko (17)
rinpoce Creative Commons License 2003.07.14 0 0 18
Ehhez képest némely buddhista ágazat hivei seprüvel járkálnak, nehogy agyontapossák a nagymamát! :-)))
Előzmény: ciszko (17)
ciszko Creative Commons License 2003.07.14 0 0 17
rinpoce, igaz puler(15)
megvállogatódnak akiket szeretsz,és azok is akiket meg kell ölnöd, sajnálom az én törvényem Mózes törvénye...nem szeretek mindenkit, van akit megvetek, és van akit megölök. Erre van feltalálva a kard.
Előzmény: rinpoce (16)
rinpoce Creative Commons License 2003.07.14 0 0 16
vajon nem arra tanit-e Jézus, hogy szeretni kell mindenkit? Még az ellenséget is? Nem mondta-e: ki megdob kövel dobd vissza kenyérrel. El lehet-e nyerni Isten szeretetét gyülölettel, haraggal??
pauler Creative Commons License 2003.07.14 0 0 15
Isten Ígéjében nem tanít arra, hogy szeresd a barátod.
Miért?
Mert ez működik. Aki a barátom, azt tudom szeretni, mert "velem van".
A Mózesi törvény arról beszélt:
Szeresd felebarátod, gyűlöld ellenségedet.

Jézus erre ezt mondta:
43. Hallottátok, hogy megmondatott: Szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet.
44. Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, a kik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, a kik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, a kik háborgatnak és kergetnek titeket.
45. Hogy legyetek a ti mennyei Atyátoknak fiai, a ki felhozza az ő napját mind a gonoszokra, mind a jókra, és esőt ád mind az igazaknak, mind a hamisaknak.
46. Mert ha azokat szeretitek, a kik titeket szeretnek, micsoda jutalmát veszitek? Avagy a vámszedők is nem ugyanazt cselekeszik-é?
47. És ha csak a ti atyátokfiait köszöntitek, mit cselekesztek másoknál többet? Nemde a vámszedők is nem azonképen cselekesznek-é?
48. Legyetek azért ti tökéletesek, miként a ti mennyei Atyátok tökéletes.

pauler Creative Commons License 2003.07.10 0 0 14
Kedves Rinpoce!

(Éljenek a tovább tanulók!)

"mindenki felebarátunk"

Jézus ezt kérdezte:
KI A FELEBARÁTJA ANNAK, AKI A RABLÓK KEZÉBE ESETT?
Az pedig ezt válaszolta:
Az aki KÖNYÖRÜLT RAJTA.

Péter

Előzmény: rinpoce (11)
rinpoce Creative Commons License 2003.07.10 0 0 13
Meglehet, de mondanivalom számára ez mindegy!
Előzmény: a legkisebb ugrifüles (12)
a legkisebb ugrifüles Creative Commons License 2003.07.10 0 0 12
Nem, nem azt mondta, hanem azt, hogy menj, és viselkedj felebarát módjára.
(nem a többiekről beszélt, nem arról, hogy kiket segítsen a kérdező, hanem magáról a kérdezőről beszélt)
Előzmény: rinpoce (11)
rinpoce Creative Commons License 2003.07.10 0 0 11
Ezt mondom én is kedves Pauler!!! Mire fel hát a sok csata és utálkozás a forumon Szeretö beszélgetés helyett??

Jézus egyben ezzel a történettel azt is mondta: mindenki felebarátunk, mindenkit szeretni kell!!!

Előzmény: pauler (10)
pauler Creative Commons License 2003.07.10 0 0 10
Szia!

Jó a kérdés.
Mivel igen fontos, ezért engedd meg, hogy Uram szavát írjam le:
Lukács írása szerinti evangélium 10.29.-37.
„Az (aki a törvényről kérdezett) igazolni akarta magát, ezért ezt kérdezte Jézustól:

-De ki az én felebarátom?

