Keresés

Részletes keresés

Rana esculenta. Creative Commons License 2011.08.08 0 0 4225

Az állapotához még talán fontos infó: júniusban volt tüdőembóliája és tüdőgyulladása.

Előzmény: Rana esculenta. (4224)
Rana esculenta. Creative Commons License 2011.08.08 0 0 4224

Sziasztok kedves dokik!

 

A következő kérdésem lenne: 84 éves nagymama esetében  - akit kétszer műtöttek mellrákkal, egyszer 20 éves, most meg 3 éve (most le is vették egyik mellét, korábban "csak" a daganatot és a nyirokmirigyeket vették ki - akinél a háziorvos és az onokoloógus is gyomor illetve agyi áttétre gyanakszik szabad-e elvégezteni pl. kolonoszkopiát illetve CT-t.

a nem régen megtörtént ct vizsgálat kozben a kontraszt anyag veseleállást váltott ki - ezért már nem meri bevállalni mégegyszer - a kollonoszkopiűt meg azért, mert ő ugy tudja -lehet, hogy tényleg így van - hogy "bélösszenövései" vannak.

A tünetek, amik miatt ezt gondolják: tumor markerek pozitivak- a számokat nem tudom - gyomorfájadalmai vannak, maga sláz esetenként, sok hányás, komoly fájdalmak, mai napon apósom elmondása szerint kávézaccszerű de nagymennyiségő hányás, memória nagymértékű romlása illetve zavarodottság sok esetben.

 

Nem tudom, hogy ha belemegy a vizsgálatokba - és az ezzel já fájdalomba esetleges kockázatokba - akkor van-e esély a gyógyításra? Magyarul: van-e értelme bármilyen mértékben is kitenni plusz fájdalmaknak és rizikónak?

 

Tudom, hogy nem tudtok távdiagnózist adni, csak azt gondolom, ebben azért tapasztaltabbak vagytok nálam.

 

A másik: honnan lehet tudni, hogy valaki haldoklik? Vannak ennek jelei? (apósóm már többször azt hitte itt a vég...)

 

Köszi előre is.

registration Creative Commons License 2011.08.04 0 0 4223

Szia!

 

Sürgősen le kell szedetni..a bőrgyógyászatra nem kell beutaló, vsak egy időpontot kell kérni, de ha ott is elmondod ezeket, akkor kapsz egy legkorábbi időpontot..

Előzmény: mirtelo (4221)
angellina Creative Commons License 2011.07.23 0 0 4222

Sziasztok!

Olyan Cluster fejfájásos beteget keresek,aki használta már a Zommig orrspreyt,szedte a Verapamilt.Írj nekem,szükségem lenne a tapasztalataidra!

mirtelo Creative Commons License 2011.07.22 0 0 4221

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni.

 Van a hátamon egy anyajegy mejet a ruha többször kidőrzsöl, Vérzett kisebesedett. Elkezdett nőlni.

A gondom az, hogy én Pestmegyében lakom és az itteni bőrgyógyászat nem igazán jó.

A megyei koórház viszont nem biztos hogy fogadna mert, a körzeti olrvosom meg Budapesti így onnan nem tudok beutalót kérni. Viszont Pesten se fogad a bőrgyógyász, mert nem Pesti lakos vagyok. Hogy tudnék Pesti szakrendelésre bejutni?

Veszpremi Creative Commons License 2011.07.20 0 0 4220

Válasz: nem kéne :)

Előzmény: Veszpremi (4217)
blaster1889 Creative Commons License 2011.07.20 0 0 4219

Szia!

 

Sajnos nem vagyok hematológus, de egy nagyon profi hematológus-belgyógyász barátom van. Küldj nekem e-mailt , lehetőleg a teljes vérkép és az összes tünet legyen benne, valamint hogy mikor és pontosan hogy kezdődött az egész, és én átküldöm neki.

 

Valami fogalmam van a virológiáról, és tény, hogy a vérkép ezen része megfelel az orvosod által elmondottaknak (tehát hogy ez egy enyhe infekció vagy gyulladás) de azért jobb biztosra menni. Mindenesetre én a rák miatt nem aggódnék, mert az inkább relatív lymphocitózissal és leukopeniával jár. (kvázi a leírt eredmények fordított arányai)

 

az e-mailem blaster1889@freemail.hu

Előzmény: leyoka (4218)
leyoka Creative Commons License 2011.07.20 0 0 4218

Jó napot!

 

Tanácsot szeretnék kérni a következő kérdésben:

 

Kislányunk 2,5 éves. Egy ideje azt figyeltük meg, hogy egyre többet alszik. Ma 13 óra alvás után kelt fel. Jellemző, hogy a reggeli felkelés után 1,5 órával újra álmos, dől mindenhová, akkor lerakjuk aludni, alszik 2-3 órát, ebéd után 2 órával már megint odavan a fáradtságtól (ingerlékeny, bújik), majd követketik az esti minimum 11 óra alvás. Ez korábban nem volt így, kicsiként délelőtt és délután aludt kb 1,5 órát, és azzal vígan, nyugodtan elvolt egész nap. (Gyakorlatilag többet alszik, mint 1 évvel ezelőtt.)

 

Elentem a háziorvoshoz, aki adott vérvételre beutalót, hátha vashiány. Az rendben van (középérték), ellenben a:

Neutrophil %: 76,8 % (ref.:25-60)

Fehérvérsejtszám: 3,16 G/l (6-17)

Absz. lymphocita: 0,19 G/l (0,6-3,4)

Lymphocita %: 6,14% (25-60)

Monocyta %: 13,6 % (1-12)

MCH: 25,8 pg (28-34)

 

A gyerekorvos szerint semmit nem kell tenni, vszeg valami baci/vírus fertőzés (a süllyedési értékek normálisak). Kontroll sem szükséges. (De akkor miért ilyen a gyerek?)

 

Egy másik eü-s ismerősünk pedig azt mondja, hogy biztonsági okból még CT-t is csináltatna, mert ez akár daganatot is jelenthet.

 

Nagyon örülnénk, ha mihamarabb válaszolna valaki!

 

Szép napot!

 

 

Veszpremi Creative Commons License 2011.07.09 0 0 4217

Laparaszkópos epeműtéten estem át szerdán. Naponta kaptam véralvadásgátló injekciót, de itthonra nem írtak fel, nem is mondták. Nem kéne ez itthon is? A gyakorlatban hallottam olyanokról is, akik 10 napig injekciózták magukat, meg olyan ismerőseim is vannak, akik semmit sem kaptak a kórház után. Egyébként szépen javulok, nincs gond.

Törölt nick Creative Commons License 2011.06.30 0 0 4216

A túlzott coffeinbevitel soha nem jó. Kávéból naponta 3 elosztva - szerintem ez már a maximum kellene, hogy legyen... pl itt is olvas6sz róla:

http://www.elelmiszerallergia.hu/hirek/1/etelallergia-informaciok/2028/a_koffein_hatasai_es_az_allergia/

A koffein az agyban olyan közvetítő anyagok termelését váltja ki, mint a dopamin, a szerotonin és az adrenalin. Ennek köszönhetően az illető ébernek, aktívnak, és jó hangulatúnak érzi magát. A túlzott fogyasztás azonban visszás tüneteket okozhat. A koffeinmérgezés tünetei a következők lehetnek: nyugtalanság, félelem, ingerlékenység, kézremegés, álmatlanság, fejfájás, hányinger, hasmenés, szívritmus zavarok.

Többit mailben.

Előzmény: kkmd (4215)
kkmd Creative Commons License 2011.06.29 0 0 4215

Szédülés, rosszullét, émelygés,  lábról szinte ledöntő fáradtság, lassabb pulzus(nyugalomban olykor 47), RR, min. emelkedett 135/85, mellkasi discomfort, nyomásérzés-prés-szorítás, nyak-váll sajgás-kar zsibbadás, hidegfrontra jön elő zömmel. 1/4 Huma-pronol, 1 Metothyrin (TSH=0,032). A 8.emeletre viszont lihegés nélkül feljövök, de utána kezdődik elölről megint. Volt nap, hogy 7-8 kávét is megittam, de nem vitte feljebb a pulzust.