Jézus ezt felelte neki:

-Egy ember ment Jeruzsálemből Jerikóba, akit rablók támadtak meg, akik kifosztották, megverték, és ott hagyták a porban, félholtan.
A történet szerint egy pap ment arra, aki meglátta, és nagy ívben kikerülte.
Hasonló képen egy levita is, aki ugyan így tett.
Egy ellenséges népcsoportból való ember (szamaritánus) pedig ahogy ment az úton, odaért ahol a félholt ember feküdt, és amikor meglátta, könyörületességre indult felette.
És odaborult hozzá, bekötözte a sebeit, és felrakta a barmának hátára, és elvitte a vendégfogadóba, gondját viselve neki.
Másnap, amikor elment a vendégfogadóból, két pénzt adott a fogadósnak, hogy viselje gondját az embernek, és ha még másra is szüksége lenne, amikor visszatér kifizeti.
E három közül szerinted ki volt a felebarátja annak, aki a rablók kezébe esett?

Az pedig mondta:

-Az, aki könyörült rajta.

Jézus ezt válaszolta:

-Eredj el, és te is így cselekedjél.”

Előzmény: rinpoce (-)
rinpoce Creative Commons License 2003.07.10 0 0 9
A felebarát a még nem ismert barát!
Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (6)
rinpoce Creative Commons License 2003.07.10 0 0 8
Et nem válasz! A szeresd felebarátodat, mint tenmagadat mindenkire vonatkozik! Buddhistára, katolikusra reformátusra, és ateistára! A lényege a szeretet, amit a másik ember iránt kellene érezzünk, mindegy milyen hitü, vagy nem hitü! És akkor nincsenek vallásháboruk, és értelmezési viták az élet egyik legfontosabb érzésében, ami a szeretet!!!
Előzmény: aranyviktor (4)
bélla Creative Commons License 2003.07.07 0 0 7
A majdnem a semmi testvére.
Előzmény: Csőagyam Traktorpumpa (6)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.07.06 0 0 6
Felebarátság, feleszeretet...

"Jézus majdnem szeret téged."
"A barátnőmmel majdnem mindennap szeretkezünk (hétfőn majdnem, kedden majdnem...)"
"Az ebéd majdnem finom volt, a főnök félig jó fej."
"Az élet félig szép, majdnem jó."

csupa-csupa félig és majdnem...

bélla Creative Commons License 2003.07.06 0 0 5
A felebarátomat csak félig szeretem. A felebarátnőmet jobban.
Előzmény: rinpoce (-)
aranyviktor Creative Commons License 2003.07.06 0 0 4

Én meg Karmapa látogatásán felfedeztem, hogy az elhangzott "tanítás" még köszönő viszonyban sincs a Középsó út tanításával.

Mégis képes voltam csendben maradni, mondván, ez az ő dolguk, nem leszek hívatlan prókátor, akinek, mint tudod, az ajtó mögött a helye!

Sipirc! :-)

Előzmény: rinpoce (-)
satya Creative Commons License 2003.07.06 0 0 3
Biztos, hogy van ilyen jelenség is, de szeritnem nagyobb részt értik és teszik a keresztények a felebarát szeretetét.
A felebarát a szükséget szenvedő ember, ahogy erről Jézus beszélaz irgalmas szamaritánus példabeszédében.

Szerintem nagyobb gond az a mai világban, hogy a szeretet fogalmát nem jól értik sokan. Először azt kell biztosan tudnom, hogy mi a szeretet, és akkor tudom a felebarátomayt szeretni.

Előzmény: rinpoce (-)
oncogito Creative Commons License 2003.07.06 0 0 2
Kedves rinpoce, esetleg olvass bele a "Ki a felebarát" c.topic 293 hozzászólásának valamelyikébe...
forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9087345&uq=293
Előzmény: rinpoce (-)
Csőagyam Traktorpumpa Creative Commons License 2003.07.06 0 0 1
felebarát... egészbarátotok úgysem lesz senki. Béka veletek.
Előzmény: rinpoce (-)
DonQHote Creative Commons License 2003.07.05 0 0 0
Nekem nem 000000 felebarátom van és azokat mind szeretem!!!!!

DonQ*

rinpoce Creative Commons License 2003.07.05 0 0 topiknyitó
Vajon szereted-e? Mert ugylátom, hogy a keresztények jézus legszebb és legigazabb intését nem nagyon értik meg. És egyáltalán... Ki a felebarát? Mindenki, aki nem vagyok én??

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!