A Huma-pronol elhagyása esetén sem lett jobb, de legalább társult hozzá belső remegés-bizonytalanság-érzet. Ez lenne a változókor? UM tavaly.

Előzmény: Törölt nick (4214)
Törölt nick Creative Commons License 2011.06.24 0 0 4214

Kedves kkmd! Levél megy! :)

Előzmény: kkmd (4213)
kkmd Creative Commons License 2011.06.23 0 0 4213

Kedves Patella,

közben sikerült emailen kapcsolatba kerülnöm a helyi kézsebésszel, de csak részben vagytok közös nevezőn. : -(

A műtét indikációja számomra is egyértelmű, de ő PONT az egynapos sebészetet preferálja, másnapi hazamenettel,idézem:

"... A munkába állásnál számitani lehet, hogy a seb maga okozhat kellemetlenségeket mozgás közben,de nem törvényszerű...

...Műtét után egyetlen korlátozás, hogy a sebet nem érheti víz. Minden más használat engedélyezett..."

 

Műtét után a tünetek javulásara nincs pontos "menetrend": általában minél régebben állnak fenn a tűnetek,annál tovább tart a javulásuk..."

 

rákérdeztem, a munkába állásra, de erre a fentieknél konkrátabb választ nem kaptam. Így nekem annyi jött le, hogy maga a seb fájhat, de semmiben nem fog  gátolni. ???

 

Amennyiben tudnál informálni bővebben magáről a műtétről, a várható gyógyulási folyamatról,  kell-e rögzítés stb. nagyon örülnék, mert ez így kevés.

 

Nem tudom, milyen szakterületen és melyik városban dolgozol, bár a nick alapján gyanítom az ortopédiát, kíváncsi lennék a véleményedre, ha mást nem priviben is, az adatlapomon fenn van...

 

ja elkészült a kálium kontroll a másik laborban, teljesen normális, igaz se bradycardia, se rosszullét nem volt ezúttal. Viszont, ami aggaszthatna, a vvt és hgb az eddigi extrém magasról 5,55 (limit 4,1-5,1) monoton csökkent decembertől idáig 4.87-re, a hgb (123-153) 147-ről 132-ra, tudom mindkettő normális, de mivel nem volt véradás, menses azóta, így ugyan nem nagy változás, de  ... de nem is tudom...

 

előre is köszi

Üdv

kkmd

 

Előzmény: patella2000 (4212)
patella2000 Creative Commons License 2011.06.23 0 0 4212

Fontos az életkorod is, és amint írod, pc előtt állandóan a karodat/ könyöködet terheled.

Ha nem is most azonnal, de a műtét vszleg indokolt lesz, ha a folyamat előrehalad.

Az 1napos sebészetet PONT a munkád miatt kéne elfelejteni, mert nem fogod kibírni, hogy ne terheld a karod és nyomkodni fogod a billentyűt vagy egeret.Hetekig tart a gyógyulás, ki köll bírni. :)

A fizikotherapia max. szintentart, elodáz, de erre a problámádra hosszabb távon nem ad +oldást.

Kérdezz olyan betegeket, akik hasonló cipőben jártak, és velük konzultálj, mit-mikor-merre-meddig.

 

Előzmény: kkmd (4209)
icuspanda Creative Commons License 2011.06.17 0 0 4211

Kedves Doktorok

 

Segitséget szeretnék kérni, fiam  kedden MRI vizsgálatra megy az István kórházba.

 

Diagnózis a beutalon:Hernia disci interver.LV-SI in obs

 

 

Kérdésem, hogy  kontraszanyagot kap e a beteg ?

 

mennyi ideig tart a vizsgálat?

 

mit kell tudni a vizsgálatról és a jód érzékenység örökölhatő e?

 

Köszönettel

Ilus

Rana esculenta. Creative Commons License 2011.06.13 0 0 4210

Kedves dokik, kérdezni szeretnék. :-)

Egy ambuláns lapon olvastam a következőket

-biporális depresszió, sulyosd epresszió, alkalmazkodási zavar

-nem organikus eredetű alvászavar

MR által igazolt gerincsérv (bár ez nem tartozi majd a kérdésemhez)

-magas vérnyomás -gyógyszerre pedig ingadozó

- károsodott glukoz tolerancia

-myoma uterí -valszeg ennek sincs lelentősége a kérdésem viszonylatában)

-hyperlipidamia

stetatosis hepatis -nem iszom alkoholt.

 

 

És most jön a lényeg.. emlékezetében lacuranis hiányok.

 

Ennek lehet köze e fentiekhez?

 

Köszönöm előre is.

kkmd Creative Commons License 2011.05.31 0 0 4209

Kedves Doktorok!

tudtok segíteni legalább egy kicsit a kérdéseimben?

 

Neurológus ENG vizsgálatra utalt be, bal alkar és 4-5 ujj zsibbadása miatt. Tinnel jel pozitív. Forment pozitív. Gyengült gyűrű képzés.

 

ENG vizsgálat véleménye: enyhe cubitalis alagút szindróma ( a n. ulnáris compressziója inching technika alapján a könyökárokban van.)

 

Kézsebész a műtétet javasolta azzal az indokkal, hogy ez általában rosszabbodni szokott.

 

Kérdéseim:

- Valóban indokolt a műtét?

 – Nem elegendő a zsibbadás aktív időszakaiban a fiziterápia?

- Egynapos sebészet keretein belül a műtét megoldható?

- Mennyi időt vesz igénybe a gyógyulás? (láttam a műtétről készült felvételeket, elég nagy vágás szükséges az ideg felszabadításához)

- Mivel számítógép előtt dolgozom, a könyöktájék állandóan terhelés alatt van, ez mennyiben befolyásolja a sebgyógyulást?

 

Előre is köszönöm!

kkmd

Zoli_t5H Creative Commons License 2011.05.16 0 0 4208

Babat szeretnenk vallalni, s jonak lattunk elotte egy altalanos vizsgalatsorozatot megcsinalni.

Azota egyebkent a haziorvos latta a leletet es azt mondta, minden rendben, szerinte semmi komoly elteres nem lathato sem a verkepben sem a vizeletben, ami egyeb vizsgalatot indokolna.

 

Előzmény: afintha (4206)
kkmd Creative Commons License 2011.05.15 0 0 4207

Jobbról-balra, teljes 360 fokos csavart vesz a bo. a. vertebralis, míg  a jo-nak teljesen szabályos, egyenes a lefutása.

Előzmény: afintha (4204)
afintha Creative Commons License 2011.05.15 0 0 4206

Miert keszultek ezek a vizsgalatok?

Haziorvos/kezeloorvos mit mondott?

Előzmény: Zoli_t5H (4199)
afintha Creative Commons License 2011.05.15 0 0 4205

A kezeloorvosod/haziorvos mit javasolt?

Előzmény: alma83 (4200)
afintha Creative Commons License 2011.05.15 0 0 4204

ez a 360fokos megcsavarodas nagyon furcsa. milyen iranyba csavarodott?

Előzmény: kkmd (4203)
kkmd Creative Commons License 2011.05.10 0 0 4203

Kedves Doktorok!

Fülzúgás, kézzsibbadás miatt készült nyaki MR. A leleten az értékelő orvos spondylosist, polydiscopathiat, CV-VI. discus protrusióját írta le (panaszok oka kiderítve) : -))). Viszont a metszeti képek végignézése során a bal oldali arteria vertebrális kb. 360 fokos megcsavarodása volt látható a II-III discus (CIII-IV) magasságában.

Kérdéseim:

-okozhatja-e ez a csavar a fülzúgást, mely a fej jobbra fordításakor fokozódik?

-elküldtek carotis dopplerre, az UH látja-e ezt a csavart, mivel magasan van, milyen magasságig szokták vizsgálni  - a beutalón a "sten. a. verteb." szerepel?

 

Köszi

kkmd

zzombie Creative Commons License 2011.05.06 0 0 4202

Nem vagyok orvos - így fenntartással kezeld a válaszom - de nekem hasonló értékek ugrottak meg (kivéve a vasat), amikor vesegyulladásom volt. Szeritem húgyúti fertőzés okozhatja (a CRP pl. gyulladást jelez a szervezetben), erre utal a vizeletben talált baktérium is. Ha vizelésnél a párod égő, csípő érzést tapasztal, akkor szinte biztos, hogy felfázás jellegű a dolog.

De még egyszer mondom, ez saját tapasztalat, ha orvos mást mond, inkább neki higgyetek.

Előzmény: Zoli_t5H (4199)
zzombie Creative Commons License 2011.05.06 0 0 4201

Elnézést, ha nem pont idevágó a kérdés, de itt nagyobb arányban fordulnak meg orvosok, vagy orvosira járó hallgatók. Hol lehet olyan kémiatanárt találni, aki vállal felkészítést (orvosi felvételijéhez) angol nyelven is?

alma83 Creative Commons License 2011.05.05 0 0 4200

Üdv Mindenkinek!

 

Szívműtét után hova érdemes menni leginkább rehabilitációra?

Köszi előre is

Zoli_t5H Creative Commons License 2011.05.04 0 0 4199

Sziasztok!

 

Az ide irogato dokikhoz lenne egy kerdesem:

 

A parom laboreredmenyen a kovetkezo ertekek voltak problemasak:

- teljes vaskoto kapacitas (pontos erteket nem tudok, csak annyit, hogy kicsit alacsonyabb, mint a referencia tartomany also hatara)

- HDL koleszterin (picit magasabb, mint a ref. tartomany felso hatara)

- albumin (az is picit magasabb, mint a felso hatar)

- LDH: 143 (230 a min.)

- sullyedes: 14 (11 a max.)

- CRP (errol is csak annyi infom van, hogy picit magasabb a kelletenel)

 

Es emellett talaltak valami bakteriumot a vizeleteben.

 

A tobbi ertek mind a megadott tartomanyokon belul van.

 

Mire utalhat ez? A kozeljovoben (1-2 honap) szeretnenk baba-projectbe belevagni, ez a verkep esetleg indokolhat egyeb vizsgalatot, vagy nyugodtan "ugykodjunk" az utanpotlason? :-)

 

Koszi,

Zoli

 

 

varand_ Creative Commons License 2011.04.01 0 0 4197

Köszönöm!

Előzmény: Várhegyi Márton (4196)
Várhegyi Márton Creative Commons License 2011.04.01 0 0 4196

Ortopéd szakorvoshoz kellene fordulnod, a körzeti orvos tud adni beutalót.

Előzmény: varand_ (4195)
varand_ Creative Commons License 2011.04.01 0 0 4195

Hali!

Igazából nem nagyon tudom h kihez forduljak!

Pár éve facipelés közben valahogyan megsérült a bal vállam, mert túlemeltem magam! Esetleg elszakadt egy ín vagy hasonló!

Azóta nem tudom fájdalom nélkül pl karkörzést csinálni!

Most viszont újra kezdeném a komoly kondizást, de a váll- vagy hátgyakorlataim fájdalommal járnak! Tudom az én keresztem h 3 évig nem foglalkoztam vele..!

Sportorvoshoz kellene menni? Én egyébként a műtéttől sem zárkózom el csak az a baj h sajnos a 8kerhez tartozom és az Aurórába járok, ami nem hiszem h ilyen dolgokra megfelelő! Esetleg tud vki akár vmilyen fizetős helyet v megoldást javasolni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!